Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Jan Wątroba: Po co in vitro skoro najskuteczniejsza jest modlitwa?

Jan Wątroba (w środku)
fot. Piotr Deska/AG
Rok 2015 | Jan Wątroba (biskup rzeszowski):

(...) Prawda o in vitro jest taka, że to nie jest leczenie niepłodności. Tu się niczego nie leczy. To jest tylko techniczny zabieg, który sprawia, że komuś – mówiąc brzydko – zostało dostarczone dziecko, którego bardzo pragnął.

Jestem bardzo blisko ludzi, którzy cierpią z powodu niepłodności i latami poddają się terapii. I wie pan, co jest najskuteczniejsze? Modlitwa, szczera modlitwa owocuje poczęciem dziecka. Z osobą św. Jana Pawła II wiąże się wiele świadectw ludzi, którzy nie mogli mieć dzieci, a dziś mają. (...)

Źródło: rp.pl. 24.03.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Wątroby

***

Komentarz redakcji:

Czy gdy Jan Wątroba się pomodli, to zajdzie w ciążę? Brak macicy nie powinien stanowić przeszkody dla jego wszechmogącego bóstwa. Czekamy na dowody.

13 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Jasne, wystarczy modlitwa. Trzeba wziąć przykład z Jana Pawła II bo on i jego partnerka tak się "modlili", że wymodlili sobie syna bez jakiegoś tam in vitro. Więc ludzie módlcie się za biskupa, to jest dopiero dowcipniś. Jest dowód?

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcesz mieć dziecko? Pomódl się.
  Chcesz wyzdrowieć? Pomódl się.
  Chcesz mieć pracę? Pomódl się.

  Tylko jak mają taką skuteczną metodę na wszystko, to dlaczego kasują za wszystko, za chrzty, śluby , pogrzeby. Doją budżet i UE. Niech się modlą a forsa sama przyjdzie (zmaterializuje się)..

  OdpowiedzUsuń
 3. Tutaj jeszcze jeden dowód płaskich umysłów.

  http://aszdziennik.pl/114599,episkopat-piatkowe-zacmienie-slonca-to-kara-za-fale-konkubinatow-wiecej-ostrzezen-nie-bedzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat jest ASZdziennik, który publikuje zmyślone newsy. Ale samo to, że Pani się na to nabrała świadczy o tym, jaką markę wyrobili sobie biskupi przez swoje wypowiedzi.

   Usuń
  2. Dziękuję, Pani Anno, bedę ASZ dziennik miała na celowniku.

   Usuń
 4. To jak to jest? Księża się tylko modlą i modlą a dzieci nie mają. Przynajmniej oficjalnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. To jak tak ich bozia leczy, to powinni nie korzytać z medycyny, jakim prawem wogóle korzystają jak kler toczył boje z medycyną od samego początku, a ile tego tumaństwa było że zamiast posłać po lekarza to modli się a chory wyciągał kopyta. Pierwsze co powinno się w tym kraju zrobić , to zmusić do konsekwencji, nauczyć katola odpowiedzialności za to co głosi, kler zakaz korzystania z medycyny i katolicy. Jak będą się pienić bardziej niż zwykle, to prosta odpowiedź....bozia was wyleczy....nogami do przodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętasz Robert "Anielkę" Bolesława Prusa? Tą samą metodą powinien się kler leczyć, czyli do pieca z nimi, reszta niech się modli pod piecem. Zawsze to więcej pieniędzy w NFZ zostanie, a tym samym będzie więcej pieniędzy na in vitro.

   Usuń
  2. To akurat nie ,,Anielka", tylko ,,Antek". Wsadzono w tej lekturze na 3 zdrowaśki do pieca siostrę Antka, Rozalkę.

   Usuń
  3. Popatrz ale mi się pomyliło, ważne jednak jak się leczyło kiedyś. Trochę lat temu czytałam, ale do dzisiaj te gusła pamiętam.Bardzo to przeżyłam, nie mogłam się z tym co zrobili tej Rozalce pogodzić. Dzisiaj biskupi dążą do tego samego. Cały czas atakują naukę i medycynę, w tym mają przecież swój cel, zniszczyć wszystko co ich kompromituje i co ludzi oświeca. Potrzebni im niewolnicy, nie racjonalnie myślący ludzie, przecież tą armię nierobów dawno powinno się rozliczyć dosłownie ze wszystkiego. Jak widać, nie wiadomo co jescze im się nie spodoba.

   Usuń
  4. Można się pomylić, grunt, to wpaść później na właściwy tor ;)
   Religia i tak opóźniła rozwój nauki, w tym medycyny, o kilkaset lat.
   To są desperaci, próbują chcą utrzymać swoje wpływy za wszelką cenę, nawet za cenę ośmieszających ich bzdur, bo widzą, że usuwa im się grunt spod nóg. Mam tylko nadzieję, że zobaczę jeszcze kiedyś jak z wielkim hukiem wyrżną o ziemię.
   Dodatkowo, cierpią chyba na jakiś kompleks seksualności, szczególnie kobiecej i związanego z tym poczucia własnej wartości, bo ewidentnie mają problem z mizoginią.
   W sumie cały wywód można sprowadzić do słowa ,,oszołomy". Wytrze się mniej literek z klawiatury.

   Usuń
  5. Kościół nie zgadza się dziś na in vitro - twierdząc, że jest "sprzeczne z prawem naturalnym". Problem tylko w tym, że "sprzeczne z prawem naturalnym" były też kiedyś zdaniem Kościoła szczepienia, transfuzje krwi i transplantacje.


   http://www.pardon.pl/artykul/7430/medycyna_prawdziwym_szatanem_ko_cioza

   A gdy za ileś tam lat Kościół zmieni zdanie w sprawie in vitro - jak stało się to w sprawie szczepień, transfuzji, przeszczepów czy sekcji zwłok - być może nawet przeprosi ludzi, którym życie spaprał. Tak jak ustami Jana Pawła II przeprosił osiem lat temu za prześladowania Żydów i inne ciemne sprawki swoje.
   Jednak Żydom to życia nie wróciło. Nie odkręci również ludzkich dramatów, które Kościół funduje Polakom obecnie.

   Usuń
 6. Pośrednicy wymyślonego boga,uważają nas Polaków za kompletnych idiotów,świadczą o tym ich wypowiedzi.

  OdpowiedzUsuń