Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Ireneusz Skubiś chce, by dziewczynki rodziły dla zwiększenia przyrostu naturalnego

Ireneusz Skubiś
fot. Grzegorz Skowronek/AG
Rok 2015 | Ireneusz Skubiś (ksiądz, honorowy redaktor naczelny "Niedzieli") o dostępie dziewcząt od 15 roku życia do antykoncepcji awaryjnej:

(...) Myślę, że żaden dobry ojciec nie będzie akceptował takiej „pomocy” dla swojego dziecka. Medycy, aptekarze i wszyscy, którzy mają świadomość, czym jest ten „lek”, są przerażeni. 15-letnia dziewczynka to jeszcze dziecko, a daje się jej do ręki granat, mogący zabić życie, które w sobie nosi, zniszczyć przyszłość jej macierzyństwa, jej szczęście. Problem to zatem ogólnonarodowy, dotyczący przyszłości naszej ojczyzny, zwłaszcza że niż demograficzny jest już faktem – obserwujemy w wielu miejscowościach, że liczba zgonów przewyższa liczbę narodzin. (...)

Źródło: niedziela.pl, 10.02.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi księdza Ireneusza Skubisia | Przeczytaj więcej wypowiedzi księży i biskupów o antykoncepcji

***

Komentarz redakcji:

Ksiądz Skubiś nie rozumie, lub udaje że nie rozumie, że chodzi o antykoncepcję - zapobieganie ciąży, a nie o aborcję - przerwanie ciąży. Wprowadza ludzi w błąd, gdyż antykoncepcja awaryjna jest równie bezpieczna lub bezpieczniejsza dla organizmu nastolatki co inne środki sprzedawane w aptece bez recepty. Jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż niechciana ciąża.

Wielu "medyków i aptekarzy", a także ojców (chodzi oczywiście o tych, którzy nie są związani z episkopatem i ideologią watykańską) popiera dostęp do antykoncepcji awaryjnej bez recepty bo wie, że niechciana ciąża ma negatywny wpływ na kobietę, a zwłaszcza na rozwijający się organizm nastoletniej dziewczynki. 

Wbrew temu czego chciałby ksiądz Skubiś, nastolatki w niechcianej ciąży nie mają obowiązku zwiększać przyrostu naturalnego w Polsce - takie oczekiwanie jest nie tylko nieetyczne, ale również nieludzkie.

29 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Nieslubne dzieci z maloletnimi, to przeciez podstwa ich wiary i jak wskazuja sam przenajswetrzy jest wzorem do nasladowania - stary kawaler, ktory uwiodl nieletnia mezatke, zawsze dziewice.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja pierniczę!!! czarna zaraza całkowicie powariowała.A fanatycy religijni czyli faceci powinni chronić życie od wytrysku,klecho Skubiś jeszcze nie wpadłeś na ten pomysł, ha ha ha.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy tutaj nowomowę;

   Zadziwiające, że gdy przychodzi do antykoncepcji, to mamy dziewczynki, dzidziusie niemalże, malutkie, głupiutkie i nieporadne stworzonka, które bezduszna pani premier Kopacz wystawiła na potworne ryzyko zażycia tabletki po, będącej, jak wiadomo, nieprawdopodobnie niebezpieczną dla zdrowia.

   Gdy jednak dziecko jest w ciąży i pojawia się perspektywa terminacji tej patologii, wtedy katotalibska mentalność przestaje w niej widzieć dziewczynkę, tylko widzi kobietę. Nic to, że taka jedenasto- czy dwunastoletnia dziewczynka może być dosłownie rozerwana przez zbyt wczesną ciążę, nic to, że naprawdę małe dziecko jest zmuszane do rodzenia dzieci.

   http://static1.squarespace.com/static/502a50d184ae42cbccf8969f/t/54cb3621e4b0ac278e80462e/1422603814468/?format=750w

   Dla katolickich (choc oczywiście nie tylko, ogólnie - religijnych) fundamentalistów taka niemal dorosła nastolatka biorąca antykoncepcję to bezradne dziecię, gwałcone moralnie przez cywilizację śmierci. Jedenastoletni dzieciak dosłownie zgwałcony przez ojczyma i bredzący coś o rodzeniu lalki to jednak już dojrzała kobieta, bohaterka.

   Ja przepraszam, ale to są chorzy, nienormalni ludzie. To nie jest kwestia oglądu świata bazującego na innych wartościach, to chorobliwy obłęd, który jednak jest przecie zarazem pełnoprawnym elementem mainstreamowej dyskusji, co jest przerażające.

   Usuń
  2. Z ciekawości chciałem przeczytać twój komentarz co został osunięty.

   Usuń
  3. To jest to samo tylko linka źle skopiowałem i skasowałem.

   Usuń
  4. Ten tekst pochodzi z bloga Pochodne Kofeiny. Nieładnie tak wrzucać czyjś tekst, bez podania źródła.

   http://slwstr.net/blog2/2015/1/30/dziewczynki-i-kobiety

   Usuń
  5. Przecież masz zaznaczone że to jest wklejka, kawałek tekstu który mnie interesuje, bo wyraża dokładnie jak manipuluje się językiem.

   Usuń
 4. Co ten facet pitoli???? Najpierw jakiś pleban pisze o gwałcie na szkle a teraz ten,... Po co publikujecie majaczenia chorych umysłów? Nie wolno się nabijać z inwalidów umysłowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, trochę źle myślisz. To jest przekaz dla inwalidów umysłowych, oni czyli kler są cwańsi niż myślisz. To sa manipulanci i własnie to kler smieje się z głupoty umysłowej owieczek. Oni mają realne zapotrzebowanie na tepych bojaźliwych ludzi, przecież pod płaszczykiem tej ciemnoty moga uprawiać swoje dewiacje, to armia dewiantów jest. Ludzie otwórzcie w końcu oczy i spójrzcie realnie na to wszystko. Przestancie dawać zasilać i niech banda czarnych nierobów biega z wywieszonym jęzorem do pracy tak jak wszyscy.

   Usuń
  2. No i jeszcze zapomniałam o proźbie.
   Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.

   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
  3. Witam,Basiu posłuchaj to KTO DZIELI POLAKÓW? - YouTube
   pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 5. "żaden dobry ojciec nie będzie akceptował takiej „pomocy” dla swojego dziecka" a co z matką, oh wait kobieta bez względu na wiek nie ma nic do gadania. Klecha wie co dla niej dobre. Zaklina rzeczywistość boży popapraniec, tzn. pomazaniec. Normalni rodzice wybiorą tabletkę a jakiś margines marginesu, wybierze ciążę i urodzenie dziecka przez swoje 15 letnie dziecko, kosztem jego zdrowia, edukacji, przyszłości. Ręce opadają z szelestem, wg kleszki szczęście to ciąża u 15 latki. Jakby te czarne opasy bolała demografia to by nie leźli do seminarium. Sama znam przypadek dziewczyny, którą matka oddała do domu dziecka w wieku 6 lat, dlatego że facet, który się jej napatoczył, nie chciał cudzego dziecka, które owa baba urodziła jako 16 latka. Nie ma co, szczęście niepojęte, 6 latka oderwana od świata, który zna, ląduje w bidulu... Ile takich przypadków? Podejrzewam, że sporo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ciekawe, bo kiedyś kobiety później dojrzewały i też wcześniej był ożenek, więc ta wstrzemięźliwość miała sens, teraz zapatrzeni w dogmat biskupi, nie zauważają że za mąż to wychodzi się koło trzydziestki a dziewczyny wcześniej dojrzewają, bo jest ogólnie dostępny pokarm. Tak więc powstaje przestrzeń przynajmniej dziesięciu lat wstrzemięźliwości i tym samym nie jest wykonalne chodzić do trzydziestki w celibacie, tym samym bez zamęścia kobiety zachodzą w ciąże, a mężczyźni mają stereotyp kulturowy, że ma być jego dziecko i już, czyli stereotyp starego modelu, bez rozwodów, z dziewctwem kobiety. Tym samym dużo kobiet same wychowują dzieci bo facet myśli że wytrysk to dziecko jego, a nie wychowanie, kochanie, pielęgnowanie.

   Usuń
 6. Pan Skubiś jak zwykle przerasta "poziomem" naukowców. On wie lepiej, dokładniej, dlatego proponuję Skubisiowi pobierac lekcje przynajmniej poziomu szkoły podstawowej gdzie jest nauka biologii a w niej dział o rozmnażaniu. Te tabletki to nie problem, istotą problemu Skubisia i całego kleru, jest walka z nowoczesną medycyną, z jej postępem, z nauką. Czym owce bardziej debilne, tym większy przyrost. Więc zamiast bez końca wyciągać Obywatelom RP pieniadze z kieszeni, proponuje Skubisiowi samemu iść do pracy i zobaczyć ile zarobi i na co Skubisia będzie stać, przy założeniu, że tę pracę dostanie. Zupełnym zboczeniem jest fakt, że kk, namawia 15 letnie dzieci do płodzenia potomstwa. To czysty przypadek dewiacji umysłowej.

  Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się.
  Dziękuję wszystkim za podpisy.

  http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie piętnastoletnie dzieci? Tak to masz w polskim prawie, a w Watykańskim od 12 roku życia, czyli dwunastolatki mają rodzić według obrzydliwca.

   Usuń
  2. A, czy ich chodzi o reprodukcje czy mordowanie?;

   Każdego roku około 14 milionów kobiet i dziewcząt w wieku od 15 do 19 lat - zarówno zamężnych jak i niezamężnych - rodzi dzieci. Powikłania związane z ciążą i porodem są w tej grupie wiekowej główną przyczyną śmierci, przy czym najwięcej zgonów notuje się podczas nielegalnych zabiegów przerywania ciąży. W przypadku dziewcząt poniżej 15 roku życia śmiertelne zagrożenie jest znacznie wyższe.
   Komplikacje w czasie porodu są szczególnie częste wśród młodych, fizycznie niedojrzałych kobiet, które rodzą po raz pierwszy. Badania przeprowadzone na terenie Etiopii wykazały, że komplikacje w czasie porodu były powodem prawie połowy przypadków umieralności matek. Kobiety, które nie umierają z powodu braku wspomagania przy skomplikowanym porodzie, często tracą dzieci i ulegają przypadkom fistuły, czyli przetoki w kanałach rodnych, która uniemożliwia im samokontrolę fizjologiczną i często prowadzi do społecznej izolacji.

   Usuń
 7. Drodzy internauci!!! Jak widac to czarne i fioletowe towarzystwo ma mozgi zezarte przez religie i wierzenia/tak myslalem/.ale teraz juz nie.Po prostu oni maja nas za durniow,zatrzymali sie w sredniowieczu.Niestety w polskim spoleczenstwie jest przewaga debili,bo gdyby bylo inaczej to ta czarna stonka bylaby zlikwidowana.Optymizmem napawa fakt ze mamy inteernet i ludzi myslacych racjonalni.Mam 63 lata ale umysl wolny od tej czarnej zaklamanej zarazy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieprawda, do kościoła chodzi góra 20% ludzi, a i tak nie wiadomo jak ta grupa jest oddana. Gówno jest widoczne najbardziej na trawniku, ich wrzaski i pomstowania, bo to najbardziej agresywna grupa społeczna. Masz poparcie dla konwencji antyprzemocowej 89% społeczeństwa, to ile popiera Kler? Nasi politycy są skorumpowani i robią układ wzajemny z klerem, bo poparcie dla tych bandziorów, to na ciemnych wsiach właściwie jest. W badaniach nad szacunkiem do zawodów, polacy najbardziej niecierpią polityków i księży. Mamy coś w rodzaju PRLu, gdzie mniejszość na stanowiskach prześladuje większość, stanowiska dzięki cwaniactwu, tłuszczy buraczanej prania mózgu i tak na nas jadą jak za komuny, gdzie niewielu wpływa na wielu.

   Usuń
  2. Wg. GUS ochrzczonych w RP jest ok 85%.

   Wg danych KK na msze uczeszcza ok 33%, a do komunii przystepuje ponizej 13% mieszkancow RP.

   Usuń
  3. Ja też jestem ochrzczony i co z tego, zachowania przymusu wogóle nie powinny wchodzić w badania, bo to jest nadal przymus, gdzie większość ma serdecznie dość, czyli nie oddają rzeczywistości. A chrzest to jest obrzezanie, tylko inną metodą, czyli okaleczono nas. Z badań deklarowanych i uczestnictwa w kościele to wychodzi że 20% tam jeszcze łazi i to tego najbardziej oddanego za komuny, wiejskiego buractwa, co zmienili czerwonego kapłana na czarnego kapłana, bo partia całe życie za nich myślała to nagle bez tatusia żyć nie potrafią i biskup musi im mówić jak żyć, czyli chodzi niedojrzałość społeczna, przerażona bez tatusi życiem. Tym samym mamy kopie zachowań z czasów komuszych jak cenzura czy narzucanie innym jedynej prawdy, repley, replay. Tym samym jest to mniejszość co szantażuje większość i jak oni zbierają podpisy , od dzieci, od upośledzonych, od starych bezmózgi by coś poprzeć, bo ich jest mało a chcą wrażenie robić dużo.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 8. Watykański okupant

  OdpowiedzUsuń
 9. Od lat tak słucham, czytam wypowiedzi tych wikarych, proboszczów, prałatów, abepe i arcyabepe i już nie mam pomysłu jak to skomentować.
  Są tak zacofane, zakłamane, durne, głupie, że ciśnie się nowe powiedzenie - głupi jak ksiądz.
  Z katolickiej sekty Krk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto idzie na księdza ? Buraki. W polsce buractwa nie udało się cywilizować, stąd te paranoje do cywilizacji, inteligencji wyzywanej od lemingów i wiecznie spiskującej przeciwko kościołowi, który jest tak naprawdę czymś co nazywamy patologią, która cwaniacko jak wieś, sama siebie i innych chce zakłamać, zrelatywizować iż patologia to wartości i taki burak jak trzęsie się do żyda, homka, inteligenta, bo to fobiczne do wszystkiego co wiocha nie zna, gdzie go przyciągnie, do kościoła? Gdzie proboszcz z nienawiści syczy na wszystkich wokoło?.

   Usuń
 10. Kolejny kurwa debil, kondon pierdolony, stary kurwa frajer!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Przecież za taką ciemnotę to powinni kurwa karać, jak czytam takie gówno to mi ręce opadają, ja zwykły Kowalski mówię, że tych kurwa frajerów w czarnych kurwa szatach nie uznaję, dla mnie to buractwo pierdolone i trzeba z ciemnotą walczyć, jestem oburzony!!! jebać kurwe kondona!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Przecież ten ksiadz namawia dziewczynki do grzechu przed małżeńskiego ,one mają rodzić dzieci? te małolaty? najmniej ma do gadania ten sukienkowy niech pilnuje i przestrzega swoich przykazań .

  OdpowiedzUsuń