Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Abp Nycz wręczył watykańskie odznaczenie prezesowi Trybunału Konstytucyjnego za 'zasługi dla Kościoła'

Bp Kazimierz Nycz
Kazimierz Nycz
fot. Wprost
Rok 2015 | Wyborcza.pl:

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński został odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła [rzymskokatolickiego - red.] i systemu prawnego w Polsce.

- To szokujące. Dziwię się, że prezes przyjął to odznaczenie, a szczególnie, że przyjął je jako urzędujący prezes - skomentował dr Paweł Borecki z Katedry Prawa Wyznaniowego na UW (wyborcza.pl, 25.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

To jest jeden z tych faktów, które łatwo można wskazać ludziom wątpiącym o wyznaniowym charakterze Państwa polskiego. W uzasadnieniu przyznania odznaczenia wprost stwierdza się, że prezes TK zasłużył się reprezentowaniem światopoglądu Karola Wojtyły. Urzędnik stojący na straży Konstytucji nie powinien mieć żadnych zasług dla jakiejkolwiek ideologii religijnej, w tym watykańskiej.

20 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Za dwa lata,jak tak dalej będzie to już nie będziemy Polakami ale watykańczykami,kler nam to zapewni z wraz klerykalnymi posłami.Suchocka też dostała Order Orła Białego za wierność watykanowi.Ja pierniczę.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
 2. Powiem krótko : Panie Nycz , Panie profesorze : BÓJCIE SIĘ BOGA !!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. W Polsce klerykalizacja życia publicznego następuje w szybkim tempie:

  - w szkole religia i władza katechety są tego przejawem,

  - w szpitalach publicznych - władza lekarzy podpisujących klauzulę sumienia i przyznających więcej praw zarodkowi i płodowi niż kobiecie w ciąży,

  - w aptekach - władza aptekarza, który także na tę klauzulę się powoła,

  - w urzędach - zawierzanie miasta Maryi (było już głosowanie w takiej sprawie w gminie pod Warszawą),

  - w kulturze: knebel na wypowiedzi, spektakle, dzieła, które "urażają uczucia religijne", przykładem takiego knebla może być ostatnia nagonka na spektakl "Golgota Picnic", a wcześniej na artystyczną instalację "Adoracja Chrystusa" wystawianą w warszawskiej Zachęcie.

  Ciekawe, kto będzie następny?

  Był już Nergal. Pod stos pójdą teraz stare nagrania Agnieszki Chylińskiej z okresu O.N.A. Potem kobiety samotne, bezdzietne pary, niewierzący i innowiercy oraz joga psycholog i psychoterapeuta (bo - powiedzmy - nie pracuje zgodnie z sumieniem).

  Czy więcej wiary w przestrzeni publicznej oznacza więcej życzliwości, miłości bliźniego, tolerancji? Nie, wręcz przeciwnie! Fala klerykalizacji niesie za sobą nienawiść do kobiet, do artystów, do ludzi żyjących w sposób inny niż tradycyjny.

  Być może Bóg kocha wszystkich ludzi bez różnicy: mężczyzn, kobiety, uczniów, artystów, ale jego ziemscy przedstawiciele (biskupi, posłowie prawicy), którzy prowadzą akcję klerykalizacyjną w Polsce, już nie. Wszystko im przeszkadza, wszystko ich drażni, wszelka dyskusja o problemach związanych ze zmieniającym się światem jest według nich zabroniona. Brak im tolerancji, otwartości na drugiego człowieka.

  Nie podoba mi się takie zamknięcie, taka chorobliwa nienawiść do innych.

  Chcę kupować antykoncepcję w aptece, chcę, aby bezpłodne pary miały dostęp do in vitro, chcę, aby moje dziecko miało prawo do etyki w szkole, chcę iść na spektakl "Golgota Picnic". Nie wyobrażam sobie, że jakaś grupa mi to uniemożliwi.

  Czy byłoby do pomyślenia, żeby niewierzący/ateiści manifestowali pod kościołami i przeszkadzali we mszy?

  Dlaczego zatem konserwatywna prawica właśnie to robi: nie daje innym iść na spektakl, nie daje innym korzystać z życia?

  W opisanym wyżej kontekście wydaje mi się, że państwo ma pewne obowiązki wobec obywateli - wszystkich obywateli. Chciałabym, aby mój kraj działał w poszanowaniu swoich obowiązków i w poszanowaniu praw wszystkich swoich obywateli. Chciałabym, aby kraj, w którym żyję, był państwem świeckim i nie staczał się w kierunku państwa wyznaniowego. Chciałabym, aby urzędnicy państwowi, ministerialni i prezydenci miast kierowali się prawem, a nie swoim sumieniem. Chciałabym, aby posłowie byli posłami, a nie kaznodziejami, aby reprezentowali ludzi, a nie interesy kościoła. Czy te wymagania są za duże wobec nowoczesnego, postępowego państwa? Ja za przeproszeniem pierdole taką Polskę,chciałbym mieć 30 lat i nie dziwie się że Polacy z kato landu dają nogę.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirku, to jest to, wszyscy chociaż w połowie tak powinni myśleć, wtedy resztę czyli druga połowę tych myśli, byli by w stanie zauważyc sami. Niestety, głupota ludzka nie zna granic, co widać na każdym kroku. Wszyscy chcą kariery, zbawienia, nie wiadomo czego jeszcze, a po drodze gubią to co najważniejsze. Sprzedają siebie, swój kraj i idee, dla zasranej armii czarnych pachołków, którzy pod płaszczykiem niby miłosierdzia, grabią wszystko co moga na Twoich oczach a Ty musisz później pracować na takie szmaty.
   Nie mam nic przeciwko dekorowaniu się i obwieszaniu krzyżami zasług, ale to co się stało jest przekierowaniem na ukrzyżowanie pozostałych ludzi. Inaczej tego nie mozna odebrać.
   Pozdrawiam.

   Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.

   http://wyborcza.pl/0,141703.html

   http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?petycjeid=10877&podpis_rodzaj=2


   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
 4. Ciekawe czy podczas wręczania rzeczonego orderu biskup w akcie braterstwa dusz cmoknął prezesa po breżniewosku? To się wpisuje idealnie w tradycję, za którą tak tęsknią, że nawet prawo gotowi łamać.
  Smutne jest to, że ludzie w Polsce, niezależnie od swojego statusu społecznego, tak ochoczo rezygnują z rozumu na rzecz wiernopoddańczego służenia jakiemuś Panu. Przed 1990 rokiem był nam Panem PZPR, teraz Watykan a raczej jego lokalni przedstawiciele. Wielu poczuło tę koniunkturę i popłynęło z prądem byle utrzymać się przy korycie. Jakie to żałosne. Gdybym był młodszy wyjechałbym z tego katolandu bez skrupułów i od razu.
  Cwaniaki wszelkiej maści rozszarpują Polskę jak te sępy. Wielu dobierało się do tej wisienki na torcie, ale faktycznym zwycięzcą jest kler. On uzyskał, czytaj rozgrabił rękami swoich sługusów, najwięcej i ten apetyt ma nadal niezaspokojony.
  Te orderowanie odbieram jako wyznacznik naszej państwowości de facto już wyznaniowej. Powstaje państwo ala Iran Europy centralnej. Urzędnik państwowy na tak wysokim stanowisku powinien mieć na tyle ogłady, rozumu czy honoru, by nie dać się wciągnąć w te sprytne gierki watykańskie.

  Podpiszmy petycję póki nie za późno:
  http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę przeczytajcie koniecznie

  http://wyborcza.pl/0,141703.html  /1,105405,16817936,Apel_do_wladz_Rzeczypospolitej_Polskiej_w_sprawie.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest dziwne że ten trybunał podejmował takie a nie inne decyzje, jak ostatnio ubój rytualny, jego zakaz przecież podważył głupkowatym i szokującym uzasadnieniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, otrzymał papieskie odznaczenie "Pro Ecclesia et Pontifice", w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła i społeczeństwa. - Jestem szczęśliwy, gdyż jestem Polakiem, chrześcijaninem i katolikiem. Przecież to Kościołowi zawdzięczamy, że po latach zaborów i totalitaryzmów możemy mówić i myśleć po polsku - (raczej po watykańsku) powiedział prawnik, odbierając odznaczenie z rąk kard. Kazimierza Nycza.Pytam się co zawdzięczamy kościołowi że rozkradli majątek narodowy nie płacąc podatków i decydują za nas jak mamy żyć itd.Państwo polskie nie powinno też dotować żadnej religii z pieniędzy podatników. W większości krajów europejskich (ale i nie tylko) kościół jest dotowany tylko z tego co przekażą mu wierni. Nie do pomyślenia jest aby rząd zamiast na edukację, oświatę, czy chore dzieci przeznaczył chociażby złotówkę dla jakiejkolwiek sekty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze piszesz Mirku.
   Dlatego wstawiaj linka z petycją gdzie sie da, trzeba troche podpisów,
   jak wszyscy bedziemy tylko stekać jak to robimy dotychczas to nic nie uzyskamy. Pamietajcie, że w jedności siła. Dlatego oprócz komentarzy róbmy co powinniśmy bo jak nikt sie nie będzie przeciwstawiał, to po nas.

   Usuń
  2. Witam Basiu,masz rację,ale to jest głęboko zakorzeniony pasożyt. Jaki kraj czerpie korzyści z prawie całego świata?? Watykan ma swoje kolonie,skąd nieprzerwanie płynie struga bogactwa i umacnia swoje pozycje w każdym katolickim kraju,zdobywając grunty,budynki i datki od wiernych.Dlatego wszędzie gdzie mogą ,ślą misjonarzy aby powiększać wpływy.Tych krajów pod wpływem kościoła katolickiego,jest dużo,są to przeważnie biedne kraje,gdzie najlepiej pod nazwą tradycji, utrzymuje się ciemnotę i powoli pozbawia się te kraje samostanowienia.Pośród tych krajów, Polska jest na pierwszym miejscu,pod względem głupoty, bo jako jedyny kraj ,podpisała haniebny konkordat w takiej formie w jakiej żaden rząd ,żadnego kraju ,nigdy by nie podpisał.Kiedy świętujemy dzień niepodległości,to ogarnia mnie śmiech.Jakiej wolności to dzień???? Nigdy nie byliśmy wolni a od 23 lutego 1998 oddano nas pod władzę,Watykanowi.I co tu świętować ,nadal jesteśmy pod zaborem!!!!My sami nic nie zrobimy,obserwuje sondaże przed wyborcze alb prowadzenie ma Pis lub PO oni niczym się nie różnią.Nie ma tu za kim głosować,nasi rządzący przysięgli wierność Watykanowi. Kandydatka na prezydenta z ramienia SLD jest bardzo intensywna za kościołem.My jako społeczeństwo,jesteśmy spragnieni żeby ktoś nami rządził(nie wszyscy),najpierw Moskwa a potem Watykan.Pozdrawiam i życzę miłego dna,może się mylę ale rodacy powinni powstać z kolan.

   Usuń
 8. Oj Robercie, czego oni juz nie podpisali albo nie sknocili.
  Wszystko wskazuje na to, że trzeba robić co można aby powstrzymac watykańska masę czarnych baranów.
  Umieszczaj gdzie możesz tego linka z apelem do podpisania to jest też jakaś szansa, tylko trzeba troche tych podpisów zebrać. Kto może niech organizuje podpisy, to ważne przynajmniej dla naszych dzieci i wnuków. Trzeba mieć świadomość że następne pokolenie zostanie zawłaszczone przez watykańską mafię. Nie należy do tego dopuścić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już podpisałem. A co do rytualnego uboju, to zabobon, gdzie pierwotniaki myśleli że przez spuszczenie krwi mięso dłużej świerze, obecnie kiedy mamy lodówki, nawet jak ktoś wierzy że zabobon prawdziwy jest, a nie jest, to od czego są te lodówki? W domu zamrażarka, a ten rytualnie, to jest dopiero bezmózgowość. A co zrobił ten trybunał, uznał że religia stoi ponad dobrem zwierza i obalił zakaz rytualnego, no w pale się nie mieści. Co ludzi zszokowało, ale jak mamy takie buraki co głoszą wbrew historii jak nas kościółek podczas zaborów kochał, no to wiadomo.

   Usuń
  2. Gdyby cofnąć czas, to ten bydlak order z moskwy by dostał i płakałby, jak to ZSRR się nami opiekuje, jak byśmy bez braci z moskwy nie dali rady wyprostować niesprawiedliwy świat, ale czujność nasza i braci z moskwy musi być wyczulona, bo karły reakcji zachodniego dekadentyzmu, nam ten raj co nam bracia z moskwy dali chcą zniszczyć, swoją plugawą demokracją...hlip..hlip, buzi towarzyszu, cmok..cmok po japach.

   Usuń
  3. Zgadzam sie Robercie.
   Zobacz co ludzie wykształceni z Polską robią, dla pieniedzy dla kariery, nie myslą o przyszłości swoich potomnych, co za hańba dla narodu polskiego.
   Przesyłam jeszcze linki, jeden już podpisałes, wszystkim co podpisali dziękujemy,

   http://wyborcza.pl/0,141703.html

   http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?petycjeid=10877&podpis_rodzaj=2


   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
  4. Naziści czyli szwabki ze wsi zawłaszyli pojęcie patryjotyzmu, a przecież na tym polega patryjotyzm, że polska nie może być zależna od dyktatur moskwy czy watykanu, bo te państwa mają bardzo często sprzeczne interesy z polskim interesem, tym samym jeśli ważny jest interes szkodliwy dla polski, to mamy ewidentą zdradę. Następny protest chciałbym widzieć, odnośnie uboju rytualnego dla zdrajców narodowych. Bo szybka śmierć to litość, zdrajaca powinien drgać aby w ostatniej chwili pojąć jaką szmatą jest i jak szmata kończy, zaprzedana obcej dykaturze. Przecież amerykanie mają do tej pory alergię gdy prezydentem ma być katolik, bo pojawia się pytanie, jakie państwo będzie wspierał. Pierwszym katolikiem był Kenedy i zgadnij dlaczego dwukrotnie składał przysięge na flagę stanów zjednoczonych?

   Usuń
  5. Bo powiedział, "tak mi dopomóż bóg"? Pieprznął gafę.

   Usuń
 9. Dlatego że tak paniecznie się bali że nie dla ameryki tylko watykanu będzie prezydentem, zwróć uwagę na wycieki z wikleaks jak amerykanie interesują relacją polskiego stanu z watykanem, gdzie im szaleje na dodatek fundamentalizm katolicki w amerycy i to jest przyczyna.... ZAPOMNIJ O WIZACH.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale jak chcecie się podenerwować to mamy księdza na temat nagrody dla trybunału, uprzedzam dowiecie się że niezawisłość trybunału i sądów to komunizm....


  http://m.onet.pl/wiadomosci,wk3p0

  OdpowiedzUsuń
 11. Ludzie czy Wy nie macie wiekszych problemow....

  OdpowiedzUsuń