Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Dariusz Oko: Ateiści mają zdegradowane człowieczeństwo

Ks. Dariusz Oko
Dariusz Oko
fot. TVN24
Rok 2015 | Dariusz Oko (ksiądz z Krakowa, ekspert episkopatu) o studiach nad społecznymi i kulturowymi wymiarami płci (gender studies):

(...) Muszę powiedzieć, że z takimi absurdami jeszcze się nie spotkałem. Zasadniczą odpowiedzią jest zbadanie ich umysłu. On przypomina umysł alkoholika.

(...) U ateisty łatwo następuje degradacja człowieczeństwa. To widać w głębokiej niemoralności ich życia.

(...) Według genderystów takie same prawa jak kobiety mają mieć homoseksualiści czy biseksualiści.

(...) Genderyści mówią o kobiecej matematyce i fizyce, bo męska jest za sucha. One stworzą bardziej uczuciową naukę. To są absurdy.

(...) Ateista przecenia sferę zmysłową. W seksie według genderystów robić wszystko. Dla ateisty seks staje się bogiem. Temu służy ta teoria (gazeta.pl, 15.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

Episkopatowi gratulujemy eksperta w nienawistnym ssaniu z palca.


69 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Bełkot wariata... On ma już tak uszkodzony mózg, że wypowiadanie się w miarę logiczny sposób jest najwyraźniej daleko poza jego zasięgiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej. A dla mnie Bóg wygląda tak: https://www.youtube.com/watch?v=-BA8J9pauFs

   Usuń
  2. chory człowiek,ma obsesje na tle seksu.

   Usuń
 2. O ...i dlatego uważam że filmy o ZOMBIE są tak naprawdę o katolikach, no bo jeśli horrory oddają podświadome lęki społeczeństw, to czego się ludzie boją. Do zombiaka docierają argumenty? Nie. Czy jego pragnieniem jest zagryzać innych ludzi? Tak. Czy chcą wszystkich upodobnić do swojego rozkładu? Tak. Czy są niesłychanie szaleńczo agresywne? Tak. No właśnie Zombie to fanatycy religijni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet to zdjęcie, wyciąga tą łapę jakby chciał drapać, dziab, dziab, ten ryj, jakby przygotowany skurczem do gryzienia, dziab, dziab. Umysł zrażony wirusem, większość nie działa, tylko pragnie gryzienia i roszarpywania.

   Usuń
  2. Brawo Robercie, bardzo trafna recenzja.
   Ja, się dorzucę z jeszcze miom komentarzem.
   Spójrz na całą mowę jego postaci.
   Jest to wyjątkowy cham, brutal a przede wszystkim prostak.
   Jego postawa jest w gotowości do ataku a gestykulacja podkreśla jego niepewność. Jak na takiego chama przystało, z takim człowiekiem nie nawiąże się dyskusji czy normalnej rozmowy.
   Jego zawsze musi byc na wierzchu, nie zna kompromisów.
   Jak by nie było, mało że opowiadacz erotoman, to głupi jak baran.
   Spójrz teraz jak macha łapami,tak się nie zachowuje człowiek wykształcony i kulturalny. Mowa ciała, czyli mina, postawa, dużo mówią o człowieku.
   Tutaj moja ocena klechy Oko, schodzi do zera i dna.

   Usuń
 3. Gratulować episkopatowi takiego "eksperta". To raczej jakiś żart, kościelny ekspert od gender? Gdzie on się specjalizował? Pewnie u ojca dyrektora muchomora. Żadnej retoryki sensownej tylko ociekający jadem ryj żmiji sączący nienawiść do wszystkiego i wszystkich. Skąd czerpie te tezy o degradacji człowieczeństwa ateistów. Jest wprost przeciwnie, gdy klecha mówi czarne to akurat jest białe. Tak jest z każdą ich wypowiedzią. Wszędzie widzą wrogów i szatana. Przykro, że nasze społeczeństwo musi obcować z takimi patologicznymi nienawistnikami sączacymi swój jad schizofrenii wokół.
  Kolejny baran w poczecie ciemnoty klerykalnej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prof. Stanisław Obirek w Radiu ZET powiedział, że stanowisko osób związanych z kościołem w sprawie homoseksualizmu świadczy o nierozwiązanych problemach związanych z własną seksualnością. -Seksualność zepchnięta, wyparta, owocuje takimi dewiacjami jak pedofilia. To jest przypadek Kościoła. U księży, którzy mają kontakt z dziećmi często widzimy takie objawy i w tej chwili to nie są pomówienia ani oczernianie. Mamy solidne studia na ten temat. Ta grupa zawodowa jest dotknięta tą chorobą, którą trzeba leczyć – mówił Obirek.

  Dyskusja rozpoczęła się od pytania Moniki Olejnik o „lobby homoseksualne” w Watykanie i słowa kardynała Grocholewskiego, który uważa, że homoseksualiści nie mogą być w seminariach. - Myślę, że Freud by nam tu wiele pomógł, to są często wyparte emocje – odpowiedział prof. Obirek.

  Dodał, że „ma nieodparte wrażenie” dotyczące wielu polskich księży, że ich agresja i „antyhomoseksualne nastawienie” wynikają z tego, że mają oni problemy z własną seksualnością. - Jeżeli dla kogoś to nie jest problem, to nie angażuje się tak emocjonalnie. Próbuje zrozumieć świat, ale go nie piętnuje – mówił rozmówca Moniki Olejnik.

  Monika Olejnik przypomniała, że według ks. Oko ”wśród pedofilów w Kościele, 90 procent to homoseksualiści”. - Ksiądz Oko jest jednym z tych, o których myślę. Jest człowiekiem z wyraźnymi kłopotami. Myślę że powinien przejść terapię – powiedział wtedy prof. Obirek, który tezy ks. Oko ocenił jako „bzdury”. – Chciałbym wiedzieć, gdzie ksiądz Oko zaczerpnął te dane. To są bzdury po prostu. Nie sądzę żeby warto było z tym dyskutować – dodał były jezuita.

  Obirek w podobny sposób ocenił przypadek Matki Teresy, która nakłaniała kobiety zgwałcone w czasie wojny na Bałkanach, aby rodziły dzieci. - Jakieś niezałatwione sprawy emocjonalne owocują często radykalnymi poglądami. U nas mamy przykład doktor Półtawskiej, która od czasu do czasu również wyskakuje z poglądami, które nas oburzają, ale myślę, że dadzą się wytłumaczyć w procesie jakiejś głębokiej terapii, której pewnych ludzi trzeba byłoby poddać – uciął dzisiejszy „Gość Radia ZET”.

  Więcej na: http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET

  OdpowiedzUsuń
 5. Że ja inaczej myślę,to tego zasrańca nie powinno interesować.Do kurny nędzy,kim oni są że obrażają ludzi inaczej myślących i kto im na to pozwala skłócać polaka z polakiem.Zbiera mnie na wymioty na ich widok i ich wypowiedzi.To jest nasza wina myśmy im na to przyzwolili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, tego zasrańca bardzo boli że myślisz inaczej. Bo nie dasz na tacę, za chrzciny, ślub, pogrzeb i inne żałosne posługi przypominające średniowieczne gusła.

   Usuń
 6. Jak zwykle wrzeszczy ktoś, kto nie ma nic do powiedzenia.
  Wszyscy ludzie są GENDER, tylko klesze Oko i innym poplecznikom watykańskim gender przeszkadza.
  Ponieważ ten GENDER, jest zagrożeniem ich dup, za wszelką cenę starają się jak małpy w ZOO, żeby umniejszac i straszyć.
  Dlaczego zapożyczają watykańscy poplecznicy słowa GENDER , mamy piękny język polski, więc po polsku to się nazywa RÓWNOŚĆ = RÓWNOUPRAWNIENIE. Ponoć słowo gender działa na ludzi niedouczonych i starszych, którzy są jeszcze owcami czyli parafianami i tym genderem straszy się z ambon. Oko, jest takim specjalistą jak średniowieczny pasterz.
  Księża sami się w celibat wpieprzyli, więc niech na temat seksu zamilkną bo to ich nie dotyczy.To tabu i dla nich grzech.
  Skoro ktoś ma żyć i podobno żyje w celibacie, to niech nie porównuje ateisty czy człowieka innego wyznania do poziomu umysłu alkoholika.
  Zatem twierdzę, że po takiej wypowiedzi, jestem pewna, iż klecha ma mózg wielkości może mniej jak fasolki.
  Ateista czy inny wyznaniowiec, jest normalnym człowiekiem ty przeterminowany buraku pastewny, seks jest zdrowy i rozkoszny, bez miłości nie ma niczego, DLATEGO SEKS JEST ZDROWY I POTRZEBNY. Seks jest po to, aby go uprawiać i to tak nie na "misjonarza", jak zaleca kościół, tylko każdy według swoich potrzeb.
  Watykańskiej instrukcji życia już dziękujemy i spadaj padalcu do psychiatry, lecz sie, albowiem kretyn lepiej by się wypowiedział.
  Ekspert się zakichany znalazł, poziom klechy Oko to neośredniowiecze.
  Zdegradowanie o którym stęka klecha Oko, dotyczy głównie księży, ich degradacja polega na ich głębokiej niemoralności, na braku miłości, rasizmie a z powodu braku seksu, zezwierzęcenia i zboczenia oraz najcięższych dewiacji. Pedofilia księży, jest coraz większym zagrożeniem dla naszych dzieci,więc niech takie byle co jak Oko nie pierniczy o moralności czy degradacji, którym dawno uległ.
  Problem jest wewnątrz całego watykańskiego nasienia, nie w ludziach innego wyznania czy u ateistów.
  Wstyd i hańba że coś takiego jak Oko zostało nazwane ekspertem.
  Widac episkopat ma poziom jaki ma i nie po drodze im z genderem, wieć drzyjcie bo WIELKI GENDER już siedzi na waszych plecach obłudnicy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basia
   Jest ekspertem, bo jak dzieło Kopernika ukazało się ludziom, eksperci kościelni wykazali i niezbicie udowodnili, na swój sposób, jak bardzo Kopernik nie zna się na rzeczy i taka ekspertyza stanowiła następnie prześladowania i wpisanie do dzieł zakazanych. No widzisz eksperci jak Oko, bo ten atak na Gender jest dokładną kalką ataku na Kopernika, nawet co do szczegółu. Następnie na początku wieku dwudziestego, konserwatywno_ katoliccy eksperci, na specjalnej konferencji w Wiedniu , zebrali się by ustalić czy kobieta jest człowiekiem, strasznie się męczyli i jak na ekspertów przystało, wyszło że człowiekiem nie jest, tym samym absurdem jest by zwierzęta wypuścić z domu do sfery społecznej. Przestrzegali strasznie co to nie będzie, widzisz Oko jest ekspertem.A oni znani są z " wybitnych ekspertyz"

   Usuń
  2. Jeju, cóż za specjaliści. Praktycznie to w każdej dziedzinie życia na którą się nie wypowiadają, to sami eksperci. Są madrzejsi od naukowców i w ogóle eksperci od spraw różnych, nawet kwadratowych i podłużnych, he,he.
   Tak to jest Robercie, bo co głupiemu po rozumie jak go nie ma ale jako że klecha to jasne że ekspert.
   Ciekawa jestem czy też by się wypowiedzieli jak by rzucić hasło GÓWNO? Jak myślisz maja takie ekspertyzy?

   Usuń
  3. Mają, w czasie baroku gówno było przyzwoite, według uwczesnych Chazanów don Mengele a to woda była szkodliwa. Dlatego Wersal nie ma kanalizacji, a damy waliły po kątach, służba taczkami wywoziła, zdrapywaczki do brudu, łapaczki na wszy, peruki by to przykryć, bielmo na twarz, hektolitry perfum, bo kontrreformacja uznała wodę za przenoszącą zarazy, a kał jest dobry bo człowiek go nosi przy duszy. Za to oprócz zakazu kąpieli zakazano też znieczulenia, bo znieczulenie zaburza funkcjonowanie duszy w człowieku i medycy kroili na żywca, jak pacjent przeżył to trafiał do wariatkowa, bo widać kara za grzechy jest tak wielka iż wyleczenie jednej dało drugą. Widzisz eksperci jak Oko

   Usuń
  4. Dobre, dzieki, i do tego dzisiaj dążą, jakoś nie mają siły się podnieść ze swojej tępoty, stąd tylu ekspertów, stąd to zakłamanie i obłuda.
   Sami sobie sraczą w swoje gniazdo a potem sie dziwią, że ludzie się śmieją.

   Usuń
  5. No bo wiesz ludzie znają że kler to głównie...Kopernika zwalczał, a jak by zajrzeć do historii medycyny, tu dopiero jest hardcor. Do tej pory w kwestii in vitro to mamy aby człowiek nie ingerował, ponownie atakują transplantologie i szczepienia i od tych ataków mamy obecenie epidemie ospy wietrznej i powikłania, bo katolicy dzieci nie szczepią, a to wystarczy 2% niezaszczepionych aby wybuchła epidemia. Bo kler to eksperci od zarazy .

   Usuń
  6. Tak to jest Robercie, jak rząd tylko na tych ekspertów liczy i im sie kłania. Dlatego trzeba im się przeciwstawiac, tylko madrze trzeba wybierać na wyborach. Trzeba zwalczac nie tylko epidemię ospy czy inne choroby ale przede wszystkim tą "CZARNĄ ZARAZĘ" która jest powodem zbyt wielu problemów w każdej dziedzinie naszego zycia.
   Oni praktycznie są znawcami wszystkiego co można spierniczyć dlaczego zatem ten rząd przyzwala na tą ciemnotę?

   Usuń
  7. A ja się boję, gdyż kiedyś też zwalczali szczepienia i przez to umierały tysiące. A teraz wmawiają katolą że szczepienia są robione z abordowanych płodów i są zbędne. Atak na szczepia wirusa HPV już mieliśmy i poniżanie bo chorzy seks grzeszny uprawiali i piętnowanie. Kłamstwa o szczepiące MMR że autyzm wywołuje, a teraz co chwytliwi prawicowcy wyją wogóle przeciw wszystkim szczepieniom. A to nam wszystkim zagraża, bo osoba która zachoruje zmutuje wirusa i to że my jesteśmy szczepieni nie pomoże, lub dzieci które są za małe aby przyjmować szczepienia, bo kwestia wieku dziecka.

   Usuń
 7. Dzisiaj oglądałem porozumienie rządu z górnikami i zastanawiam się co tam robił klecha.Jednak jesteśmy w 100% krajem wyznaniowym,bez klechy ani rusz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirku, pewnie chcą oddać te 16 milionów dla górników, albo przy okazji nadstawiają ryja po następną kasę.

   Usuń
  2. Jak to co, górnik pomacha kilofem i rząd sypnie miliony, a z tych milionów, górnicy zobaczą tysiące, no bo wiesz na bozie też trzeba dać, bo jego słudzy mogli opłacić odszkodowania, gdy błogosławili odbyty dzieciom. A cywilizacja "zła" teraz ich całkowicie " niesłusznie" ściga, ale są polacy, oni zapłacą .

   Usuń
  3. Robert.
   Wiesz, ja nie zapłacę Ty nie i inni, tak naprawdę rząd im da bo są biedniejsi od górników.
   Kurcze no widzisz oni tacy niewinni, zachłanni, odbyty, macice, a przecież jeszcze człowiek ma uszy i nos. Jak tacy eksperci to kto wie?Czy nie powinniśmy zacząć sie bać?

   Usuń
  4. Przecież oni na misje jeżdżą za nasze pieniądze, tak naprawdę Wesołowski na dominikanie za naszą kasę tam orgie z dziećmi robił. Tak to jest jak rząd daje im nasze pieniądze a nie wiernych.

   Usuń
  5. Jak chcą jeździć na wakacje to niech płacą ze swojej kieszeni. W burdelu się płaci też ze swojej kieszeni, ale oni uprawiaja taki burdel na dominikanie za naszą kasę?
   Przyznam, że myślałam iż watykan ten burdel sponsoruje.

   Usuń
  6. No to zobacz ile dał watykan na świątynie opatrzności, ZERO, a przecież to jego placówka, a nasz świecki podobno rząd?
   To jest tak bolące bo gdyby wierni ich utrzymywali to by ich była odpowiedzialność że sponsorują wyjazdy księży a oni orgie robią. W Indiach się pytają czy Jezus Chrystus był zboczeńcem, że jego słudzy im namiętnie gwałcą dzieci, bo jakie bóstwo tacy słudzy.?

   Usuń
  7. Racje mają w nie tylko Indiach. U mnie w kamienicy 13 letni chłopiec zapytał podczas kolędy czy ksiądz nie jest pedofilem bo ludzie tak mówią. Ksiądz sie wsciekł i natychmiast opuścił lokal. Po co oni jeżdżą do tych Indii czy innych ubogich krajów zapewne wiesz., w ten sposób gwarantuja sobie opiekę czyli utrzymywanie tego bydła które nienawidzi sobie brudzić łapek pracą, w zamiast za to dają tym ludziom ciemnotę jakiej Hitler by się wstydził.

   Usuń
  8. Kler ucieka do regionów jak afryka czy inne gdzie jest analfabetyzm, bo kto tu kupi takie chore brednie, tylko polska afryka. Widziałaś obraz Leonarda Ostatnia Wieczerza? W afryce ten obraz jest zmieniony , apostołowie są czarni, Jezus czarny i w lepiance siedzą murzyńskiej w takich samych pozach jak biali apostołowie na obrazie Leonarda. Są tak bezczelni że głowa mała aby tylko trwać.

   Usuń
  9. Nie, czegos podobnego nie widziałam, ale dla klera to pikuś. Pewnie zrobią jeszcze dla Chin jakieś specjalne kolory. To sie nazywa sztuka manipulowania ludźmi. Racją jest, że to ich misjonarstwo potrzebne jest im jako sztuka przetrwania, inaczej łopata i do dzieła. Afrykanie powinni wziąć ich za pierze i wywalić do Watykanu. Przecież kler to rasisci są i popatrz jacy faryzeusze, ja sie domyślam co oni w tej Afryce wyprawiają. Przecież strach pomysleć ile tam biednych dzieci jest do wykorzystywania.

   Usuń
  10. Kiedyś mieliśmy znajomego z Afryki i on na początku wygadywał, iż biali rasiści przemalowali Chrystusa na biało, bo Jezus był czarny, a my na to że czarny jest diabeł, i niewola czarnych ma zalążki w chrześcijańskim - czarny to diabeł, co spowodowało że nam zaraz zaczął pokazywać obazki święte z afryki które kleruś im rozdaje. Prawdopodobnie Jezus był też eskimosem jeśli kler zacznie nawracać eskimosów.

   Usuń
  11. fakt jest taki że Jezus nie mógł być biały - ale nie był też murzynem

   Usuń
 8. A tak właściwie to już zaczeli domagać się karania ludzi z pigułką po;

  Należy również wskazać, że stosowanie środka, który skutkuje śmiercią zarodka, można bez cienia wątpliwości uznać za zachowanie bezprawne i karalne w świetle polskiego kodeksu karnego oraz niedopuszczalne w świetle zasady ochrony godności człowieka, wypowiedzianej w art. 30 Konstytucji RP, od którego nie dopuszcza się w tym akcie żadnych wyjątków.
  — Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O znowu eksperci, nie dojdzie jeszcze do zapłodnienia ale już zabiłeś. Właściwie to wychodzi tak że prezeskę też się zakłada by zabić płoda, a nie by uchronić przed zapłodnieniem. To chyba na biologi w czwartej klasie postawówki jest że zapłodnienie od razu to nie następuje, a jeśli chodzi już o zarodki to w kanałach i pływa sporo, bo organizm wydala nawet do 70%. Ale eksperci mają problem z wiedzą dla dziesięciolatków.

   Usuń
  2. Eksperci mają problem bo sami ze sobą mają problem, ponieważ trudno w dzisiejszych czasach młodzieży kit wciskać.

   Robert, łatwo im oskarżać innych. Ciekawe co oni robia ze swoim dobrem męskim. Podejrzewam że ciułają do pojemniczków i przerabiają na mszalne, bo żaden komponent męski nie może się zmarnować.

   Usuń
  3. Współczesna brać klerycka
   Oto co pisze były ksiądz katolicki we swoich wspomnieniach ze seminarium.

   "Ten wielki żywioł nie ma praktycznie "ujścia" na zewnątrz. Trwa więc jak bomba, nad którą czuwają saperzy - przełożeni, aby nie wybuchła. (...)Problem był tylko ten, iż wraz z powołaniem do służby Bożej naturalny popęd wcale nie chciał zanikać. (...) w seminarium radziliśmy sobie z tym problemem na różne sposoby. Na pewno «najłatwiej» mieli ci, którzy pogodzili się z samogwałtem oraz żyjący w parach. (...) Te dwie grupy najczęściej "dogadzały" sobie w łaźni seminaryjnej. Kiedy wieczorami przed zamknięciem gasiłem tam światło widziałem zawsze strugi spermy na ściankach kabin prysznicowych, a w powietrzu unosił się mdły zapach męskiego nasienia zmieszany z unoszącą się parą."Jonasz.47

   "Z własnych, sześcioletnich obserwacji wiem, że seminaria są prawdziwymi wylęgarniami homoseksualistów. Jest to, przynajmniej dla mnie, proces zupełnie zrozumiały i naturalny. Jeśli zamyka się pod jednym dachem dwie setki dwudziestoparolatków, to nawet «Święty Boże nie pomoże» Popęd dany przez Stwórcę musi znaleźć jakieś ujście. Tylko niektóre organizmy mogą przyzwyczaić się do zupełnej abstynencji. Przełożeni i tzw. ojcowie duchowi mówili, że cała rzecz polega na wykształceniu w sobie uczuć wyższych - miłości do Boga i wszystkich ludzi, dzieci Bożych. Co do samego popędu konieczne jest wg. nich przetransponowanie potrzeb seksualnych na energię do pracy dla Kościoła. (...) To co tak pięknie brzmiało w teorii okazywało się bardzo trudne w praktyce. O tym, jak bardzo brakowało nam obecności czy choćby widoku płci odmiennej można było przekonać się obserwując kleryków na spacerach. Po całym tygodniu spędzonym nad książkami, skryptami i modlitewnikami - watahy kleryckie wychodziły na ulice Włocławka. Biedne były dziewczyny, które w tym czasie znalazły się na ich drodze, zwłaszcza latem. Chłopcy dawali upust młodzieńczej wyobraźni tłumionej przez kilka dni. Rozszerzone szeroko źrenice, przyspieszone oddechy i napięte spodnie mówiły same za siebie. Dziewczęta rozbierano wzrokiem, gwałcono i zniewalano myślami. Dochodziło do komicznych sytuacji, np. w sklepach. Wiele razy widziałem, jak klerycy oniemiali na widok ładnych ekspedientek zaczynali się jąkać, czerwienić i drżeć. Oni po prostu nie widzieli przez cały tydzień żadnej dziewczyny!"Jonasz.31*

   "Woleli (...) towarzystwa szukać wśród swoich. Kiedy ma się pod ręką miłego kolegę, a perspektywa kontaktu z dziewczyną jest tyleż zabroniona co nierealna - na skutki nie trzeba długo czekać. Efektem takiego narzuconego stylu życia były związki koleżeńsko-uczuciowe, a także seksualne. Zazwyczaj zaczynało się to niewinną znajomością, zaproszeniem na spacer, rozmową (często na zbożne tematy). (...) Barierą był pierwszy kontakt fizyczny - dotknięcie ręki, przytulenie, niewinny przyjacielski pocałunek. Później wszystko szybko wymykało się spod kontroli, a zakamarków w seminarium nie brakowało. (...) Mogę złożyć własne świadectwo, że normalny chłopak, który jako nastolatek zakochiwał się dziesiątki razy w dziesiątkach dziewczyn, który miał marzenia erotyczne i właściwie ukierunkowany popęd, że ten chłopak tzn. ja sam stałem się niemal homoseksualistą.(...) Śmiem twierdzić, że większość z nas, przynajmniej przez jakiś okres czasu, czuła pociąg seksualny skierowany do własnej płci. (...)Zakochani w sobie chłopcy łączyli się w pary."Jonasz.32

   "Duża część braci kleryckiej podchodziła z dystansem do, jakże często, smutnej seminaryjnej rzeczywistości. (...) O wiele więcej było przypadków frustracji, depresji i przygnębienia. Spotykało się chłopaków, którzy daję głowe, że w liceum czy technikum biegali roześmiani po boiskach, błyskali oczami do dziewczyn, mieli radość i nadzieję w sercu - teraz chodzili zamknięci w sobie, mrukliwi, niedostępni, zastraszeni."

   Usuń
  4. Co prawda to prawda, natury nie da się oszukać, nie ma takiej opcji. Inaczej mówiąc, nikt nikomu nie każe ślubować na życie w celibacie.
   Madrzy jak łapią co ich czeka, odchodzą, reszta czyli przyszli homofoby i dewianci jako wynaturzałe chłopy zostają.

   Usuń
  5. Basia
   Nie dokońca, nie wiedzą, bo kler ich przekonuje że śluby kapłańskie i duch święty w nich wstrzykiwany zatrzyma popęd, co oczywiście jest bzdurą, ale nie informują ich rzetelnie tylko mamią.

   Usuń
 9. KC Episkopatu postanowiło powielić działania KC PZPR. W poczuciu zagrożenia wysłali na pierwszą linię frontu tow. Albina Siwaka. Miał za zadanie pokazać jak klasa robotnicza rozprawia się z siłami antysocjalistycznymi które zamierzają zainfekować zdrową tkankę narodu kapitalistycznymi miazmiatami. W moim odczuciu Pan Oko jest świetnym przykładem do naśladowania dla innych etatowych pracowników kk i grona ich fanów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://pl-pl.facebook.com/notes/nowy-ateizm/katolicyzm-vs-bolszewizm/503772016366996

   Usuń
 10. człowieku zapomniałeś łyknąć tabletkę!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest tylko jeden prawdziwy bóg - Wielki Potwór Spaghetti.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale zwrócie uwagę jak EKSPERCI katoliccy kłamią lub nie wiedzą. Każda ich teraz wypowiedź przyrównuje pigułkę PO do środków wczesnoporonnych. A pigułka PO jest antykoncepcją czyli zapobiega zapłodnieniu, a nie niszczy. Dużo ludzi myśli że stosunek i odrazu zapłodnienie bo tak im wmawiają kolesie EKSPERCI bez podstawówki.....
  "
  Frondo oraz pro-life, kiedy się w końcu douczycie i przestaniecie kłamać!!?? Od stosunku do zapłodnienia mija do 72h - to zależy od wielu czynników w tym czasie plemniki "czekają" na owulacje w macicy i są pulsacyjnie "wstrzykiwane" do jajowodów. W tym czasie można - na co zgodzili się nawet niemieccy biskupi oraz papieska akademia życia podać środek antyowulacyjny (w przypadku gwałtu). Najpopularniejszy jest analog progestagenów(levonorgestrel), zaburza/opóźnia owulację oraz blokuje skurcze macicy wstrzykujące plemniki do jajowodów i co udowodnione w wielu badaniach nie wpływa na receptywność endometrium oraz rozwój zygoty do stadium blastocysty."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robert
   Oni dobrze wiedzą, wolą robić z siebie debili tylko dlatego żeby ludziom oczy mydlić i wiesz to sredniowiecze itp.
   To jest metoda na debili, takie wmawianie, dotyczy tylko ludzi niedouczonych, zastraszanych przez kler i ludzie im bezgranicznie w te debilizmy wierzą. Wszak wiadomo, że tam na Frondzie, pro-life, sami eksperci i zawsze wiedza i widzą lepiej aniżeli naukowcy.

   Usuń
  2. Wejdź na bloga Terlikowskiej , oczywiście świętej , no wyje że to morderstwo, mordercy chcą mordować ludzi tymi pigułkami itd... Teraz po Gender kołtuny mają nową obsesje, jeszcze nie ma zapłodnienia ale już zamordowaliśmy.

   Usuń
  3. Robercie, cóż za blog. Same pomyje i oczernianie. Za to tak kobitka się liże z dumy swojej głupoty, aż jej śliny brakuje.
   Ten blog niczego dobrego nie zawiera a właścicielka nic soba nie reprezentuje. Terlikowska nie ma obowiązku kupowania tabletek i jak nie jest zainteresowana, niech półki omija a nie pierdoli ludziom co mają robić, jak życie po katolicku ma wyglądać, nie lubię ekschibicjonistów. Swoje życie niech kultywują w swoich 4 ścianach a nie na pokaz dla ludzi.Życie na pokaz nie jest interesujące ale sztuczne.

   Usuń
  4. Nie, zupełnie ciekawy, bo można popatrzeć co z kobiety robi skrajna nieakceptacja siebie, iż tak kładzie głowę pod topór męskiej agresji. Takie kobiety występują przeciwko kobietom bo szukają męskiej akceptacji.

   Usuń
  5. No cos w tym jest Robercie. Zawsze wszystkim mówię, szanuj się sam/a bo jak tego nie zrobisz to nikt nie będzie Cię szanował.
   Robercie, ten typ tak ma więc lubi byc poniżana. Jak ma być dobra dla kobiet, jak sama siebie nie akceptuje tylko bierze przykłady z biblii. Powiem Tobie prawdę, nie doczytałam bloga do końca, nie dało się, to wbrew mojej logice i człowiek zdrowy na ciele i umyśle ,nie potrafi tego przyjąć do swojej świadomości.

   Usuń
  6. Ale ja też poczytałem wyrywkowo, bo to nudne i aby wyrobić sobie zdanie. Taka kobieta w domu to tragedia, mąż córkę zgwałci to córki wina, tu jedna terroryzuje drugą bardziej niż facet, bo tak siebie nienawidzi, tak godności nie ma, że szuka tego zanegowania siebie, aż do przemocy do siebie i innych kobiet. To taka anoreksja psychiczna, dokładnie zachowuje się jak anorektyczka, która chce siebie zniszczyć, bo ma w głowie jakiś tam ideał do którego chce się dopasować. Nie jest dziwne że jest przesunięcie tego masochizmu w modę i dyktatorzy mody kreują szkieletory, a kobiety nieakceptują wyglądać chcą jak noc żywych trupów. To styl religijny do kobiety, jest jedynie przesunięty w wzory mody. Im bardziej kobieta jest sobą tym bardziej nie biega jak głupia, nie chce być kościotrupem lub będe rodzić zgwałcona, bo to jest wręcz choroba psychiczna.

   Usuń
  7. Robercie,
   no ale co głupiemu po rozumie jak go nie ma?
   Wszystkiego czego nie dotkniesz czy nie spojrzysz to kobieta winna. No kurczę sama jestem kobietą, ale dlaczego te kobiety są tak otumanione, co jest z nimi nie tak?
   Przecież wcale sie nie szanują, maja jakby oczy dupą zarosnięte, biegają czarnym usługiwą w imię czego ja sie pytam?. To tragedia jakaś. Moda, zgadzam się, nie każdemu do twarzy z modą, ale na wydrę na siłę wciskają się w ciuchy aby być tą Barbie, tylko po co? Albo mnie ktoś akceptuje jaka jestem, albo nie i wszystko na ten temat.
   To wina też wychowania w domu. Jak ktos ciągle od lat słyszy, że trzeba co niedziela do kościólka, trzeba dać na tace, to wszystko zależy od psychiki, dostosować się czy nie. Znam wielu ludzi gdzie rodzice łapeczki składali a na np 3 dzieci tylko 1 poszło za rodzicami a reszta swoja drogą. Więc wszystko zależy na ile kto jest podatny na takie powielanie zachowań rodziców. Tacy np Terlisie, mogą w przyszłości się zdziwić jak któreś z ich dzieci zacznie im malować kółka na czole. trzeba trochę czasu, aby czarne zmieniło kierunek np, na białe. Na chwilę obecną, w szkole co 5 uczeń chodzi na etykę albo wcale, to jest pocieszające. Słyszałam osobiście od wychowawczyni komentarz, oby takich uczniów na etyce wiecej było.

   Usuń
  8. Bo kobieta w modelu katolickim ma być masochistyczna. To psychopata wymyślił jak nic bo ma być ta znosząca ciosy w cichości i posłusznie. Dopiero teraz wychodzi, bo kobiety do niebiskiej lini dzwonią, ile jest gwałtów w rodzinie, gwałcone latami dzwonią i młode i starsze koło 50siątki, bo model wmawiał- masz się wstydzić i być ulegała. Czysta psychopatia która zmusza kopanego do trwania w cichości. Tak nauczone kobiety , tłuką też inne jak zabardzo domaga się zmiany warunków. Pamiętasz Frica z Austrii, to popatrz że to model katolicki. Więził w domu jak kler się domaga, gwałcił bo to powinność kobiety by służyła posłusznie, znowu motyw klerykalny, aż w takiej znowu Nataszy Kampus masz syndrom sztoholmski, kiedy kobieta skrajnie poniżona, za niewielką ilość dobroci, uwielbia kata. Katoliczka to wieczny syndom sztoholmski.

   Usuń
 13. Według prof. Bogdana Chazana (też wypowiedź dla KAI) pigułka działa podobnie do preparatów stosowanych w aborcji farmakologicznej (z użyciem środka mifepristone). - W obu przypadkach (aborcja farmakologiczna i pigułka "dzień po") niszczone są mechanizmy, które utrzymują ciążę - wyjaśnia prof. Chazan. Zauważa też, że "publikacje naukowe nie potwierdzają, by szerokie udostępnienie antykoncepcji po stosunku zmniejszało w populacji częstość aborcji".

  Co na ten temat mówią badania kliniczne? Jakie jest zdanie Światowej Organizacji Zdrowia? I przede wszystkim jak w ogóle działa EllaOne? Pytamy dr. Grzegorza Południewskiego

  Irena Cieślińska: Co to jest tabletka EllaOne?

  Dr Grzegorz Południewski: To środek tzw. antykoncepcji awaryjnej. Może być stosowany, żeby zapobiec ciąży, jeśli miał miejsce stosunek bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła (np. prezerwatywa pękła podczas stosunku).

  Jak działa ten specyfik?

  - Po pierwsze, wpływa na podwzgórze w mózgu, hamując uwalnianie hormonu luteinizującego LH. LH reguluje cykl miesiączkowy. Gwałtowne zwiększenie poziomu LH jest dla organizmu sygnałem rozpoczynającym owulację, czyli uwalnianie jajeczka z jajnika. EllaOne hamuje uwalnianie LH, a tym samym owulację. A skoro jajeczko nie zostanie uwolnione, nie trafi do jajowodu i nie może dojść do zapłodnienia.

  Hamowanie owulacji to tylko jeden ze sposobów działania EllaOne. Środek ten zmienia też perystaltykę jajowodu i sprawia, że w ciągu 24 godzin od zastosowania jajeczko nie może sprawnie przesuwać się jajowodem, a to uniemożliwia dotarcie jajeczka na czas do jamy macicy.

  Po trzecie, EllaOne dodatkowo może także utrudniać implantację zarodka w ścianie macicy.

  Czy to znaczy, że jest to środek wczesnoporonny?

  - Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia nie jest to środek wczesnoporonny. Światowa Organizacja Zdrowia stoi na stanowisku, że ciąża zaczyna się w momencie zagnieżdżenia się zarodka (tzw. nidacji) i dopiero od tej chwili można mówić o poronieniu. Niemniej dla osób, które za początek życia uważają samo powstanie zarodka, stosowanie tego środka może być kontrowersyjne.

  Czy jeśli ciąża już istniała, EllaOne zaburza jej rozwój?

  - Nie. Jeśli zarodek powstał i zaimplementował się w ścianie macicy, jego dalszy rozwój jest prawidłowy. Wiemy o tym, bo ta sama substancja w znacznie większych dawkach (nie 30 mg, jak w jednej tabletce EllaOne, lecz blisko 200 mg) stosowana jest z powodzeniem w leczeniu mięśniaków macicy. Kobiety poddawane terapii przy użyciu wyższych dawek octanu uliprystalu donaszały ciąże i rodziły zdrowe dzieci.

  Czy tego typu środki antykoncepcji awaryjnej mają wpływ na liczbę wykonywanych aborcji?

  - Gdy w 1999 roku na Węgrzech preparaty antykoncepcji awaryjnej zostały dopuszczone do sprzedaży bez recepty, liczba aborcji wśród dziewcząt młodszych niż 18-letnie spadła o połowę, a wśród kobiet powyżej 18. roku życia - o 30 proc.

  OdpowiedzUsuń
 14. W Polsce wolność słowa istnieje jedynie dla katolików i ich pastuchów w koloratkach i w habitach, którzy nigdy nie ponieśli żadnej kary za ubliżanie innym.
  Oto kolejny przykład obrażania ateistów przez pastucha w koloratce Oko.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz całkowitą racje,to naprawdę jest wkurzające.

   Usuń
  2. Dokładnie ja czyję się non stop obrażany, ale ktoś nam kiedyś obiecywał drugą Japonię, a dostaliśmy lll Rzeszę i jakimś dziwnym trafem, jeden może obrażać, a drugi ma milczeć, bo nie ma takiego prawa, ma tylko katolik, gdzie wszyscy podobno są równi w obliczu prawa i w demokracji i nawet w konstytucji.

   Usuń
  3. 1. Kościół wymusił artykuł o obrazie uczuć religijnych, oczywiście chodzi o cenzure, by nie mówiło się prawdy czy zamykało usta na bolące kościół fakty, czy do zwalczania wartości innych niż katolickie. To zachowanie w baroku gdy szalała kontrreformacja katolicka, scenzurowało nam prawie całą kulturę, co jest jedną z przyczyn upadku następnie Polski. Kraj pozbawiony tożsamości narodowej, edukacji rzetelnej, zamienił się w warchołów popuszczających pasa, kłótliwych , pysznych, łatwych do podpuszczania egoistów na innych.
   2. Artykuł o obraze uczuć narusza KONSTYTUCJE. Bo w konstytucji mamy równość obywateli wobec prawa, tak więc nie może być obrażona tylko jedna grupa społeczna, prawo nie może chronić tylko jednej grupy społecznej a innych nie. Tym samym albo artukuł znika, albo ma dotyczyć wszystkich, każdy może czuć się obrażany.
   3. Ja czuje się non stop obrażany wystąpieniami Pawłowicz, czy prawicowców plujących na wartości kultury, czy też obraźliwych, nienawistnych wypowiedzi kościoła, o dzieciach z invitro, kobietach, homków, wydarzeń artystycznych. Myślę że wy też i przy takiej agresji i pluciu prawicy, to ich paszkwile zakłamane i nienawistne z sądu by nie wychodziły, bo właściwie opluli już wszystkie grupy społeczne. My mamy słychać ich odchyłów, a oni bezkarni, bo prawo nas nie chroni.
   4. Uprzedam rząd polski że takie non stop nieprzytomne obrażanie przez warchołów i brak prawa chroniącego godność ludzi cywilizowanych, doprowadzi do tego że ciśnienie komuś puści, a że jak nie ma prawa to wywali w powietrze kościół, by dorwać kanalie, która bezkarnie pluje, lub zniszczy dewocjonalia na każdej ulicy nastawianych, psujących krajobraz, wyleje fakalia na procesje wyjące pod oknami itd. Tak więc albo będzie równość albo samosądy.

   Usuń
  4. Wojtek, to oni ciągle płaczą że są obrażani i atakowani. Przecież co mordami ruszą to zieją nienawiścią, rasizmem i tylko innym wyznaniom należy sie brak szacunku, im należy dupy lizać.
   Takie jest prawo polskie.

   Usuń
  5. Robercie.
   Obawiam się, że jak sie tak znajdzie ktoś, kogo nerwy krańcowo poniosą, może byc różnie. Lepiej nie wywoływać wilka z lasu.
   Nie trzeba ich krzywdzić, sami już padaja na pyski od tego szczekania wiecznego.Sami sobie robią koło dupy. Nie należy zachowywac sie jak katolicy, chyba że w obronie własnej koniecznej.

   Usuń
  6. Basia
   Ale mamy precedens przecież w prawie, dał nam go Kaczyński( ten co myślał że jest jeszcze powstanie i chciał zbombardować ruskim lotnisko w smoleńsku). Pamiętasz tego recydywistę co biegał i ludziom wygrażał i go ludzie zlinczowali?
   A co robi ks. EKSPERT Oko, robi to samo, a policja go nie zamyka, prawo nie reaguje, a jego język nienawiści niesie zagrożenie, więc tamtym Kaczyński dał wyroki w zawiasach. Tak więc Oko bezkarny jak ten recydywista, a że mamy precedens, a bandyta Oko zupełnie bezkarnie się czuje....to...

   Usuń
  7. Robercie bo policja też ma sine kolana od klęczenia, chyba, że taki Oko trafi na policjanta z JAJAMI.
   Ja tak sobie myślę, dlaczego takiego dupasa w ogóle mianowali ekspertem, to zastanawiam się, w jakim my swiecie żyjemy. Przecież to jest łamanie praw człowieka to co ten bencwał wygaduje. Pewnie za dużo wie i to wykorzystuje a winni nic nie robią bo się boją ruszyć gówna, bo może zacząć śmierdzieć.

   Usuń
  8. On będąc bezkarny jak każdy bandzior gdy czuje że bat prawa na nim nie ciąży, będzie jeszcze gorszy, a ludzie w milczeniu jego amok muszą znosić , bo mamy lll Rzeszę. Kościół strukturalnie przypomina ideologie nazistów i tak jedziemy w tramwaju zwanym- lepszy przedział i gorszy- -uprzywilejowany i bydło. A my jedziemy w bydlęcym i jak za okupacji ściśnięci jesteśmy gdy katol się w rozpycha, a jak mrukniemy jakąś zakazaną piosenkę, to zaraz pluje niejaki Oko... HALT, HALT, znowu obrazili Fiurera.:)

   Usuń
 15. Panowie biskupi. To wasze postępowanie, ogromna pazerność, zakłamanie, fałsz i obłuda, wasza arogancja i pogarda dla normalnych, którzy nie pozwalają sobie na pranie mózgów, doprowadziło do takiego a nie innego zachowania Polaków. Staliście się po tych wszystkich aferach pedofilskich, aferach gruntowych i innych złodziejstwach i wyłudzeniach z budżetu państwa ogromnych pieniędzy dosłownie za nic, znienawidzoną kastą cwanych pajaców, żerujących na naiwności ludzi niekumatych, biednych, często nieszczęśliwych. Poprzez swoich desantowców w naszym parlamencie, staracie się manipulować polskim rządem i ogłupionymi albo cwanymi parlamentarzystami. To biskupi chcą Polski na pełnym biegu wstecznym, bo to zapewnia im niewyczerpane źródło dochodu. To kler neguje naukę i zdobycze współczesnej cywilizacji, hamuje rozwój intelektualny naszej młodzieży i to on narzuca Polakom odpowiedni poddańczy i bezkrytyczny model zachowania. Arogancja i zdziczenie tych administratorów Watykanu w Polsce dziś sięga apogeum. Sprawa odpisu podatkowego od wszystkich, sprawa pochówku, rabowanie majątku narodowego poprzez swoich desantowców we wszystkich strukturach władzy państwowej, utrzymywanie armii kapelanów sowicie opłacanych z budżetu państwa, opłacanie uczelni wyznaniowych, wyłudzanie pieniędzy za sianie jedynej słusznej religii w szkołach, szantaż z udzieleniem ślubu, rozwodem, wystąpieniem z kościoła, horrendalnie wysokie opłaty za posługi kapłańskie i inne finansowe machlojki. Poza tym panowie biskupi, wasza drwina, arogancja cynizm i hipokryzja w stosunku do wiernych, szukających u was pomocy w rozwiązywaniu ważnych spraw w ich parafiach. To już jest totalna patologia narzuconej religii w Polsce w dodatku finansowana z pieniędzy wszystkich podatników. Niech przebogaty Watykan utrzymuje swój kler w naszym kraju a oni niech płacą podatki za swoją korporacyjną działalność, tak jak inne podmioty gospodarcze. Za te ogromne pieniądze można by dotować współczesny program nauki, wykształcenia i wychowania nadziei Polski, naszej młodzieży, na normalnych, mądrych i zaradnych obywateli. Możemy tylko dziękować za spokojne, wyważone, merytoryczne wypowiedzi normalnych polityków z rządu, którzy przeciwstawiają się jakimś debilnym żądaniom biskupów oraz grupie nawiedzonych oszołomów podżeganych przez media katolickie. Polska nie jest jeszcze prywatnym folwarkiem kleru, Rydzyka, Dziwisza, Głódzia, innych ciasno myślących biskupów oraz PISu z ich żałosnym, prymitywnym guru. Nigdzie na świecie nie ma tak, aby świeckie państwo utrzymywało jakąś grupę wyznaniową z pieniędzy wszystkich podatników. Tylko w Polsce toleruje się tą patologię. Grupy trzymające władzę muszą przestrzegać wreszcie naszej Konstytucji. Wszelkie odstępstwa powinny być natychmiast piętnowane przez społeczeństwo. Właśnie że ważne jest jaka ma być Polska a nie tylko uległa klerowi, katolicka, głupia i biedna jak chcą tego panowie biskupi i skrajna prawica będąca na ich postronku.To jest komentarz pani Małgorzaty z 2012 r.z którym się zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirku.
   Ja też się zgadzam i to powinno być przez szanowną redakcję wytłuszczonym drukiem pogrubione, tak aby zwracało uwagę czytajacych posty na blogu.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dziękuje Basiu,że masz takie same zdanie jak ja.


   Urzędnicy, bądź co bądź, obcego państwa, pogrozili polskiej klasie politycznej paluszkiem – tuż przed samym głosowaniem. Ignorancja jest porażająca ! Jak społeczeństwo może tolerować takie zachowania ? Szczytem natomiast, bezczelności, jest próba dobrania do kasy przy okazji całego zamieszania.Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Mirku,
   nie musisz dziękowac, ale ja Tobie też dziekuję, że tutaj jesteś i mamy zgodne spojrzenie na ten czarny burdel.
   Na które zdjecie nie popatrzysz to oprócz tłustej zapasionej facjaty, króluje tłusty zapasiony paluch albo łapa wymachująca do ludzi. Ludzie, czyli obywatele Polski się nie liczą, liczy się Watykan i jego GUSŁA.
   Wystarczyło by MIrku pieniedzy na górników, nauczycieli, służbę zdrowia gdyby nasz zacny rząd WYPIERDO..Ł czyli wyprowadził religie ze szkół. Cenę jaką płacimy wszyscy znają. Więc ja sie pytam, dlaczego rząd płaci miliardy i przyzwala w ten sposób na to, żeby dzieci były jeszcze bardziej narażone na dewiacje umysłowe tych czarnych pedofili.
   Jeszcze trochę zaczna kasować inne przedmioty bo religia za mało godzin trwa, aby dobrze wyprac mózgi dzieciom.
   Komu zależy niech posyła na religie do szkoły ale niech ze swojej kieszeni czarnym obłudnikom płaci. Widzisz rząd wydaje kasę na obłudę, nawet się nikomu nie pytając czy tego ktokolwiek chce, to podobno nazywa się DEMOKRACJA.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 16. Aniela: Chazana najbardziej boli, że tabletka bez recepty uniezależnia kobiety od porady i troski o jej zdrowie w wydaniu takich chazanów. jak Chazan 'troszczy' się o zdrowie kobiety, to wszyscy mieliśmy okazję obserwować. Podła menda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz on też jako EKSPERT zabrał głos, tylko jakoś strasznie kłamie ten EKSPERT. Kiedyś był taki film francuski artystyczny, na którym ludzie szczekali, co miało pokazać upodlenie i absurd systemu, a dla widza były napisy, by wiedział o co idzie, co tam poszczekują. I tak mamy obraz kobiety wychodzącej z pracy i napisy: proletariuszka idzie do pracy. Następnie obraz jak wchodzi do pracy, kilka szczeknięć i wchodzi pod biurko wysokopostawionemu urzędnikowi i napisy; proletariuszka w pracy. Jak tak patrzę na Chazana i jemu podobnych, to mam wrażenie że nic się nie zmieniło, jedynie szef przy biurku siedzi w sutannie.

   Usuń
 17. Ksiadz Oko ma problem ze soba i na punkcie seksu musi sie leczyc .Malo wpowiada sie o ksiedzach sawsze widzi zlo tylko u innych .

  OdpowiedzUsuń
 18. TAK ATEIŚCI ZŁE AGNOSTYCY ZŁE GENDER ZŁE ALE PEDOFILIA OK NAWET SUPER NIE DZIADU OKO .

  OdpowiedzUsuń
 19. TAK ATEIŚCI ZŁE AGNOSTYCY ZŁE GENDER ZŁE ALE PEDOFILIA OK NAWET SUPER NIE DZIADU OKO .

  OdpowiedzUsuń
 20. Chuj ci w oko!

  OdpowiedzUsuń