Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Henryk Tomasik: Emisja spotu o związkach partnerskich to łamanie prawa

bp Tomasik Radom
Henryk Tomasik
fot. Karolina Falkiewicz/AG
Rok 2014 | Deon.pl:

Bp Henryk Tomasik (biskup radomski) przypomniał, że Konstytucja RP i ustawy dotyczące funkcjonowania mediów publicznych mówią o propagowaniu wartości rodzinnych, jak również zachowania porządku moralnego. - A więc mamy kolizję z ustawodawstwem. Jest to wyraźne zderzenie ze zdrowym odczuciem, z normalną koncepcją pojęcia rodziny jako związku mężczyzny i kobiety - powiedział Radiu Plus Radom bp Tomasik (deon.pl, 24.10.2014).
Komentarz redakcji:

Wbrew temu, co myśli pan Tomasik, jego organizacja religijna nie ma monopolu na moralność w Polsce. Nie ma żadnej kolizji z prawem Państwa polskiego, jeżeli już to z paragrafami katechizmu watykańskiego. Niemoralne jest dyskryminowanie ludzi dlatego, że kochają osobę tej samej płci. Miłość jest normalna, nienormalny jest wymuszony celibat związany z zawodem księdza. 

Spot Kampanii Przeciw Homofobii zwraca uwagę na to, że w Polsce kochające się pary jednopłciowe są w świetle prawa obcymi ludźmi i należy dać im możliwość zarejestrowania swoich związków. Jeśli się z tym zgadzasz, wyraź swoje poparcie na 5 sposobów

Natomiast konstytucyjny zapis o tym, że małżeństwo to związek dwupłciowy, "zawdzięczamy" właśnie lobbingowi biskupów rzymskokatolickich podczas pisania nowej Konstytucji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz