Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Józef Michalik: Kościół poradzi sobie nawet bez pieniędzy

Józef Michalik
fot. Franciszek Mazur/AG
Rok 2015 | Józef Michalik (biskup przemyski):

(...) Dzisiejsze czasy są decydujące. Widzimy jak się rozpętała wielka wojna z Chrystusem, z wiarą, z Bogiem. Ona jest inna niż za czasów komunistycznych, kiedy ta propaganda była agresywna i zewnętrzna. Ona przybrała dzisiaj zupełnie inną postać, ale zawsze chodziło i chodzi o to samo: żeby przemienić sumienie człowieka, żebyśmy zaczęli słuchać fałszywych proroków. (...)

Kościół, Przemyśl, nasze diecezje i parafie poradzą sobie bez różnych sukcesów zewnętrznych, nawet bez pieniędzy. Poradzą sobie bez znajomości, ale nie poradzą sobie bez ludzi świętych. (...)

Źródło: ekai.pl, 27.02.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Michalika

***

Komentarz redakcji:

Redakcja zamieściła drugi akapit ze względów humorystycznych. 

Przeczytaj więcej w tekście portalu Money.pl z 2011 roku (poniżej wykres ilustrujący artykuł).33 komentarze: Leave Your Comments

 1. "Ona przybrała dzisiaj zupełnie inną postać, ale zawsze chodziło i chodzi o to samo: żeby przemienić sumienie człowieka, żebyśmy zaczęli słuchać fałszywych proroków. "

  Powiedział fałszywy prorok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bachory Szatana . Im wcale nie trzeba przeciwstawiać świeckości, wystarczy przeciwstawić chrześcijaństwo i będą wyli że atak na kościół. No bo co cesarskie cesarzowi co boskie bogu, tym samym władza jest pychą, szatańskim grzechem pychy którym Szatan kusił Jezusa. Tak ładnie jakiś chrześcijanin by ich tym Jezusem skrytykował, a oni by zaraz wyli że lewackie zastępy marksistowskiego Jezusa, z legionami Hitlerowskiego nazizmu, atakują kościółek.:)

   Usuń
  2. Dokładnie tak.

   Usuń
  3. Kler jak widzimy to faryzeusze, skuszeni władzą przez Szatana, do których lud nie powinien chodzić ani słuchać, bo niosą zgubę, tak przecież Jezus nauczał. A tu patrz nawet w kobiety rzucają kamieniami odnośnie ustawy antyprzemocowej itd.. Nawet to się zgadza, że Szatan degeneruje swoich służących i wystarczy popatrzeć na te mordy czy posłuchać bełkotu .

   Usuń
  4. To piękne, że coraz więcej ludzi otwiera oczy i dostrzega zbrodnie - zdegenerowanej próżniaczej mafii w sutannach.

   Usuń
 2. Ot cwaniak, bez kasy se poradzą, paplanie bez pokrycia, bo nie ma takiej siły w PL, która by ich dopływu rzeki milionów pozbawiła. Ględu ględu, a tymczasem fakty są takie, że dostają amoku, za każdym razem, gdy ktoś ośmieli się wspomnieć, że może by tak coś ograniczyć klerowi. Paskudny obrońca pedofila z Tylawy, zdemoralizowany do cna obłudny Michalik, który zwala winę na "lgnące" dzieci... "Wojna z Chrustusem", buahahaha najbardziej to kler z Nim wojuje, bo to ujma dla Jezusa, sympatycznej postaci z mitologii, mieć takich pazernych, zdemoralizowanych i głupich obrońców. No panowie typu Lapsus Michalik, nie da się jednocześnie bronić swoich pedofilów i Jezusa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sympatyczny nie był, do własnej matki i najlepszych przyjaciół odnosił się conajmniej opryskliwie, potrafił się pogniewać na drzewo figowe za to, że nie owocuje w zimie i przekląć je... i sporo innych dziwnych sytuacji.

   Usuń
  2. Cholerka, muszę ci przyznać rację, że Jezus był ciut crazy. Miał fajne momenty, ale i wtopy - drzewko figowe mnie też ruszyło, ale i ta gadka do kobiety, której nie chciał pomóc, bo nie była Izraelitką, w stylu "chleb dla dzieci, a nie dla psów" - tu mi podpadł po całości, wypisz wymaluj katolicyzm w pigułce - prymitywny stosunek do zwierząt i ludzi spoza kk. Jeszcze było wpędzenie demonów w bozi ducha winne świnie, które rzuciły się w przepaść. Korekta - sympatyczny w porównaniu z polskimi klechami, którzy go samozwańczo reprezentują.

   Usuń
  3. E tam się czepiliście tego Jezusa;

   Prawo Boże - słowa Jezusa

   Członkowie kościoła katolickiego chcą przeforsować prymat prawa boskiego nad prawem stanowionym. W Polsce (casus Chazana) funkcjonariusze kościoła wraz z grupą gorliwych katolików prawo boskie chcą stosować przede wszystkim w odniesieniu do ciężarnych kobiet, a nie w stosunku do samych siebie. W związku z tym może warto przypomnieć klerowi katolickiemu oraz zainteresowanym katolikom słowa Jezusa, o których być może zapomnieli zajęci tuszowaniem skandali pedofilskich oraz usprawiedliwianiem kościoła z grzechów najgorszych (w kontekście nauki Jezusa). Warto podkreślić, że w perspektywie pedofilii akurat prawo boskie jest bardzo wyraźnie określone i bynajmniej nie jest łagodniejsze niż prawo stanowione. Czytając Ewangelię, znajdujemy bowiem taką wypowiedź Jezusa:

   Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń. Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi. (Mt 18, 6-7)8.

   Warto również postawić pytanie: czy w kryzysie w który popadł kościół w związku z grzechami pedofilii, istnieje jakaś rada, czy wskazówka, której Jezus udzieliłby kapłanom, których narządy rozrodcze były, są, lub mogą być, powodem grzechu? Jak się wydaje, konkretną podpowiedź daje następujący fragment Nowego Testamentu:

   Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego. (Mt 18, 8-9)

   Jezus wypowiada słowa wstrząsające9. Kto jednak naukę Jezusa traktuje poważnie i dobrze ją zna, nie jest niczym zaskoczony. Cóż, Jezus nie był słodkim Jezuskiem z dagerotypu. Wracając do meritum: jeśli członkowie organizacji "kościół katolicki" chcą na poważnie udowodnić w sprawie pedofilii wyższość prawa boskiego nad prawem stanowionym, to mają czarno na białym napisane, co należy robić z pedofilami - właśnie według prawa boskiego, którego są takimi gorącymi entuzjastami.

   Albo Jezus, albo instytucja

   http://www.humanizm.net.pl/ppbos.html

   Usuń
  4. A co trzeba zrobić jeśli męskie przyrodzenie kleru jest powodem do ich grzechu?

   Usuń
  5. Jak widzisz Jezus twierdzi obciąć, ja raczej się zastanawiam co zrobić z głową, w której tyle grzesznych myśli się mieści, tych księży :-)

   Usuń
  6. Sądzę Robercie że to samo co Jezus wypowiada, czyli też obciąć.

   Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.

   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
  7. No jeśli seksualność jest w głowie a te głowy katolicki bardzo zdeprawowane, to zobacz świat oczami dewianta;

   1. To normalnie......

   Gender w przedszkolach
   Równościowe przedszkole, który ma uświadomić dzieciom zasady równości płci. W jego ramach autorki proponują m.in. zabawę w kalambury - jedno z dzieci "pokazuje" zawód, a pozostałe zgadują, czy chodzi o kobietę, czy mężczyznę. Później wraz z nauczycielem zastanawiają się, czy dany zawód musi być wykonywany przez osoby określonej płci, np. kucharka przez kobietę, a kominiarz przez mężczyznę.

   2. A teraz zobaczcie jak to normalne powyżej.... z zaburzeń seksualnych, widzą księża czyli dewianci;


   "Społeczeństwo zniewolone od seksualnego popędu"

   Pierwszym z nich jest krótka ulotka, która przestrzega przed genderem. A co to właściwie jest? W skrócie: "Seksualizacja", "ideologia, która uważa kobiecość i męskość za przeżytek, kłamstwo i opresję" i "żądanie pełnego dostępu do aborcji". Celem jest zaś "zniszczenie modelu rodziny", "stworzeniem społeczeństwa zniewolonego od seksualnego popędu", "wyrwanie dzieci z władzy rodzicielskiej", "stworzenie nowego człowieka" i "akceptacja dewiacji seksualnych".

   W punktach przedstawiono też zagrożenia. Wśród nich m.in.: przejście dzieci "na własność państwa i urzędników", "plaga seksoholizmu", "przestępczość na tle seksualnym", "plaga aborcji" i "wymieranie narodów".

   Sex club, sex shop i Cicciolina

   Szczególną uwagę przykuwa jednak obszerna broszura pt. "Gender. Cywilizacja śmierci" i jej rozdział dotyczący form działań edukatorów seksualnych w Polsce.

   Wśród wyobrażeń autorów tekstu na temat lekcji wychowania seksualnego znajduje się m.in. prezentacja "walizeczki z seks-gadżetami" (w adnotacji: "Sprawdzić, czy Janusz Palikot pożyczy wibrator"), wybór "lidera klasowego Seks-klubu", czy zakładanie "lokalnego Femenu".

   W ramach zadań domowych dzieci miałyby zapytać rodziców, "jakich seks-gadżetów próbowali", nauczyć się na pamięć numeru telefonu do Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, czy też wziąć udział w Paradzie Równości "do uzyskania zaliczenia przedmiotu".

   Klasowe wycieczki jawią się natomiast jako "wyjście do sex shopu", "odwiedzanie biur poselskich Wandy Nowickiej, Roberta Biedronia i Anny Grodzkiej", "fotografowanie kopulujących zwierząt w zoo" oraz "wyjście na warsztaty o miłości lesbijskiej i gejowskiej".

   W broszurze czytamy też o "Olimpiadzie Wiedzy o Seksualności Człowieka". Wśród przykładowych tematów znajdujemy m.in. kwestie "rozwijania porno-kompetencji", "roli Ciccioliny w polityce Włoch" i "seks-usług w domach spokojnej starości".

   "Śmiertelne zagrożenie naszej cywilizacji"

   Materiał został opracowany na podstawie wykładów abp. Henryka Hosera i Gabriele Kuby (niemieckiej socjolog, dawniej zajmującej się ezoteryką) artykułów zamieszczanych w katolickich peridykach jak i na frondzie.

   Usuń
 3. Michalik wam się już w główkach poprzewracało.Wielka wojna z chrystusem, z wiarą, z bogiem,masz na myśli wojnę na Ukrainie bo nie wiem o jaką ci wojnę chodzi bo na mojej ulicy nic nie zauważyłem.Michalak ćpanie szkodzi na mózg jak sobie poradzicie bez pieniędzy jak mówiłeś,dam ci numer mojego konta zrób przelew będzie na parę browarów i nie tylko. HA HA HA.

  OdpowiedzUsuń
 4. Biskup nie potrzebuje pieniędzy, ale ściema i kit dla owieczek. Oby sprawdziły się twe słowa- Amen!
  http://biznes.onet.pl/rzad-odbierze-ksiezom-pieniadze-kosciol-protestuje/t65jd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo nas puszczą i tak z torbami

   http://kontrazlewej.blogspot.com/2015/02/ministerstwo-spraw-koscielnych.html?m=1

   Usuń
 5. Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę


  http://www.pardon.pl/artykul/6051/nie_dajesz_na_kosciol_trafisz_na_czarna_liste

  OdpowiedzUsuń
 6. Nasi hierarchowie powinni jeszcze wprowadzić katolicki szariat a w Polsce jest wszystko możliwe. Po ich wypowiedziach można wywnioskować że czują się zagrożeni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pełen fałszywych proroków jest przecież Kościół Katolicki, który nawet wbrew swojej "świętej księdze" bałwochwalczo wznosi modły do krzyżyków, "świętych" obrazków i różnej maści ludowych przejawów "pobożności" w postaci koślawych, święconych z namaszczeniem przez kler katolicki, posążków. Niech pan Michalik znów lepiej zamilknie bo co otworzy paszczę, to zawsze jakiś paszkwil z niej wyfrunie. A tak z innej beczki: ciekawe ile to dzieci wchodziło mu do łóżka od ostatniej, "wybitnej" jego wypowiedzi?

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam Mirku. Jest jeszcze jeden sposób na kk

  http://www.faktyimity.pl/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=1&Itemid=214

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Basiu.Kler utrudnia złożenie pisemnego oświadczenia przez apostatę,wymyślają cuda z dwoma świadkami i nie wpisują do księgi chrztu.To nie znaczy że się boję klechów,prędzej czy później tak to zrobię bo działają na mnie jak płachta na byka.Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Mirku, nie utrudniają tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić i WCALE NIE MUSISZ MIEĆ 2 ŚWIADKÓW poczytaj tutaj

   http://wystap.pl/wystap-z-kosciola/#comment-5704

   Usuń
  3. Witam, dziękuje Basiu i życzę miłej niedzieli.

   Usuń
 9. Ależ oczywiście, że Kościół Kat. poradzi sobie bez pieniędzy... bez pieniędzy regularnie ubywających wiernych, bo może liczyć zawsze na miliardowe dotacje państwowe. Na małym osiedlu na którym mieszkam jest sześć kościołów, oczywiście świecą pustkami, ale nikomu to nie przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na małym osiedlu na którym mieszkasz jest sześć kościołów,to ja ci współczuję bicie dzwonów. Umnie na osiedlu co mieszkam jest jeden a półtora kilometra dalej drugi, co niedziele rano mamy pobudkę od walenia dzwonami i nie tylko, msza przez głośniki. To dopiero można się porządnie wku-wić.I na klechów nie siły,przecież to pośrednicy wymyślonego boga.

   Usuń
  2. Msza przez głośniki i walenie o 6 rano? Współczuję. :( Akurat problem z dzwonami z tych sześciu kościołów na moim osiedlu jest "tylko" z jednym. Proboszcz zadłużył parafię na kilkaset tysięcy złotych na budowę pokaźnej dzwonnicy, która nie jest spłacona do dziś. Dodajmy, że poza koszmarkiem architektonicznym jest to budowla w środku osiedla, pomiędzy blokami, więc dzwięk niesie się wyjatkowo intensywnie i zakłóca życie tysięcy osób.

   Usuń
 10. Na wykresie brak najwyższego słupka tj. środków przekazywanych KK na remonty zabytków i modernizacje budynków, które są pobierane z budżetu ale nie rozliczane.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kościół bez wiernych jest nikim ,i dla tego wszędzie się pcha na siłę żeby wszyscy klerowi dawali i chce kościól udowodnić że jest wszędzie potrzebny a jak ludzie ich ignorują to zaraz wzywają Jezusa na daremnie bronią się jak mogą a ludzie już są do tego przyzwyczajeni

  OdpowiedzUsuń
 12. Kosciol bez kasy??? Tylko taki idiota jak Michalik mogl to wymyslic.A gdziezby te babiny i dziadki pakowaly marne emeryturki? No a powiedzcie gdzie by elyta rzadowa pakowala kase z naszej polski slynacej z dobrobytu.No gdzie?Tak wiec gnido michalik spij spokojnie bo jeszcze troszke potrwa zanim cie zdepcza.

  OdpowiedzUsuń
 13. A co by było, gdyby zamiast wpływów z budżetu, z Unii i z tacy wprowadzić podatek kościelny, jak w innych cywilizowanych krajach?

  Policzmy: aby utrzymać wpływy na tym samym poziomie (czyli 3 mld zł) trzeba sumę wpływów podzielić przez liczbę wiernych. Jak wyznaczyć liczbę wiernych? Weźmy dorosłych w wieku produkcyjnym (ok. 25 mln) chodzących co niedzielę na mszę (według CBOS - 40%). To jest ok. 10 mln podatników, dzieci i emeryci mają za darmo. Wychodzi rocznie ok. 300 zł na główkę, miesięcznie - 25 zł. Biorąc pod uwagę, że w tę cenę wkalkulowane są już śluby, chrzciny i pogrzeby oraz niedzielna taca, to chyba niedużo.

  A więc dlaczego kościół nie dąży do tego rozwiązania, przecież ono jest korzystne dla wszystkich? Zdjęłoby to z KK odium pijawki publicznych pieniędzy, a publiczność miałaby zagwarantowane usługi duchowe w rozsądnej cenie. Czyżby powodem było, że te wpływy są znacznie większe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy- a masz jakies watplwosci? wez np.Watykan co jaki czas znajduja a to pare milionow,a to ostatnio cos ponad miliard.Ja mysle ze ta mafia koscielna robi co zechce i nikt jej nie kontroluje.

   Usuń
  2. Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.

   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
 14. http://wiadomosci.onet.pl/tablica/po-co-kosciolowi-biedaczkow-biurowiec,1668,1452142,152559288,watek.html

  OdpowiedzUsuń