Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Adam Lepa twierdzi, że apel naukowców do władz to wezwanie do modelu nazistowskiego

bp Lepa Adam Łódź
Adam Lepa
fot. Krzysztof Szymczak
Rok 2014 | Adam Lepa (biskup łódzki) o apelu naukowców do władz Państwa przeciw klerykalizacji Polski:

(...) Straszenie społeczeństwa należy do najbardziej prymitywnych technik propagandowych. Uruchamia się ją, gdy już wszystko zawiodło i gdy zabrakło argumentów. Straszenie ludzi znajdowało uprzywilejowane miejsce w systemach propagandowych komunizmu, nazizmu i w PRL.

(...) Misja, jaką wypełnia Kościół w Polsce, jest nie do przecenienia. Tak było zawsze. W swojej posłudze więc nie może on realizować sowieckiego czy nazistowskiego modelu funkcjonowania, gdzie nieprzekraczalną granicą jego misji miałyby być „zgodnie z prawem” kruchta i zakrystia (naszdziennik.pl, 25.10.2014).

***

Komentarz redakcji:

Straszenie społeczeństwa to technika przez wieki sprawdzona przez hierarchów Kościoła rzymskokatolickiego. W II RP biskupi straszyli legalizacją rozwodów (nazywali to "bolszewizacją", choć opcja rozwodu była obecna w kodeksach prawnych w Europie Zachodniej), w III RP straszą społeczeństwo równością płci (nazywaną przez nich "ideologią gender", by brzmiała złowrogo i niezrozumiale). Biskupi mają prawo chcieć rządzić wszystkim w Polsce, a naukowcy mają prawo zwrócić się do władzy, by im na to nie pozwoliła. Dziwne, że Lepa nie zacytował Rydzyka, który jako katolik czuje się zwolniony od przestrzegania "hitlerowskiego" prawa Państwa polskiego.

6 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Nie pozostaje tym panom w kieckach nic innego jak modlitwa o zdrowie. A zresztą módlcie się o co chcecie całymi dniami i tak nikt tego nie wysłucha. Amen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 2. Pierd---na czarna zaraza,wcześnie czy później i tak będziemy Iranem 2.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli na to pozwolimy - to tak...

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy do głosu dochodzą ludzie wykształceni, realnie myslący, to wszystko co powiedzą, jest klerowi niewygodne, dziełem szatana, zboczeniem. Panowie w czarnych kiecach, proponuję wam dalsze kształcenie. Te wszystkie tematyczne modele o których grzmicie, machając przy tym paluszkami, to głębokie średniowiecze. Istny kabaret, można się nieźle ubawić. Żal mi Was i Waszej głupoty, myślenia na poziomie przedszkola, chociaż wolę nie ubliżać przedszkolakom, są mądrzejsi. Jak takie COŚ może zasiadać w rządzie. Dziwię się, że tych abstrachujących od Państwa, od pracy,wpuszczają na salę obrad. Po co te zapasione kukły tam siedzą? Ano po to żeby mówić dajcie, dajcie dajcie. To są tylko biorcy, którzy w zamian nic nie dają. Brzydzę się zebractwem kościelnym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ oczywistym jest, że wam kościelnym niedomagającym starym prykom, wszystko jest niewygodne, Opowiadacie bajki, które to są waszą obsesją. dotyczące głównie kościoła. Ukłony w stronę ludzi nauki. Oni wiedzą i widzą wszystko. Jesteście bandą oszołomów i manipulantów, dlatego czas, aby ludzie nauki wyprowadzili to stado czarnych baranów, tam gdzie ich miejsce.

  OdpowiedzUsuń