Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Kazimierz Ryczan: Do Polski tylnymi drzwiami wchodzi totalitaryzm świeckości

biskup Ryczan Kielce
Kazimierz Ryczan
fot. Paweł Małecki/AG
Rok 2014 | Kazimierz Ryczan (biskup kielecki):

(...) Skrytykował spot promujący Polskę bez krzyża na Giewoncie, wyprodukowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych za kwotę 1,4 mln zł. "To takie drobne, niewinne, niech nikomu Polska nie kojarzy się z krzyżem. To jest walka z niepodległością Polski. Współczesny wróg nie burzy budynków, ale atakuje poprzez symbole i atak na tożsamość" - stwierdził bp Kazimierz Ryczan.

Ataki na prof. Bogdana Chazana czy pozbawienie stanowiska wiceministra sprawiedliwości Michała Królikowskiego nazwał "nowym totalitaryzmem świeckości, wchodzącym tylnymi drzwiami do codziennego życia". "Boże, zachowaj Polskę od tragedii nowoczesnej niewoli" - zaapelował bp Ryczan (wyborcza.pl, 11.11.2014).

***

Komentarz redakcji:

Troska o świeckość Państwa to dbałość o niepodległość Polski, czyli o to by nie podlegała urzędnikom watykańskim, takim jak pan Ryczan. Jego niechęć do świeckości jest całkowicie zrozumiała.

4 komentarze: Leave Your Comments

 1. Jasne jak słońce. Czarny strach widać u Pana Ryczana.
  Panie Ryczan, a co ma świeckość do krzyża? Krzyży miejsce jest w miejscach świętych. Świeckość czyli poszanowanie należy się też ludziom innego wyznania. Totalitaryzm uprawiają księża, chcą ze wszystkich na siłę zrobić katolików. To nie totalitaryzm Panie Ryczan, tylko pańska pazerność i ograniczone myślenie czyni schizofremię w Pana głowie.Cieszę się, że jak najwięcej ludzi przejrzało już na oczy i widzi ten totalitaryzm watykański. Nareszczie media się wzięły za ujawnianie wręcz niebiańskich istot, publikują to, co wielebni mają do powiedzenia. Takie fanaberie pokazują wręcz to, co reprezentuje sobą kler, a reprezentuje dno.. To, co wypisują tutaj inni, świadczy jak ludzie zaczynają się budzić z głębokiego snu.Jeszcze raz aby było jasne, krzyże do kościoła, księża do świątyń i ascezy a bajki o totalitaryźmie spłukać w toalecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. pozwole sobietem panu przypomniec konfederacje warszawska z 1573 roku.

  Polska ZAWSZE byla wielowyznaniowa i przez to sola w oku watykanu. Tak bardzo przeszkadzala, ze to kler walczyl o rozbiory Polski - konfedracja targowicka oraz publiczne potepianie powstan.

  Dopiero za JPII kler sie tak rozpanoszyl w naszym kraju.

  Ten pan powinien sprawdzic definicje slow "totalitaryzm" i "świeckośc".

  ("Totalitaryzm świeckości" brzmi tak samo sensownie jak zimny wrzątek.)

  Przy okazji niech tez rzuci okiem na definicje: reżim autorytarny, totalitaryzm, despotyzm, tyrania i absolutyzm - jakie definiuja panstwo watykanskie, ktorego jest obywatelem i przedstawicielem w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże zachowaj Polskę i chroń nas przed opętanymi czarnymi popaprańcami, którzy sekciarsko włażą w nasze życie. Daj im dobry boże skierowania do psychiatry, albowiem potrzebują pomocy. Nowoczesna niewola to nic innego jak powrót czarnych do średniowiecza albo ich totalitarnego debilizmu.Jeśli się Kabitowi nie podoba to niech biegiem emigruje szerzyć ciemnotę i głupotę do Watykanu. Spieprzaj Dziadu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Ryczan, dla Pana nowoczesna niewola to pikuś. Wszystko co kk robi czy mówi, podlega niebywale, wielkiemu absurdowi. Sami jesteście tak totalitarni, że bardziej nie mozna. Czy ktokolwiek sie kiedykolwiek zastanawiał, czy bóg istnieje. Ja niestety mam coraz większe wątpliwości co do tego najjaśniejszego gościa. Skoro bóg istnieje, niech się ujawni. Skoro wsród posłanników bożych, czyli księży, istnieje taka nienawiść, wyuzdanie i molestowanie dzieci, gdzie jest ten bóg ja się pytam. Jeśli czarne elity, nie boją się boga, oznacza to, że on nie istnieje. My mamy sie jednak wszystkiego bać, czarnej sukience nie trzeba trzęść majtkami bo między sobą sie rozgrzeszą. Wnioskuję, że całe to zakłamanie o bogu, podobne jest mitom greckim. Różnica polega na tym, że mity greckie czytamy a błazenadę watykańską przerabiamy i to w strasznie nędznym stylu. Wstyd na cały świat.

  OdpowiedzUsuń