Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Biskupi do HGW: Chazan powinien wrócić, społeczeństwo się myli

biskup Regmunt episkopat
fot. episkopat.pl
Rok 2014 | Stefan Regmunt (biskup zielonogórsko-gorzowski) w imieniu biskupów:

W imieniu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych zwracam się do Pani Prezydent [Hanny Gronkiewicz-Waltz - red.] z gorącym apelem o zweryfikowanie decyzji podjętej w sprawie prof. Bogdana Chazana oraz przywrócenie go na stanowisko dyrektora wspomnianej placówki.

(...) Negatywne reakcje części opinii publicznej pokazały, iż w części społeczeństwa polskiego istnieje bardzo duże niezrozumienie oraz faktyczna ignorancja co do sensu i znaczenia klauzuli sumienia oraz relacji między wolnością sumienia a prawem państwowym (wręcz przeciwnie - istnieje duże zrozumienie dla faktu, że publiczny szpital nie jest kościelnym folwarkiem pana Chazana, a kobiety w Polsce mają prawo do antykoncepcji i aborcji w trzech przypadkach - red.).

(...) Prof. Bogdan Chazan kierował szpitalem o szczególnej nazwie, bo Szpitalem im. Świętej Rodziny, co zapewne uznał on za okoliczność jednoznacznie moralnie zobowiązującą do ratowania życia, które dla człowieka wierzącego jest święte (jest to okoliczność zobowiązująca władze Warszawy do zmiany nazwy szpitala, który nie ma prawa zmuszać kobiety do kontynuowania ciąży, gdy płód nie ma mózgu - red.).

(...) Jako Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych zapewniam Panią Prezydent o modlitwie przed Bogiem, aby światło Ducha Świętego towarzyszyło we wszystkich Pani decyzjach i poczynaniach, także tych dotyczących prof. Bogdana Chazana (episkopat.pl, 30.10.2014).

***

Komentarz redakcji:

Jedynymi osobami na których Chazan mógłby bez szkód dla społeczeństwa praktykować ginekologię katolicką są panowie biskupi.

8 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Du*ek powinien siedzieć i to dożywotnio

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się kto rządzi naszym krajem rządzący czy kler.Powinniśmy im pokazać gdzie ich miejsce,tylko że oni nam pokazują gdzie jest nasze miejsce. A to dobrze nie wróży naszemu kraju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do panów biskupów- a spierdalajta....

  OdpowiedzUsuń
 4. Chazan powinien zostać dożywotnio pozbawiony prawa wykonywania zawodu: nie jest żadnym lekarzem, tylko katolickim szamanem i stanowi zagrożenie dla swoich pacjentek. Ale byłoby głupotą z mojej strony oczekiwać, że dobro pacjentek w jakimkolwiek stopniu biskupów obchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro krucyfiks moze wisiec w Sali Posiedzeń Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, ządam zawieszenia godła państwowego w sali plenarnej Konferencji Episkopatu!


  PS: Oby Zeus, Wiracocha, Odyn oraz latajace Spaghetti Monster tez czuwali nad episkopatem. I niech Moc bedzie z nimi! :O)

  OdpowiedzUsuń
 6. kler z Hazanem to największa zaraza jaka przydarzyła się Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hazan niech zmieni zawód, nie powinien pracować jako lekarz. Niech idzie do zakonu na kleryka, tam jego miejsce, które sam wybrał. To jest przykład lizodupca który pracował dla czarnych kieckowych. Co za hańba.

  OdpowiedzUsuń