Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wacław Depo: W Polsce nienawidzi się Jezusa, celebryci nie śpiewają kolęd

Bp Depo Częstochowa
Wacław Depo
fot. wklobucku.pl
Rok 2014 | Niedziela.pl:

Metropolita Częstochowski nawiązując do czasów współczesnych zauważył, że „ta noc [24 grudnia - red.], podobnie jak noc Golgoty i Zmartwychwstania były i będą ośmieszane i eliminowane z życia publicznego”.

– Stąd podczas Adwentu ukazywano skandale, zgorszenia w Kościele, tak jakby wiara i Kościół były odpowiedzialne za wszelkie zło i brak pokoju w świecie - mówił abp Depo i dodał, że „nienawiść do narodzonego Emmanuela, Chrystusa daje się zauważyć w Europie, świecie i w Polsce”.

Celebryci ogłaszali, że nigdy nie śpiewają kolęd” – kontynuował Arcybiskup (niedziela.pl, 25.12.2014).

***

Komentarz redakcji:

Według tej logiki Depo nienawidzi Buddy, bo nie praktykuje obrzędów buddyjskich. Póki co udział w ceremoniach rzymskokatolickich nie jest obowiązkowy, niezależnie od tego jak bardzo obraża to uczucia pana biskupa.

15 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Nie no rozwalają mnie te poglądy biskupów, najpierw nie wiem co odpowiedzieć, bo przeżywam wstrząs, głupota potrafi zamurować, głupota skandaliczna. Już doszedł do tego że jak nie odstawiasz katolickiej szopki to atak na kościół, to przecież tak zapędzali na pochody pierwszego maja, by odstawiać poparcie dla czerwonych kapłanów przodowników, a jaka agresja, musiałby cały świat kochać biskupów bo inaczej, podniesiono ręke na kościół.

  OdpowiedzUsuń
 2. " W Polsce nienawidzi się Jezusa, celebryci nie śpiewają kolęd"

  Bóg jest jak najbardziej OK!!! :)

  Ale, zupełnie inaczej przedstawia się sprawa z pyszałkowatym, bezbożnym - kościelnym personelem...i to was i waszej hipokryzji nie znosimy, zakłamane - sutannowe świętoszki.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Do Warszawy przybyłem tylko z półgodzinny opóźnieniem.

  Zauważyłem w zachowaniu przechodniów pewien pośpiech. Jedyny dostępny w Polsce kanał Radia i telewizji TRWAM zapowiedział transmisję “na żywo” publicznej egzekucji tzw. “Bandy pięciorga wrogów wiary”: satanisty Darskiego, dzieciobójczyni Czubaszek, demoralizującego młodzież polską oszusta/naciągacza finansowego Owsiaka, bluźnierczyni Robaczewskiej i heretyka Bonieckiego, którym do końca trwającego prawie godzinę procesu oferowano szansę odkupienia poprzez publiczne okazanie pokory i schruchy... Przewodniczący Niepokalanego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich red.Terlikowski przewiduje, że pod względem oglądalności egzekucja przyćmi nawet występ polskich piłkarzy do eliminacji przyznanych nam niedawno Igrzysk Olimpijskich Krajów Katolickich.

  † † †  Autobus wlókł się niesamowicie z powodu oddawania pierwszeństwa licznym procesjom religijnym, które raz po raz blokowały ruch uliczny maszerując w modlitwie w kierunku Mostu Bitwy Warszawskiej 2012 roku na Stadion Duchowego Odrodzenia Narodu - miejsca publicznych egzekucji wrogów Wiary i Ludu Bożego. Ponadto konieczne były liczne objazdy spowodowane budową rosnących jak rydze po deszczu seminariów, kościołów, katedr i bazylik.

  Na jednym z przystanków do autobusu wsiadł ksiądz, który zwróciwszy się twarzą do pasażerów mocnym, z lekka modulowanym ale mocnym jak przy modlitwie głosem zaintonował : "Krzyżyyyki do kontrooooli !!!". Gdy zbliżył się do mnie krótko i pewnie odpowiedziałem: "- Mam miesięczny" i pokazałem mu stary rożaniec babci, który roztropnie a raczej opatrznie zabrałem ze sobą. Kontroler w sutannie wysiadł na następnym przystanku prowadząc przed sobą nerwowo gestykulującego pasażera najwyraźniej nie posiadającego żadnego z wymaganych przepisami dewocjonaliów.

  Kierowca - chcąc rozładować napietą atmosferę - włączył radio, z którego nadawano właśnie kolejną listę przebojów Świętej Trójcy Radia TRWAM. Już od wielu tygodni TOP 10 pozostawało bez zmian. Prym wiodły ambitne kapele wokalno-ewangelizacyjne jak: “Stróże poranka”, “Mocni w Duchu”, “Arka Noego”, “Psalmos”, “Veni Sancte Spiritus” , “Winorośl Duszy” ,”Amicus Dei” , “Promyczek Boży” i największy muzyczny polski towar eksportowy zapełniający stadiony Europy Zachodniej i Ameryki przebojowi “Karmelici Bosi i Przyjaciele” ze swoimi największymi przebojami: “Wierzący klęknij ludu ziemi...” a zwłaszcza superhitem z Festiwalu Piosenki Sakralnej w Opolu "Bóg to jest nasz ostatni".

  Trochę znużony monotematycznością granych utworów zacząłem bacznie obserwować zmieniające się oblicze Mojej Ojczyzny. Szczególnie wymowne były wszechobecne uliczne plakaty i banery o treści patriotyczno-religijnej:

  “Niech żyje Posłuszeństwo i Świętobliwość ! “
  “Wodzu prowadź do Zbawienia!”

  “Aby Kościoł rósł w siłę, a lud żył pobożniej”

  “Kościół-Naród”

  “Wolność - Pokój - Katolicyzm”

  “Generał Jarosław może liczyć na wiernych”

  “Młodzież zawsze z Kościołem”

  “Nasz cel to Katolicyzm bez wypaczeń”

  “Polski Katolik współtwórcą postępu”

  “Linia Kościoła - linią Katolickiej odnowy”

  “Polska Rzeczpospolita Katolicka - ukoronowaniem tysiącletnich dziejów Państwa Polskiego”

  “Generał Jarosław to nasz wybitny przywódca”

  “Zachód cierpi katusze, bo szatan zabrał im duszę”

  “Niewiernych w oczy kole zasiane Chrystusem pole.”

  “Niech żyje nam Generał Jarek, co nam Tuska zrzucił z barek.”  Na ścianach chwilowo zawieszonego sejmu widzę napis:

  „Tylko Polska katolicka może być państwem niepodległym„.

  Na każdym szpitalu widniały : “Plemnik, jajnik i macica to Kościoła jest skarbnica”, “Chcemy chorować i umierać w modlitwie” i “Cierpienie = Odkupienie”

  Oraz wiele, wiele innych:

  “Karol Wojtyła - Ojcem i nauczycielem Wszystkich Narodów. Jego idee są wiecznie żywe. “

  “Watykan - przewodnią siłą Wszystkich Narodów. “
  “Program Kościoła Katolickiego - programem ludzkości!”
  “Niech żyje internacjonalizm katolicki !”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy,ale dowaliłeś z grubej rury, myślę że fanatyzm religijny nie dopadnie Polski,albo już dopadł.

   Usuń
  2. To jest cytat z opowiadania na temat co będzie jak kler z kaczyńskim dojdzie do władzy i wiesz co, bardzo ten tekst się sprawdza powoli i po tej wypowiedzi biskupa mi się przypomniał.

   Usuń
  3. Tu masz w całości, niesamowity;

   http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/przesluchanie-czyli-jeden-dzien-z-zycia-pana-y-bajka-futurologiczna,56469#android

   Usuń
  4. BOSKIE!!! :D

   Najgorsze jest to, że religijne zidiocenie Polski idzie w tym kierunku. :(

   Usuń
  5. Anonimowy,obawiam się że pisowcy dojdą do władzy za pomocą kleru z ambony.Wiem że to cytat,żeby by się nie sprawdził.Pozdrawiam.

   Usuń
  6. Dla mnie niesamowite i jak kilka lat temu to przeczytałam, to jeszcze pod powłoką humoru jego straszność nie docierała , ale jest tu wiele rzeczy które dosłownie się sprawdziły przykładowo klauzula sumienia i Chazan, w tym tekscie są dokładnie takie szpitale o jakie waralczą katolicy itd. Ma się wrażenie Orwellowskiego świata i jak się okazało, Orwell pisząc Wielkie Brata wzorował się na totalitaryźmie kościoła, bo komunizmu dobrze nie znał, ale autorytaryzmy są podobne, więc wykorzystał mechanizm działania, dokładnie tak samo zrobił autor tego tekstu, tylko już nazywa dyktatora z nazwy.

   Usuń
  7. Przez 2 semestry studiowałem psychiatrię na uniwersytecie w Bostonie .Jedno z trudniejszych zaliczeń dotyczyło diagnozowania na podstawie zdjęc twarzy pacjenta. Otrzymałem jedną z lepszych ocen Tak sobie patrzę i myślę ( bez stawiania diagnozy ) : tego nie da sie leczyć !

   Usuń
  8. Debilizm jest w psychiatrii chorobą psychiczną, bo taka osoba zachowuje się jak niezrównoważony, gdyż rzeczywistości nie rozumie i tak nasz Depo, gdzie świat ma być jedynie katolicki lub jest wrogi, kto nie jest z nami jest przeciwko nam, wykazuje cechy zupełnego niezrozumienia współczesnego świata i tupie z pretensjami do ludzi których jego religia nie ma prawa interesować. Ja widzę twarz debila w tym zdjęciu. To dzieci mają takie proste podziały na nasze i wrogie, z biegiem rozwoju pozbywają się takich uproszczeń.

   Usuń
 4. Depo,a ja go nie mam w dowodzie osobistym żeby go utrzymywać.Ale ja śpiewam kolędy Józef polej po kielichu bo trzeźwieje.Żałosny kler.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po pierwsze to właśnie w największym stopniu religie są wszelkim złem i brakiem pokoju w świecie. Czy pan Depo nie korzysta z mediów tylko z biblii? Właśnie na tle rasowym i religijnym rozgrywa sie wiele dramatów. Wasza religia jest już na bardzo niebezpiecznym etapie, ponieważ wyparła z was dobro a pochłania was całe zło. Tak już wpadliście w samouwielbienie, że ludzie was wręcz nienawidzą. To co wyprawiacie to nie jest żadne dobro tylko spektakularny pokaz zła.
  Więc przestańcie ludziom wytykać, że nie śpiewają kolęd bo są też inne milsze piosenki. Nie tylko celebryci nie śpiewają, nikt normalny na ciele i umyśle nie będzie śpiewał, ponieważ jest jak jest a wam gówienko do tego co kto śpiewa czy nuci. No i jak tu nie powiedzieć, cokolwiek ludzie nie zrobią to i tak jest źle, Kościół stawia się w roli ciemiężonego a to kk jest ciemiężycielem wg swojej jedynej i słusznej ideologii. Powiela ten sam stereotyp co komuniści, jako jedyni i słuszni.

  OdpowiedzUsuń
 6. cyt."Stąd podczas Adwentu ukazywano skandale, zgorszenia w Kościele, tak jakby wiara i Kościół były odpowiedzialne za wszelkie zło i brak pokoju w świecie - mówił abp Depo"

  A co, Adwent to dobry okres do krycia wypaczeń i przestępstw kościelnej braci? To należy nagłaśniać 365 dni w roku, aż zło zostanie wykorzenione.
  Zaś co do odpowiedzialności za wszelkie zło na  świecie, panie Depo, religie są przekleństwem ludzkości i to one są winne największych jej holokaustów. Jako funkcjonariusz tej organizacji jest pan chyba tego świadom. Na naszym kontynencie to właśnie Watykan spacyfikował całe narody nie w celu krzewienia wiary, czym się sprytne zasłania, lecz łupienia ich w każdej możliwej formie. Zrozumiał tę prawdę nawet wasz naczelny obecny szef Franciszek. Czas zrezygnować z bogactw i obłudy w stosunku do wiernych, bo to jedyna dla was szansa przetrwania. Niesprawiedliwe byłoby sprowadzenie wszystkich kapłanów pod jeden mianownik. Jest ich wielu wspaniałych i oddanych wierze, lecz tych raczej sami niszczycie. Zło wcielone usadowiło się w pałacach biskupich! To do biskupów zwraca się Franciszek o odnowę i oby was skutecznie zreformował. Amen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze piszesz Marku. Ja mam też nadzieję, że papież Franek, dobierze sie do nich, każe im płacic podatki i rozliczać ich z każdej złotówki. Jednak to jest tak skorumpowane i trudne w przypadku naszych biskupów, że wręcz nieosiągalne.
   Jedynym dobrym sposobem, należało by polikwidować jaskinie zła biskupów, zostawić tylko mały procent księży i z 2 biskupów.
   Przecież zakłady pracy też zamykają, ludzie tracą pracę, więc dla biskupów może dobrze by było porozsyłać ich po jakichś misjach, chociażby na sybirek na przykład, albo niech wyśle ich papież do Chin, jest tam tyle owieczek i baranków do strzyżenia.

   Usuń