Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Jan Sikorski o 700 milionach złotych rocznie na etaty księży: Trzeba uklęknąć i podziękować Kościołowi, a nie zastanawiać się nad głupstwami

Jan Sikorski
fot. Bartosz Bobkowski / AG
Rok 2014 | Jan Sikorski (ksiądz z Warszawy) komentuje fakt, że etaty księży i zakonnic kosztują Państwo polskie ok. 700 mln zł rocznie:

(...) Księża nie żyją dla siebie, nie zbierają pieniędzy, by bogacić swoją rodzinę i kupować domy. Ksiądz to najtańsza inwestycja w społeczeństwie: wymaga niewielkich nakładów, a przynosi ogromną, nieproporcjonalną do nakładów korzyść. (...)

Powtarzam: ksiądz to najtańszy pracownik, jakiego można sobie wyobrazić. Tak naprawdę nie ma tu wcale o czym mówić. Niepotrzebnie pobudza się emocje, a w istocie trzeba przyklęknąć na kolano i podziękować Kościołowi za to, co robi, a nie zastanawiać się nad głupstwami (fronda.pl, 07.08.2014)

5 komentarzy: Leave Your Comments

 1. A jaki mamy z tego zysk proszę księdzz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezczelność tego księdza sięga zenitu

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro taka to tania "inwestycja", to może wyjaśni sukienkowy, dlaczego w czarne spódnice nie inwestuje Watykan, lecz Polska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od kiedy "worek bez dna" nazywa się inwestycją?

   Usuń
 4. Chciała bym sie dowiedzieć jaką korzyść przynosi ta tania inwestycja jak ksiądz, bo według mnie taka mowa to czysta bezczelność i buta. Tak, dla was wszystko jest głupstwem i wasze złodziejstwo nie zna granic. Rzeczywiście niezłe lody z nami kręcą. To sie nazywa perfidia wypowiedzi.

  OdpowiedzUsuń