Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

3 kłamstwa biskupa Hosera na temat Konwencji antyprzemocowej

Henryk Hoser
PAP


Rok 2015 | Henryk Hoser (biskup warszawski):

Kłamstwo Hosera nr 1:
Senat Rzeczypospolitej uchwalił ratyfikację tzw. ustawy przemocowej. 
Prawda: Senat przegłosował Konwencję ANTYprzemocową, czyli - w pełnym brzmieniu - Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Biskup Hoser manipuluje nazwą Konwencji, by sugerować, że jej celem jest propagowanie przemocy.

Kłamstwo Hosera nr 2:
Pozornie chodzi o to żeby nie było przemocy, ale w istocie ta ratyfikacja oznacza i ta ustawa, ta dyrektywa, Konwencja o przemocy sugeruje, że źródłem przemocy jest rodzina (...)
Prawda: Konwencja wymienia "rodzinę" pięciokrotnie i w żadnym z tych miejsc nie wskazuje jej jako źródła przemocy, lecz jako środowisko w którym ewentualna przemoc też powinna być ścigana, a rodzina powinna być CHRONIONA przed przemocą.
 1. Preambuła: uznając, że dzieci są ofiarami przemocy domowej, również jako świadkowie przemocy w rodzinie;
 2. Artykuł 3 - Definicje - punkt B: „przemoc domowa” oznacza wszelkie akty fizycznej, seksualnej, psychologicznej lub ekonomicznej przemocy występujące w rodzinie lub gospodarstwie domowym lub pomiędzy byłymi lub obecnymi małżonkami lub partnerami, niezależnie od tego, czy sprawca i ofiara dzielą miejsce zamieszkania, czy też nie;
 3. Artykuł 46 - Okoliczności obciążające - punkt A "przestępstwo zostało popełnione wobec byłego lub obecnego współmałżonka lub partnera uznanego zgodnie z przepisami prawa krajowego, przez członka rodziny, osobę współmieszkającą z ofiarą lub przez osobę nadużywającą swojej władzy";
 4. Artykuł 56 - Środki ochrony - punkt A: zapewnienie im bezpieczeństwa, jak również ich rodzinom i świadkom, chroniąc ich przed zastraszaniem, odwetem lub powtarzającą się wiktymizacją;
 5. Artykuł 56 - Środki ochrony - punkt B: zagwarantowanie, że ofiary zostaną poinformowane, przynajmniej w przypadkach, w których ofiary i rodzina mogą być zagrożone, jeśli sprawca ucieknie, zostanie tymczasowo zwolniony lub wyjdzie na wolność;

Kłamstwo Hosera nr 3:
(...) że rodzina jest stereotypem który tworzy przemoc i który trzeba zwalczać. 
Prawda: Konwencja wspomina o stereotypach dwa razy i w zupełnie innym kontekście, niż utrzymuje Hoser.
 1. Artykuł 12 - Ogólne zobowiązania - Strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn.
 2. Artykuł 14 - Edukacja - punkt 1: W uzasadnionych przypadkach Strony podejmują działania konieczne do wprowadzenia do oficjalnych programów nauczania na wszystkich poziomach edukacji materiałów szkoleniowych dostosowanych do zmieniających się możliwości osób uczących się, dotyczących równouprawnienia kobiet i mężczyzn, niestereotypowych ról przypisanych płciom, wzajemnego szacunku, rozwiązywania konfliktów w relacjach międzyludzkich bez użycia przemocy, a także dotyczących przemocy wobec kobiet ze względu na płeć oraz prawa do nienaruszalności osobistej.

Innymi słowy chodzi o równe prawa i szanse kobiet i mężczyzn w społeczeństwie oraz szacunek i porozumienie bez przemocy. Niestereotypowe role płciowe to pokazywanie kobiet również w innych kontekstach niż kuchnia lub opieka nad dziećmi, a mężczyzn nie tylko przy pracy zarobkowej.Źródło: niedziela.pl za razem.tv, 06.03.2015 | Przeczytaj inne wypowiedzi biskupa Henryka Hosera

12 komentarzy: Leave Your Comments

 1. To mi coś przypomina

  https://m.youtube.com/watch?v=BRwDNwEpKwc

  https://m.youtube.com/watch?v=ekZIfZyvoBc

  OdpowiedzUsuń
 2. Pan prezydent Komorowski ma problem podpisać czy nie podpisać konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.Jest między młotem a kowadłem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kościół jest ostoją ciemnoty i zacofania, bo to jego żywotny interes aby ludzie stronili od nauki i oświecenia. Ciemnym ludem łatwiej sterować, wpędzać w zabobony. Kłamstwa Hosera mają swój cel, jakim jest dyskredytacja na wszelkie sposoby tej pożądanej ustawy. Liczy się tradycja (katolicka) i krzyż na ścianie symbolizuje: tu dzieje się krzywda. Podobno "gdy chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije". Taka ideologia promuje go na dysponenta krzywd i tragedi rozgrywających się w 4 ścianach katolickich domów. Grunt aby po bożemu twardą ręką babę i bachory trzymać. Światły cel sobie obrał napuszczając przy tym sforę zidiociałych fanatyków prawicowych. Sam nie dałby rady, ale z pomocą takiego elektoratu, kto wie czy nie uda się zatrzymać postępu i empatii dla drugiego człowieka.
  Oni, tzn. kler oszalał już chyba w tej nienawiści do wszystkiego oraz wymyślaniu nowych podniet. Ta schizofrenia toczy ich jak rak. Zalecam lewatywę z wody święconej może ona natchnie pozytywniej i rozpuści stężenie jadu żmijowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kłamstwa Hosera mają swój cel, jakim jest dyskredytacja na wszelkie sposoby rzadu Rzeczypospilitej, wprowadzenie "praw boskich" zamiast konstytucji i episkopatu jako najwyszej wladzy.

   Usuń
  2. @Marek
   Jad żmijowy płynie jak na razie z Twoich ust.
   Przeczytaj, co napisałeś. A już zwłaszcza skup sie na miejscach, gdzie dzieci nazywasz: "bachorami", a osoby mające inne zdanie niż Twoje: "zidiociałymi fanatykami".

   Usuń
  3. A tacy kretyni jak ty snopku radiomaryjny systematycznie potwierdzają swoją „kulturę” i „intelekt” wyniesione wprost z obory.

   Usuń
  4. Prawdę napisał Marek do Anonimowego. Nauczyciel się znalazł, jak Cię tak wszystko boli, to zobacz co Ty i Twoje poglądy znaczą. Sam jadem ociekasz Anonimowy i zamiast pouczać, skoncentruj się na tym, dokąd prowadzi Cię Twoje święte życie. Marek pisze o KK więc ma prawo mówić tak, aby takich jak Ty bardzo mocno bolało, może w ten sposób zorientujesz się dokąd i w jakim celu KK zmierza. Sama twierdzę, że KK i jego dostojnicy to banda zidiociałych oszołomów żyjących ponad stan między innymi tak samo kosztem Ciebie. Jasne? Normalny człowiek który używa mózgu nie przyzwala na tak skretyniałe poglądy. Macie prawo do swojej religii i insygnii, ale w kościele nie kosztem pasożytowania na całym społeczeństwie. Czy Ty byś chciał promowac i opłacać Islam lub inne wyznanie bo tak czarna ich mafia zarządziła? Wątpię, więc bierz ogon pod siebie i udaj się na naukę historii bo jak widac masz luki w wykształceniu.

   Usuń
 4. Hoser nie kłamie tylko wtedy, gdy nie otwiera ust. Manipulacja to jego drugie imię. Jakbym miała zrobić listę najobrzydliwszych, najbardziej zakłamanych, beczczelnych i bezwzględnych purpuratów, to pan H. byłby numero uno. Michalik jest przy nim dość ciapowaty i głupawy, ale konkurencja ostra w ePiSkopacie w dziedzinie podłości i ograniczonych horyzontów. Co innego mnie dziwi, że wciąż i wciąż istnieją stada bezkrytycznych głupców nie dostrzegających jakie szuje całują po łapach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale wiecie jak to wygląda?
  Prezydent nie podpisze konwencji tylko prześle ją do trybunału, a tam będzie leżała, aż agenci watykanu stwierdzą, że niezgodna z konstytucją a jedyne zgodne z konstytucją to ubój rytualny kobiet, a jak ktoś jest przeciw to obraża religię i dostaną nowe odznaczenia, bo ten prezydent wielokrotnie pokazał że chce spokoju a katoli nie należy drażnić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hoser, najbardziej kontrowersyjny człowiek w Polsce. Ciekawa jestem kiedy ten ludź, zniknie z powierzchni ziemi. Ten zdrajca ma wiele za uszami i najwiecej papla. To niesamowite, dlaczego nasz rząd nie deportował jeszcze tego kryminalisty do watykanu tam jest jego i wszystkich podobnych jemu przestępców miejsce.Watykan daje nam ścierwo zamiast kapłanów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się, przekazujcie wszystkim znajomym ten adres, potrzeba sporo tych podpisów.
  Dziękuję wszystkim za podpisy.

  http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

  OdpowiedzUsuń
 8. Największa SEKTA.. Mafijna Zbrodnicza Organizacja Przestępcza na Świecie: Komu można przypiąć tą etykietę ? Wojny, krucjaty inkwizycje,tortury, totalitaryzm, zbrodnie przeciw ludzkości, wspieranie faszyzmu, ukrywanie morderców i zbrodniarzy, łamanie przykazań, szantaż, kradzież dzieci, wynaturzenia, pedofilia, hemofilia parafialna, homoseksualizm, tuszowanie skandali pedofilskich, wspieranie dyskryminacji kobiet i mniejszości, antysemityzm, walka z innymi kościołami i ruchami religijnymi, zagarnianie majątków, współpraca z reżimem, współpraca z mafią, upokarzanie dzieci, bicie, zmuszanie ich do niewolniczej pracy, finansowe nadużycia i oszustwa, wyłudzanie kasy z budżetu państwa, korupcja, hipokryzja, pranie brudnych pieniędzy, przemożny wpływ na życie, spiski, skandale, intrygi, zawiści, mieszanie się do polityki, sex z nieletnimi, szerzenie kłamstwa, zgnilizna moralna, zepsucie moralne, ograniczenie umysłu, zmasowany psychiczny nacisk, absolutyzm, dogmatyzm, ciemnota, tradycja, nepotyzm,zmowy milczenia, Indoktrynacja, zakłamana propaganda, terror psychiczny, niejednokrotne stawanie po stronie wroga.

  OdpowiedzUsuń