Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Rzeszów. Ksiądz Zbigniew Wal agituje za PiS-em w wyborach samorządowych

ksiądz Wal Rzeszów
Zbigniew Wal
fot. lasalette.pl
Rok 2014 | Gazeta.pl:

- Na ogrodzeniu przy kościele Saletynów wiszą banery wyborcze. To żenujące, że wiszą obok baneru z Chrystusem. Kościół to nie jest właściwe miejsce do prowadzenia kampanii wyborczej - uważa czytelnik "Wyborczej", który zadzwonił do redakcji we wtorek rano, zwracając naszą uwagę na ten fakt.

(...) Ks. Zbigniew Wal, proboszcz parafii Matki Bożej Saletyńskiej, potwierdza, że płot należy do parafii i że wydał zgodę na powieszenie banerów, ale ze swojej decyzji tłumaczyć się nie zamierza. Kiedy pytam o to, czy to właściwe promować jedną partię, bo przecież nie wszyscy jego parafianie muszą być zwolennikami PiS, proboszcz odpowiada: - Na pewno wszystkim moim parafianom ci kandydaci się podobają. I kończy rozmowę, tłumacząc się pilnymi obowiązkami (gazeta.pl, 29.10.2014).

***

Komentarz redakcji:

Księża w całym kraju agitują za klerykalnymi partiami i kandydatami. To tylko wierzchołek góry lodowej. Wyniki wyborów mogłyby wyglądać inaczej, gdyby głosowanie odbywało się w sobotę, a nie w niedzielę, gdy księża mobilizują partyjnie wyznawców w świątyni.

4 komentarze: Leave Your Comments

 1. Pier......e czarne gnidy!

  OdpowiedzUsuń
 2. znam tego księdza, był proboszczem w Trzciance, założył szkołę katolicką, zawsze dzielił ludzi na tych dobrych (czytaj:poprawnych politycznie katolików) i resztę hołoty, w spadku po nim został pisowski burmistrz,który jak by mógł to by ratusz przeniósł do kościoła albo odrotnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Klechom nie zależy żeby nasz kraj dogonił Europę gospodarczo itd.Oni żyją jeszcze w średniowieczu,i dążą do niego żeby nasz kraj był zacofany wobec Europy.Rodacy czy nie potraficie tego zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakis dziwny ten Wal. Ponoc kler do polityki sie nie pcha a tu taki żartowniś na pisuary każe głosowac.
  Co za marnota i dupek. Polski kościół to dno i manipulant.
  Oficjalnie są święci a nie oficjalnie największa zaraza w Polsce to KLER.
  Warto by było ogłosic epidemię.

  OdpowiedzUsuń