Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Marek Jędraszewski zachęca do swoich wierzeń zakładem Pascala

biskup Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
fot. Marek Zakrzewski 
Rok 2014 | Gazeta.pl:

Arcybiskup Marek Jędraszewski tłumaczył, iż nie można kategorycznie powiedzieć, że nie ma Boga, życia wiecznego i Królestwa Bożego oraz, że o tym dowiemy się na pewno dopiero po śmierci. Jednak, jak dodał, już dziś człowiek musi się za czymś opowiedzieć.

- Jeśli żyjemy tak, jakby Bóg istniał i opowiadamy się za dobrem, to nawet jeśli Go nie ma, nic nie tracimy. Natomiast jeśli żyjemy tak, jakby Boga nie było, a On jest, mamy wiele do stracenia - wskazywał abp Jędraszewski dodając, że "przed nami ogromna stawka do wygrania - życie wieczne, i to właśnie rozum podpowiada nam rozwiązanie" (gazeta.pl, 13.09.2014).

[Dowiedz się więcej o zakładzie Pascala - red.]

5 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Do stracenia to wy macie,jak rodacy powstaną z kolan.Nauka jeszcze nie udowodniła ze ktoś taki istniał,a jak umrę to się mnie zapyta,czemu w niego wątpiłem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zakład Pascala to dobry, ale "ratunkowy" sposób dla tych ludzi, którzy nie mają tzw. Łaski Wiary, a w swoim życiu kierują się tylko i wyłącznie racjonalnością i empiryzmem, zapominając lub wurzucając ze swojej świadomości rzeczywistość duchową, niematerialną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zakład pascala może obalić trzyletnie dziecko jeśli nie ma tak tzw Łaski Wiary (czyli katolickiej indoktrynacji) , wystarczy jednego Boga zastąpić wieloma bogami i cały system się sypie, Zakład Pascala działa wyłącznie na ludzi którym wmówiono ze tylko jedna religia jest słuszna i prawdziwa;

   Usuń
 3. Jak już piszesz o nauce, to nauka w żaden sposób nie udowodniła, aby ateizm był słuszną i właściwą drogą. Wiara w Boga zaś nie domaga się takich dowodów, choć przesłanek świadczących o życiu duchowym wcale nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wierzę w siebie a nie w zabobony,pozdrawiam.

   Usuń