Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wąsewo. Ksiądz katecheta straszył uczennice diabłem. Przerażone dziewczynki zabrało pogotowie

religia katecheza szkoła Wąsewo Tomasz P. dzieci dziewczynki pogotowie szatan diabeł średniowiecze
Tomasz P.
fot. Super Express
Rok 2013 | Ostrowski Portal Internetowy:

Wszystko zaczęło się 17 lutego, kiedy kilka dziewczynek wróciło z rekolekcji odbywających się w Łomży. Ksiądz Tomasz, wikary z wąsewskiej parafii, przywiózł je na plebanię, żeby porozmawiać o przebiegu rekolekcji. Wtedy domniemane siły nieczyste miały zaatakować po raz pierwszy - jedna z dziewczynek zaczęła przeraźliwie krzyczeć, uspokoiła się dopiero po odmówieniu modlitw.

Kolejny kontakt ze Złem miał nastąpić kilka dni później. Nastolatka uczęszczająca na spotkania parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaczęła utrzymywać, że widziała Szatana.

Trzeci incydent miał miejsce 22 lutego, w wąsewskim Zespole Placówek Oświatowych. Jedna z uczennic wpadła w histerię, po niej - trzy następne. Dyrekcja zmuszona była wezwać pogotowie.

(...) Po kilku dniach demony dały o sobie znać po raz czwarty. Ich ofiarą miała paść dziewczynka, która wcześniej dostała ataku na plebanii, jednak tym razem do incydentu doszło w szkole.

(...) Mieszkańcy Wąsewa niechętnie wypowiadają się o całej historii, ale raczej nie wierzą w opętanie. Część z nich obarcza winą wikarego, który namącił dzieciom w głowach, opowiadając o Szatanie i działaniu Złego.

Dyrektor wąsewskiego gimnazjum Roman Malicki przyznaje, że niektórzy rodzice domagali się odsunięcia księdza Tomasza od pracy z dziećmi, ale wikary dalej prowadzi zajęcia w szkole. Dyrektor broni młodego księdza i podkreśla, że jest on pedagogiem przygotowanym do pracy z młodzieżą. Na trzech dotychczasowych spotkaniach z rodzicami zarówno dyrektor, jak i psycholog apelowali o dystans do całej sprawy i niewyciąganie pochopnych wniosków. Z rodzicami spotkał się również proboszcz wąsewskiej parafii (ostrowmaz.com, 11.03.2013).

***

Komentarz redakcji:

XXI wiek: neośredniowiecze w polskiej szkole.

19 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Jak widać, dzieci zostały oddane we właściwe ręce księdza psychopaty.
  Mnie interesuje stanowisko dyrektora szkoły, czy jemu też nie warto było by sie przyjrzeć uważniej. Brzydzę się lizodupcami a dyrektor w imie swojego stanowiska, pozwala nadal zboczonemu psychopacie na kontakt z dziećmi. Kim są ci rodzice? Też pewnie manipulowanymi ludźmi zastraszonymi diabłem. To jakaś paranoja. Przecież księża nie są pedagogami, jak on jest pedagogiem, niech zaświadczy to dyplomem.
  Księża są mącicielami, uczą ich tylko posłuszeństwa, manipulanctwa i cwaniactwa, to ich wykształcenie. W życiu nie zachował by się pedagog w ten sposób w stodunku do dzieci. Kolejny raz same kłamstwa i oszustwa a ręka rękę nadal myje. Jestem zniesmaczona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest molestowanie seksualne i psychiczne, ten ksiądz się pastwił nad tymi dziećmi, według psychologicznych badań straszenie dzieci piekłem , szatanem itd..jest na równi traumatyczne, jak brutalny gwałt. Te dzieci będą teraz w życiu potworne lęki przeżywały. Poza tym czym jest szatan, to nienawiść własna, tak się bardzo kogoś nienawidzi że sadystycznie pragnie i wręcz widzi obiekty nienawiści w płomieniach piekielnych. Jak kogoś nie cierpimy to co mówimy,- niech ciebie piekło pochłonie, a obrazy w głowie dają nam jego katorgę jako satysfakcje, że go coś takiego spotka. Ten ksiądz raczej powinien być leczony bo im bardziej nienawidzi tym częściej we wszystkim szatana zobaczy, aż kogoś zabije. Jak rodzeństwo ze świętokrzyskiego co matkę zakatowali bo szatana w niej widzieli( czytaj tak bardzo nienawidzili) i też było pojenie wodą święconą i łamanie żeber, kopanie itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coraz częściej będziemy mieli takie przypadki, bo szatan to projekcja nienawiści, a u nas panowie egzorcyści znowu ten mechanizm wprowadzili na polski grunt.


   Ostrowiec Świętokrzyski: zabili matkę, odprawiając na niej egzorcyzmy

   Najpierw było całowanie krzyża i wlewanie wody święconej do ust. Potem metody stały się znacznie bardziej brutalne. 75-letnia kobieta z Ostrowca Świętokrzyskiego zginęła z ręki swoich własnych dzieci. 39-letni syn i 38-letnia córka tłumaczą, że odprawiali "egzorcyzmy" na matce, bo chcieli wyrzucić z niej Szatana.

   Rodzeństwo przyznało się do winy i przebywa w areszcie. Zgodnie z ustaleniami policji staruszka była bita, jeśli nie chciała poddawać się "egzorcyzmom" ze strony własnych dzieci. Polegały one na zmuszaniu do picia święconej wody, całowania krzyża, modlitwy. Potem dochodziło do bicia, które skutkowało m.in. połamaniem staruszce żeber.

   Na dramat maltretowanej kobiety nikt nie zareagował. Dlaczego? Sąsiedzi nie widzieli staruszki od wielu miesięcy i uważali, że jest chora na alzheimera. Nigdy nie zwróciła się też po pomoc.

   - Osoby starsze mają większą tendencję do ukrywania tego, co się dzieje w ich rodzinach, trochę ze względu na wstyd, boją się też samotności, opuszczenia przez rodzinę - mówią psychologowie.

   Usuń
  2. Pierwszy raz brak mi słów do komentarza tego co przeczytałam.
   Szatan to CAŁY KLER!!!!!!!!
   Jak tutaj nie splunąć takim czarnym baranom w pysk.

   Usuń
  3. Basia
   Kościółek dopiero się rozkręca, tam gdzie wartości świeckie nie równoważą religii, ona pokazuje prawdziwe oblicze;


   Dzieci ofiarami okrutnych egzorcyzmów

   W Nigerii ofiarami takich podejrzeń padają najmłodsi, czasem nawet niemowlęta. Według szacunków w ciągu ostatnich dziesięciu lat w tym afrykańskim kraju o stosowanie czarów oskarżono ok. 15 tysięcy dzieci.

   Nagła śmierć rodziców, choroba brata, nieurodzaj... - to wszystko może sprowadzić nieszczęście na zupełnie niewinną osobę, na którą padnie podejrzenie, że jest opętana i odpowiada za niepomyślny okres. Ale nie tylko zbieg okoliczności bywa interpretowany jako działanie siły nieczystej. Zwykłe marzenie senne czy nadpobudliwość dziecka często są równoznaczne z jego kontaktami z szatanem.
   Diablęta zakopuje się żywcem
   Los dzieci jest wyjątkowo okrutny. Małe "diablęta", odrzucane przez ich własne rodziny, muszą uciekać z wiosek, w których się wychowywały. Ale zanim wyrwą się z rąk prześladowców, stają się ofiarami najbardziej wymyślnych tortur, przywodzących na myśl średniowieczne metody walki z czarownicami. Oblewanie wrzątkiem, przypalanie żelastwem, przywiązywanie do drzew, głodzenie, bicie, a nawet zakopywanie żywcem - okrucieństwo współplemieńców trudno opisać. Tortury mają skłonić maluchy do przyznania się do kontaktów z ciemnymi mocami.

   http://m.interia.pl/facet/news,nId,450882

   Usuń
  4. Cóż. Dyrektor nie ma nic do gadania. Z tego co wiem ta mafia sama organizuje wszystko i ustala kto ma uczyć w religii w jakiej szkole. Dyrektor nie może w tej sprawie ruszyć palcem. Trzeba się zgłosić do biskupa chyba...

   Usuń
 3. W ostatnich latach w polskim kościele liczba egzorcystów wzrosła z kilku do ponad 100. Na czele ruchu egzorcystycznego stoi Hoser, biskup który patronował objazdowym spotkaniom po Polsce Bashobory. Ponadto KK, ponad rok temu rozpoczął wydawanie pisma Egzorcysta.
  Historie z Ostrołęki i Ostrowca Świętokrzyskiego, nie są zatem odosobnionymi przypadkami lecz mają swoje podłoże, glebę z której wyrosły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, jak wiesz że nienawiść jest negatywna to kontakujesz się skąd takie uczucia, jak przeprojektujesz nienawiść w kogoś na zewnątrz, to tylko zabić pozostaje tego szatana, bo tu działa samooszustwo, nie ty jesteś winien tylko jakiś szatan, a z nim trzeba zrobić porządek.


   Jeśli ktoś jeszcze wierzy, że religia nie robi ludziom wody z mózgu, ma na to najlepszy dowód. Eder Guzman-Rodriguez, 28-letnii mężczyzna z Virginii, doszedł do wniosku, że jego córka, która ledwo skończyła dwa lata, została opętana przez diabła. Fakt, małe dzieci bywają nieznośne, ale to raczej ich własna natura, w którą diabeł nie ma powodu się mieszać. Pan Rodriguez wiedział lepiej i w listopadzie 2011 roku przystąpił do odczyniania uroku. Najpierw zadbał o to, by nikt nie przeszkodził mu w egzorcyzmach. Bił więc i dusił żonę, matkę Jocelyn, tak długo, aż kobieta straciła przytomność. Potem zabrał się za córkę, którą potraktował taką samą kuracją.
   Oczywiście 2-letnia dziewczynka nie była w stanie przetrwać takich zabiegów. Straciła przytomność i życie. Eder Guzman-Rodriguez został skazany na ponad 20 lat więzienia, ale co najgorsze, jego pobita żona jest święcie przekonana o słuszności działań męża.


   Siedemnastolatka w depresji. To ci nowość! Tym bardziej jeśli jej dziadek zmarł zaledwie tydzień wcześniej. To jednak, co wszyscy normalni ludzie uznaliby za naturalną reakcję, nie okazało się naturalne dla rodziny Charity Miranda-Martin z Nowego Jorku. Jej mama i siostry doszły do wniosku, że zły nastrój dziewczyny to z pewnością sprawka demonów, którym zaaplikowały 7,5-godzinną kurację wypędzającą. Coś, czego nawet diabeł nie byłby w stanie zdzierżyć. Zwłaszcza kiedy poduszkę (mającą posłużyć do uduszenia demona) zastąpiła plastikowa torba. Nie wiadomo, czy matce udało się udusić demona, na pewno jednak zdołała udusić własną córkę.
   Po wszystkim pani Miranda-Martin razem córkami wysłuchała jednej z piosenek Franka Sinatry, poczytała Biblię i położyła się spać. Do więzienia ostatecznie nie trafiła. Sąd uznał ją za kompletnie pomyloną i zamknął w szpitalu psychiatrycznym. Na zdrowie.


   Roczna dziewczynka i opętanie? W chorych umysłach niektórych religijnych rodziców wszystko może się zdarzyć. W chorych umysłach nowych partnerów dzieci bywa jeszcze gorzej. Amora Bain Carson miała trzynaście miesięcy, kiedy nowy chłopak jej mamy uznał, że dziewczynka z całą pewnością jest opętana. Rzecz działa się w Ameryce w 2008 roku, więc o Obamacare nikt jeszcze nie słyszał. Blaine Keith Milam i mama Amory próbowali zebrać pieniądze na pomoc prawdziwego egzorcysty, ale jakoś im nie szło, w związku z czym postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. I - jak się później okazało - nie tylko ręce.
   Egzorcyzm według Blaine'a Milama okazał się wyjątkowo brutalny, śmiertelny, a na dodatek uwzględniał takie - konieczne zapewne - elementy jak choćby seksualne wykorzystanie rocznej Amory. Mama bestialsko zabitej dziewczynki resztę życia spędzi w więzieniu, Blaine Milam oczekuje na wykonanie wyroku śmierci. I to dopiero będzie egzorcyzm.

   Być może istnieją różne sposoby leczenia autyzmu - to kwestia, którą należałoby pozostawić niezależnym (od firm farmaceutycznych) lekarzom i naukowcom. Jedno jest jednak pewne - egzorcyzm wcale na autyzm nie pomaga. Boleśnie przekonał się o tym Terrance Cottrel Junior z Milwaukee. Ponieważ, przyprowadzony do kościoła, niemiłosiernie przeszkadzał babciom w modlitwie, z godnym podziwu chrześcijańskim miłosierdziem uznały one, że dziecko wcale nie ma autyzmu, tylko diabła w sobie.
   Szczegóły "leczenia" nie są znane - może to i lepiej. Tak czy inaczej Terrance dołączył do grona dzieci uśmierconych egzorcyzmami.

   Usuń
  2. To niesamowite bestie, barbarzyńcy i krwiopijcy.
   Satanizm jest ponoć złem ale tylko taki który ich nie dotyczy.
   Cóż się dziwić, skoro kk, ma najwięcej krwi na brudnych łapach.
   Jeśli chodzi o całą tę bandę, konkretnie o czarną armię nierobów, zawsze sprowadza ona zło i nieszczęścia na ludzi którzy dali się opętać tym czarnym szatanom. To jest przykład do czego prowadzi pranie mózgu, przez jedynie słuszną wiarę.

   Usuń
  3. Basia
   Dlatego ważne jest aby ludziom nieświadomym tłumaczyć, pokazywać fakty, że tak naprawdę egzorcyści w polsce to mordercy, to jest właśnie święta inkwyzycja. A to jest gorsze od faszyzmu, bo wiesz oni we wszystkim mogą zobaczyć szatana i tak jak poczytasz co jest szatanem na stronie egzorcystów, to całego naszego świata nienawidzą. Cały nasz świat pragną zniszczyć pokrzykując gdzie się da szatan. Myślisz co wypędzli z kobiet palonych na stosie...no właśnie

   Usuń
  4. Dobrze piszesz, dlatego komu mogę uświadamiam co sie tak naprawde dzieje.
   Jednak niektórzy nie nadają się do takich rozmów bo pozostaną dożywotnio w bagnie na które narzekają ale tak naprawde to wisi im to. Za to u ich dzieci widac są im bliższe horyzonty jasnego myślenia. Młodzi się buntują, jest to bardzo dobry sygnał, widać to ich zniechęcenie i bunt na każdym kroku. Najgorzej z tymi co się kąpią w soboty, tutaj jak ci ludzie kiedyś odejdą, wtedy zrobia miejsce konkretnie myślącym, ja w to wierzę. Małymi kroczkami ale do przodu. Kończąc wywód na ten temat, zastanawiam sie jeszcze, czy jest jakaś dziedzina życia w której kler by nie maczał łap?
   Dlatego ważne jest, żeby mieć ciągle dzieci pod kontrolą, rozmawiać z nimi bo nasze dzieci są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo ze strony kleru.

   Usuń
  5. Basia
   Błąd tych inteligentnych ( ja wolę się gapić niż myśleć ;-) ) polega na tym iż uważają egzorystyczne wymysły za głupotę i zabobon i się tym niebezpieczeństwem nie chcą zajmować, a tu co chwila, krzyki nienawiści że ktoś jest szatan i dochodzi do tragedia. Jak przykładowo, matka córki dowiedziała się że ta nie chodzi na religię i sobie stwierdziła że to szatan tak się broni, to wydarzenia z polski. Oddała córkę księżom i teraz dziewczyna siedzi na zakładzie psychiatrycznym, bo po egorcyzmach wszędzie u ludzi w oknie widzi szatana, podobnie jak te dziewczyny w artykule ma ataki histerii.


   Usuń
  6. Anonimowy, wiesz co? Oni ze wszystkich robią nienormalnych ludzi i myślę, że poddaja dzieci jakiejś hipnozie po której występują tak dziwne zachowania. Oby ten cały kler piekło pochłonęło i zżarł ich ten twór który wymyślili czyli szatan.
   Serdecznie im życzę samych szatańskich dni.

   Usuń
 4. W Polsce trzeba koniecznie i to jak najszybciej:

  1. Zerwać konkordat
  2. Zlikwidować etaty kapelanów
  3. Zlikwidować etaty katechetów
  4. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  5. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  6. Wyprowadzić religię ze szkół
  7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
  8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach
  Ale to marzenia ściętej głowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirku, oj Ty pesymisto, da radę wiele z tych punktów wygonic, tylko trochę czasu i chęci potrzeba. Wszystko przez to, że te właśnie pisuary licznie pędzą do urn. Reszta nie wiem, czy jest sśepa czy głucha? Oby w następnych wyborach nie uczęszczający w końcu zrozumieli, że sami sobie krzywdę robią a czarni łapki zacierają.

   Usuń
  2. Witam,Basiu masz rację a ja może przesadzam.Nie ma żadnej różnicy między PO a PiS jedni i drudzy liżą tyłek klerowi.TR się rozleciał to nie ma za kim głosować.SLD szkoda słów Basiu to za kim tu głosować.Pozdrawiam.

   Usuń
 5. W swoim życiu spotkałam wielu księży i katechetów/katechetek. Powiem jedno do tej pory pamiętam moje emocje związane z pytaniem zadanym przez katechetkę w trzeciej klasie podstawowej: "Czy jesteś gotowy/gotowa zginąć za Jezusa? ". Było to dla mnie traumatyczne skoro pamiętam to po 15 latach tak jakby to było wczoraj. Po napisaniu wypracowania pt. Nie jestem jeszcze gotowa umierać (przypominam w trzeciej klasie podstawówki) wysłuchałam długiego monologu owej pani na temat tego, że życie jest tylko przejściem do kolejnego duchowego etapu i nie warto się do niego przywiązywać po czym dostałam uwagę do podpisania przez rodziców o tym, że nie umiem zachować się na lekcji Religii. Trzeba było napisać jak inni "Jestem już gotowa umrzeć tak jak on na krzyżu"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Richard Dawkins

   MOLESTOWANIE UMYSŁOWE DZIECI

   Jakiś czas temu, po ujawnieniu przez media kolejnego przypadku seksualnego wykorzystywania dziecka przez księdza, otrzymałem list od pewnej Amerykanki w średnim wieku, która wychowała się w religii rzymsko-katolickiej. Kobietę tę, gdy miała siedem lat, seksualnie wykorzystał ksiądz z jej parafii. W tym samym czasie jej zmarła tragicznie przyjaciółka poszła do piekła, dlatego tylko, że była protestantką – tak przynajmniej kazała jej sądzić oficjalna doktryna jej Kościoła. Obecnie moja korespondentka jest zdania, że z tych dwóch sposobów znęcania się nad dziećmi: fizycznego i umysłowego, znacznie gorszy jest ten drugi. W jej liście czytamy między innymi:

   „Obmacywanie przez księdza w moim umyśle siedmiolatki pozostawiło wrażenie obrzydlistwa, podczas gdy myśl o mojej przyjaciółce znoszącej męczarnie w piekle rodziła we mnie paraliżujący lęk. Z powodu molestowania przez księdza nigdy nie miałam koszmarów sennych i nie budziłam się przerażona w środku nocy. Wiele bezsennych nocy kosztowała mnie natomiast myśl, że ludzie, których kocham, będą przez całą wieczność smażyć się w piekle. Koszmary te prześladowały mnie przez długie lata".

   Z całą pewnością nie ją jedną. Fizyczne wykorzystywanie dzieci przez księży jest ohydne, podejrzewam jednak, że przynosi mniej cierpień i czyni mniej trwałych szkód niż psychiczne znęcanie się przez katolickich wychowawców.

   Usuń
 6. słowo diabeł to oznacza to samo co kłamca ,
  więc pomieszanie pojęć a straszyć kłamcą to dotycz tych co nie mówią prawdy

  OdpowiedzUsuń