Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Kazimierz Nycz podziękował parlamentarzystom za ustanowienie roku 2015 rokiem monarchy Watykanu

Bp Nycz Warszawa
Kazimierz Nycz
fot. Wprost.pl
Rok 2014 | Ekai.pl:

Składając świąteczne życzenia metropolita warszawski dziękował za ustanowienie Roku Św. Jana Pawła II oraz pomoc polskim rodzinom. Wyraził także nadzieję na „wielką współpracę” przy okazji organizacji Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. (...)

Na ręce kard. Nycza Marszałek Sejmu przekazał tekst Uchwały Sejmu RP z 5 grudnia w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II (ekai.pl, 20.12.2014).

***

Komentarz redakcji:

W wypowiedzi Nycza brakuje podziękowania za 16 milionów złotych z budżetu Państwa, które posłowie dali w grudniu na budowę świątyni rzymskokatolickiej i za rutynowe" 2 miliardy złotych rocznie dla Kościoła rzymskokatolickiego.

10 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Ja pierniczę,jednak jesteśmy kolonią watykanu,modły do patrona pedofilów zapewnią nam dobrobyt w jaki był w 17 wieku.Tak trzymać rodacy,jutro mamy okazję.Myślałem że Nycz się pochwali że z tacy utrzymujemy najdroższy dom starców w w---e.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam za błędy w pisowni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mirek
  Stoisz to usiądź bo jak zemdlejesz bo tym co napisze, to lepiej nie stój. 16 baniek to nic , kler w polsce organizuje światowy dzień młodzieży katolickiej w krakowie i teraz wpisz sobie w googla, gdzie był organizowany poprzedni i dlaczego państwo jest bliskie bankructwa po tym świętowaniu. Apokalipsa polski już w 2015 roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, światowy dzień młodzieży odbył się 23-28 lipca 2013 r. w Rio de Janeiro.Zastanawiam kto za to zapłaci,jak zwykle my podatnicy a powinien kler za to zapłacić.I Kraków zostanie bankrutem.

   Usuń
  2. Mirek
   Poszperaj jeszcze, ja to kiedyś czytałam i tam wyszedł niezły skandal, bo państwo z miastem to sponsorowało i ładną dziurę w budżecie im ta impreza zrobiła, dokładnie nie pamiętam ile, ale znając polskich polityków, puszczą kraków z torbami, a w mediach pokaże się Kopacz przepraszając za dziurę w budżecie jak to miało miejsce w amercy łacińskiej.

   Usuń
  3. O znalazłam niusa bo to jednak 2016r ;

   Światowe Dni Młodzieży (katolickiej) odbędą się za 2 lata w Krakowie, ale już należy
   się martwić: kto za nie zapłaci? Kto? - pytanie jest zasadne, bo polski Kościół rżnie
   państwo równo. Wychodzi na to, że społeczeństwo pokryje balangę kleru i ich owieczek.   Ostatnie ŚDM w Brazylii to była finansowa katastrofa. W plecy - aż 350 mln euro.
   Grubo więcej niż miliard zł. Rząd brazylijski wyasygnował 1/3 kosztów, resztę płaci
   brazylijski Kościół. Do tego stopnia się zadłuża, że wyprzedaje majątek.   Czy polski Kościół będzie chciał się wyprzedawać? Wątpię. Pasożytuje na państwie. Ten
   soliter - kościelny tasiemiec - jeszcze raz będzie nas odchudzał. Nas - nasze
   kieszeni. Po diabła Polsce potrzebne te "igrzyska" młodzieży? Będą o wiele
   kosztowniejsze niż Euro 2012.

   "

   Kto zapłaci za organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku?
   Jak wiadomo, Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku odbędą się w Krakowie. Tymczasem
   brazylijskie media informują, że te, które zakończyły się niedawno w Rio de Janeiro
   okazały się finansową katastrofą. Ich organizacja kosztowała bowiem aż 350 milionów
   euro. Jedną trzecią wydatków pokrył brazylijski rząd, resztę tamtejszy Kościół, który
   jest teraz zmuszony do wyprzedaży majątku. My pytamy, kto i w jakim stopniu zapłaci
   za organizację polskich Światowych Dni Młodzieży."

   Usuń
  4. Anonimowy, my podatnicy zapłacimy znając kler to będzie rżnął głupa.

   Usuń
  5. Mirku, to jest pikuś, a pamiętasz jak kasę PAŃSTWOWĄ pustoszyli wizytami papieża? Potrzeba im kurna tej ciemnoty, więc niech im Rząd kupi końskie klapki na oczy, zamiast sponsorować zło i ułudę.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Żle to widzę . większość społeczeństwa to spolegliwe Kościołowi matoły. Większość hierarchów to też matoły , tyle ,że cwane. W tym układzie hegemonia " czarnych " w Polsce długo będzie trwała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak długo, aż ktos znów zapedzi ich do krucht, gdzie ich miejsce. Czarna zaraza rozprzestrzenia sie ale zaczyna być dławiona przez normalnie myślących ludzi. Jak powiedział ks, Lemański potrwa to, aż mochery zejdą z tego świata. Przeżyjemy zaczekamy. Zobaczysz zaraz za parę dni jaki będzie wrzask,jazgot jak zwykle zresztą, jak zacznie Orkiestra Jurka Owsiaka grać. Tego jadu nie są w stanie powstrzymać, bo w niedzielę kasa im umyka z tacy. Co za obłudne czarne, chciwe barany. Wierzą w piekło, to oby ich pochłonęło.
   Pozdrawiam.

   Usuń