Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Kloch porównał macicę kobiety do gleby gotowej na zasiew

Ks. Józef Kloch rzecznik episkopatu
Józef Kloch
fot. Józef Zawadzki
Rok 2015 | Radio Zet:

- Nie jest to dobre, że dziewczyna może w kiosku kupić piwa, wina, chipsów, a taką pigułkę mogłaby kupić - stwierdził Kloch [rzecznik biskupów - red.].

(...) W ocenie księdza tabletka [antykoncepcyjna - red.] może wywoływać poronienia. Kilkukrotnie nazwał tabletkę "wczesnoporonną", co wywołało reakcję Moniki Olejnik, która przypomniała, że pigułka "dzień po" utrudnia zapłodnienie oraz zagnieżdżenie zarodka w macicy, a według definicji Światowej Organizacji Zdrowia, ciąża zaczyna się dopiero w momencie zagnieżdżenia zarodka w macicy. - Dopiero wtedy można mówić o poronieniu - mówiła dziennikarka.

Ksiądz Józef Kloch nie zgodził się z definicją WHO. - Kiedy jest nasionko, to wystarczy gleba, żeby urosło. Definicja WHO istnieje, ale nie jest od strony etycznej... Od strony etycznej sprawa jest jasna, jest to uniemożliwienie dalszego życia – mówił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

- Sporo ludzi nauki mówi, że prezerwatywa wcale przed AIDS nie chroni, więc pozwolę sobie ich zacytować – powiedział ksiądz Józef Kloch.

 - No nie, no jak może prezerwatywa nie chronić przed AIDS? No proszę księdza, naprawdę – zaprotestowała Monika Olejnik.

 - Bakterie mogą się przez nią przedostać – odpowiedział Józef Kloch. - Ja cytuję znawców zagadnienia, nie stawiam siebie jako eksperta – dodał.

Zespół nabytego niedoboru odporności (AIDS) wywoływany jest nie przez bakterię, ale przez wirus HIV. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia użycie prezerwatywy poprawia zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową – wśród nich przed wirusem HIV – o co najmniej 80 procent (radiozet.pl, 21.01.2015).


***

Komentarz redakcji: 

Trudno brać na poważnie opinie księdza Klocha, który mówi o swoich religijnych wyobrażeniach na temat biologii językiem pięcioletniego dziecka. Słowa Klocha odbiegają od prawdy w wielu kwestiach, m.in. działania pigułki antykoncepcyjnej, prezerwatywy, a nawet dostępności chipsów. Należy jednak odnotować, że Kloch przynajmniej przedstawił się zgodnie z prawdą.

26 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Panie Kloch, dlaczego pan nie powie prawdy, jestem eunuchem i to że uprawiacie seks wywołuje u mnie agresje z frustracji seksualnej, wtenczas dobrzy polacy w trosce o pana zdrowie zafundują panu rozwiązanie, czyli leczenie na zakładnie psychiatrycznym i nawet pana kolegom, no bliźnim trzeba pomagać.
  A że religia hamuje też rozwój umysłowy, proszę bardzo jak dla dziecka;

  Pigułka PO to antykoncepcja a nie środek wczesnoporonny, a antykoncepcja zapobiega zapłodnieniu , tak jak prezerwatywa, to taka prezerwatywa z opóźnieniem, pigułka buduje mur przez który plemniki nie mogą się przebić, tak bez języka biologicznego. Biskupi krzyczą morderstwo jak jeszcze nie doszło do zapłodnienia, albo są tak głupi, albo tak perfidni. Sama komisja watykanu na te pigułki przyzwoliła w przypadku gwałtu, bo zapobiega zapłodnieniu i nic nie niszczy bo jeszcze do zapłodnienia nie doszło, dlatego ważny jest czas, by to szybko brać, gdyż te plemniki wędrują i wkońcu dotrą do komórki by ją zapłodnić w ciągu ok 72 h.
  Kler to wielki ABORTER bo zwalczając "pasy bezpieczeństwa " przyczynia się do aborcji. Na Węgrzech jak wprowadzili bez recepty, aborcja u małolat spadła o 50%, u dorosłych pań o 30% . Kler ma obsesje na punkcie seksu, ale przecież nie powie wprost, jestem eunuchem i zakazuje wam seksu, tylko wymyśla bzdury o antykocepcji bo ma być wstrzemięźliwość. Tych panów trzeba leczyć, bo ich nienawiść z frustracji seksualnej buduje nam coś na kształt współczesnych stosów by kobiety zamęczać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i jeszcze jedno, dzięki takim katechetom jak klerusie, choroby weneryczne i HIV są w polsce bliskie epidemii. Ludziom zamiast mówić że prezerwatywa chroni przed chorobami, a tak jest, chorzy na AIDS uprawiają seks w prezerwatywach aby partnera nie zarazić, opowiada się brednie i tym samym ludzie to zaniedbują. I co kler chce zrobić z polski afrykę, by w imię obsesji do prezerwatyw była porażająca hekatomba w postaci virusa HIV, jak doprowadzili w afryce?. Moim zdaniem to powinno być karane jak terroryzm, bo to rodzaj broni biologicznej do społeczeństwa, by chorowali i umierali. To jest terroryzm.

   Usuń
 2. Bezczelny klecha.
  „Kiedy dzisiaj w niektórych środowiskach dostrzegamy próby powrotu do tworzenia getta dla Kościoła, dla chrześcijan, dla katolików - tego nowego getta - kiedy jesteśmy świadkami prób prywatyzowania wiary, prywatyzowania religii, trzeba nam wracać do słów dzisiejszej Ewangelii: »nie bójcie się, będą was prześladować« - mówił kard. Nycz.”

  Wymieńmy pierwsze z brzegu prześladowania i próby prywatyzowania :
  1) Religia kat. w szkołach publicznych, na koszt podatnika bez względu na jego wyznanie.
  2) Kościół kat. na każdym rogu, a dwa inne w budowie.
  3) Strata 89 tys. hektarów ziemi, odzyskanie 95 tys. i wyciąganie łapy po następne.
  4) Wymuszanie umieszczania katolickiej symboliki w gmachach państwowych.Mamy wybory do sejmu RP to się zastanówmy się za kim głosować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni nawet obrażają chrześcijan, bo wiara jest właśnie osobista a nie bolszewicka zbiorowa. Pokazuje to pustote wewnętrzną, bo jak wewnątrz brak wartości to chce się mieć na zewnątrz, obsikując wszystkie miejsca krzyżem, to nie tylko bolszewizm to atawizm zwierzęcy, psikać krzyżem na okolice i innych ludzi to tak naprawdę obraza religii chrześcijańskiej, bo to poniżanie krzyża.

   Usuń
  2. Czyli, zwierzęta obsikują teren i tym samym walczą jak ktoś im teren narusza, bo zapach jest gdzie włazisz. Tylko katolicy, chodzą i obsikują nawet nie swój teren, mają swój i wchodzą sikać na inny, a jak się ich wygania, bo obsikali nie swój teren to drą się obraza krzyża i religii. Jak będą robili co chcieli na prywatnym terenie, czy neutralnym co chcieli, to nie jest to obraza, tylko że to jest kopanie innych ludzi, a jak krzyczysz boli to obrażasz kopiącego.

   Usuń
 3. Ale się w polsce wyprawia:


  Katolicki klub z Łodzi złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w sprawie sprzedaży bez recepty tabletki "dzień po". Szefem organizacji jest Mirosław Orzechowski (na zdj.), wielbiciel Tadeusza Rydzyka, fundamentalista religijny znany przede wszystkim z idiotycznych wypowiedzi i pomysłów z czasów, kiedy był sekretarzem stanu w MEN. Wielki zwolennik wprowadzenia nauki kreacjonizmu w publicznych szkołach, szkalujący mniejszości seksualne (ale nie księży pedofilów) odsunięty od szefowania Ligą Polskich rodzin, kiedy kierował pod wpływem. Bynajmniej nie kadzidła i wody święconej…


  Psychiatria dostarcza w tej materii dostatecznie szeroki materiał badawczy. Osoby pozbawione możliwości realizacji potrzeb natury seksualnej, jak również osoby, którym się pożycie nie układa, cechują zmiany, a raczej odstępstwa w postawach względem normatywów seksualnych. Rzadko jest to nadmierne pobłażanie. Najczęściej psychika ewoluuje w kierunku rozerwania miłości międzypłciowej od seksualności, wytwarza się tendencja do stawiania rygorów "na żyletę", zaostrzania obowiązujących norm, nahalnego moralizowania. Dominuje negatywizm, umniejszanie znaczenia seksu w roli więziotwóczej, a nawet aseksualizm i wstręt.

  Oznacza to, że określone grupy poglądów i postaw nie są po prostu oceną, przekonaniem czy normami etycznymi, choć często są racjonalizowane właśnie religią, ale wypływają z frustracji lub wręcz degeneracji osobowości. Są one zaburzeniem psychicznym, ponieważ są niespotykane u par małżeńskich o udanym pożyciu. Innymi słowy, cierpienie wypacza postrzeganie i odbiór rzeczywistości, zniekształca zdolność do przyjęcia i wykształcenia w sobie etyki seksualnej

  Te mechanizmy obrazują pewien bardzo poważny problem dotykający interpretacji biblijnego przekazu z zakresu etyki seksualnej. Mianowicie, osoby z nieudanym pożyciem seksualnym lub pozbawione pożycia winny bardzo ostrożnie tworzyć czy omawiać seksualne normatywy etyczne. Ten nakaz wypływa właśnie z ogromnego ryzyka zniekształcenia przesłania przez przeżywaną frustrację seksualną, która jest doświadczeniem najgłębiej i najszerzej deformującym psychikę i zdolność do logicznego myślenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robercie.
   Dokładnie tak jest jak napisałes.Kolejny zdewianciały potwór z demencja umysłową, cytuje niby słowa, których nie zna znaczenia.
   Według niego, ludzie są tak debilni albo on sam, że musi tłumaczyć na nasionkach.Wczesnoporonny to jest mózg tego oszołoma, który chce byc madrzejszy od WHO, co za wszechwiedzący palant.
   Dlatego nie rozumiem porównywania tabletki PO, zmieszanie jej z piwem, winem i chipsami. To rzecznik takimi argumentami sie zasłania, to jest poziom nie 5 letniego dziecka tylko poziom 3 latka.
   Znalazł sie kolejny ekspert cyrkowiec od pigułek, tabletek, prezerwatyw, no, no co za miernota monopolista zasrany wszystkowiedzący lepiej od wszystkich na tym świecie.
   Wszyscy tak trąbią o pieprzonej recepcie, tylko zapomnieli ile się czeka na wizytę w poradni dla kobiet, bo u mnie od 3 dni do tygodnia, co za perfidny frajer z tego Klocha i tych wszystkich wtórujących mu porąbańców którzy,tak zdewocieli do poziomu myślenia kretyna.

   Usuń
  2. No tak, ale Kopacz i minister zdrowia zapowiedzieli że będzie na recepte, czyli zaburzeni, ewidentni chorzy psychicznie osiągną swój cel, to by zdrowym szkodzić. Przestajemy po raz kolejny być europą, kobieta w polsce to gorszy gatunek od europejek, bo ona nie ma praw ludzkich. Zabrali prawa osoby, które powinny być ewidentnie leczone lub dokładnie podać, że ludzie którzy mają problemy ze sferą seksu w tym temacie ich kłopoty nie będą stanowiły prawa.
   Ja mogę ruszyć na kler by podpalać kościoły, ale co z tego, jeśli inni nie ruszą, będe tylko biednym wariatem.

   Usuń
  3. Wiesz Robercie, oni i tak ciagle o tym seksie, wszędzie widzą seks, no bo to sa niespełnieni zidiociali ludzie a może potwory ludzkie. Mi natomiast kościoły nie przeszkadzają i nie trzeba ich palić bo niebawem będą to zabytki muzealne, jak babcia z wnuczkami będzie przechodzic obok to powie tym dzieciom, ze tam kiedyś czarni ludkowie odprawiali cyrk, chodziły tam ludzkie małpki i żebrały o banany, które rosły u tych czarnych w ogródku. Ale te czarne ludziki zamiast rozdawać te banany, zżerały je same, twierdząc, że nie obrodziły i chętnie wezmą wszystko co się nadaje do zarcia..Dlatego nie warto ruszać relikwi czasu, czas sam je posunie.

   Usuń
  4. Komuniści popełnili ten sam błąd, nie likwidowali kościoła, bo uznali że nauka wygoni zabobony i tylko trzeba edukować, wygoniła?
   Każda dyktatura kończy się rewolucją, tak czy inaczej dojdzie tu do zamieszek z klerem, tylko szkoda że trzeba znosić na pysku but kleru, zanim to ludzie pojmą i żyć niegodnie przez swoje życie. A później jak moje ciotki i znajome, rzucają w jakieś wręcz polowanie na orgie, bo nagle tyle za komuny straciły i tyle nie przeżyły, że jak głodni wypuszczeni z koncentrata się zachowują. Nie o to chodzi że potępiam, ale to jest szał głodzonego który całe życie szyneczki nie widział. Tracimy nasze życie, a kiedyś będziemy żałować iż pozwoliliśmy na to niewyskrobańcom.

   Usuń
  5. Robercie, na pewne wydarzenia nie mamy sami wpływu. To wszystko przez to, że ta czarna mafia obwarowała się przepisami na które też rząd nie zwracał uwagi bo karierowicze pięli sie do koryta. Czarna mafia pomagała im a oni sie na takie ustawy nie zawsze może świadomie zgadzali. Teraz mamy Afryke zamiast Polski. Dlatego ta szynka coraz mniej smakuje a wręcz śmierdzi. Prędzej czy później taka rewolucja nastąpi i poleje sie krew, bo ludzie mają dość tego czarnego bydła w każdej dziedzinie naszego życia.

   Usuń
  6. Oby szybciej, bo coraz więcej ludzi ucieka lub traci nadzieje na to że tu może być tylko przyzwoicie. Moim zdaniem, dopuki ludzie nie wyjdą na ulice i nie pójdą na kościoły, na ten syf, który jedynie po to istnieje aby innym szkodzić, to wiejskie ormo, jak przetrącone po ryjach nie zostanie ta pieniaczyć będzie. Kochana za zdradę ojczyzny jest jedna kara, a to jest dokładnie to samo ormo co dupy lizało w moskwie i z ambon sejmowych biczowało polaków, każde wystąpienie takiej Pawłowicz jest przeciwko polakom jako narodowi, bo spełnia wytyczne watykanu. Dwa razy zdrada, już dawno zasłużyli na szubienice.

   Usuń
  7. Jak zwykle tak sobie myślę Robercie, że Państwo Polskie czyli nasz rząd, powinno doprowadzic do zerwania tego kurewskiego konkordatu.
   Zobacz strona Polska cały czas angażuje się daje, daje i daje. Religia miała byc darmowa i co? Ta religia moim skromnym zdaniem, jest stosem zboczeń i ciemnoty. Kk nie spełnia wymogów wobec państwa i powinni zniknąc z areny rządowej. Przecież to jest organizacja poza rządowa więc komu to jest potrzebne.
   Znowu dzisiaj kolejna afera z pogranicza grozy typu dzieci, ksiadz,seks oralny na butelce. Jasne, podręczniki w szkołach kasują za to księża sami dzieci uświadamiają. Jest tyle ich przestepczości i doprowadzić chcą do tego, żeby naukowców i innych wybitnych ludzi zniszczyć. Natomiast ja odwiecznie pytam, czy nie ma mocnych na tych pajacy i ich konkordat. DLACZEGO RZĄD ZGADZA SIĘ I TOLERUJE PEDOFILIĘ I INNE DEWIACJE CZARNYCH ZBOCZEŃCÓW W SZKOŁACH ? "Kurwa" przecież to są nasze dzieci,ludzie opamiętajcie się, niszczy wam czarna zaraza psychikę dziecka a wy co?
   Natomiast takie pawłowiczki, terliczki i inni, maja prawo do wierzeń nawet w trawę czy słomę, to ich sprawa, ale nie powinni miec dostepu do tego, aby wpierdalać sie do mas, rzesz, ogółu ludzi, decydować za wszystkich. Teraz jeszcze czekać należy kogo albo co kler sobie upatrzy. U siebie w domach niech sie modlą w kościołach i tam niech sami robią co chcą, polityka, nie powinna być organizacją kościelną.
   Jak zwykle niezmiennie kk życzę, żeby ich spalił grom z jasnego nieba a wszystkim ich pedofilom uwiądu penisów .

   Usuń
  8. Ksiądz Oko już się rozpędził i twierdzi że mordować wolno, już ewidentnie namawia do mordowania.

   http://www.istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/ey4/mordercy-wedlug-ks-oko-moga-byc-zbawieni-jesli-zabijaja-w-zgodzie-z-sumieniem


   Dlatego Pis i reszta prawicy to jest kołtuństwo a nie konserwatyzm, bo konserwatysta jeśli uważa że coś dla niego jest niegodne, to tego nie kupuje, nie łyka a tym bardziej połtyka.
   Kołtun, chce innych zmusić do poglądu, bo jest pusty w środku, a pustote chce zastąpić obecnością zewnętrzą , a i tak nie przestrzega co narzuca.
   W polsce nie ma konserwatyzmu, jest KOŁTUŃSTWO. Anglicy, konserwatyści wytrzeszczu oczu dostają, gdy ich zapytać dlaczego nie narzucacie swoim wartości, i odpowiadają; bo moje wartości mnie dotyczą, dlaczego mam z ciebie robić kogoś mnie podobnego, ja jestem konserwatysta a nie bolszewik, mylisz pojęcia mój drogi, boleszewik chce ze wszystkich wokoło robić cyrkowców.

   Usuń
  9. Robercie,
   tym Okiem powinien się zając prokurator, to jest morderca, myśli że już mozna i trzeba niewiernych mordować.

   Usuń
  10. Droga Pani Barbaro, Drogi Panie Robercie,
   Absolutnie zgadzam sie z Waszymi opiniami za wyjatkiem tych dotyczacych roznorakich form przemocy. Rozumiem Wasza frustracje i wynikajace z niej poczucie bezsilnosci ale tak naprawde to nie jestescie bezsilni tylko nie zorganizowani. Wpisywanie komentarzy do artykulow jest z cala pewnoscia dobra forma uzewnetrzniania Waszych uczuc w tych sprawach. Byc moze nawet osiagacie przez to efekt katharktyczny ale sytuacji to nie zmienia i nie zmieni. Jest takie powiedzenie "Psy szczekaja a karawana idzie dalej." I nie je jest absolutnie moja intencja porownywanie was do psow. Tak nawiasem mowiac to kocham psy i inne zwierzeta. Mark Twain powiedzial "Im wiecej wiem o ludziach tym bardziej kocham swojego psa". Ale to dygresja.
   Przyznaje ze jest mi to wszystko latwiej pisac i mowic z perspektywy 16 000 kilometrow dzielacych mnie od Polski z ktorej wyjechalem juz bardzo dawno i nie mam najmniejszego zamiaru do niej powrocic. Co jednak nie oznacza ze nie jestem zatroskany i zasmucony tym co sie u Was dzieje. Kontynuowanie i, jak wszystko na to wskazuje, poglebianie tego stanu rzeczy grozi Polsce powiekszaniem sie przepasci cywilizacyjnej jaka istnieje miedzy Polska i rozwinietymi krajami swiata. Ta przepasc cywilizacyjna o ktorej pisze to nie tylko roznice swiatopogladowe niektorych mieszkancow Polski, mam nadzieje ze jest takich coraz mniej, i mieszkancow krajow rozwinietych ale rowniez stan nauki, technologii, przemyslu i opiekunczosci panstwa.
   Pyta Pani, Pani Barbaro, czy nie ma mocnych na tych pajacy. Otoz uwazam ze sa i to jestesci Wy. Musicie sie tylko zorganizowac i powiekszac rzesze tych co nie zgadzaja sie z obecnym stanem rzeczy. Poprzez milczenie dajecie przyzwolenie na coraz dalej wyciagana reke kosciola katolickiego. Przez milczenie mam na na mysli brak oficjalnych protestow z protestami ulicznymi wlacznie. Jesli wladze nie odpowiadaja na formalne, pisemne protesty obywateli, wtedy, rowniez zgodnie z prawem, mozecie wyjsc na ulice. Ostatecznie macie prawo do manifestacji. W historii swiata "ulica" wygrywala wiele waznych i slusznych spraw.
   Prosze nie odbierajcie tego mojego komentarza/odpowiedzi jako proby pouczania Was co macie robic. Ostatecznie jako emigrant przyznaje ze mam niewielkie prawo do dawania rad a juz na pewno nie mam zadnego prawa do pouczania nikogo. Bez wzgledu na to czy jestem emigrantem czy nie.
   Niedawno odkrylem ze istnieje w Polsce Ruch Poparcia Swieckosci i Postepu. Istnieja wiec ludzie ktorzy tak jak Wy nie zgadzaja sie z istniejacym obecnie w Polsce stanem rzeczy. Skreowali oni petycje do sejmu Rzeczypospolitej w sprawie postepujacej klerykalizacji kraju. Ale jak do tej pory tylko nieco ponad 8 000 osob podpisalo te petycje. To jest tak drobna liczba ze kierujacy panstwem nie beda sobie tym glowy zawracac. Jesli bedzie Was 8 milionow wtedy to bedzie zupelnie inna gra.
   Odwagi! Kosciol bedzie probowal Was zdyskredytowac i sterroryzowac ale tylko poprzez bycie w sile i zorganizowanymi macie szanse cokolwiek osiagnac.
   Przepraszam za brak polskiej czcionki i pozdrawiam z antypodow.
   Jacek

   Usuń
  11. Drogi Panie Jacku, Anonimowy 25.01.godz 07.30

   Nie ukrywam, że Pana post to Ambrozja dla mojej duszy.
   Prawdę mówiąc, gdzieś w podświadomości wierzyłam, że zapewne znajdzie sie ktoś, kto pomoże znaleźć początek do zrobienia nastepnego kroku w kierunku o jakim tutaj mowa. Absolutnie nie biorę Pana posta, za pouczanie czy też porównywanie do piesków. Sama też mam pieska, też kocham zwierzątka i przyrodę.
   Bywam na różnych str w internecie, ale nie miałam okazji znaleźć takiej petycji. Prawdę mówiąc jestem Panu wdzięczna i dziękuję za poświęcony mi czas i przekazanie dobrych rad.

   Panie Jacku, byłam na tej stronie z petycją o której Pan napisał i oczywiście od razu taką petycję podpisałam. Teraz będę obserwować ten Ruch Poparcia Świeckości i Postępu.Jak będzie potrzeba i znajdzie się organizator to warto by sie było poświęcić i nawet wyjść z protestem na ulicę.

   Jeszcze raz dziekuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.


   Tutaj podaję link dla zainteresowanych. Podpisanie petycji trwa parę sekund a jaka satysfakcja i ulga.


   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
  12. Droga Pani Barbaro,
   Milo mi ze moglem pomoc. Zaniepokojony wszakze jestem tym ze Pani chce czekac na "kogos" kto zorganizuje. Pro-aktywnosc zawsze sie oplacala i bedzie oplacac. To Pani i ludzie podobnie myslacy do Pani musza organizowac. Samo sie nie zorganizuje. Przyznaje ze nic nie wiem o Pani osobistej sytuacji. Praca, wychowanie dzieci, obowiazki domowe zajmuja wiele czasu. Kto wie, byc moze Pani musi sie dodatkowo opiekowac kims niepelnosprawnym albo miec jakies inne dodatkowe obowiazki. Ale jestem przekonany ze znajdzie Pani troche czasu na organizowanie ludzi. Chocby namawianie do wstapienia do poprzednio wspomnianego Ruchu Poparcia Swieckosci i Postepu a potem wspolnego planowania dzialan. Do odwaznych swiat nalezy. Wiem ze to powiedzenie stalo sie banalem ale jest w nim wiele prawdy. Musicie byc przygotowani na wiele poswiecen. Ale tutaj chodzi o Wasz kraj, o przyszlosc Polski. Przypominam Rejtana. Przegral, ale jego testament zyje.
   Z tego co czytam o Polsce dosyc jednoznacznie wynika ze Polska jest kawalek po kawalku oddawana Kosciolowi. Toz to nastepne rozbiory.
   Zgadzam sie z kosciolem tylko w jednym, ze to jest walka swiatopogladowa. Rzecz w tym aby nie pozwolic kosciolowi tej walki wygrac. Jesli wygraja wedlug mnie bedzie to jedna z najwiekszych tragedii w historii Polski a pokolenia Polakow beda placily za to wysoka cene.
   Do Was wiec nalezy uswiadamianie i walka o to abyscie zyli godnie. Organizujcie sie. Jesli tylko moge w czyms pomoc to to zrobie.
   Zapraszam do rozmowy na Skype jacek.gaudasinski
   Oczywiscie jesli Pani ma ochote rozmawiac ze starym piernikiem.
   Pozdrawiam,

   Jacek

   Usuń
  13. Drogi Panie Jacku.
   Oczywiście, że mam ochotę porozmawiac jako piernikowa z piernikiem.
   Tutaj nie jest miejsce na opisy mojej niemożności działania a ponieważ jest możliwość rozmowy na skype z Panem to taką właśnie opcję wybieram.
   Pozostaje jeszcze termin i godzina, prosze podać a ja się dostosuję, trzeba będzie też uwzględnic różnicę czasu.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  14. Ups, Panie Jacku zapomniałam napisać, aby wiadomość zostawić dla mnie na skype wrozka285

   Usuń
 4. Znowu kolejny przedstawiciel klechostanu z IQ na poziomie frytkownicy. Jak widać kreatywność w dziedzinie robienia z siebie debila jest u nich przemożna. Wszystko to byłoby może i śmieszne, gdyby nie to, że władza na klęczkach. Daliśmy się wkręcić w konkordat i oto skutki. Zamiast dążyć do postępu i rozwoju trzeba lizać dupę hamulcowym. Daliśmy małpie brzytwę a ta harcuje bezustannie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marku, to jest rzeczywiście cyrk i nie ubliżała bym tutaj frytkownicy, Frytkownica jest ok tylko klechostan jest ociemniały do tego stopnia iż nie widzi swojej ruiny i dąży błyskawicxznie do samozagłady. Tak się rozpędzili, że już wszyscy ich mają dość.

   Usuń
 5. zapraszam do przeczytania artykułu o przysiędze Jezuitów jako przyboczna straż Watykanu umieszczony w grupie OPODATKOWAĆ KOŚCIÓŁ I ODEBRAĆ MU WŁADZĘ..wtedy zrozumiecie Państwo dlaczego ten bałwan OKO namawia do zbrodni ,BEZKARNIE!!! nikt z rządu nie reaguje bo boją się następnych rozruchów z KK To jest obłęd KTO WRESZCIE BĘDZIE MIAŁ ODWAGĘ I PRZEGONI TĘ CZARNĄ MAFIĘ Z NASZEGO KRAJU???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dopisuję do mojej wypowiedzi uzupełnienie artykuł pt "Jezuici-zbrojne ramię Watykanu"-POLSKIATEISTA.pl obecny papież jest jezuitą więc składał taką przysięgę i nie myślcie ,że on chce reformy kościoła ,chce nam zamydlić oczy "zajmując "się biednymi i słabymi To tylko pociski armatnie bazując na ludzkich uczuciach ...dlatego był wybrany ...jest dobry w swoim fachu ...PapieżPolak też był wybrany by załatwić sprawę komunizmu i socjalistycznych idei ,bo tego kościół bał się najbardziej gdyż był odsunięty od rządzenia w kraju ...paweł II spowodował to ,że wpuszczono wroga do kraju WATYKAN podobnie jak do Troi wpuszczono konia ....wiemy czym się zakończyła walka

   Usuń
  2. Anonimowy.
   Prawde piszesz, wszystko zaczęło sie od papieża czyli Stalina II.
   Ludzie do dzisiaj sikaja pod siebie jak o nim mowa. Ale jakim naiwnym trzeba być, żeby przesłania nie rozumieć. Ja też nie wiem co musiało by sie stać, żeby tę bandę nierobów wypędzić z kraju o nazwie Polska do Watykanu skąd przyszli.
   JPII zafundował nam desant czarnej zarazy a my za to płacimy. Przecież rząd miałby prawo skorzystać z okazji tego, że dzieje się wiele zła a głównie zła dotyczącego dzieci dlatego powinni odwołać religie w szkołach, czy to nie jest wystarczający powód? Ale rząd woli składać łapki (na szczęście nie wszyscy).No jeśli przyjdzie czas to nawet niech będą rozruchy czy protesty, klechy niech się wyprowadzą do Watykanu, albo niech żyja na takim samym obowiązującym prawie co obywatele Polski. Nie może być tak, żeby w każdej dziedzinie naszego życia siedział kler, to bezprawie jest.

   Usuń
  3. Zapomniałam jeszcze dodać, że jak ja pojadę do np. Grecji czy Hiszpanii i tam narozrabiam to mam prawo powiedzieć, że mnie nie obowiązuje prawo ani greckie czy hiszpańskie tylko polskie?
   Jak ja to powinnam rozumieć, bo to mi nie pasuje do żadnego mojego trzeźwego spojrzenia na prawo?

   Usuń