Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Jan Szymborski: Diabły chcą opętać 30-latków korzystających z internetu

Jan Szymborski
fot. Anna Bedyńska/AG
Rok 2014 | Se.pl:

(...) - Dziś łatwo o opętanie, bo przez Internet czy telewizję otaczają nas obrazy zła, a widząc zło, przyciągamy je do siebie - tłumaczy ksiądz Jan Szymborski (88 l.), oficjalny egzorcysta archidiecezji warszawskiej.

(...) Jego zdaniem, najbardziej narażeni na opętanie są ludzie po 30. roku życia. - Jest to związane z ich emocjami - twierdzi duchowny. (...)

Źródło: se.pl, 28.05.2014 | Przeczytaj więcej wypowiedzi księży o kulturze i czasie wolnym

***

Komentarz redakcji:


26 komentarzy: Leave Your Comments

 1. A bo internet i niejaka "niegodna" Dryjańska, pisze o kościele takie strasze sprawy, gdyż jej podpowiada Lucyferius , demon w niej siedzi i nakazuje, a co trzeba zrobić demonowi (Dryjańskiej) zło trzeba wytępić. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie Lucyferius podpowiada, a sami rozpustni, grzeszni faceci w koronkach - zwani biskupami. ;)

   Usuń
  2. To co jedni uważają za sprzątanie inni za opętanie:)


   https://m.youtube.com/watch?v=zwQyZAFEP0U

   Usuń
 2. Ciekawe, co Jaś egzorcysta ma do powiedzenia, na bezwstydne opętanie seksem bezbożnego kleru?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Dryjanska...Litosci !!! Po co pani zamieszcza zdjecie przedstawiciela samego Lucyfera? Az sie spocilem patrzac na "swiatobliwa buzie" tego goscia w kiecce.Jak widze w internecie takie fizjonomie to rzeczywiscie siarka i smola zaczyna smierdziec.Czyzby to byl przyklad diabelskiego internetu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie;

   Cóż to takiego "kościół"? - zapytał surowo Belzebub, nie chcąc wierzyć, że jego słudzy okazali się mądrzejsi od niego.
   - Kościół to jest coś takiego, że gdy ludzie kłamią i czują, że im się nie wierzy, wtedy, powołując się na Boga, mówią: "Jak Boga kocham, prawdą jest to, co ja mówię"; to właściwie jest kościół, z tą tylko osobliwością, że ludzie, którzy uznali się za kościół, nabierają przekonania, że są nieomylni, i dlatego nie mogą się już potem wyrzec żadnego, choćby raz tylko wypowiedzianego głupstwa. Tworzy się zaś kościół w taki sposób: ludzie wmawiają w siebie i w innych, że nauczyciel ich, Bóg, po to, by objawione przez niego ludziom prawo nie zostało fałszywie wytłumaczone, wybrał szczególnych ludzi, i oni to jedynie, lub ci, na których przeleją tę władzę, mogą dokładnie tłumaczyć jego naukę. Ludzie więc, którzy nazywają siebie kościołem, twierdzą, że są w posiadaniu prawdy nie dlatego, że to, co głoszą jest prawdą, a dlatego, iż uważają siebie za jedynych prawowitych spadkobierców uczniów samego nauczyciela - Boga.
   W manipulacji tej, podobnie jak w cudach, była pewna niedogodność, taka mianowicie, że ludzie jednocześnie
   mogli utrzymywać każdy o sobie, że są członkami jedynego prawdziwego kościoła (działo się to zawsze). Nasza wygrana polegała jednak na tym, że skoro raz tylko ludzie powiedzieli: "My stanowimy kościół" i na tym zapewnieniu zbudowali naukę, wtedy nie mogli już zrzec się wypowiedzianych przez siebie słów, niezależnie od tego, jak wielkim byłyby głupstwem i cokolwiek mówiliby inni ludzie.
   - Dlaczego jednak kościół przekręcił naukę na naszą korzyść? - zapytał Belzebub.
   - Powód jest prosty - ciągnął dalej diabeł w pelerynce -ludzie ci uznawszy się za jedynych tłumaczy prawa boskiego i przekonawszy o tym innych ludzi, stali się tym samym panami ich losu i posiedli nad nimi władzę zwierzchnią. Posiadłszy zaś tę władzę, naturalnie urośli w pychę i w większości przypadków ulegli zepsuciu, wskutek czego wzniecili przeciwko sobie oburzenie i gniew ludzki. W celu pokonania swych wrogów, nie dysponując innym orężem niż przemocą, zaczęli prześladować, skazywać na śmierć i palić na stosie wszystkich, którzy ich władzy nie uznawali. W ten oto sposób samo przyjęte stanowisko zmuszało ich do przekręcania nauki tak, aby usprawiedliwiała ich złe życie i okrucieństwa, które stosowali wobec swych wrogów.

   Nauka jednak była tak prosta i zrozumiała, że nie można było jej przekręcić - upierał się Belzebub, nadal nie mogący uwierzyć, że jego słudzy byli sprytniejsi od niego.
   - "Postępuj wobec innych tak, jak byś chciał, aby postępowano wobec ciebie". W jaki sposób można to przekręcić?
   - Stosując się do mych rad, posługiwano się w tym celu różnymi sposobami - kontynuował diabeł w pelerynce.


   http://www.ryszard-matuszewski.com/pl/lew_tolstoj_odbudowanie_piekla,631,,list.html

   Usuń
 4. Panie Janie,mam szacunek do starszych osób.Mam 55 lat i mnie też szatan opętał ciągle oglądam pornografie z internetu.Wszędzie go szukałem myślałem ze jest pod podkładką pod mysz ale go tam nie było.Nawet poprosiłem żonkę żeby zobaczyła mi czy go nie mam w tyłku,panie Janie i też go tam nie było.Dziadku proszę cię,mamy XXI w a nie średniowiecze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo źle szukałeś;

   My tego, co prawda, nie pamiętamy i może to być dla współczesnego człowieka szokujące, ale częstym problemem w elektryfikacji wsi polskich był opór ich mieszkańców. Elektryczność dawała światło, jednak jej źródło i sposób działania należał do zagadnień z zakresu czarnej magii, a ta jednoznacznie wiodła do piekła. Tam zaś na samym dole na odbiorców prądu czekał Boruta, w garncu żarzyła się ognista zupa, która w połączeniu z grzesznikiem stanowiła potrawę-przestrogę dla pokoleń - aby broń Boże nie korzystać z możliwości, jakie niesie za sobą to źródło energii.


   http://gazetabaltycka.pl/promowane/edu-gaming-vs-polska-edukacja-konflikt-elektrycznosci-z-dawna-zabobonna-polska-wsia

   Usuń
  2. Znalazł się,był w napletku.

   Usuń
  3. To niedobrze, bo to może oznaczać kastracje, bo przyczyna palenia kobiet na stosie ma podtekst seksualny, ten szatan co kusił siedział w kobiecie i wiadomo trzeba spalić, więc jak ty znalaześ szatana na napletku, to zdala od siekier ;-)

   Usuń
  4. Trudno musiałem usunąć szatana siekierką.HaHaHa

   Usuń
 5. Chyba rzadko który wariat, z certyfikatem potwierdzonym przez psychiatrę, chrzani aż takie pierdolety. A tu proszę ewidentnie walnięty nieszczęśnik, ale spróbuj człeku to powiedzieć publicznie, sam zostaniesz nazwany wariatem, bo nie ogarniasz oczywistej oczywistości opętań przez Internet, a to przeca udowodnione już od dziada pradziada bardziej niż 2+2=4, do tego to atak na kk, wartości i obraza uczuć. Jeżu gdzie my żyjemy, sama zaczynam świrować, bo podejrzewam, że nas porwano i cofnięto w czasie do średniowiecza, ale ja przynajmniej mam dowody np. bełkot panoczka z fotki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to że ten ksiądz jest chory to fakt.
   Osoba która bardzo innych nienawidzi zaczyna chorować psychicznie. Tak, od nienawiści można zwariować i zaczyna się psychoza, czyli nie przyzaje się że ludzi wokół siebie nienawidzę, tylko nazywam ich szatanami. A co zrobić z szatanem, zło trzeba zniszczyć, masz tu przykład powrotu inkwizycji w czystej postaci, gdzie z nienawiści ludziom wmawiali że są z szatanem i na stos. Mechanizm obronny nie pozwoli by przyznał się do nienawiści, jeśli nazwę obiekt nienawiści złem, to ja pozostaje ten dobry, niszcząc zło. Coraz więcej polaków od popularności księży egzorcystów cierpi na psychozę indukowaną i już zaczeli mordować, jak przypadek staruszki z Kielc, co poili wodą święconą i łamali żebra aby wygonić szatana. Ezorcyści to pomyleni mordercy.

   Usuń
  2. Anonimowa, jak fundamentaliści religijni dojdą do władzy to na prawdę cofniemy się do średniowiecza,w 80% już jesteśmy.Inaczej myślący człowiek jest przez kler traktowany jak wróg kościoła.Widocznie dziadek stoi nad grobem i mu się mózg zlasował.

   Usuń
  3. Tutaj jest właśnie problem, który dotyczy 30-latków. Dla KK to wielki problem. Przede wszystkim to 30-latkowie sa następną generacją, która zagraża KK z powodu wysokich wyżyn społecznych, są to ludzie którym nie wystrczy opowiadanie bajek, chcą relnego świata i zdrowych poglądów. Wniosek jest prosty. KK niech się pakuje i won do Afryki, tam jeszcze podobno was mało jest. Może was lwy zechcą na pożarcie.

   Usuń
  4. Oni tę swoją nienawiść do ludzi sprytnie nazywają miłością bliźniego. Mogą spokojnie zaszczuć, napiętnować np. dzieci z in vitro, bo oni robią to q... z miłości, ich religia tego od nich wymaga. Całe społeczeństwo stoi i mówi OK jak religia to wolna droga do niszczenia cudzego życia. Faktem jest, że wykształceni 30 latkowie to wrogowie takich debili jak ten dziadek, więc dziadek sprytnie kombinuje, nie warto słuchać co mówią o kk 30 latkowie, bo to opętani. Najwięcej egzorcystów jest w Polsce, państwo pozwala pałętać się tym psycholom po szkołach. Wgl ciekawostka taka, że w kraju Matki Boskiej Częstoch., Kremówki i krzyży - jak sami gadają występuje najwięcej "opętań", zabawne czyli najmniej narażeni na opętanie są Czesi i Szwedzi. Kler nie w ciemię bity i na to wynalazł odpowiedź - bo Polskę najbardziej bozia kocha i diabeł rzucił tu najwięcej swych mocy, bla bla, przecież nie mogą powiedzieć prawdy, że tu najwięcej baranów do strzyżenia :)
   Mirek my ciągle jesteśmy we władaniu fundamentalistów, a dojdą jeszcze bardziej fundamentalni fundamentaliści. Wiesz co, może wtedy dojdzie do przesilenia, bo pisiaki pójdą na całość, wprowadzą szariat katolicki w życie, a to już zniesie naprawdę mało kto ;)

   Usuń
  5. Basiu, widocznie klerowi pali się grunt pod nogami.Życzę miłego wieczoru tobie i mężowi.

   Usuń
  6. Anonimowa masz całkowitą racje,tego najbardziej się obawiam że na stare lata będę spierniczał z polski.Za bardzo szybko postępuje klerykalizacja kraju a to dobrze nie wróży nam.Odnoszę wrażenie ze my się ich boimy a w szczególności nasi klerykalni rządzący.

   Usuń
 6. Najciekawsze, ze to samo mowili o pewnych ksiazkach tysiac lat temu. Argumentacja przedstawicieli watykanskiego kosciola nie zmienia sie... w ogole.

  /Jarle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni potrafili walczyć nawet... z widelcami. Wprowadzenie na stoły widelców, podpatrzonych chyba z islamu, ściągnęło na wenecką księżniczkę klątwy, chyba nawet ekskomunikę, bo widelec to dla kleru był jak widły diabelskie. Gdy ona młodo umarła, a wtedy to było normą, choćby przez to, że kler zastopował medycynę, kler oczywiście wył, że to kara za te widelce. Tacy geniusze, żeby chociaż byli konsekwentni i do dziś nie używali widelców - godności nawet nie mają.

   Usuń
 7. "Dziś łatwo o opętanie, bo przez Internet czy telewizję otaczają nas obrazy zła, a widząc zło, przyciągamy je do siebie".

  To ja sobie nie potrafię nawet we śnie wyobrazić, cóż oglądają księża czy biskupi. Przy tak wielkiej zgniliźnie demoralizacyjnej, kler podejrzewam ma jakieś poza ziemskie kontakty z kosmosem lub ufoludkami z rodzaju Ufoludus-Zbereżnikus-Patologus. Może ksiądz wytłumaczy skąd ta psychoza u klera, to opętanie wszystkim, czyli normalnym językiem się posługując, skąd ta psychoza strachu? Oczywiście internet jest niedobry, ma przecież namiar na wasze haniebne zachowania. Dlatego nie przyciągamy zła, tylko całą prawdę o waszych kłamstwach, o manipulacjach i szczególnie o waszej wstrętnej dewiacji pedofilskiej na niewinnych dzieciach. Ciekawa sprawa, bo źródłem całego zła, są wasze podłe jaskinie rozpusty czyli cały KK.
  Ze względu na wiek księdza, proponuję, żeby ksiądz już sobie w końcu odpuścił ten marny kabaret i przestał się zajmować w tym wieku złem, całe zło jest właśnie w człowieku wypowiadającym tak patologiczne teksty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie jest internet złem i szatanem, jest. Przecież w telewizji publicznej trudno trafić na afery kleru, głównym nośnikiem jest internet i szatańska jak nic Dryjańska, nasienie zła i deprawacji. Myśle że przy spotkaniu osobistym naszą redaktorkę ten ksiądz by przekonywał do ezorcyzmu, bo pokazuje treści które kościołowi nieodpowiadają. Mnie już katolicy atakowali że przyjdą do mnie z księdzem i mi zrobią egzorcyzmy za moje pisanie. To im odpowiadaem że ich wyegzorcyzmuje siekierą lub wklejałem jak wyworzą takich psychotyków na zakłady psychiatryczne jak tą rodzine w lublinie.

   Usuń
  2. Tk Robercie mi też już wygrażali, ale mi to lata i powiewa 120 km/h.koło dupy.

   Usuń
  3. Ja mam trudniej, bo jeszcze wiek temu takich ludzi jak ja, naprawdę uważano za opętanych, teraz psychiatria nazywa to ; Dysocjacyjne zaburzenie tożsamości. Czyli osoba ma kilka osobowości i teraz nawet wielu specjalistów uważa, że każdy z nas ma wieleosobowości z powodu dynamiki życia, trzeba więcej niż jedna, tak więc kiedyś byłbym szatanem naprawdę, jak zmienią DSM a wielu o to postuluje, nawet już są terapie ; odkryj w sobie inne osobowości, to wszyscy jesteśmy szatanami .

   Usuń
 8. Pytam !!! Jesli internet jest narzdziem szatana to co robia na kosciolach anteny do internetu bezprzewodowego i rozne przekazniki??? Np. we WLOCLAWKU na osiedlu Kazimierza wlk.na kosciele ktory nazywaja wigwamem ze wzgledu na ksztalt? A takze wielu innych obiektach sakralnych.Cos nie tak z tymi nawiedzonymi egzorcystami,jesli nie widza tzw.diabla u siebie.Tylko nie m sie co dziwic wszak to oni sa fachowcami od roznych diablow i zapewne dziela ich na tych dobrych i zlych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Stary pierdolony pryk,ręce opadają,przepraszam za wulgaryzm.

  OdpowiedzUsuń