Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Henryk Hoser chce ustawy zakazującej mrożenia dodatkowych zarodków, która obniży skuteczność zapłodnienia in vitro

Henryk Hoser / PAP
Rok 2008 | Henryk Hoser (biskup warszawsko-praski), który szefuje Zespołowi Ekspertów Episkopatu ds. Bioetycznych, pochwalił projekt ustawy bioetycznej Jarosława Gowina. Bo poseł PO chce zakazu tworzenia i mrożenia dodatkowych zarodków. Specjaliści twierdzą, że bez takiej możliwości metoda in vitro jest nieefektywna.

W wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej abp Hoser (z wykształcenia lekarz) zaapelował wczoraj do parlamentarzystów:

- Poseł powinien zdecydowanie poprzeć te ustawy, które są godziwe, a krytycznie odnosić się - zwłaszcza w sejmowej debacie - do tych elementów, które oceniamy jako szkodliwe czy wręcz niegodziwe. Niegodziwe z pewnością jest zabijanie ludzkich istnień w postaci embrionów. Programuje się śmierć jakiejś liczby embrionów po to, aby zwiększyć wydajność metody, która jest mało wydajna - zaledwie w 20 procentach.

Arcybiskup powiedział, że "w obecnej sytuacji giną w Polsce prawdopodobnie tysiące embrionów ludzkich. Jak najszybciej należy temu położyć kres" (wyborcza.pl, 23.12.2008).

0 komentarze:

Prześlij komentarz