Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Stanisław Dziwisz: Z bólem myślę o przegłosowaniu Konwencji antyprzemocowej przez Sejm

kardynał Dziwisz
Stanisław Dziwisz
fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Rok 2015 | Ekai.pl:

„Współczesne prądy kulturowe, środki przekazu, czynniki polityczne, nie służą trwałości i świętości małżeństwa i rodziny. Lekceważona jest trwałość małżeństwa, upowszechnia się antykoncepcję i „wolną miłość”, popiera się zabijanie nienarodzonych, związki homoseksualne próbuje się stawiać na równi z małżeństwami mężczyzny i kobiety” – wylicza kard. Dziwisz.

Hierarcha wyraża też stanowczy sprzeciw wobec upowszechnienia pigułki [chodzi o antykoncepcję awaryjną, nie o aborcję - red.], która „zabija poczęte dziecko”. „Z bólem myślimy o decyzji Sejmu, który przyjął Konwencję, propagującą niechrześcijańską koncepcję „gender”. Zasiadają w nim przecież przedstawiciele wierzącego w większości narodu” – zaznacza metropolita krakowski.

Źródło: ekai.pl, 18.02.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Stanisława Dziwisza

***

Komentarz redakcji:

Jeśli już pan Dziwisz chce mówić o dzieciach w kontekście antykoncepcji (pigułka "po" dostępna bez recepty), to powinien używać określenia "dzieci niepoczęte". 

Konwencja antyprzemocowa oszczędzi ludziom, a zwłaszcza kobietom, wiele bólu - ból arcybiskupa spowodowany tym, że dokument dostrzega społeczny i kulturowy wymiar płci jest chyba jednak nieco mniejszy.

7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Ja pierniczę!!!handlarz krwią od Pawełka decyduje za nas jak mamy żyć i co robić.Jesteśmy żałośni że sobie na pozwalamy że ktoś za nas decyduje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurde oni bezczelnie się uparli że jak baba przy garach stoi to natura ją tam umieściła. Idąc ich tokiem rozumowania, jak kobieta zostaje sędziną to jej broda wyrasta, bo zerwała z naturą czyli w domu przy garach.
  Przecież to jest ideologia fricolandialna, bo więzić w domu i ma robić co facet chce, typowy katolicyzm przecież pokazał austryjacki psychol.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieje, ze bol jest nie do wytrzymania.
  Mam dla pana dobra rade panie Dziwisz, niech sie pan przestanie tym zajmowac - przestanie bolec.

  OdpowiedzUsuń
 4. „Współczesne prądy kulturowe, środki przekazu, czynniki polityczne, nie służą trwałości i świętości małżeństwa i rodziny." - to powiedzial stary kawaler, ktory wierzy w innego starego kawalera, ktory mial nieslubne dziecko z nieletnia mezatka, w dodatku dziewica!

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę bardzo, i kto to mówi. Ciągłe narzekania, ciągłe niezadowolenie do ludzi czyli owiec swoich, roszczenia i pretensje. Zamiast tak miałczeć i skowyczeć panie biskupie, proponuje zająć się swoją bandą w kiecach, ponieważ jak wieści gminne donoszą, ci pańscy popaprańcy nie maja szacunku nawet dla zmarłego. Zamiast zagladac ciągle kobietom w majtki, proponuje posprzatac cały ten burdel kk. Najpierw prosze zjeść specyfik przeciw bólowi, jak minie to proponuje prace na rzecz przywrócenia w kościele tego, na co ślubowaliście. Jesteście gorszymi obłudnikami niż można pomyśleć, a pasożytnictwo wasze jest bardzo nie na miejscu. Ja bym tutaj cierpiała na miejscu biskupa, ale z powodu PODŁOŚCI kk.

  Denis Diderot 1713-1784

  "Człowiek nigdy nie będzie wolny do czasu, kiedy ostatni król będzie uduszony wnętrznościami ostatniego księdza."

  "Filozof nigdy nie zabił żadnego księdza, podczas gdy ksiądz zabił wielu filozofów"

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak się nie korzysta prawidłowo z mózgu to próba myślenia musi boleć, panie D.

  OdpowiedzUsuń
 7. Idź już człowieku do swojego bożka i wstydu oszczędź sobie i innym. Może wtedy watykańskie herezje utrwalane przez Karolka i Ciebie (jego gorliwego kapciowego, handlarza jego krwią oraz bezprawnego wydawcy - dla zysku - jego prywatnych notatek) w końcu przestaną mieć wpływ na politykę w Polsce. Parszywa, bezduszna, zachłanna, paskudna, wyzuta z przyzwoitości hiena!

  OdpowiedzUsuń