Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Bp Tyrawa żąda, by Bydgoszcz przepłaciła ponad milion złotych za bezużyteczny grunt kościelny

Rok 2015 | Bydgoszcz.gazeta.pl:

Kuria żąda od Bydgoszczy ponad 1,6 mln zł odszkodowania za bezużyteczny dla kościoła 700-metrowy odcinek bulwaru nad rzeką. Jeśli ratusz nie wypłaci pieniędzy, sprawa znajdzie się w sądzie.

(...) Kuria - jak każdy właściciel gruntu przejętego przez miasto pod drogi publiczne - w momencie przejęcia bulwarów uzyskała prawo do wypłaty odszkodowania za utraconą ziemię. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie kwota rekompensaty, której domaga się od ratusza ks. Przemysław Książek, ekonom Diecezji Bydgoskiej: 2,3 tys. zł za metr kwadratowy. Łącznie za 721 metrów - ponad 1,6 mln zł.

 - To kwota z kosmosu - mówi nasz informator, rzeczoznawca wyceniający nieruchomości. (...) Realnie kwota odszkodowania powinna oscylować między 300 a 500 zł za metr (...).


Źródło: bydgoszcz.gazeta.pl, 07.08.2015 | fot. Zbigniew Kubisz | Przeczytaj więcej informacji na temat biskupów rzymskokatolickich i budżetu Państwa polskiego

***

Komentarz redakcji:

Policzmy. Rynkowa wycena ziemi: 288 400 zł, biskupia wycena ziemi: 1 658 300 zł. Różnica na niekorzyść Państwa polskiego: 1 369 900 zł. Królestwo Tyrawy zdecydowanie JEST z tego świata. Miejmy nadzieję, że Bydgoszcz dla dobra Państwa nie ugnie się przed chciwością kurii.

12 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Złote, Euro i Dolary
  Oto tajemnica wiary.

  OdpowiedzUsuń
 2. A nie mogą oddać za jeden procent wartości jak to buraki dawały kościołowi.?
  No nie gadajcie że kler jest chciwy bo nie uwierzę, przecież te hoksztaplery że seks zastępuje się kasą to nie naukowce bozi tylko szatany no ?
  To spisek i atak na najświętszą trójce a nawet czwórce Pana naszego, przeprowadzony przez wiecznie bezczelną gazietę wyborczą i wrogie ludowi boziemu flemininistki, pozmieniały płcie i teraz ordynarnie chcą kasy od ubogiego kościoła, w którym nędza aż piszy, a głodujący zakonni dlatego tacy grubi bo spuchli z głodu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na zdjęciu widzimy typowego pasterza owiec z Bliskiego Wschodu.
  Jeśli pastuchy noszą tam złoto-purpurowe szaty i czapy oraz złote pierścienie i okulary, gadają do złotych mikrofonów, a do poganiania trzody używają wymyślnych kręconych złotych tyczek - to musi to być b. bogaty region.
  No , w końcu to był "naród wybrany".

  A może to czciciel Złotego Cielca?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to przerażające bo to jest atawizm ewolucyjny, tym samym polacy należą do trzeciego świata a nie europy.
   Zobacz jak nierówno idzie ewolucja, w naszym zachodnim świecie inteligencja jest afrodyzjakiem przetrwania, w buraczanym świecie islamu lub katolicyzmu inteligent to wróg, dla nich bezmyślność i wiara, niesamodzielność, powierzenie się dykaturom oznacza bycie bezpiecznym przetrwalnikiem. To jest przeszły dla europy etap mentalności plemiennej. Dlatego że wiochy u nas nie dało się cywilizować i nie jest dziwne że jesteśmy skansenem europejskiego fundamentalizmu. Polacy mają wiele wspólnego z takim Iranem, Afganistanem, Egiptem itd... gdzie dyktatury religijne przejmują władzę, bo mentalność plemienna to stadność która ma u władzy tyrana bo tylko takiego się boją jak złapani za pyska są. Siła tu rządzi i słabszych się depcze , jak wycia by prześladować kobiety czy dzieci, zakazując podstawowych praw cywilizacyjnych do nietykalności cielesnej. Mamy zdziczałego buraka który ze swojej lepianki grozi nienawiścią cywilizowanemu światu a ludziom z buciorami ( plemienność) wchodzi do majtek. Tu trzeba wiać do cywilizacji, bo tu inteligent , ktoś kto samodzielnie myśli będzie prześladowany.

   Usuń
 4. Kontrolnie rzuciłam okiem na foto - norma - opuchlina głodowa spowodowana postami, uniesieniami modlitewnymi, oderwaniem od tak trywialnych spraw jak sute żarełko :) Przecież biszkopty przyzwyczajone do brania milionów, tak udupowionym osobnikom nawet nie godzi się schylać po mniejszą kasę, łaskawie nie zaokrąglili do 2 melonów ;) Serio mówiąc, pozostaje nam liczyć na to, że pisuar tak zagra na dudach, przy udziale kleru, że ten naród w końcu się ogarnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe dlaczego nie stosują do siebie swoich wzorów do naśladowania jak święty Aleksy, co pod schodami w pomyjach spełniał żywot, przecież asceza bliżej boga. No nie mówicie mi że to przekręt, bo aby leżeć w pomyjach trzeba oddać majątek na kościół boży, na bezinteresownych zupełnie sługów bożka, którego cierpienie i umartwianie luda tak dziwnie psychopatycznie fascynuje i kasę uwielbia od coraz ascetyczniejszego luda wierzącego?
   A ci co za mało szkieletowaci to nas stos bo korzystają z dobra dla bozi przeznaczonego, korzystają tej szatańskiej doczesności. Sam św. Tomasz z Terlik już narzędzia umartwiające ciało poleca a zakonnicy przyklaskują bo ten świat taki hedonistyczny przecież.

   Usuń
 5. Hahaha :D)))) Cudny komentarz! Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz popsuje ci humora bo ludzie mają coraz częściej zaburzenia psychiczne przez " naukę" kleru i taki przykład;

   "Jak wytłumaczyć zachowanie mamy, która potępia córkę za zamieszkanie z nowym partnerem po rozwodzie?

   Moja siostra ponad rok temu rozwiodła się z mężem. Nasza mama, która zawsze była bardzo wierzącą osobą, strasznie to przeżyła. Próbowała doprowadzić do kościelnego unieważnienia małżeństwa siostry. To się jednak nie powiodło i mama była załamana. Zaczęła się jeszcze bardziej gorliwie modlić, chodzić częściej do kościoła.

   Gdy dowiedziała się, że siostra się zakochała i zamierza zamieszkać z nowym partnerem, dosłownie wpadła w histerię. Wciąż powtarzała, że siostra żyje w grzechu i całą naszą rodzinę spotka za to kara. Przez całą sytuację siostra dla świętego spokoju przestała z mamą rozmawiać na temat nowego związku, ale ma przecież prawo do ułożenia sobie życia.

   Nie wiemy, jak wytłumaczyć zachowanie mamy? Czy mogą to być objawy choroby psychicznej, czy to zachowanie jest wynikiem wiary czy dewocji?
   ************


   Odpowiada Sławomir Wolniak, lekarz psychiatra

   Najprawdopodobniej na zachowania Pani matki oprócz wymienionych czynników wpływają także zaburzenia nerwicowe. Wywołują one nieuświadomiony lęk, który chora próbuje zmniejszyć, wykonując określone rytuały. W literaturze fachowej pojawia się pojęcie nerwicy eklezjogennej, powstałej na tle zakazów i nakazów religijnych. Z mojej praktyki wynika jednak, że neurotyczne treści i zachowania religijne mogą być kompensacją wielu traumatycznych doświadczeń życiowych i stanowią jedynie sposób łagodzenia cierpienia i niepokoju, a często wybieg leniwego umysłu. Chory uważa, że jeśli zaprzestanie określonych rytuałów - w tym wypadku modlitwy i ciągłego upominania o moralności, wydarzy się coś strasznego, zagrażającego jemu bądź najbliższym.

   Pewnego rodzaju traumatyczne doświadczenia z życia Pani matki, później rozpad małżeństwa córki, mogły wywołać głębokie poczucie winy. Łatwiej jest znaleźć wytłumaczenie w złamaniu przykazań, niż szukać przyczyn we własnym postępowaniu.

   Zagadnienia wiary i moralności od wieków budzą gorące emocje nie tylko filozofów. Jako psychiatra mogę jedynie stwierdzić, że są częstą przyczyną hospitalizacji osób wrażliwych, zbyt ambitnych, o słabej konstrukcji psychicznej. Niepokój związany z wrażeniem chaosu wymusza działania zastępcze, porządkujące i objaśniające świat. W leczeniu wykorzystuje się zwykle neuroleptyki i leki antydepresyjne, które wyrównują aktywność komórek nerwowych i blokują urojenia, znosząc stan napięcia."

   Usuń
  2. Tak, niestety, religijne szaleństwo, które panoszy się w Polsce jest naszą wielką tragedią.

   Usuń
  3. Ja się zaczynam coraz bardziej bać tego co się wyprawia a szczególnie jak poczyta się komentarze katolików po praniu mózgu przez tą sektę, to jest coś przerażającego i te paranoje, te obsesje, psychozy, ewidentny mord płynący z gęby, już niedostrzegający co czynią, jest dla mnie bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, a coraz więcej ludzi poszkodowanych tylko dlatego że urodzili się w fundamentalistycznej polsce.

   Usuń
 6. No i proszę. Znalazł się ksiądz co przeprosił za mowę nienawiści do Komorowskiego ( skojarzcie z zabitym Narutowiczem też tak szczekali i szczuli) i co , na dywanik wezwany przez biskupa......


  http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,18520592,kardynal-nycz-wzywa-rektora-kosciola-siostr-wizytek-za-slowa.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Kler bezczelnie okrada nasz kraj,w okradaniu naszego kraju to nawet komuna nie dorasta im do pięt.Mamy np.kościelna komisja majątkowa,już to nie raz napisałem z jednego gówna żeśmy się wyrwali (komuny) a wpadli w drugie gówno (watykańskie) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń