Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Henryk Tomasik chce, by posłowie tworzyli prawo zgodne z poglądami Karola Wojtyły

bp Tomasik Radom
Henryk Tomasik
fot. Karolina Falkiewicz/AG
Rok 2014 | eKai.pl:

[Henryk Tomasik (biskup radomski) - red.] zauważył, że przed nami ważny etap, który przyniesie odpowiedzi na kolejne pytania: czy posłowie w swojej pracy ustawodawczej będą chcieli usłyszeć nauczanie Jana Pawła II na temat rodziny, małżeństwa, zasad moralnych, które powinny regulować życie społeczne.

Rok Jana Pawła II będzie taką okazją, by przypomnieć wielkie wskazania naszego rodaka, które są wciąż aktualne - powiedział bp Henryk Tomasik (ekai.pl, 17.12.2014).

***

Komentarz redakcji:

Posłowie mają obowiązek tworzyć prawo uwzględniające pluralizm światopoglądowy społeczeństwa, a nie przykrawać je do poglądów tego czy innego kapłana (niezależnie od jego wyznania).

7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Henryk Tomasik chce, by posłowie tworzyli prawo zgodne z poglądami Karola Wojtyły,do kurny nędzy czy już czarna zaraza całkowicie powariowała. Zastanawiam się dokąd kler prowadzi Polskę?chyba do ciemnoty i biedy.Dalej głosujmy za PO i PIS rodacy to się obudzimy w średniowieczu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mirek
  No co ty, im tylko chodzi o Hiva, przecież JP2( na zachodzie ksywa Beria,) potępianiem prezerwatyw w Afryce doprowadził do epidemii, teraz kolej na Polskę. Najbardziej niesamowite jest że kler powinien tak mówić do swoich wiernych, jak mormon do mormonów, protestant do protestantów, kalvin do kalwinów, a przestępstwem jest aby jakiś mormon wymagał od kraju posłuszeństwa mormoństwu, no kolejny skandal.

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram wniosek o nauczaniu Jana Pawła II na temat rodziny, małżeństwa, zasad moralnych, które powinny regulować życie społeczne. Sam Pan Bog najswietszy w Niebiosach jest przykladem do nasladowania:

  Stary kawaler majacy nieslubne dziecko z maloletnia mezatka, w dodatku dziewica!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle ciągle to samo. Manipulacja owieczkami i barankami do potęgi entej.Jak nie ma już argumentów, to heja na papieża, bo to robi wrażenie.
  K..w..a jego mać, ciągle tylko te interesy zasrane episkopatu. Co i kogo mamy bez przerwy naśladować, nie jesteśmy ubezwłasnowolnieni całkiem jeszcze, więc niech Rząd się ocknie. A gdzie obowiązki dobra społeczeństwa, to jest takie miłosierne.Na muzeum 16 milionów dać mogli tylko paranoicy. Gdzie pieniądze na szpitale i oświatę? Jak zwykle pieniadze podano na tacy dla spaślaków, nierobów, którzy żyją w nierealnie wyimaginowanym świecie. Papież był starszym człowiekiem z demencją, a kler nim manipulował. Teraz powołują się na papieża, bóstwo ponad bóstwa, jakie to debilne.

  OdpowiedzUsuń
 5. No i tworzą, następne 16 melonów na mauzoleum dżejpitu

  OdpowiedzUsuń
 6. niezła kreacja pana Tomasika , taka więcej sylwestrowa i ten złoty półgolfik ... nie dopytuję co jest nizej ale chyba równie wystrzałowo , twarzowa czapeczka i sukienka ociekająca złotem , panie Tomasik ... zdejm pan te ciuchy i weź się pan za prace godną mężczyzny ! pańskie poglądy , zbieżne z poglądami pana Wojtyły takz e chadzającego w sukienkach i równie co pan oderwanego od realnego zycia , zachowaj pan dla siebie ...prawo w świeckim kraju jakim jest Polska ma byc tworzone dla WSZYSTKICH jego obywateli a nie dla wybranej grupt zgodnie z oczekiwaniami przywódców tej grupy ...przywodców na dodatek bedących wysłannikami INNEGO niz Polska kraju ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tak jak napisałaś, bardzo trafnie zresztą.
   " Henryk Tomasik chce, by posłowie tworzyli prawo zgodne z poglądami Karola Wojtyły "
   Pan Wojtyła nie ma już dawno poglądów na cokolwiek, albowiem przebywa w niebiosach.
   Jak z tytułu wynika, to oczywiście do polityki Tomasik sie nie pcha, ani cały czarny klan, tylko tak sobie dla jaj chcą nakazać Posłom co powinni zrobić.
   panie Tomasik, chcieć to można lizaka, albo iść się najlepiej leczyć z głupoty. Nie ma nic gorszego i głupszego jak nauczanie ludzi jak mają żyć. panie Tomasik może by tak pójść do ZOO i tam tersować małpy, z tym założeniem, że małpy nic nie rozumieją tak samo jak cała armia kleru. Proponuję również, żeby swoje zasady moralności, wrzucić do pralki Frani i je wyprać bo ociekają jakąś czarną maziowatą zarazą.

   Usuń