Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Antoni Dydycz: Władze Polski są chore, trzeba rozwiązać Sejm

biskup Dydycz Drohiczyn
Antoni Dydycz
fot. Jędrzej Wojnar/AG
Rok 2012 | Antoni Dydycz (biskup drohiczyński):

(...) Upływa czterysta lat od śmierci Kaznodziei [Piotra Skargi - red.], a co się daje zauważyć? Te same problemy. Taka sama agresja względem Kościoła i taka sama bezkarność możnych tego świata. A o ratunek nie jest łatwo, zwłaszcza kiedy chore są najwyższe władze Rzeczypospolitej. Widać to na przykładzie sejmu.

(...) Najwyższe władze Rzeczypospolitej są chore. Sejm powinien być rozwiązany, bo nie wypełnia swojej podstawowej misji: nie kontroluje rządu. To rząd steruje wbrew konstytucji Sejmem, a nawet może nie rząd, tylko partia. Opozycja jest torpedowana. Większość rządowa kontroluje każda inicjatywę, w ten sposób powraca liberum veto, groźniejsze niż kiedyś. To hańba i wstyd dla rządzących. Kiedy siedzicie w sejmowych ławach, stać was tylko na cyniczne uśmiechy i gromy rzucane na posłów usiłujących pełnić swoją rolę i was kontrolować. Traktujecie ich jak chłystków, z obrzydliwą wyższością. Nie da się niczego poprawić, jeśli nie będziemy mieć ludzi sumienia (radiomaryja.pl, 17.09.2012).***

Komentarz redakcji:

Czy można sobie wyobrazić urzędnika Państwa polskiego nawołującego społeczeństwo do rozwiązania chorego Episkopatu? Wypowiedź Dydycza to kolejny przykład rażącego braku symetrii między władzą kościelną a państwową.

***

Przeczytaj też | Antoni Dydycz: Jesteśmy atakowani za to, że nie jesteśmy donosicielami ws. wykorzystywania seksualnego dzieci

9 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Panie Pacyfik, jeżeli coś trzeba rozwiązać to instytucje kościoła katolickiego, bo jeżeli jak twierdzicie w Polsce jest 95% mieszkańców zainfekowanych przez was katolickim wirusem, to właśnie pod wpływem tej choroby wybierają taki parlament

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, lepiej nie można tego było spuentować. Moja grabula. Tak rozpasanego kleru nigdy nie było. Pękają z przeżarcia i od tego mózg nie nadąża im mysleć. Do robót w kamieniołomach niech się wezmą a nie do rządzenia.

   Usuń
 2. Celne podsumowanie redakcji, ja dodam tylko, że episkopat nie tylko jest chory, gorsze jest to, że idzie w przeciwnym kierunku niż Jezus.

  OdpowiedzUsuń
 3. chore to jest twoje opasłe ciało i plugawy jęzor, watykański nierobie

  OdpowiedzUsuń
 4. "Kiedy siedzicie w sejmowych ławach, stać was tylko na cyniczne uśmiechy i gromy rzucane na posłów usiłujących pełnić swoją rolę i was kontrolować. Traktujecie ich jak chłystków, z obrzydliwą wyższością."

  Czy ten pan miał na myśli Krystynę Pawłowicz? Episkopat powinien w ramach wdzięczności przyznać jej jakiś tytuł, np: Duchoty św. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale hierarchowie kręcą i mataczą.
  Dydycz nie pozostawia na rządzących suchej nitki i szuka sojusznika w Solidarności (związkach zawodowych).
  Dziwne, bo w 1992 r. abp Stroba na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu domagał się od rządu rozwiązania związków zawodowych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozwiązac trzeba Episkopat bo podburza społeczeństwo przeciwko sejmowi. a tak wogóle w sejmie zasiada duża ilość posłów wybranych z poparcia kleru i co jeszcze ich tam jest za mało?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow trzeba rozwiązać ten chory episkopat. Spasłe osobniki trzeba odchudzić, wyglądają niechlujnie. Chory kler ,to chore władze episkopatu. Macie jakieś manie. Weźcie się za pracę fizyczną, dobrze wam to nieroby zrobi. Episkopat, jest to najwieksza ciemnota i ciemnogród, trzeba tę zarazę zlikwidować. Alleluja ciemnoto!!!!Chorzy to są ludzie episkopatu nie władza. Władza to ludzie świetli o normalnych umysłach, realnie myślący, nie uznający ciemnoty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdybym była tą władzą na którą plujecie jadem to bym wam tak kuźwa kurek zakręciła, że byście z głodu pozdychali. Rozwiązać należy episkopat z tymi spasłymi cudakami i to natychmiast. Władza jest dobra ale nie daje kasy więc be, be. Wy nie macie ani wstydu ani sumienia o które się tek bezczelnie upominacie. Władze Rzeczypospolitej już dawno się przekonały jakimi jesteście obłudnikami dlatego powinni was wypier....ć do watykanu tam gdzie wasze miejsce. Przestańcie stale mieszać bo już tych bredni nie da się słuchać. Kościół należy natychmiast,jako wrzoda oddzielić od Państwa Polskiego. Normalni ludzie nie wierzą w te wasze imaginacje, idźcie się zbiorowo leczyć. Na moralnego kaca, najlepsza jest dla was fizyczna nieroby praca.

  OdpowiedzUsuń