Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Kazimierz Ryczan o Konwencji antyprzemocowej: Grozi nam pogański ład

bp Ryczan Kielce
Kazimierz Ryczan
fot. Paweł Małecki/AG
Rok 2015 | KAI relacjonuje opinię biskupa Kazimierza Ryczana (Kielce) o przegłosowanej przez Sejm Konwencji antyprzemocowej:

- Przez tegoroczny post i modlitwę stańmy w obronie chrześcijańskiej kultury, w obronie polskiej szkoły, w obronie wnuków i dzieci, wołajmy o Boże miłosierdzie dla Polski. Niech próg chrześcijańskiej rodziny stanie się szańcem, którego nie przekroczy uzbrojony w pieniądze europejski ateizm.

Wołajmy bracia do Boga słowami proroka Joela ‘Przepuść, Panie, ludowi Twojemu i nie daj dziedzictwa swego na pohańbienie, aby poganie nie zapanowali nad nami’” – zachęcał w homilii bp Ryczan.

Aby nie dać się zniewolić przez zagrażający nam pogański ład i jego liberalne ustawy, niezbędne jest prawdziwe i głębokie nawrócenie ludzi wierzących budujących silny fundament społeczny na Bożych Przykazaniach – apelował kaznodzieja. (...)

***

Źródło: ekai.pl, 22.02.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Kazimierza Ryczana

***

Komentarz redakcji:

Kultura w obronie której staje pan Ryczan to kultura przemocy. 89% Polek i Polaków popiera Konwencję antyprzemocową - zdecydowana większość z nich to katoliczki i katolicy. 

11 komentarzy: Leave Your Comments

 1. "stańmy w obronie chrześcijańskiej kultury"

  Chrześcijaństwa kultura o to nie tylko kultura łacińska. Na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia, kultura bizantyjka i słowiańska, były niszczone w Polsce z całą siłą przez łacinników a wyznawców tych religii nazywano poganami.
  Dzisiaj Ryczan nazywa INNYCH także poganami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten klecha ma czelnosc mowic o kulturze poganskiej??? Wlasnie kosciol katolicki w mysl Biblii praktykuje poganstwo.Bo czymze jest modlenie sie do obrazow,? Robienie roznych szopek bozonarodzeniowych,wreszcie hurtowe tworzenie swietych ze zwyklych szubrawcow??? Panie Ryczan wstydu pan nie masz!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. I znow typowe katolickie dwójmyślenie:

  Wojna to pokój
  Wolność to niewola
  Ignorancja to siła

  Brawo panie Ryczan, kosciol watykanski jako ostatni bastion komunizmu i kultu jednostki. BRAWO!!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Grozi nam pogański ład " eee to chyba dobrze? Powrót do prawdziwych korzeni. Niech grubasy fioletowe raz się zdecydują, czy tradycja be czy cacy. Im bardziej rodzima i tradycyjna tradycja tym lepiej, tak do tej pory gadał kler. No, nie wiem, jakiś ten ryczący Ryczan zbyt nowoczesny dla mnie, przeciwnik prawdziwej tradycji. LOL.
  A serio, to ten bełkot miał swoich odbiorców, jakiś człekokształtnych z rozdziawionymi gębami: wow jaki łon mundry. "Proroka Joela" tia wierzę, że owce wiedzą kto zacz, cały ten cyrk oparty na tym, że nie wiadomo o czym oni bełkoczą, ale pewnie mają rację, bo już dziady nasze... Występ Ryczana miałby głęboki sens tylko w samotności, w 4 ścianach pokoju bez klamek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie klecho Ryczano dlaczego 89% polaków a szczególnie kobiety nie tylko są za konwencją wobec przemocy w rodzinie a wy co macie niedojebanie mózgowe że się z tym nie zgadzacie.A nasi rządzący (chyba wasi)mają opinie obywateli głęboko w tyłku ważniejsza jest wierność watykanowi i jedyna słuszna religia, jak parafiankę Suchocką odznaczył prezydent Komorowski Orderem Odrodzenia Polski!!! dla mnie to jest żałosne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Ryczan i reszta katolików a może ruszycie na krucjatę co? Tak św. Tomasz z Terlik wzywa do krucjaty na islam, tak więc spakujcie się i walczcie sobie na bliskim wschodzi......


  Trzeba nam zatem wrócić do starych zasad politycznych, które kształtowały politykę średniowiecznej Europy (przynajmniej w teorii, bo w praktyce bywało różnie). I uznać, że wspólnota chrześcijańska może i powinna bronić chrześcijan tam, gdzie są oni mordowani. A także może i powinna walczyć o przestrzeń dla chrześcijaństwa. Potrzebny nam mówiąc wprost duch krucjat w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oczywiście nie ma co liczyć na państwa, te bowiem – jak słusznie ujmuje Alisdair McIntyre – już dawno rządzone są przez barbarzyńców, dla których chrześcijaństwo jest raczej wrogiem. Możemy jednak wciąż liczyć na siebie. Zacznijmy więc wielkie krucjaty modlitewne, akcje wymuszania na naszych rządach ostrych i jednoznacznych działań dyplomatycznych, a kiedy trzeba (w Iraku są wciąż amerykańscy żołnierze), to i militarnych.

  Słowa już nie wystarczą. Trzeba zacząć modlić się i działać, gdy krew naszych braci w wierze woła do nas! Święty Bernard z Clairvaux nas woła. Nie chodzi o to, by powtarzać tamte błędy, ale by odkryć w sobie zapał do walki o chrześcijaństwo. I naszych braci chrześcijan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robert pogielo cie? Gdzie takie tluste smierdziele na krucjate maja isc! Jesli chodzi o zapal to oni maja ale do zbierania kasiorki.

   Usuń
  2. Święty Tomasz z Terlik wzywa na krucjatę z islamem jak to było w wiekach średnich przez 200 lat do Iraku, myśle że powinniśmy im pomóc się pakować.

   Usuń
 7. http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,17483307,Senacka_komisja_nie_popiera_konwencji_antyprzemocowej_.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Ksiądz o 9-latce: Nie bawcie się z tą małą diablicą. To poganka!


  Oto polska wieś spokojna.
  9-letnia Oliwia z Harszu koło Węgorzewa nie idzie do pierwszej komunii jak wszystkie dzieci wokół niej. Nie jest ochrzczona, bo jej rodzice są ateistami. Lekcje religii dotąd jej specjalnie nie interesowały. Ale teraz być może będą musiały. Bo inaczej straci wszystkie koleżanki.
  Jak pisze "Gazeta Wyborcza", ksiądz proboszcz powiedział dzieciom, żeby się nie bawiły z Oliwią. Znacznie więcej nawet powiedział:
  To poganka, ma w sobie diabła, pójdzie do piekła. Nie bawcie się z nią.
  Więc dzieci mają dylemat. Niektóre nawet lubią Oliwię, ale skoro to diablica... Zresztą nie ona jedna. Na spokojnej mazurskiej wsi zagnieździła się cała rodzina diabłów. Mała poganka z mamą ateistką. Do kościoła nie chodzą, księdza po kolędzie przyjmują, ale tylko po to, żeby mu oznajmić, że ma je przestać nawracać.
  Grzesznice. Nie to co ksiądz proboszcz. Sumienny, zawsze przychodzi prowadzić lekcje katechezy, nawet jeśli ma rekolekcje. Nie przyznaje się do wygadywania takich głupot o 9-latce. Chodzą słuchy, że kiedyś uderzył w czasie lekcji dziecko, no ale kto będzie świadczył przeciw księdzu.
  XXI wiek, środek Europy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info! Już zamieściłam i napisałam do ojca dziewczynki z pytaniem o finał sprawy http://watykanizacja.blogspot.com/2015/03/ksiadz-katecheta-o-9-latce-to-poganka.html

   Usuń