Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Stanisław Dziwisz: Antykoncepcja awaryjna bez recepty to niepokojąca sytuacja społeczna

Bp Stanisław Dziwisz
Rok 2015 | KAI o Stanisławie Dziwiszu (arcybiskupie krakowskim):

(...) Hierarcha odniósł się również do aktualnej niepokojącej sytuacji społecznej – wskazał na dramat rodzin wynikający z planowanych zamknięć kopalń na Śląsku czy też udostępnienia pigułki aborcyjnej „dzień po” bez recepty na skutek decyzji Komisji Europejskiej.

Stwierdził także, że coraz większym zagrożeniem dla demokracji staje się „narzucanie większości tego, co myśli mniejszość i to znikoma”. „To wszystko musicie w przyszłości wziąć na siebie!” – uwrażliwiał studentów (ekai.pl, 15.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

Pragniemy uspokoić Dziwisza: pigułkę ANTYKONCEPCYJNĄ będą zażywać tylko kobiety, które podejmą taką decyzję. Biskupów i księży nikt nie będzie do tego zmuszał.


18 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Seksualne obsesje polskiego kleru, to jest już poważny stan chorobowy. Zjmijcie się zboczeńcy karaniem pedofilów w sutannach i wyjmijcie swoje tłuste, obleśne gęby spod naszych kołder!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak są tacy chętni, żeby kobiety rodziły niechciane dzieci, to niech im potem zapewnią na te dzieci pieniądze chociaż, albo kogoś kto je wychowa i otoczy miłością. Bo na zarodki są chytrzy, ale jak już wyjdzie z macicy, to "róbta co chceta".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przecież to przygłupy ! Po co się nimi zajmować. Wymrą jak dinozaury.

   Usuń
  2. To nie przygłupy, to zagrożenie dla Polski!!!!!!

   http://wyborcza.pl/0,141703.html

   http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,16817936,Apel_do_wladz_Rzeczypospolitej_Polskiej_w_sprawie.html

   Usuń
 3. "narzucanie większości tego, co myśli mniejszość i to znikoma”
  Czyżby mówił o KK? Wszakże stanowi w Polsce mniejszość (27%).

  OdpowiedzUsuń
 4. co mogą księża wiedzieć o miłości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba zazdroszczą tej miłości bo stale się czepiają. Tak zachowują sie pseudo faceci w sukienkach, którzy nie mają zielonego pojęcia o miłości, za to pedofilami są extra klasa.

   Usuń
 5. Antykoncepcja nie jest niepokojącą sytuacją społeczną.

  Natomiast bardzo niepokojącą sytuacją społeczną .jest wysoki procent NIERÓBSTWA POSPOLITEGO W WYKONANIU KLERU.
  To jest już wielki problem Polski i Polaków, którzy muszą takich facetów w berecikach słuchać i znosić ich kaprysy i czarne finansowe zachcianki.
  Niebezpieczeństwem jest, aby ludzie pracowali na tak wielką i bezczelnnie opasłą bandę nierobów.
  Bezczelnością już jest mieszać jeszcze do tego dramat ludzi na Śląsku.
  Wysoce niemoralne jest to pierdolamento i jak ktoś nie ma nic konkretnego do powiedzenia, lepiej niech paszczy plującej jadem nie otwiera.
  Co się tyczy narzucania to absolutnie się zgadzam, kler za bardzo się ze wszystkim narzuca do tego stopnia, że nawet chce decydować o zwykłych pigułkach, po które nikt nie sięga jak po cukierki.
  Jak widać czepiam się, bo to średniowiecze mi śmierdzi i przeszkadza.

  Gdyby jednak tak łaskawie, osobnik w czerwonej jarmułkowej czapeczce, zajął stanowisko w sprawie rozpasania kościoła i zaprzestania wyłudzania dotacji z POLSKIEJ KASY na potrzeby watykańskie to ja absolutnie bym się nie czepiała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Typowe myślenie totalitarne, oni myślą że demokracja to większość. NIE, demokracja to różnorodne grupy społeczne, które mogą żyć swoimi wartościami. Rząd większości zmiecie każdą grupę mniejszą pozbawiając prawa, bo to totalitaryzm i gdybyśmy do katoli zastosowali ten sposób myślenia, a są naprawdę w polsce mniejszością, jest to likwidacja katolstwa, bo my jesteśmy większość. Odrazu w wypowiedzi tego dewianta, widać zamiary do mniejszych grup w polsce i jeszcze bezczenie kłamią, że większość to demokracja, no ciekawa jakbyśmy żydom, czarnym, chinczykom , protestantom, buddystą w polsce narzucali swoje widzimisie, napewno by to nazywali demokracją?. Bezczelny gnojek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robercie, ale zauważ, że cokolwiek nie powiedzą to zawsze liczy sie ta większość, reszta jest powietrzem.
   Wiesz stale mam w głowie myśl, która nie daje mi spokoju. To dziadostwo powinno się w końcu zakończyć.
   Zobacz, Niemcy i inne kraje poradziły sobie z czarna zarazą. Nikt kto nie korzysta, nie płaci a państwo niemieckie od wierzących bierze podatki. Potrzebne by bylo referendum, ile tak naprawdę ludzi korzysta i chce płacić na kler, dlaczego rząd daje z pieniędzy podatników tyle kasy tym nierobom. Ja nie mam nic przeciwko niech na każdym narożniku stoi ich świątynia, ale za pieniądze katolików którzy się opodatkują. Mi się kurwa nikt nie pytał czy chcę religii w szkole, czy mogą skubnąć na światynie czy muzea. To jest wielkie bezprawie. Liczę że w końcu kiedyś ktoś ruszy te ich tłuste dupy i wywali do krucht spowrotem, gdzie ich miejsce.

   Usuń
  2. Kościół to stadność, czyli ludzie mało refleksyjni a podporządkowani , osoby stadne mają urojenia stadne, tak pragną tego stada że często twierdzą że jest ich dużo, bo z masą trzeba się liczyć, osoby niedojrzałe boją się być JA, uciekają w masę, jak kameleony zmieniają barwę by się dostosować. Za to demokracja szanuje koloryt zdanie czy grupki czy pojedyńczy interes. Zobacz na rodzinę, prawa ma dziecko, prawa ma kobieta, prawa ma facet i oni te jednostki szanując się tworzą rodzine. Rodzina katolicka to model stadny, baba bez praw, dzieci bez praw, facet to dyktator rodziny, jednostka nie ważna i nich cierpią bo ważna rodzina. Tym samy kler jest jako stado ważne a innym można kuku i jeszcze wmawiają że to demokracja, gnoje, to totalitaryzm, manipulują pojęciami jak nowo mowa komunistyczna.

   Usuń
  3. Robercie, sprawa nie podlega dyskusji.
   Jak klecha każe tak rodzina postępuje. Ta klesza manipulacja jest już nie do wytrzymania, mężczyzna to wzór cnót, reszta to barachło. Kobieta ma być poddana a mężczyzna tyranem, a fuj!!!!!.
   Ciekawa jestem kiedy te baby w końcu pójdą po rozum do ŋłowy, ale chyba nigdy.?
   Wiesz Robercie, takie stado to smutne jest. Może by tak zaczęli chodzić własnymi drogami?
   Zobacz ile tacy eksperci i niby znawcy, krzywdy ludziom robią.
   Taki Oko to powinien iść do pierdla za takie znieważanie ludzi.
   Właśnie przez takich debili tyle problemów rodzinnych jest.

   Usuń
  4. Mnie najbardziej dziwi ta propaganda że kler strzeże rodziny i że ludzie mało to dementują, bo kler to apokalipsa rodziny, gdyby ludzie słuchali bzdur eunuchów to rodzina to przemoc nad innymi jej członkami słabszymi, Gestapo w rodzinie, dlatego walczy z ustawami antyklpsowymi lub antyprzemocowymi, bo dla nich dominacja jest ważna, a za tym idzie cały wachlarz przemocy, kler buduje rodzinę patologiczną jako wzór, czy też zaburza życie seksualne tych ludzi tworząc zaburzenia u tych ludzi, a napewno niszczy więzi. Nie rozumiem tego bo taki Gender jest właśnie prorodzinne, a kler skrajnie wyniszczający rodzine. Dlaczego tego tematu się nie podejmuje, jakby z lęku jakiegoś, gdy jest tyle danych czy wpisów na blogach katoliczek do czego kler radzi im postępować. Jak można wzór patologiczny omijać na paluszkach, a później łykać grzecznie tego konsekwencje?. A szanujące się rodziny zwalczać bo to gender. Tak jak kibol nie jest patryjotą a ludzie dają się nabierać na rzekomy podobno patryjotyzm, tak kler jest antyrodzinny i kto tego słucha rozwala związek bo króluje przemoc, a te głupki w mediach z nostalgią, ach katolicka rodzina, obłudni i głupi.

   Usuń
 7. Powinni zrezygnować z funduszu kościelnego w tym roku i pieniądze przeznaczyć w ramach pomocy pracownikom kopalń którzy stracą pracę lub zorganizować zbiórkę na ratowanie kopalń,przeznaczonych do likwidacji,tak jak to Rydzol ratował Stocznie Gdańską,to marzenia ściętej głowy.Episkopat przeciw pigułkom „dzień po”: pigułka propaguje swobodę seksualną,szczyt bezczelności kler w Polsce o wszystkim decyduje.Nie potrafię tego zrozumieć mamy XXI w.a my zachowujemy się jak w średniowieczu,posłuszni jak baranki.Chyba Dziwiszowi zabrakło krwi do handlowania, przeżuci się na pigułki "dzień po"Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirku zbiórki to oni chetnie organizują ale dla siebie. To tak gdybys próbował grabić od siebie a nie do siebie. Oprócz kantów i cwaniactwa dla nich oczywiście to nic dobrego bez szkód jeszcze nie zrobili, to przecież czarna mafia jest.

   Usuń
 8. Seks, seks, seks, atak na kościół, bezprzykładna nagonka, gender, seks, popędy, seks, seks, seks, chcą zniszczyć kościół, seks, seks seks, prześladowania kościoła, gender, zło, szatan, feminizm, seks, deprawacja, seks, seks - oto tajemnica wiary...!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń