Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Tadeusz Płoski: Ideologia liberałów tworzy niewolników zła

Bp Płoski polowy
Tadeusz Płoski
fot. katedrapolowa.pl
Rok 2008 | Tadeusz Płoski (biskup polowy Wojska Polskiego) o "ideologii liberałów":

Uważają, że należy sobie zapewnić wolność przez ustawy, w których większość zdecyduje, co to jest prawda. Że człowiek powinien wyzwolić się od ciemnogrodu, wejść do jasnogrodu, gdzie będą żyć ludzie wolni, a nawet samowolni.

Ale w objęciach tej "wolności" wyrastają niewolnicy strachu przed poczętym dzieckiem. Przed małżeństwem jednym, nierozerwalnym. Niewolnicy narkotyków, niewolnicy pieniądza i handlu za wszelką cenę. Niewolnicy obsesji walki z Bogiem i Kościołem.

Niewolnicy zła nie uznają Boga, niezmiennych zasad moralnych, tradycji. Rodzi się współczesna targowica ducha, która grzebie polskiego ducha, oddaje polską duszę we władanie często obcej kultury.

***

Komentarz redakcji:

Trudno oprzeć się wrażeniu, że według biskupa jedynie słuszna wolność byłaby wtedy, gdyby zastąpić  Konstytucję katechizmem Kościoła rzymskokatolickiego. Wtedy Polska byłaby rajem. Pytanie brzmi: dla kogo?

9 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Krok po kroku i cel osiągną i będziemy kolonią watykanu czy już jesteśmy.Ja dziękuje za taką wolność.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Ideologia liberałów" jakże to brzmi znajomo. Jadnak po niej przyszła groźniejsza "ideologia gender".
  Katolik musi się bać, bez strachu katolik może wyrwać się spod neurotycznej kontroli strażników "jedynej prawdy".
  Katolik musi żyć w reżimie nakazów i zakazów, bo wyprany jego mózg nie jest zdolny do odróżniania dobra od zła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy.Kler dobrze myśli,coraz bardziej zawłaszczają nasz kraj,może za 30 lat rodacy się obudzą z niewoli kleru ale to będzie za późno.

   Usuń
 3. Chorobliwie zafiksowani na seksie, seksualni zboczeńcy - niemający nic wspólnego z Bogiem, uczą nas moralności. Każdy z Nas (nawet ci, którym się wydaje, że są niewierzący) jest liższy Bogu, niż ci świętoszkowaci - seksualni dewianci w sutannach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obojętne, który się klecha o randze biskupiej wypowie, zawsze tak samo: bezpodstawne oskarżenia i zarzuty wobec społeczeństwa. Tylko oni jedyni sprawiedliwi. A ja identyfikuje te oskarżenia z wami, biskupi! Robienie "wody z mózgu" to przecież wasza wytrenowana przez wieki metoda. Krzyczeć jednocześnie kradnąc: japać złodzieja! To też metoda.
  Jakże chętnie prawicie o zagrożeniu religii i katolicyzmu w Polsce przypisując ochoczo tą moc sprawczą społeczeństwu, a nikt bardziej jak wy nie robi w tej kwestii wiecej szkody. Czytajac biskupie majaczenia ma się wrażenie jakiejś schizofrenii, która masowo was musiała dotknąć. Nikt lepiej od was nie odżegnuje się od przykazań i miłosierdzia dla bliźniego. Czyny same mówia za wszystko. Najgorsza zgnilizna tkwi w was samych. Grzech chciwości, na pierwszym miejscu jak rak was toczy. Z niego rodzą się inne niecne uczynnki. O miłości i poszanowaniu innego człowieka w waszym wykonaniu zapomnijmy, nie ma czegoś takiego. Najbardziej waszej degeneracji przyczynił się celibat. Wyparcie tego co ludzkie, a więc naszej seksualnosci doprowadziło (nie wszystkich, ale zapewne sporą większość) do degeneracji zachowań i zboczeń seksualnych. Popęd płciowy, choćby nie wiem jak tłamszony, pozostaje. Stąd tak liczni pedofile w waszych szeregach. Niszczac prawdziwego z powołania księdza Lemańskiego dowiedliście, że nie po drodze wam z takimi ludźmi.
  A ja wam teraz mówię: mnie także nie po drodze lecz z wami! Kiedy ludzie to wreszcie zrozumieją, że kościół instytucjonalny, reprezentowany przez takich pożałowania godnych hierarchów, nie ma nic wspólnego z wiarą i z Bogiem?

  Pisze to wszystko człowiek, który nie jest zaciekłym ateistą lecz ochrzczonym katolikiem. Z tym ostatnim już dawno przestałem się utożsamiać dzięki takim ludziom jak wy.
  Bóg zapłać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciemnogród(nie wszyscy) nigdy tego nie zrozumie.

   Usuń
 5. Nic dodać, nic ująć.

  OdpowiedzUsuń
 6. O dokładnie taka sama paranoja polityczna jak za komuny, gdy partia krzyczała, zachód zniewolenia, nihilizmu, karły reakcji, upadku. A dlaczego kler tak samo, bo tego czego najbardziej boją się systemy totalitarne to WOLNOŚCI. I mamy jak u Orwella, tylko wielki brat da ci wyzwolenie. Gdyż przecież jak ludzie decydują o swoim życiu, a nie pajace bez wykształcenia( teologia nie jest żadnym wykształceniem), z próżności urosłej na głupocie, to kwik bo chceliby za innych decydować, a szczególnie najbardziej na seksie i rodzinie się znają, paradne a raczej pajacne.

  OdpowiedzUsuń
 7. A po jasną Anielę wymieniać tyle rodzajów niewolnictwa. Pierdzenie na zwykły temat, straszenie i wymądrzanie się. Najpierw trzeba dać swoje świadectwo czystości a potem cytować zboczoną przerobioną religię.Najwiekszymi niewolnikami waszego zła sa ludzie, których mamicie życiem doczesnym i odkupieniem zła czyli win za pieniądze.Polsce jest potrzebna ideologia LIBERAŁÓW a nie watykańska. Jesteście tak samo przestępcami, gejami, złodziejami, narkomanami, alkoholikami itd, więc o czym pan Płoski mówi, czyli rozumiem, że zwraca sie do kleru z tymi zarzutami. Jesteście wielkim złem i ciężarem dla Polski, zaburzony wizjoner się znalazł.

  OdpowiedzUsuń