Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Dariusz Oko: Mordercy działający w zgodzie z sumieniem będą zbawieni

Ks. Dariusz Oko
Dariusz Oko
fot. TVN
Rok 2015 | Istotne.pl:

(...) Według duchownego [zbawienia - red.] dostąpi każda osoba, która żyła w zgodzie z sumieniem, bez względu na to, co zrobiła.

Księdzu zarzucono, że według jego słów każdy, kto będzie przekonany o słuszności swoich wyborów, zostanie nagrodzony. Dariusz Oko odpowiedział na to jeszcze mocniej: – Czy Koreańczycy, którzy mordują księży, mogą być zbawieni?

Oczywiście, mogą być zbawieni. Dodał jednocześnie, że choć jest to wynik „chorego sumienia”, to i tak zasada działa. – Nie jest winą ludzi, że są ogłupieni lub zmanipulowani – bronił zabójców Oko (istotne.pl, 17.01.2015)

35 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Najgorsze jest to‚ że ten człowiek został wyznaczony przez episkopat do szerzenia tych swoich teorii czyli wszystko to co mówi to w mówi w imieniu biskupów. Trzeba za tem hierarchom kościelnym zadać pytanie; "czy wspierają terroryzm?"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hierarchia Tobie nie odpowie, tylko czytają. Nie potrafią rozmawiać, działają z ukrycia i są obrażeni że ludzie źle o nich mówią.
   Otóż ja Tobie Anonimowy odpowiadam.
   Nic, nie wspierają i niczego i nikogo.
   To naturalni terrorysci, mordercy i wszystkie najgorsze określenia bo na nich nie ma przyzwoitych słów.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Anonimowy.
   Masz tutaj jeszcze do poczytania.

   http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-boi-sie-abp-henryk-hoser-sciana-milczenia-w-sprawie-duchownych-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie

   Usuń
  3. Basia dzięki ja znam te teksty o Hoserze. Ale uważam że pytać trzeba bo jak sama widzisz że gdyby ktoś dociekliwy nie próbował zadawać Hoserowi pytań o jego przeszłość to by sprawa nie wyszła na jaw a to że Hoser czy inni biskupi w innych sprawach nie odpowiadają na niewygodne pytania to znaczy że mają coś na sumieniu bo uczciwy człowiek oskarżeń się nie obawia. A Basiu od tego jest demokracja aby pytać i wyrażać swoje zdanie

   Usuń
  4. Jeśli się posiada sumienie, to się nie gwałci dzieci, nie morduje w imię swojej sekty ani nie przywłaszcza społecznej wartości.

   Usuń
  5. Anonimowy 23.01 15.44
   Jedyne co tutaj możemy to wyrażać swoje zdanie, i to jest dobre.
   Jednak przeczytałam tutaj wszystkie watki i wszelkie pytania jakie tutaj zadano do biskupów, sa pytaniami retorycznymi. Oni sie nie odzywaja. Tak samo Hoser, woli milczeć bo nie ma odwagi opowiadac o tym co sie stało.Jesli Tobie odpowie jakiś biskup to będzie ładnie z jego strony, chociaż biskupi wcale nie uznają demokracji.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Przepraszam za wulgarność,Oko ty skurwielu to samo byście robili co islamiści,jeszcze raz przepraszam.Marzy wam się średniowiecze i inkwizycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. A co znowu tacy zdziwnieni?
  Naprawdę was to info zaskakuje, sekta która wymordowała miliony?
  Oni się nie zmienili, po ciągłym mordowaniu non stop i naokrągło, dostali kopa z europy, aby nie mogli więcej mieszać się do państwa, kiedy ta sekta poczuje że ma większość lub trochę wadzy to natychmiast mord, prześladowania i mord. Mnie raczej dziwi że politykę w polsce napuszczania jednych na drugich prowadzi identyczną jaką w Rwandzie i jeszcze polacy się nie pozabijali, gdzie podpuszczone Hutu wymordowało Tutsi, gdzie księża jak Oko tak napuszczali na Tutsi i następnie gwałcili i mordowali, do tej pory ich ściga trybunał po całym świecie, nawet nasz arcynocnik Hoser przecięż brał w tym udział, pomagał uciekać mordercom po ludobójstwie. Po prostu w Polsce jest ich mniejszość ale i tak agresywna że pojedyńczo ludzie obrywają, bo gdyby było ich większość jak Hutu, to waszym dzieciom maczetami kończyny by obcinali boś gender.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kto w ogóle chodzi na spotkania z takim przygłupem.Chyba tylko w celu "poznania wroga". Debilizm tego "człowieka" nie jest mierzalny w żadnej skali!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie Robercie ja nie jestem zdziwiona. Ten Oko jest przedłużeniem łapsk biskupich. Przecież sami nie wylezą na ambony i takich tekstów nie będa piac, ale co tam taki Oko, to chłoptaś na posyłki. W razie czego zrobia z niego debila i będzie ok według nich.
  Lubie się zastanawiać, więc myślę, gdzie jeszcze tego czarnego ścierwa brak w jakiej części świata. Gdzie jeszcze spustoszenia nie zrobili, bo nas to już stratowali dawno. Teraz potrzebny był by solidny rząd który w domu się modli a do pracy gusła nie zabiera, ale czy tak będzie? wiem, że to pytanie retoryczne, bo zależne od ludzi ,więc wszystko od wyborów też będzie dużo zależne.
  Z powodu braku wiedzy z historii, wielu rządzących popełnia błędy, być może nieświadomie, ale tyle teraz kler pokazuje na co go stać, to się cokolwiek zmieni. Powinni robić wszystko aby zablokowac ten konkordat bo kler już nas zalał i w końcu zaczną faktycznie rozpalać stosy. Wypowiedź Oko, odbieram jako sprawdzian, czy już mogą zacząć niewiernych karać.

  OdpowiedzUsuń
 6. W kontekście aborcji to jednoznaczny głos pro-choice. Tego się po księdzu Oko nie spodziewałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo przyszło mi nam myśl po przeczytaniu posta. Ciekawe jak by Oko na te spostrzeżenia odpowiedziało.

   Usuń
  2. Zapominacie że Oko to umysł pięciolatka, on nie patrzy z innej perspektywy jak katolicka i pod tą perspektywę chce mordów w imie religii, bo krucjaty są dla niego dobre. Ja ty chcesz mu uciąć łeb to jest bardzo oburzony, bo twój łeb ma być jedynie ucinany.

   Usuń
 7. Napiszę wprost,to są szczyty bezczelności kleru. Powinniśmy haniebny konkordat wypowiedzieć natychmiast dla dobra naszego kraju.A kler obłożyć podatkami i rozliczyć ich za okradzenie majątku narodowego nie cackać się z nimi.Tylko jest jeden problem jesteśmy za głupi i nie mamy odwagi żeby to zrobić,kler już osiągnął swój cel a będzie jeszcze gorzej,już jemy im z ręki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirku, ja mam obsesję na temat konkordatu a Ty jak widze na temat głupoty. Zmieńmy swoje poglądy. My nie jesteśmy za głupi tylko nie mamy możliwości w pojedynkę nic zrobić, świata nie wyleczymy z głupoty. To samo dotyczy konkordatu. Przecież tyle ten kler rozrabia, że w końcu prędzej czy później znajdzie się ktoś kto będzie wiedział jak to można zrobić. Do takich działań potrzebna jest duża wiedza przede wszystkim prawnicza. My nie musimy być idealnie mądrzy na każdy temat, są za to ludzie którzy mają większe pojęcie na temat naszych problemów. Na chwilę obecną jesteśmy jako jednostki za słabe ale nie głupie, żeby coś zadziałać jedyne co ja mogłam w pojedynke zrobić to wypisać się z kk. i mam satysfakcję bo nie przyzwalam już klerowi na ich dewiacje. Żałuję że tak długo w tym gównie niepotrzebnie trwałam, teraz jestem niezależna, ale jak widac kler dalej swoje robi i jak tu sie nie wkurzać. To że wypisałam się z tego cyrku nie oznacza, że wezmę mordę w kubeł i odpuszczę klerowi, ani mi się śni.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Witam,Basiu całkowicie się z tobą zgadzam chyba przesadziłem że napisałem jesteśmy za głupi i nie mamy odwagi żeby się temu przeciwstawić.Ja też chce całkowicie jak to napisałaś wypisać się z tego cyrku,nie mogę na nich patrzeć działają na mnie jak płachta na byka.Może ktoś się znajdzie i zrobi z tym porządek,pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 8. Jak się stawia gendery i antykoncepcję na równi z morderstwem to dochodzi się do takich wniosków. To dopiero zwichrowana moralność

  OdpowiedzUsuń
 9. Papież Franciszek z dobroci swego katolickiego serca wsparł budowę windy w szkole "Zawsze Razem" w Poznaniu, w której uczą się dzieci z niepełnosprawnością psychoruchową kwotą 20 tys. zł, kolejne 30 tys. zł ma przekazać archidiecezja.

  W żadnym wypadku nie mamy zamiaru powątpiewać w dobre zamiary papy, ani tym bardziej archidiecezji poznańskiej, ale 50 tysięcy zł wsparcia wygląda dość ubogo w porównaniu do 77 milionów zł, które Kościół z Poznania dostał kilka dni temu w ramach rekompensaty za ziemie utracone w czasach PRL... Pytam się do kurny nędzy jakie ziemie utracili.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mirku, no te które przed PRL i wcześniej zagrabili. Nie rozumiesz?
  Zagrabili, odebrali, zagrabili odebrali i tak w kółeczko. Ja bym chciała widzieć te dokumenty i kto tę ziemię miał co zagrabili pierwotnie, bo to jest wazne, jak od poczatku niby mieli. Ciekawa sprawa. I tak nie dojdziemy prawdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu,powinna powstać specjalna komisja i rozliczyć kościelną komisję majątkową.Jak sobie przypominam to Ruch Palikota wyszedł z taką propozycją,czyli w imię boga kler rozkradł majątek narodowy i nas Polaków,co nasi rządzący oddali klerowi za tzw.friko majątek narodowy,to jest własność watykanu,pozdrawiam.

   Usuń
  2. Mirku, a kto to zrobi, jak wszyscy tylko licza na kariere i wolą w tyłki wchodzic, zamiast gnać ich do krucht. Dlatego zniszczyli Palikota, chociaż on sam trochę odpuścił bo zabrakło wsparcia czy cos takiego.

   Usuń
  3. Witam,Basiu Palikot myślał że wygra z bandą w sejmie fanatyków religijnych i jest też trochę winny.Jedyni oni byli zdolni do tego żeby oddzielić państwo od kościoła jeszcze nie ma nic do stracenia są wybory do sejmu RP a ja pójdę za nimi głosować jak wystawi swoich kandydatów.Napiszę wprost utrzymanie sługusów watykańskich kosztuje,dlatego nasz kraj się cofa,bo hierarchowie kościelni rządzą Polską,pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  4. Chyba jednak nie bardzo, bo najpierw Słupsk a teraz to;

   Ostateczna decyzja rządu: pigułka 'dzień po' bez recepty od ukończenia 15. roku życia

   http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,17301369,Ostateczna_decyzja_rzadu__pigulka__dzien_po__bez_recepty.html

   Usuń
  5. Cieszę się, że małymi krokami ale do przodu. Jest to kropla, ale kropla drąży skałę. Panowie rządzący już też chyba zauważyli, dokąd to wszystko prowadzi, świat się z nas śmieje a problemy zaczęły też dotykać ludzi, którzy nie chcą w swoim życiu obecności inkwizycji. Zawsze powtarzam, kto chce niech wierzy w co chce, są do tego odpowiednie świątynie czy miejsca i zainteresowani niech się sami finansują, modlą czy ustanawiają prawa, ale dla siebie, nie dla wszystkich.

   Usuń
  6. Ale jaka kompania nienawiści i zakłamania ruszyła na temat pigułki po, jak tańcowali salta obłudy, podwójne, poczwórne i przez nóżkę beczelne pisy i katolstwo. Powinno się to oskarżyć o zdradę, przciewko państwu polskiemu, by tylko polakom zaszkodzić. Jak ciągneli w Moskwie tak liżą w watykanie, byle przeciwko polakom, przeciwko wolności, miłości by pałować polaków zaburzeniami kleru, przecież oni oficjalnie prezentują antypolskie zachowania.

   Usuń
 11. Wywodów P. ks prof D.Oko słucham z tłumioną niechęcią, ale podchodzę to tego w sposób w jaki znosiło się swego czasu lewatywę. Była nieprzyjemna, ale konieczna. Ks Oko powinien swoimi wypowiedziami i swoją osobą uświetnić każdą audycję radiową i telewizyjną na temat problemów współczesnego świata, służąc radą i pomocą w naprawianiu i umoralnianiu tegoż. Pisałem niedawno w komentarzu o roli tow. Siwaka w obaleniu komunizmu. A była to rola bardzo znacząca wbrew temu co było jej przesłaniem. Widzę duże podobieństwo w pomyśle wystawienia obu "wojowników" do obrony irracjonalnej ideologii i patrzę na to z optymizmem. No! W końcu profesor nieprawdaż?

  OdpowiedzUsuń
 12. Ksiądz z profesorskim tytułem podobnie jak poseł Pawłowicz dezawuują randze tytułów, które reprezentują. To jakaś kpina, zawsze sądziłem, że profesor to kwintesencja wiedzy, ogłady a przede wszystkim, kolokwialnie mówiąc, rozumu. Jest więcej takich "perełek" polskiej sceny polityczno-kościelnej. Te dwa nazwiska kojarzy jednak chyba każdy w tym kraju, a może i za granicą? Nie jest to bynajmniej dobre skojarzenie a wręcz przeciwnie: wstyd i żenada!
  Mnie "profesor" Oko kojarzy się z islamskim mułłą szkolącym terrorystów i gloryfikującym ich zbrodnie. Przecież ideologowie terroryzmu islamskiego używają takich samych argumentów wysyłając opasanych materiałem wybuchowym ludzi, by siali śmierć i grozę. Obiecują im życie wieczne w chwale za swe zbrodnie. Sami stoją z boku, bo ich rola ogranicza się do dawania wskazówek, dobrych świętych rad w imię religii. Nota bene każdy "mędrzec" uważa swoją wyznawaną wiarę za jedyną słuszną.
  Ten nasz polski pseudo ksiądz idealnie wpisuje się w taką rolę. Ma nadzieją, że sprawcza siła jego światłych argumentów trafi jak te ziarno na żyzną glebę dając owoce. Parafrazuję tu do słynnej wypowiedzi innego kolechy Klocha, który porównuje macicę kobiety do gleby gotowej na zasiew.

  Takie teorie jak ta księdza Oko powinny być ścigane z urzędu podobnie jak ideologia faszystowska. Są niezwykle groźne bo trafiając na podatny grunt wiernych kościoła gloryfikują jeśli wręcz nie zachęcają do zbrodni.

  OdpowiedzUsuń
 13. "Dariusz Oko: Mordercy działający w zgodzie z sumieniem będą zbawieni"

  Maniak seksualny - pan Oko, sugeruje tym również, że będą zbawieni także mordercy w sutannach - na usługach świętej inkwizycji.

  OdpowiedzUsuń
 14. Oko!!!! zapomniałeś powiedzieć jak katolicy będą mordować ateistów lub ludzi inaczej myślących, też będą zbawieni.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mirku.
  Właściwie nic nowego Oko nie powiedział. Cały czas mota sie między powiedzieć czy nie powiedzieć. Zobacz te wszystkie jego debilne wywody na temat seksu, życia i mordowania.
  Według niego, to seks jest zły i chory, każde życie poczęte czy jeszcze nie trzeba chronić po to, by za chwile dać Tobie przyzwolenie do morderstwa.
  Jak zwylke tak myślę ale z głębokim przekonaniem, czy ten klecha nie powinien mieć wizyty w gabinecie psychiatrycznym.
  Nie wiem dlaczego prokurator nie zajął się jeszcze tą sprawą, to jest jawne podżeganie do morderstwa!!!!!!
  Dla Oko dobrze by było aby poszedł w las i sam siebie z tej ziemi sprzątnął to będzie zbawiony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawica popiera karę śmierci i jednocześnie w stosunku do kobiet krzyczy życie jest świętością. Weźmy Gowina, tego co mu do ucha wyją zarodki, ostatnio wypowiedział się że USA powinno torturować terrorystów, taki wrażliwiec cierpienia chce tortur, poza tym minister sprawiedliwości który ma w polsce w prawie i na zachodzie zakaz torturowania, podważa prawo którego ma stać na straży. Bo tych ludzi kieruje mord i nie chodzi im o zarodki ale o mordowanie kobiet, a irracjonalna propaganda ma to umożliwić , więc w innym regionie wcale nie zaskakują , że niby są sprzeczni, propaganda jedynie jest sprzeczna, a oni chcą tylko jednego ....mordu.

   Usuń
  2. No tak, kobieta i wszystko jasne. Tylko, że bez tych kobiet, to dalej by siedzieli na drzewie i banany prostowali i kitki trzepali he. he, he. O Gowinie to lepiej nie wspominać, to człowiek chorągiewka jest. Prawica rządna krwi zawsze była i jest, tylko działaja w białych rękawiczkach.

   Usuń
  3. Właśnie nie jest chorągiewka, w jedym i drugim przypadku chcą torturowania, ale na propagande zarodkową się ludzie nabrali, że niby ze szlachetnych powodów ich te zarodki tak bolą, a tak naprawdę chodzi o torturowanie kobiet, widzisz ich cechu jedno.

   Usuń
 16. Kochani!!! Ten pan stworzyl sobie w ten sposob intelektualna furtke dla swoich wlasnych i prawdopodobnie calego kosciola nikczemnosci. Bo rozumujac w ten sposob to zadna podlosc czy przestepstwo nie sa zle wobec ich boga jesli sa zgodne z sumieniem sprawcy.
  Przepraszam za brak polskiej czcionki ale juz od dekad tego jezyka na codzien nie uzywam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy,
   Czcionką się nie przejmuj, tekst jest zrozumiały.

   Właśnie oni czyli kk, mają sumienie jakie mają ,więc teraz idą już na wydrę i nie zamierzają nawet kryć swoich emocji, strasznie im na mordowaniu i podłości zależy, bo to jest właśnie ich sumienie oraz powołanie. Zobacz te wszystkie ich ostatnie wypowiedzi, zioną agresją, manipulanctwem, rasizmem i chciwością.
   Oczywiście są przy tym bardzo biedni i bez winy, są kryształowo czyści, co widać każdego dnia jak afera aferę goni.

   Usuń