Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Krukowski: W Polsce jest najlepszy model relacji państwo-Kościół w Europie

Ks. Józef Krukowski
Józef Krukowski
fot. kul.pl
Rok 2015 | KAI:

Wynegocjowaliśmy najlepszy model relacji państwo-Kościół w Europie, problem w tym, by był on realizowany - uważa ks. prof. Józef Krukowski.

Wybitny ekspert prawa konkordatowego i wyznaniowego, wieloletni wykładowca KUL i UKSW, obchodzi w tym roku 50-lecie pracy naukowej (ekai.pl, 28.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

Czy Komisja Majątkowa stojąca ponad prawem też wpisuje się w ten "najlepszy model w Europie"?

7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Drodzy czytelnicy odwiedzajacy ten blog.
  Samo to, że kościół już się chełpi swoimi poczynaniami na temat kościoła w Europie, czy nie daje Wam to nic do myslenia?
  Z wypowiedzi wynika, że Polska to kraj wycofany i ześredniowieczony do maximum. Nigdzie indziej jak w Polsce, nie ma takich polityków czy innych urzędników państwowych, zacofanych jak u nas.Masa plastyczna polityków wysokiego szczebla, dążąca do pieniędzy i chwały, jest tak zaślepiona czarną mafią, że przez ten owczy pęd zatraciła już wszelkie hamulce.
  Odznaczają się krzyżami od czarnej mafii, oczekujących w zamian rewanżu, wiadomo jakiego. Czy urzędnicy nie zdają sobie sprawy z tego kogo wpuszczają do naszego nota bene Polskiego życia? Najlepszy model dla czarnych klerów to właśnie głupota i tępota naszych rządzących którym zawierzyliście. Makabrą jest, jak ten czarny profil działa. Nie ważne dobro obywateli, ważne dobro i majątek kleru. Chciała bym wiedzieć z kim te negocjacje się odbywają i na jakiej zasadzie. Czy ktoś jest w stanie mnie oświecić? Według mnie to śmierdzi wysokimi stanowiskami, ale dlaczego?
  Dlaczego doprowadzają do rozbioru Polski bez przyzwolenia obywateli tego kraju? Co rządem kieruje, że oddają wszystko tej mafii?
  Trzeba by spojrzeć trzeźwo i zapytać dlaczego? Dlaczego niszczą przyszłe pokolenia? Dlaczego robią krzywdę swoim następnym pokoleniom, które być może przeleją dużo krwi, aby pozbyć się czarnego pasożyta? Czy czarne rozpasane nieroby, mają mieć cały czas priorytet w każdej dziedzinie naszego życia?

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę podpisujcie petycje, zanim czarna zaraza połknie całkowicie nasz Kraj.

  http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest po prostu czysty biznes pomiędzy kościołem a politykami: kościół poprzez ambony daje politykom wyborców a za to politycy dają kościołowi kasę i władzę. Bo dzisiaj politykom na rządzeniu nie zależy dlatego tak łatwo oddają władze kościołowi łamiąc wszelkie zasady demokracji; a dzięku temu że mają wyborców to utrzymują się przy korycie. Podsumowując jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze bp dzisiaj sejm i kościół to takie dwa parabanki- biorą kasę obywateli a obywatele nic z tego nie mają!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ta świnia zadowolona że jest sprzedawczyk i to podwójny, bo ci sami służyli moskwie co teraz watykanowi, ale jak mamy bezkarność do tego typu patologii, to rechoczą zadowoleni z siebie;

  „(…) Odrzucenie komunizmu stworzyło puste miejsce, które łatwo zajmuje konkurencyjna doktryna ideologiczna: fundamentalizm katolicki.” Pierwszym testem drogi do sukcesu było bezprawne wprowadzenie religii do szkół publicznych. Testem krzyżowym nazwała Pani Profesor operację zwaną „konsultacją społeczną” przy zbieraniu podpisów poparcia dla ustawy antyaborcyjnej, w tym liczne, jawne akty szantażu i łamania zasad elementarnej przyzwoitości (np.: zbieranie podpisów wśród małych dzieci, w tym w szkołach dla upośledzonych). Nikt za to nie został ukarany ani nawet łagodnie skarcony?! W ramach polityki faktów dokonanych utrudniono też rozwody przenosząc je z sądów rejonowych do sądów okręgowych, a w Centrum Zdrowia Dziecka zlikwidowano placówkę zapłodnień „in vitro” i zabroniono lekarzom wykonującym badania prenatalne – „przyczyniania się” do przerywania ciąży. Rozdział ten Autorka kończy stwierdzeniem: „Mrzonki o skoku cywilizacyjno-kulturowym, o szybkim i bezpośrednim przejściu od komunistycznego modelu życia społecznego do modelu nowoczesnej, liberalnej demokracji trzeba pogrzebać razem z nadziejami na polski cud gospodarczy”.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robercie, nie poddawaj sie tak łatwo, mężczyzna potęgą jest i basta. Demokracji co prawda nie ma, ale jak by sie tak sprężyć, to nieźle by można było czarnym komandosom desant ukrócić.


   Jak zwykle proźba podpisujcie Kochani Rodacy


   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
 5. Polska już nie jest Polską jesteśmy kolonią watykanu.Kler osiągnął swój cel,podziękujmy naszym rządzącym czyli sługusom watykańskim oni nie liczą się z opinią obywateli,mają nas głęboko w tyłku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mirku, bo nasz rząd, nie jest za obywatelami, tylko za klerem. Zobacz jak dla paru złotych się sprzedaja a przy okazji niszczą nasz kraj, zapominając, że ich dzieci opanuje czarna mszyca. Nie wazne dla nich nic oprócz pieniędzy i nierządu.

  OdpowiedzUsuń