Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Robert Mokrzycki zawieszony po przeszukaniu CBA

Od lewej: Karol Wojtyła i Robert Mokrzycki
(www.parafiacmolas.pl)
Rok 2014 | TVN24.pl: Proboszcz Katedry Polowej Wojska Polskiego ks. płk Robert Mokrzycki zawieszony przez Biskupa Polowego Józefa Guzdka - dowiedział się portal tvn24.pl. Ma to związek z przeszukaniem przez CBA i prokuratorów biura i prywatnego mieszkania proboszcza Mokrzyckiego. Do wizyty agentów doszło w ramach śledztwa dotyczącego m.in. szefa klubu PSL Jana Burego oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Zbigniewa Rynasiewicza.

Przeszukanie w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego - czyli biskupstwie - zarządzili prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie (...) "

Przeszukanie zostało dokonane 11 lipca jedynie w pomieszczeniach zajmowanych przez księdza pułkownika Roberta Mokrzyckiego" - potwierdził nam ksiądz Zbigniew Kępa, rzecznik Ordynariatu. Na pytanie, jaka będzie reakcja kurii polowej, odpisał: "Biskup Polowy niezwłocznie stosownym dekretem zawiesił księdza pułkownika w pełnieniu wszystkich funkcji i urzędów do czasu złożenia przez niego stosownych wyjaśnień". Z księdzem prałatem nie udało nam się skontaktować. Jest na urlopie - usłyszeliśmy w Ordynariacie (...)

Prokuratura nie odpowiedziała na nasze pytania. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Biuro i prokuratorzy szukali m.in. sztabek złota (...)

Z jego oficjalnego biogramu wynika, że 47-latek pochodzi z województwa podkarpackiego, gdzie przyjął święcenia kapłańskie w 1993 roku. Po krótkiej posłudze w dwóch parafiach związał się z duszpasterstwem wojskowym. W 1997 roku mianowany został na pierwszy stopień oficerski. Dalsza kariera wyglądała tak: w 1999 roku porucznik, 2000 kapitan, 2001 major, 2003 podpułkownik, 2005 pułkownik. Również z oficjalnej biografii wynika, że w 2004 roku został kapelanem Ojca Świętego Jana Pawła II. Od 2006 roku natomiast jest równocześnie kapelanem Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego (...) (tvn24.pl, 23.07.2014)

0 komentarze:

Prześlij komentarz