Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Michalik: Człowiek który nie daje priorytetu wierzeniom religijnym ma wyłącznie wymiar biologiczny

Bp Michalik Przemyśl
Józef Michalik
fot. Franciszek Mazur/AG
Rok 2014 | Idziemy.com.pl:

Abp Michalik stwierdził, że współcześnie kultura europejska nie tylko wstydzi się wiary, ale wykreśla ten element, który jest bardzo ważny w pełnym rozwoju każdego człowieka.

- Dzisiaj jesteśmy świadkami duchowych niedomagań nowoczesności. Jesteśmy świadkami wydziedziczenia, zerwania z tradycją, odejścia i wykorzeniania z tego, czym przez dwa tysiąclecia żyliśmy – mówił.

Metropolita przemyski podkreślił, że traktowanie wiary jako sprawy drugorzędnej jest zubożeniem człowieka i cofaniem go wyłącznie do wymiaru biologicznego (idziemy.com.pl, 25.12.2014).

***

Komentarz redakcji:

Na świecie jest co najmniej kilka tysięcy rodzajów wierzeń. Michalik wyznaje tylko jeden z nich, więc zgodnie z jego logiką sam zredukował się do wymiaru biologicznego. A mówiąc poważnie, jedynymi ludźmi ubożejącymi z powodu laicyzacji są urzędnicy religijni. Michalik używa obraźliwych i karkołomnych argumentów by ten proces opóźnić.

10 komentarzy: Leave Your Comments

 1. To jest przerażające, że tak prymitywni ludzie mają ogromny wpływ, na miliony -nie myślących samodzielnie Polaków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja pierniczę,Michalik chyba ma mózg zbrojony podwójnym różańcem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak to prawda panie Michalik, tradycje bardzo piękną starożytnej Grecji i Rzymu rozwalił plebs niewolników chrześcijańskich. Tak więc musimy walczyć o tradycje i wszędzie potwierdzać jak bardzo fundamenty europejskiej kultury były wspaniałe, dopuki dzicz chrześcijańska patologi upadku nam nie przyniosła. Tak panie Michalik tradycja najważniejsza. A jaka Polska tradycja jest fajna, nasz Kościószko bardzo skrupulatnie ją pokazywał wieszając biskupów i młodzi patryjoci podczas zaborów, księży którzy razem z zaborcami nas polskości pozbawiali. Tradycja musi wrócić, zgadzam się zupełnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tradycja to tradycja, musi jej zadość być. Proponuję wrócić do tradycji Kościuszkowskiej. Michalik będzie w niebo wzięty. Amen.

   Usuń
  2. Ale na poważnie, nasza tradycja to wieszanie biskupów, którzy zawsze przeciwko polsce występowali, a za Kościuszki to zbiorowo już szli na liny popaprańcy za targowice. Podczas zaborów jakiś kaznodzieja płaszczyć się kazał przed carem, to rano go znajdowali przyjaciele z policji carskiej. Te obecne wystąpienia przeciwko polskiej konstytucji, państwowości, kulturze itd kleru powinny tradycyjnie się kończyć, czyli latarni u nas pod dostatkiem, wystarczy aby tradycja znowu ożyła. Materiały są łby watykańskie antypolskie są, tylko tradycja nam podupadła. To straszne, tradycja to nasza historia na której uczą się pokolenia, jak słusznie postępować, w określonych okolicznościach.

   Usuń
 4. Te dwa tysiące lat tradycji wystarczy i ani jednego roku wiecej. Mam tylko nadzieję, że Papież Franciszek polikwiduje te jaskinie zła, czyli kurie biskupie, tak jak obiecuje to poczynić.
  Coś się panu Michalikowi znowu poprzestawiało. Naturalnym jest, że kk, zuboża człowieka i cofa go do poziomu średniowiecza. Nie tylko kultura europejska, ale cały Świat, wstydzi się za was i śmieje z tej waszej wyświechtanej ideologii. Jesteście obciachem naszego narodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,Basiu to co powiedział papież Franciszek to jest mówienie pod publikę a nasi hierarchowie kościelni mają to głęboko w nosie a dlatego że jest to głęboko zakorzeniony pasożyt.Napiszę wprost jesteśmy największym pośmiewiskiem Europy a co do wiary to mamy nierówności pod sufitem.Nie wszyscy,pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

   Usuń
  2. Ja tam wierzę, że choć trochę a zrobi. Wiem, że to pod publikę bo narody już sie gotują, ale mam czas zaczekam, zobaczymy co z tego wyniknie.

   Usuń
  3. Witam .Masz prawo w to wierzyć,że Franek choć trochę to zmieni.Nawet jakby się rządy zmieniły w naszym kraju i by chcieli oddzielić państwo od kościoła to ludzie na to nie pozwolą za sprawą sukienkowych z ambony. Masz przykłady wypowiedzi rożnej maści hierarchów kościelnych aż włos się jeży na głowie.My tego nie zmienimy,nie nasze pokolenie ,my kochamy sobie rzucać kłody pod nogi,pozdrawiam i życzę miłego dnia.

   Usuń
  4. Mirku, dobrze myślisz, ale jest też coraz więcej świadomych ludzi i to już jest wielki krok. Kościół idzie w zaparte, że sami katolicy ileś tam procent, ale tak naprawdę, wszystkich wokół mnie łączy jedno, zniszczyć czyli wygonić, wyplweić czarną zarazę. Oszołomi zawsze się znajdą, może i oni kiedyś na oczy przejrzą. U mnie naprzykład na 15 lokatorów TYLKO 3 wpusci jutro "księdza po kopercie"
   Pozdrawiam i też życzę miłego dnia.

   Usuń