Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Glemp w liście do marszałkini Senatu RP gratuluje jej zorganizowania konferencji przeciwko prawu kobiet do przerywania ciąży

Konferencja w Senacie przeciwko prawu kobiet
do przerywania ciąży (25.03.1999) / fot. Senat


Rok 1999 | Józef Glemp (arcybiskup warszawski): Na ręce Pani Marszałek [Alicji Grześkowiak - red.] jako organizatora konferencji "O nową kulturę życia" przesyłam serdeczne pozdrowienia dla wszystkich jej uczestników. Witam wszystkich bardzo serdecznie na czele z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Rodziny Jego Eminencją Księdzem Kardynałem Alfonso Lopezem Trujillo i wyrażam radość, że polski Senat podjął się zorganizowania tak ważnej konferencji (...)

Konferencja "O nową kulturę życia" ma i tę wagę, że organizowana jest przez katolików świeckich i to włączonych czynnie w życie publiczne narodu. Jej uczestnicy od lat są zaangażowani w podejmowanie różnorakich działań na rzecz obrony życia [obrony brzuchów kobiet przed kobietami - red.], bo obrona ta wymaga współdziałania różnych instytucji i organizacji, domaga się także podstaw prawnych (...) (ww2.senat.pl, 24.03.1999).

1 komentarz: Leave Your Comments

  1. Aż ciężko mi wyrazić słowami jak obrzydliwe i wstrętne jest to, że facet, i to jeszcze ksiądz, ma czelność tak wpieprzać się w wybór kobiety i dyktować jej co ma robić ze swoim ciałem. Po prostu ohydna świnia. A kościół się dziwi że wierni odchodzą. Ja też mam już dość tego dyktowania mi co mam robić.

    OdpowiedzUsuń