Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Dariusz Piórkowski: Nie mamy gwarancji, że ustawa o in vitro zostanie zaostrzona

Piórkowski SJ
Dariusz Piórkowski
fot. Michał Łepecki/AG
Rok 2015 | Dariusz Piórkowski (zakonnik) o rządowym projekcie ustawy o in vitro:

Jeśli ta ustawa wejdzie w życie, nie mamy żadnej gwarancji, że kiedyś zostanie zaostrzona. Zazwyczaj tendencja jest odwrotna - w kierunku liberalizacji. W świetle nauczania Kościoła wciąż pozostaje ona niezadowalającym i smutnym kompromisem moralnym, ale czy istnieje realna możliwość całkowitego zakazu "in vitro" w obecnej sytuacji społecznej i kulturowej w Polsce?

Źródło: deon.pl, 26.02.2015 | Przeczytaj wypowiedzi księży i biskupów na temat in vitro

***

Komentarz redakcji:

Osoby które opowiadają się za prawem do in vitro - nie tylko politycy, ale organizacje pozarządowe i wyborczynie/wyborcy - powinny trzymać rękę na pulsie, by nie doszło do zaostrzenia ustawy o in vitro przez fundamentalistów katolickich. Dobrym przykładem jest tu ustawa antyaborcyjna (jedna z najsurowszych w Europie), której zaostrzenia co rok chcą biskupi i ich posłowie. 

7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Przemoc, in vitro, aborcja, antykoncepcja, pigułka po, edukacja seksualna, gender, związki partnerskie, przedślubne kontakty to ulubione tematy na które wypowiadają się kapłani.
  Czy ktoś w ciągu ostatniego roku słyszał donosny głos Episkopatu w sprawie wojny na Ukrainie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, o wojnie ani mru mru. Typowe dla nich, z Hitlerem też nie chcieli otwarcie zadzierać. Kk niedawno wszak przybijał sobie piąteczkę z cerkwią w walce z 'cywilizacją śmierci' czyli z normalnością, życzliwością, tolerancją, edukacją. Cerkiew hołubi Putina, a kk pisuar, jedni i drudzy nastawieni na chapanie z budżetu i z ciemnego luda. Co do p. Piórkowskiego, zawód ogłupiacz, niech tego pana główka nie boli w sprawie in vitro, jego jakiekolwiek rozmnażanie nie dotyczy. Sam wlazł w to bagno, pozwolił aby obce stare chłopy w kiecach zadecydowały za całe jego życie osobiste w wieku 18 lat. I teraz sam za innych chce decydować i to za takich, którzy nic nie mają nic wspólnego z jego parszywą organizacją.

   Usuń
 2. Ustawa antyprzemocowa utkneła w senacie, by kleru nie gniewać, to i można rodziny bezdzietne, a tym bardziej palić na stosie dzieci z invitro, by kleru nie gniewać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powinno więc Was to dziwić ze kościół staje sie tak agresywny kiedy mowa jest o In Vitro czy innych medycznych procedurach sięgających po pełną kontrolę nad ludzkim organizmem.
   Gdybyśmy jednak nadal chcieli trzymać sie kurczowo tej dobrze nam znanej i percepowanej jako bezpieczną, przeszłości; to nadal chodzilibyśmy do kowala usuwać bolące zęby bez znieczulenia. Taka byłaby moja propozycja dla tych co tak pragną trzymać sie "tradycji".
   Ależ to było wiadome od samego poczatku ze kosciół nigdy nie był
   zainteresowany wolnością Polaków tylko zamianą "bezbożnej" tyranii na tyranię chrześcijańską. Kościół jako niedemokratyczna instytucja nie może pochwalać demokratycznych mechanizmów, to nie jest w ich interesie.

   Usuń
 3. Teraz wypowiada się zakonnik za miesiąc zakonnice ja pierniczę dom wariatów oni decydują jak mamy żyć.Polacy obudźcie się,potem będzie za późno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gwarancje to się dostaje przy zakupie np żelazka czy innego sprzętu.Co takiemu nieopierzonemu klesze do majtek damskich chce sie sięgać? Zawsze można sobie zrobić In Vitro mózgów czyż nie? Koniec z Wami, prostackie i średniowieczne bajki czas wyrzucić na śmieci i przy okazji sprzątnąć BURDEL jaki macie w kk. Od In Vitro są NAUKOWCY I LEKARZE panie PROSTAKU. Czas powrócić do swojego brewierza i celi .

  OdpowiedzUsuń
 5. Żeby było śmieszniej kler też rozdaje sobie tytuły naukowe - doktorów i profesorów nadzwyczajnych.

  OdpowiedzUsuń