Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Henryk Hoser: Polacy są narcystyczni, nie inwestują w dzieci

Bp Henryk Hoser
Henryk Hoser/PAP
Rok 2014 | EKai.pl:

(...) Zdaniem hierarchy, dopiero po 1989 r. zaczęła napływać do Polski postchrześcijańska kultura wyrosła z rewolucji kulturalnej 1968 roku.

(...) Biskup warszawsko-praski ocenił, że polskie społeczeństwo jest społeczeństwem narcystycznym, przeżywającym lęk i depresję. Widać to chociażby po wskaźnikach demograficznych – ludzie boją się przyszłości, więc nie inwestują w dzieci (ekai.pl, 16.12.2014).

Przeczytaj więcej wypowiedzi Henryka Hosera

***

Komentarz redakcji:

Czy biskupi są narcystyczni i czy inwestują w swoje dzieci?

56 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Panie Boże wybacz panu Hoserowi bo nie wie co prawi. Zasadniczo jak nie wiadomo o co chodzi, wiadomo, że o pieniadze chodzi. Panie Hoser, narobic dzieci nie jest sztuką, zapewnić im godziwe warunki to dopiero jest sztuką. Więc tego typu komentarz uznaję za niemoralny i pozbawiony sensu. Minęły czasy gdzie ludzie jak dziecioroby klepali dzieci bo ksiądz tak kazał, po bożemu i na potęgę. Czas obudzić pana Hosera ze śpiączki średniowiecznej, zanim przespi swoje życie. Widać te ich inwestycje na każdym kroku. Ciemnota i zabobony to jest dopiero inwestycja biskupia. Wielka żenada, brak słów. Czy nie lepiej powiedzieć wprost, mnóżcie się królice bo słaba kasa z chrzcin napływa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale czemu się dziwić? Biskup nie ma trosk materialnych, więc nie jest w stanie zrozumieć tych, co je mają.

   Usuń
 2. Znam grupę ludzi którzy zachowują się jak kościół naucza. To psychicznie chorzy, którzy nie są w stanie brać odpowiedzialności za swoje zachowania. Zmieszać oddział kobiet chorych i mężczyzn i dokładnie kopulować będą i reprodukować do upadłego, bez żadnego pomyślunku o konsekwencjach, czy co będzie z potomstwem, no bo są chorzy umysłowa. Biskup chciałby aby polacy byli jak chorzy psychicznie, lub tak chore są sugestie kleru, który jest na poziomie odpowiedzialności, dokładnie na etapie chorego na umyśle.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że dzieci należy olać, bo tylko chorzy psychicznie je robią. Lepiej kupić sobie np. labradora, najlepiej z rodowodem... za 2k można miesięcznie ładnie go podkarmić, na fejsie bomba to wygląda, a jak się znudzi można zawsze gdzieś oddać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty bredzisz, człowieku?

   Usuń
  2. Próbuję po prostu wbić się w klimat wypowiedzi powyżej i jak widzę chyba się udało :D

   Usuń
  3. Jak dla mnie te wypowiedzi nie mają ze sobą nic wspólnego, chyba operujemy zupełnie innymi interpretacjami. No nic, nieważne, skoro to tylko trolling, to nie ma sensu się nad tym rozgadywać :)

   Usuń
  4. Co mają labradory wspólnego z moją wypowiedzią, wtórny analfabeta jesteś czy leki muszisz zmienić?

   Usuń
 4. "Biskup warszawsko-praski ocenił, że polskie społeczeństwo jest społeczeństwem narcystycznym, przeżywającym lęk i depresję."

  Niestrudzenie, od 966 roku, polscy biskupi i księża dbają o to by polskie społeczeństwo nieustannie przeżywało lęk i depresję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamiast dzieci psy, najlepiej dwa. Męża nie ma to piesek dogadza pani.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czyli zaglądają tu psychicznie chorzy i ubzdurali sobie że chce ich zmuszać do rozpodu, a polacy będą sobie kupowali psy. Nie, chodzi o to że osoba chora nie wiec co to odpowiedzialność i postulaty kleru zachęcają do takiej nieodpowiedzialności, by rodzić i nie przejmować się kto to dziecko wykarmi, tylko zaburzeni się nie przejmują co będzie po zapłodnieniu.

   Usuń
 6. Pieska zawsze można zostawić w lesie.

  OdpowiedzUsuń
 7. victor
  A dzieci wsadzić do beczek bo się posłuchało kleru z jego nieodpowiedzialnością, co po urodzeniu będzie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jacyś tacy nieporadni ekonomicznie jesteście ale na owczarka z dużą pałą to was stać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawiałeś już o tym ze swoim terapeutą?

   Usuń
  2. a doga już wyprowadziłeś na spacer?

   Usuń
  3. To zapładniaj i rodź jak proboszcz powiedział, zacznij od siebie, bo o rodzenie dzieci wyją ci co sami ich nie mają, nie mogą bo starzy lub zaburzeni z psychopatią włącznie, bo to jest psychopatyczne, gdy ludzi nie stać i wiadomo że w polsce bieda, domagać się rodzenia jakby na kasie spali, więc chodzi tylko o pastwienie się gdy wiadomo że ludzie nie są wstanie tego wykonać.

   Usuń
  4. @victor - Twoje sugestie o zoofilii zalatują sporym znawstwem tematu. Nie zazdroszczę Ci takich inklinacji, w codziennym życiu muszą być problematyczne.

   Usuń
  5. Dlaczego kobiety wyprowadzając dogi zawsze się uśmiechają?

   Usuń
  6. Victor
   Ze wsi to ty pewnie jesteś jak tak dostrzegasz zoofilie, ale to jest wina twoich proboszczów, którzy wmawiają ludziom wstrzemięźliwość a następnie takich nosi. Właśnie takie dewotki przykościelne wykorzystują psiaki, bo w tak skrajnym egocentryźmie jakiego uczy katolicyzm tylko własne potrzeby są ważne, a inni do zaspokojania i tym samym dewotki kościelne smarują pochwy smakołkami i piesek wylizuje, a następnie do kościółka, dlatego tak zadowolne. A ludzie normalni którzy szanują innych wiedzą żeby kościół omijać, bo tam deprawują ludzi, faceci w sukienkach.

   Usuń
  7. dewotki onanizują się krzyżami, bezdzietne zabawiają się z psami

   Usuń
  8. Nie, pracuje na psychiatryku i coraz częściej mamy przypadki katoliczek zoofilek i naprawdę zastanawiamy się, kiedy wyburznie afera po pedoflii z zoofilią, bo nauka kler produkuje zboczeńców, ale polskie społeczeństwo jeszcze jest mało wrażliwe aby się bardzo przejmowało pedofilią, a tym bardziej zoofilią.

   Usuń
  9. dewotki chadzają na spacery z małymi fafikami, współżycie jest fizycznie niemożliwe, do erotycznych ekscesów dochodzi przy wizerunkach świętych, gdyba biblia prezentowała jakieś przykłady kontaktów ze zwierzetami byłoby inaczej

   to raczej koran zacheca do walenia kóz...

   to kobiety w wieku produkcyjnym bez dzieci figlują z dorodnymi owczarkami a nie babcie z niską emeryturą

   Usuń
  10. Nie, dewotki smarują łono łakociami i piesek zlizuje, koty mniej wykorzystują bo mają szorstkie jezyki, chyba że jakaś hardcorowa dewotka.

   Usuń
  11. jesli kobieta nie ma dzieci a ma psa lub kota to...wiedz że coś się dzieje

   Usuń
  12. Nie, jeśli jest katoliczka to często jest zaburzona, bo religijny rygor powoduje zboczenia.

   Usuń
 9. Gdyby wasi rodzice byli równie nieporadni ekonomicznie nie byłoby was na świecie bo bida była.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mógłbyś nawrzucać więcej takich komunałów? Twój poziom umysłowy jest naprawdę zabawny :)

   Usuń
  2. im większy pies tym większy jęzor...

   Usuń
  3. Nie do końca o to mi chodziło i trochę tego mało, ale i tak dzięki :)

   Usuń
  4. jeśli twoja kobieta zamiast dziecka ma psa to wiedz że coś się dzieje

   Usuń
  5. Viktor
   Komuna budowała mieszkania, a od tego głównie zależy dzietność, obecnie młodzie nie mają gdzie mieszkać, więc pod mostem nie urodzą, bo trzeba mieć sporo kasy aby mały kącik mieć, a jak pójdziesz do banku i spłacasz to tym bardziej zapomnij o dzieciach, bo pracujesz na bank, by ci mieszkanka nie zabrali. Na zachodzie buduje państwo i buduje się prywatnie i w tej chwili dobre mieszkanie w Berlinie tańsze niż ruina w polsce i dlatego polki za granicą rodzą, ale jak państwo sponsoruje kler zamiast budować, to dzieci nie będzie.

   Usuń
  6. wiecej życiowej zaradności a nie roszczeniowego podejścia

   Usuń
  7. Nie koleś
   Dlatego były bumy porodowe za komuny bo budowała mieszkania i dokładnie na zachodzie państwa budują mieszkania, tylko w polsce państwo nie buduje mieszkań, bo kasa ucieka na kler, tym samym brak mieszkania to główny powód dzietności i popatrz że w Angli rodzą polki na potęge, bo tam dzieci będą gdzie mieszkać. A tu musisz mieć miliony aby dzieciom i sobie kupić mieszkanie.

   Usuń
  8. musze cie rozczarować, te darmowe mieszkania w anglii są dla patologii...

   Usuń
  9. To może pojedź do tej Angli co, bo te domki jeden obok drugiego z ogródkiem to państwo buduje, a w polsce to samo, to do banku i kredycik na 20 lat, tak więc niet dzieci, bo ważny jest watykański okupant.

   Usuń
  10. zrozum, te darmowe mieszkania są dla narkomanów, nierobów i kurw

   za darmo to możesz tylko w morde dostać!

   Usuń
  11. Rozumiem że Angli na oczy nie widziałeś ale nadymać się to pierwszy, bo wygląda na to że bloki w polsce to tylko narkomani mieszkają, bo tamte państwowe domki mają wyższy standard od naszych mieszkań.

   Usuń
  12. to są mieszkania socjalne dla samotnych matek, za sąsiadów bedziesz miał pakistańców i inny uroczy element

   Usuń
  13. To są mieszkania dla normalnych ludzi, bo młoda para gdy tam mieszka 10 lat to państwo zaczyna na tym domku zarabiać, tam państwo buduje bo wie że po kilku latach zacznie zarabiać. W polsce buraczku ekonomia polega na: ukraść i zanieść proboszczowi.

   Usuń
  14. mieszkania socjalne nie są dla młodych par, idź lepiej już spać...

   Usuń
  15. Tak oczywiście budują dla narkomanów, a komorne będą płaciły aniołki, nowa ekonomia z buraczkowa tak?
   Bloki w Polsce dawno przez to że ludzie płacą komorne, wielokrotnie zostały spłacone i normalne państwo buduje następne, bo to jest inwestycja i kolejna gruba kasa. Tak więc dla normalnych ludzi, a nie takich co się zaćpają, bo to się nie opłaca. A ten dochód z naszych bloków znika pod sutanną watykanu, gdy w Anglii buduje się następne domki, dla podatników, a nie meneli.

   Usuń
  16. z czynszu chcesz budować domy?

   Opłaty mieszkaniowe najczęściej składają się z trzech typów opłat:

   na koszty eksploatacji bieżącej (tzw. zaliczka na eksploatację)
   na fundusz remontowy
   za media

   nowe mieszkania nie są dla nierobów czy życiowych nieudaczników, tylko w biblii manna spada z nieba

   Usuń
  17. To tylko przykład jak działa tam kapitalizm, inwestuje w blok na 100 osób, ludzie się wprowadzają i płacą za mieszkanie, w ciągu kilku lat, zależnie od opłat, budynek się zwraca i następnie zarabia. To mój rozmówca myślał że manna z nieba leci, bo polakam wmówiono że jak się ich okradnie to kapitalizm, nie to złodziejstwo, kapitalista to inwestycja i dochód z inwestycji. Niestety u nas państwo nie buduje, dlatego prywaciarze ceny ustawiają niebotyczne, a ludzie nie mając gdzie mieszkać nie rodzą dzieci, bo mieszkalnictwo to główny powód rodności.

   Usuń
  18. ludzie którzy kupują mieszkania, samochody na kredyt to jacyś krezusi chyba?

   Usuń
 10. victor creed, powinieneś być z siebie dumny, bo dzięki tobie dyskusje pod tym postem osiągnęły dno - dobry z ciebie troll ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego?
   Co ciebie bulwersuje, przyzwyczaisz się, bo religia katolicka to wykwit zboczeńców, coraz dziwniejsze niusy będziesz słyszał. Jak przykładowo prostytutki się skarżą, bo coraz więcej klientów przychodzi i chce być traktowani jak psy, aby ich powyprowadzać na spacerek, bo tabu seksualne połączone z mocnym stresem, powoduje że szczekając chce się odregować stres. Nekrofilia, która bierze się z przedmiotowego traktowania ludzi, co jest typowe w tej religii, że osoba podporządkowana to trochę taki trup, a z tego przeskoczyć na normalnego trupa to tylko kroczek itd.

   Usuń
  2. Nie jestem zbulwersowana tematyką, tylko poziomem wyrażania części z tych opinii. Poza tym te komentarze o zoofilii nawet nie dotyczą treści postu.

   Ale zapewne mam po prostu za duże wymagania, nie bierzcie tego tak do siebie :)

   Usuń
 11. Frondowników z terlikami w oczach nie czytasz, to nawet dobrze, dużo zaburzeń jest szkodliwe, ale że ja czasem zawodowo muszę, to spotkasz na frondzie taką propagandę, że kobiety wolą psy zamiast dzieci. To nie są argumenty bo zaburzenia psychiczne nie są argumentem, ale dużo ludzi słyszy taki syk nienawiści. Katolik bez odpowiedzialności, nie rozumie, że dziecko trzeba wychować, więc na swój sposób irracjonalny próbuje wyjaśnić w swojej pogradzie, fobiach, paranoi tą sytułacje i następnie tak się pieni, jakby dziecko do życia tylko budy potrzebowało. Tak więc trochę związane z tematem, w psychiatrii debilizm to choroba psychiczna, bo osoba staje się niezrównoważona przez brak rozumienia świata, a im bardziej świat niezrozumiały tym większa frustracja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, mogę się zgodzić, że jakiś związek z tematem jest, nawet jeśli nieco odległy.

   Usuń
 12. Jednak funkcjonują kobiety które wolą psy od dzieci, o odpowiedzialności mówimy tylko wtedy gdy dzieci mamy, ich brak jest asekuracją wygodnictwem i ekonomiczną nieporadnoscią. Polska to nie azerbejdżan.

  OdpowiedzUsuń
 13. Każda kochająca matka, chce jak najlepiej dla dziecka, gdy nie ma warunków aby go odpowiednio wyposażyć na przyszłość to nie sprowadza go na świat. Ludzie nieodpowiedzialni, rodzą, a następnie nieważne co to będzie i te dzieci to kryminaliści, oni skończą w kryminale. Dziecko to nie pies, on niewiele potrzebuje, a dziecko latami to ogromna inwestycja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę piszesz. Nie sztuką jest dziecioróbstwo, trzeba dziecku zapewnić byt. Jak to uczynić w tych niepewnych czasach, skoro każda chwila to jedna niewiadoma. Łatwo się wypowiadać na takie tematy komuś, kto nie inwestuje w nic namacalnego tylko w swoją chełpliwość ,wścibskość i urojone dogmaty wiary. Podobno do niczego się nie mieszają a ten temat nie należy do żadnej z modlitw.

   Usuń
  2. No cóż mamy brak odpowiedzialności w stadności katolickiej, zmuszone do rodzenia kobiety, przez jakoś to będzie tylko urodź, produkują dzieci bez zastanowienia lub przygotowania co z tym dzieckiem następnie, a tu wszystko się zmienia. Ci ludzie nadal chcą być jak było, a tu dziecko się drze, więc albo Mama Magda upuści, albo tak zaniedbane że tylko napadając coś uzyska. Polska jest krajem o najwyższym rygorze antyaborcyjnym i też o najwyższej liczbie osadzonych w więzieniach. Najpierw rodź bezmyślnie, a następnie takie dzieci to przestępcy, bo rodzice na dziecko nieprzygotowani byli.

   Usuń
 14. Co jest nadrzędnym celem w życiu? Dzieci czy pies?

  OdpowiedzUsuń
 15. Wictor creed, rozumiem, że posiadanie jakiejkolwiek istoty w domu traktujesz jsko czyste seksualnie? Oj... to aż się boję co się u Ciebie w domu dzieje jak tak bronisz produkcji dzieci... pewnie już neijedno wykończyłeś aż wióry lecą jak się nakręcisz tak porządnie.... Pewnie wszystkie swoje wykończyłeś i chcesz, zeby teraz inni Ci popordkowali, bo w domach dziecka nei chcą już Ci dzieci powierzac... Oj niestety... rozczaruję Cię, mimo bycia mężatką nie stworzę dziecka, pfu istoty do lizania ci pały.

  OdpowiedzUsuń