Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Bp Mering o prezydenturze Komorowskiego: Było tylko coraz gorzej

Mering Komorowski biskupi Państwo
Rok 2015 | Wiesław Mering (biskup włocławski):

Co to była za dziwna „chrześcijańska intuicja” prezydenta Komorowskiego, która tuż po rozpoczęciu urzędu kazała mu usunąć krzyż sprzed Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie? Decyzja ta spowodowała ogromne napięcia, niepokoje i podziały między ludźmi. Ale to okazało się zaledwie zapowiedzią…

Potem było tylko coraz gorzej, aż do tych niedawnych podpisów pod ustawami, które już z chrześcijaństwem, z chrześcijańską moralnością nie mają już nic wspólnego. Co z naszą wiarą ma wspólnego zalegalizowanie in vitro? I to po tak wyraźnym głosie Kościoła (...).

Źródło: naszdziennik.pl, 08.08.2015 | fot. Tomasz Kwiatkowski | Przeczytaj więcej wypowiedzi władz Kościoła rzymskokatolickiego o władzach Państwa polskiego

***

Komentarz redakcji:

Trudno powiedzieć co jest bardziej aroganckie - to, że władze kościelne recenzują władze Państwa polskiego, czy to że biskupi stawiają znak równości między swoim wyznaniem, a całym chrześcijaństwem. Poniżej klasyfikacja wyznań chrześcijańskich z Wikipedii.
13 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Genderowi chłopcy w śmiesznych sukniach i czapeczkach, ruchem jednostajnie przyspieszonym zmierzją w N I E B Y T. Krzyż im na drogę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyna strata pod Palacem bez, krzyza jest to ze restauracje na Przedmiesciu Krakow skim Beda musieli obnizyc wygorowane ceny kiedy ten cyrk z krzyzem straci zainteresowanie turystyczne,ogladnia bandy smierdzcych nie domytych pijakow I zwarjowanej Joanny.

   Usuń
  2. Jedyna strata pod Palacem bez, krzyza jest to ze restauracje na Przedmiesciu Krakow skim Beda musieli obnizyc wygorowane ceny kiedy ten cyrk z krzyzem straci zainteresowanie turystyczne,ogladnia bandy smierdzcych nie domytych pijakow I zwarjowanej Joanny.

   Usuń
 2. Byłby szok jakby któryś biszkopt zaczął gadać z sensem. Zobaczcie, że u nas nie zdarza się, aby nagle jakiś biszkopt ocknął się i zobaczył jakim syfem jest kk i wywalił prosto w oczy co o tym myśli. Na świecie owszem bywali tacy biskupi, którym przyzwoitość nie pozwoliła dłużej w tym trwać. U nas tylko księża, i to zazwyczaj ci lepiej wykształceni pierdykną to w diabły i uwalniają się od sekty, ostatnio ks. Block. Nie wytrzymują zakłamania, poniżania, prymitywizmu, głupoty. Biszkoptom to jednak pasuje, bo oni są klawiszami w tym więzieniu ;) Problemem jest jednak zwykły zmolestowany ludek, nie Merling czy jak mu tam. Gdyby ludek był niezniewolony, oczytany, ciekawy świata daaawno pogoniłby to tałatajstwo.

  Czytałam sobie właśnie przebieżkę po upiornych papieżakach, tak z ostatnich dziejów: "1829-1830 r.„Papież Pius VIII kontynuuje linię Leona XII. Wsławił się bullą Litteris alto, w której zakazuje uznanych za ciężką zbrodnię małżeństw katolików z protestantami, pouczając, że takie „nienaturalne” związki muszą prowadzić nie tylko do trudności duchowych, ale też i do fizycznych deformacji".

  I czego się po takich spodziewać? Na pewno nie mądrości i człowieczeństwa? Któryś kolejny "nieomylny" Pius doprowadził Mussoliniego do władzy za szwindle. Smutne, że często ludzie wiedzą o tym syfie, ale przez wieki kk wszedł ludziom w geny i wierzą, że bez kk upadnie świat, bo kk był za dziada pradziada. Albo jak z komuną, owszem w kk były wypaczenia, ale teraz to inny kk, lepsiejszy, najmundrzejszy i świnty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. „Wszystkie religie i ich kościoły to szkodliwe społecznie przestępcze organizacje, które są cywilizacjami zła i śmierci oraz wielkim zagrożeniem dla świata.
  Religie powodują międzyludzkie konflikty, społeczne niepokoje, wojny, terroryzm, tworzą zło i nienawiść do wszystkich i wszystkiego, co nie mieści się w religijnych dogmatach i głowach religiantów.
  Kler bezkarnie nawołuje z ambon kościelnych i medialnych do łamania konstytucyjnego prawa, do nienawiści mniejszości, do antysemityzmu, do homofobii, uczy nienawiści do kobiet, dzieci i zwierząt, nakazuje bić, znęcać się i zabijać oraz uczy mnóstwa innych złych rzeczy.
  Kler bezkarnie gwałci dzieci fizycznie i psychicznie.

  Ci handlarze religijnych bajek bezkarnie pasożytują na całych narodach i państwach, bezlitośnie wykorzystując tępotę i naiwność swoich wiernych, tępych niewolników, którzy zapewniają im stały dobrobyt, próżniacze bogactwo i przywileje.
  Religie blokują rozwój nauki, wiedzy i samodzielnego, racjonalnego myślenia.
  To jest działalność pod każdym względem przestępcza i tylko w krajach wyznaniowych takich jak na przykład Polska uważana za jedynie słuszną, pozytywną i dobrą przez tępych, religijnie zindoktrynowanych ludzi i cwaniaków na wszystkich szczeblach władzy od Prezydenta do Sołtysa.

  Wszystkie religie powinny byc zdelegalizowane i zakazane.
  Dopiero wtedy na Ziemi nastąpi pokój oraz poszanowanie praw ludzi i zwierząt.”
  ps:
  Dodam jeszcze, że ci wszyscy naziole, antysemici, homofobi, narodowcy i cała reszta wolskiego badziewia to wychowankowie i wychowanice kościoła katolickiego, który od stuleci niszczy, gwałci i deprawuje całe pokolenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oni naprawdę chcą mordować, kler podzielił wtenczas tak polaków że gotowało się na tym przedmieściu krakowskim, kler czekał i nie reagował dopuki ludzie nie staneli przeciwko krzyżowi. Kościół to przegrał i teraz mamy powrót tej eskalacji nienawiści i im się życzy powrót tego co tam było, bo Duda wygrał mają siłę, więc teraz pokarzą co to oni. Oj dojdzie do rozlewu krwi bo pianę nienawiści tak toczą jak oddawna nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robert,masz całkowitą rację, dojdzie do rozlewu krwi,wystarczy poczytać historię.Jak moja rodzina na tym ucierpi,to ja będę bezwzględny.

   Usuń
  2. Polacy mają deficyt sumienia, bo już dochodzi do tragedii tylko to są tragedie pojedyńczych ludzi i przecież my o tym czasem wiemy co spotkało Agatę ganianą przez fanatyzm przez kraj, czy homofobia lana z pysków nienawistników która doprowadziła do zaprześladowania nastolatka doprowadzając go do samobójstwa, czy rodzina pod młotem inkwizycyjnym Chazana. Można wymieniać lista jest długa. Ale tu sumienia śpią zaczadzone przez chorą sektę. Mając władzę przez Dudę już pokazują że pojedyńcze tragedie to za mało.

   Usuń
 5. Ten pacjent ma tytuł doktora. Owszem, teologii, ale jednak, przynajmniej czytać musi umieć. Nie może być tak tępy żeby nie wiedzieć czym jest urząd Prezydenta. Co oznacza że mocno przecenia znaczenie swojej organizacji. I im więcej takich pajacyków tym to znaczenie będzie spadać. Na mszę w tej intencji oczywiście nie dam, ale do kraty browca mogę się dorzucić. Godspeed, specjalisto od tomizmu egzystencjalnego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można ich traktować jak ludzi wykształconych, gdyż oni studiują wymysły osób co byli jeszcze małpami i biegali z dzidami, ani to logiczne, ani to przekłada się na nasze czasy, za to bardzo ogranicza zrozumienie poznawcze obecnego świata. A oni biorą to na poważnie, często odchyły różnych ascetów pustynnych, bo to ma być wiara zapatrzona, a nie refleksja nad postulatami kiedyś przez pastuchów głoszona. Głupota zna się na wszystkim, dlatego zabierają głos na tematy o których zielonego pojęcia nie mają, przecież gimnazjalista dobry z biologii wybausza gały jak oni plotą o inwitro czy aborcji, bo to co oni plotą z biologią nic nie ma wspólnego, a za to z zaburzeniami seksualnymi bardzo dużo, o czym od stu lat z psychologii to wiadomo, do czego prowadzi frustracja seksualna, ale głupota jest bezkrytyczna, nie analizuje skąd wyrastają jej wycia.

   Usuń
  2. Acha, jak weźmiesz Bartosia czy Lemańskiego czy Tichnera to ci ludzie studiowali jeszcze filozofie obok teologii i to są osoby wykształcone i dlatego jak widzisz głupota się broni przed takimi osobami i ich wywalają i zachowują się jak rozplotkowane przekupy z targu na temat tych osób, więcej bzdur i wymysłów niż dobrze napalony ćpun jest w stanie wywalić z siebie .

   Usuń
 6. A tak na marginesie, myślę że takie wypowiedzi w Polsce wywołałyby ogromny skandal gdyby wogóle mogły zaistnieć w podobno wolnym kraju jak nasz. Zawieje trochę wolnością i mamy specjalistów odnośnie pierwszej książeczki ateistycznej dla dzieci....

  "Prosiaczek i Jeżyk byli
  przekonani , że niczego im w życiu nie brakuje, dopóki pewnego dnia
  nie zauważyli na ścianie swojej chatki plakatu z napisem: "Kto nie ma
  Boga, temu czegoś brakuje!". Postanowili więc poszukać Boga i
  wyruszyli w drogę... "Przepraszam, którędy droga do Boga?" pytało
  Prosiątko.
  Książka dla tych wszystkich.
  Zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mądra i dowcipna przypowieść o
  tym, jak największe światowe religie zamiast wprowadzać miłość i pokój
  czynią nas nietolerancyjnymi i nieszczęśliwymi. W Niemczech -
  superbestseller!


  "Dzieci dowiadują się z tej bardzo dobrze pomyślanej i zabawnie
  zilustrowanej bajeczki, że dogmatyczna i nietolerancyjna religijność
  jest przyczyną wielu poważnych problemów. Nie można przymykać oczu na
  logiczne absurdy i etyczne wynaturzenia (sic!) światopoglądu
  religijnego. Jednak książeczka w żadnym razie nie mówi źle o
  wierzących".
  dr med. Michael Seeber, psychiatra i psychoterapeuta, w liście do
  kanclerz Niemiec Angeli Merkel

  "Z punktu widzenia pedagogiki - wspaniała odtrutka na religijną
  indoktrynację dzieci, jeśli uświadomić sobie, czym faszeruje się nasze
  dzieci od domów poprzez przedszkola i szkoły. Nie wolno nam lekceważyć
  fatalnych skutków wychowania religijnego. Szkodzi ono rozumieniu
  świata przez obwarowywanie procesu myślenia różnymi nieprzekraczalnymi
  tabu oraz rozwojowi emocjonalnemu hamowanemu przez poczucie winy i
  lęki".
  prof. dr Riedesser, dyrektor oddziału pediatrii przy Klinice
  Uniwersyteckiej i psychiatrii oraz psychoterapii dla młodzieży przy
  Klinice Uniwersyteckiej w Hamburgu-Eppendorfie w wywiadzie dla
  Humanistycznego Serwisu Prasowego (Humanistischer Pressedienst.

  OdpowiedzUsuń
 7. dzicz ,chamstwo ,słowotwórstwo ,naginanie faktów ,odpusty za mamonę ,facet chyba we niebie sie przewraca ,czego mu życzę ze szczerego serca chyba ,bo w te brednie nie wieże

  OdpowiedzUsuń