Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Kowalczyk: Obecnie jednym z największych zagrożeń są ataki na rodzinę

Abp Kowalczyk Gniezno
Józef Kowalczyk
fot. prymaspolski.pl
Rok 2014 | Niedziela.pl:

[Józef Kowalczyk (arcybiskup gnieźnienski) - red.] zachęcał również do kultywowania pięknych polskich tradycji, sięgania do korzeni, zachowania tożsamości i wychowywania w niej młodego pokolenia.

Mówiąc o współczesnych zagrożeniach wskazał, że jednym z największych są ataki na rodzinę, podejmowane – jak dodał – z coraz większą siłą i częstotliwością. „Brońmy rodziny, bo ona jest najtrwalszym fundamentem społeczeństwa” (niedziela.pl, 13.12.2014).

***

Komentarz redakcji:

To ciekawe, że o "ataku na rodzinę" mówią mężczyźni którzy nie zakładają rodzin, bo zabrania im tego ideologia watykańska. Może warto zacząć "obronę rodziny" od bezżennej i bezdzietnej grupy zawodowej księży rzymskokatolickich?


13 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Ja proponuję (oprócz rodziny) bronić przed tą próżniaczą bandą także Boga - którym wycierają sobie gęby, i Polskę, którą niszczą i rozgrabiają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba bronić rodziny bo wymysły tej bezdzietnej i niezamężnej sekty w stosunku do rodziny są katastrofalne w skutkach. Mówię o heteronormatywnej rodzinie, przecież ludzie którzy stosują zwierzęcą moralność kleru że seks to tylko rozpłód, niszczą uczucie miłości, ciepła, bezpieczeństwa w związku, a kwitnie oziębłość, zerwane więzi i zaburzenia psychiczne

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedyni agresorzy rodzinni to KK. To oni nie mając pojęcia o rodzinie, wychowaniu, cały czas próbują nam narzucać swój watykański model życia. Pan Kowalczyk, niech określi dokładnie kto te rodziny atakuje i czego, kogo, niby te ataki dotyczą. Jak zwykle miesza nie na temat i w domysłach, po to aby później w białych rękawiczkach niewinnie wyjść z opresji. Tyle zła ci biskupi poczynili, niby w imię dobra rodzin, a na zewnątrz szukają winnych.
  Biskup zapomniał, że czarni blokują ustawę anty przemocy w rodzinie tylko po to ,by zachować te swoje średniowieczne tradycje. Jak obłudnym trzeba być, żeby takie słowa wypowiadać. Wstyd i hańba panie biskupie, niski poziom pan reprezentuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basia
   Dokładnie, damski bokser jest wzorem do naśladowania, według pseudomoralności kleru, to nawet za komuny nie było takiego upadku wartości moralnych, jakie przyniósł kler. A podobno komuna to był ustrój bandycki, to ja się zastanawiam nad obecnym...arcybandycki?

   Usuń
  2. Dokładnie ARCYBANDYCKI prawie właściwa nazwa, ponieważ na nich to brak jest przyzwoitych słów.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Basia
   Ja naprawdę tego nie rozumiem, bojkotowane ustawy do cywilizowanego wychowywania dzieci, bo bite dziecko będzie przemocowcem i będzie biło. Non stop bojkotowane ustawy chroniące kobiety, gdzie kobiety w polsce giną, zamęczone, zamartretowane i ktoś jest na tyle bezczelny i ludzie to kupują, że kler jest prorodzinny?. To tak jak zrobić na talerz kupę i wmawiać że to kotlety schabowe. Że też ludzie się na taki bezczelny fałsz pysychopatów w kieckach nabierają.? To jest jakiś niesamowity skandal, kim trzeba być aby się na to łapać, chyba tylko ci którym bandytowanie odpowiada, bo ustrój dla nich.

   Usuń
  4. Tak sobie myślę, że to wina rodziców i błędy wychowania. Nie ma szacunku dla kobiet ze strony kleru bo to świński ród popaprańców.
   Przez wieki religijność była bóstwem i zjawiskowym kultem. Było mało wykształconych ludzi i stąd ta ciemnota i życie w strachu. Ludzie boją się kleru który straszy życiem w piekle. Ciemnota, zacofanie, to główne powody dla których ludzie kultywują obecność nieistniejącego bóstwa. Najłatwiej klerowi manipulować młodymi ludźmi i starszymi. Doskonałość ich polega na tym, że lepią ludzi jak plastelinę i mają w ten sposób armię owieczek, które potem strzygą bez końca. Dlatego bite kobiety to normalka bo bóg tak chciał i jak oberwiesz to masz nadstawić drugi policzek, aby równo puchło. Są to ludzie niedowartościowani, zastraszani i ogłupiani głównie przez kościół. Jak Tobie ktoś będzie prał móżg przez choćby 20 lat, że to jest normalne to w to uwierzysz. Przemoc to normalka w oczach kleru. Widoxznie podnieca to ich.

   Usuń
  5. Katolicyzm to ideologia siły.
   Każdy kto jest słabszy, dziecko, kobieta, mniejszości religijne czy seksualne, są non stop atakowane. Historia tej sekty to samo pokazuje, tam gdzie osiągali większość natychmiast ludobójstw( w polsce są mniejszością, bo by tu stosy płoneły przy tej nienawiści). Za to homki gdyby było ich dużo to kler by nie podskakiwał, podstakuje obsesjami bo są słabi przez ilość. Kultura polega na tym że słabszych chronimy, czy to bezbronne, dzieci, kobiety bo fizycznie, mniejszości przez ilość. Bandytę prowokuje słabość, ideologię siły słabsi, bo to jest jeszcze struktura, gdzie siła coś znaczyła, a teraz w cywilizacji rozwiązania takie to popatrz w kryminale, więc jeśli chcemy cywilizowanie żyć, moralnie, dobrze, sprawiedliwie z poszanowaniem godności innych ludzi, to na ten barbarzyński prymitywizm nie możemy się zgadzać, bo musielibyśmy uznać iż kryminał to wartość , bo to kler proponuje nazywając wartościami, relatywizuje patologię.

   Usuń
  6. Anonimowy.
   Jest jak piszesz. Zapewne żałują, że nie ma stosółw bo problem inności, mniejszości i słabszych by im zniknął. A tak, muszą się produkować, aby żyć w tych swoich dobrach materialnych.
   Wszystko na co pluja tym swoim jadem, jest prawdą i sie z tym całkowicie zgadzam, ale to właśnie oni tacy są, nie ludzie tylko te czarne obłudne hieny, sępy, szakale i wrzody. Ich przesłanie to miłosierdzie, którego nie stosuja, zamiast tego, łupią, ograbiają i szczepia ciemnotę. Zobacz jacy ci niby katolicy sa agresywni, rasiści i ułudnicy. daleko im do cywilizacji 21 wieku.

   Usuń
  7. Basia
   Podzielili polskie społeczeństwo i tak jak poczytasz o Rwandzie, czyli obok pedofili afera z ludobójstwem dokonanym przez kler współcześnie, to tam mechanizm dzielenia i napuszczania jednych na drugich jest bardzo identyczny do tego jak kler dzieli tutaj, na prawdziwych i nieprawdziwych polaków. Tylko że tam Hutu było w większości i maczetami w kościołach razem z klerem mordowali kobiety, dzieci, starszych itd. U nas też się gotowało na przedmieściu w Warszawie, ale tu poczuli po milczeniu że przegrywają i teraz wycofanie się biskupów z 13 grudnia znowu pokazało, że oni czują że jak zaczną nastawiać, to dla nich się źle skończy to podskakiwanie i napuszczanie.

   Usuń
  8. Anonimowy/a, zgadza się, tymi najlepszymi to kler, lepszymi mężczyźni a gorszymi to kobiety i reszta czyli ci nieprawdziwi. Tak, jakby mogli to by bardziej szaleli, ale hamulce prawa im nie pozwalają na te nieziemskie pomysły. Powinni dostać do podpisania pakt o nieagresji na społeczeństwo bo większych judaszy nie ma. Natomiast w większości ich wypowiedzi trzeba sie domyślać co biskup miał na myśli bo strasznie archaicznego języka używają. Masz racje, każda kropla drąży skałę.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Dziękuje pani Anno Dryjańska że pani pisze w swoim blogu o zakłamaniu kleru w naszym kraju,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na "najtrwalszy fundament społeczeństwa" to strasznie delikatna ta rodzina.

  OdpowiedzUsuń