Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wiry. Ksiądz Kazimierz Szachowicz na pogrzebie 8-latka: Nagrzeszył, niebo jest dla niego jeszcze zamknięte

ksiądz Szachowicz Wiry
fot. london.anglican.org
Rok 2014 | Wyborcza.pl:

Śmierć 8-letniego Kuby poruszyła maleńkie Wiry pod Poznaniem. Ale postawa proboszcza, który był niezadowolony z ofiary za pogrzeb, a w kazaniu nie uszanował bólu bliskich, podzieliła parafian. Część chce, by kuria go odwołała.

(...) Sprawę nagłośniła na Facebooku Natalia Różalska z pobliskiego Lubonia. Rodzice Kuby są jej bliskimi przyjaciółmi. Zarzut podstawowy: proboszcz domagał się wysokiej ofiary pieniężnej za pogrzeb. „Po uiszczeniu opłat ksiądz nie był usatysfakcjonowany kwotą, którą otrzymał dla siebie” - napisała Różalska. Dlatego miał nie przyłożyć się do godnego odprawienia mszy św. i przygotowania pochówku. W efekcie zabrakło organisty, kościół podczas mszy był oświetlony tylko w połowie, a kazanie zawierało oskarżenia pod adresem rodziny. Jak pisze Różalska, ksiądz mówił, że rodzice „mają się cieszyć ze śmierci Kuby, gdyż Bóg chciał im coś przekazać".

(...) Oburzenie wywołały również słowa, że Kuba pomimo swojego młodego wieku zdążył już nagrzeszyć, a » wrota nieba są dla niego jeszcze zamknięte, ale miejmy nadzieję, że Bóg go kiedyś przyjmie «. (...) Msza św. w żadnej chwili nie oddała żałobnego charakteru” - napisała kobieta.

 (...) Ks. Szachowicz odpiera zarzuty: (...) To jakaś oszczercza kampania wobec mojej osoby. Ludzie piszą, że jestem pijakiem, rzucają kalumnie, obrażają... - wylicza proboszcz. O swoim kazaniu mówi, że miało zmusić do refleksji. - Każda śmierć czegoś nas uczy, a już zwłaszcza śmierć dziecka (Wyborcza.pl, 31.10.2014).

***

Przeczytaj też | Stanisław Gądecki: W rodzinach bez ślubu katolickiego dzieci są zranione

5 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Jakie to szczęście, że bezbożni grzesznicy w sutannach, nie mogą decydować o tym, dla kogo niebo jest otwarte czy zamkniete. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czarna mafia, nic wiecej. Dla nich to nie powolanie, to zwykly, dobrze dochodowy biznes.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo współczuje rodzicom.Kler w naszym kraju bardzo się rozpanoszył,ale to jest nasza winna myśmy im na to przyzwolili.Polak jak dobrze dostanie po głupim łbie krzyżem,to wtedy zrozumie że na własne życzenie wprowadziliśmy sobie okupanta watykańskiego i tu mamy przykład.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co to za klecha, a powinien wspierać. By go piekło pochłonęło tego kiernosa. Czyjeś życie jak zwykle jest ważniejsze od pieniędzy. Widocznie mało skubanemu zapłacili. Oby klecha w piekle zczezł. Okupant z czarnej mafii, ma tylko przed oczami mamonę. Tfuj, co za szykowny czarny złodziej. Wstyd czytać coś takiego. Rodzicom wyrazy współczucia. Też to przechodziłam i ciężko było. Czarna mafia nie ma skrupułów jeśli idzie o kasę. Nędznicy i dziady.

  OdpowiedzUsuń