Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Wacław Depo: In vitro i aborcja to zabawa w Boga

biskup Depo Wacław Częstochowa
Wacław Depo
fot. wklobucku.pl
Rok 2015 | KAI:

(...) Metropolita częstochowski [Wacław Depo, arcybiskup - red.] odniósł się również do sprawy zapłodnienia „in vitro”, aborcji i manipulacji genetycznych.

- Słowa Księgi Rodzaju „niechybnie umrzesz” są przestrogą, aby nie bawić się w Boga Stwórcę. Tylko Bóg jest źródłem życia. Bóg daje życie człowiekowi i tylko On może je odebrać – przypomniał. (...)

Źródło: ekai.pl, 11.02.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Wacława Depy | Przeczytaj więcej wypowiedzi o in vitro

***

Komentarz redakcji:

Z biskupiej perspektywy medycyna jako taka jest "zabawą w Boga", bo przecież cała dyscyplina kręci się wokół życia i śmierci (np. operacje ratujące życie). Czy w imię swoich przekonań Wacław Depo całkowicie zrezygnuje z korzystania z pomocy lekarskiej?

***

Dowiedz się więcej - Kościół i medycyna (tekst w tygodniku Polityka)

10 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Głupi dureń ten klecha.

  OdpowiedzUsuń
 2. Racja jak się mówi 'a' to trzeba powiedzieć 'b', niech przestaną korzystać z dobrodziejstw medycyny, byłoby to fair zwłaszcza, że medycyna rozwijała się przy ciągłym oporze klechów, szkoda nawet wymieniać przykłady, tyle ich. Może jeden - klechy wyły z "bólu", gdy wprowadzano narkozę. Przecież w Biblii stoi jak byk - "będziesz rodzić w bólu". To taka chłosta od miłosiernej bozi ku pamięci za jedno, robaczywe jabłuszko. Szokiem byłoby zebranie ich wszelkich ataków na medyków, od zakazu sekcji zwłok po dziś. Gdyby ludzkość ślepo ich słuchała, to pięknie by dziś wyglądała, ze śr. życia jakieś 35 lat. Byłaby jedna wielka eutanazja ludzkości. Na szczęście dla nas, zakazy klechów niewielu brało serio, po drugie klechy jak to klechy pierwsi do komfortu - jak się okazało, że wymyślono coś co samym klechom podreperuje zdrówko, uratuje żywot, to pierwsi korzystają na preferencyjnych warunkach. Proste jak drut, z in vitro nie korzystają, z aborcji takoż, więc jadą po tym. Ale wystarczy zerknąć do Frondy, tam się rodzi ruch antyszczepionkowy, antyprzeszczepowy, tacy są fanatycy, idą nawet dalej niż niektóre klechy. Szkodliwi dla społeczeństwa - dla jego zdrowia fizycznego i psychicznego - religia w szkołach to triumf ciemnoty na następne kilkadziesiąt lat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale czy rzeczywiście jest się czym przejmować? Pobiadoli sobie ten "pasterz", przeklnie "morderców dzieci nienarodzonych", pobożni katolicy z "Radia Maryja" i "Frondy" przytakną mu i dodadzą, że jaka to Europa jest bezideowa, grzeszna, ateistyczna i w ogóle niszczona przez islam - zaprzysięgłego wroga Świętego Kościoła...

  Pamiętajcie, że NIGDY, P-R-Z-E-N-I-G-D-Y nie wolno dawać się podpuszczać Episkopatowi! Nie chodzić do kościoła, nie chodzić też na lekcje religii w szkole, nie rzucać na tacę, nie przyjmować kolędy, a na pytanie "czy modlisz się do Boga" odpowiadać: "Przykro mi, ja nie modlę się do postaci z bajek". I po jakimś czasie reputacja tych "reprezentantów Pana Boga" obniży się, a klerykalizacja spowolni, a może nawet się cofnie, kto wie? Trzeba tylko być wytrwałym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest się czym przejmować bo ruchy antyszczepienne powołane przez religiantów sprowadzą nam epidemie do polski, wpisz sobie w google :powracają epidemie z powodu braku szczepień. Za tą modą antyszczepienną stoją religianci, oczywiście jak zwykle wszystko o kłamstwo i straszeniu oparte, ale wystarczy 2% niezaszczepionego społeczeństwa i masz powrót ciężkich chorób. Kary nie pomagają finansowe bo oni łamią prawo zagrażając społeczeństwu, uparcie nie szczepią dzieci i to jest terroryzm, broń wręcz biologiczna. To właśnie są efekty ataków kleru na medycynę, coraz więcej dziedzin atakują jak trasplantologia, gdzie na przeszczepy czeka 25 tysięcy ludzi i jak liczą lekarze pan niejaki Ziobro, swoim ...ten pan już nikogo nie zabije...i działalnością antytransplantacyjną ma przynajmniej 100 ofiar.

   Usuń
  2. Wikary twierdził, że szczepionki, które dostają dzieci, są produkowane z płodów po aborcji. - Po mszy z kolei przed kościołem zbierano podpisy w sprawie rozszerzenia klauzuli sumienia dla lekarzy właśnie o szczepienia dla dzieci - opowiada nasz czytelnik. - Skąd ksiądz miał takie informacje?! Przecież to jakiś absurd! - denerwuje się.

   To informacje wyssane z palca - komentuje Czesław Czechyra, pediatra, szef fundacji Zdrowe Dziecko. - Część firm farmaceutycznych może wykorzystywać pojedyncze komórki człowieka, na których hodowane są wirusy używane do produkcji szczepionek, ale nie płody ludzkie - wyjaśnia.

   Czechyra dodaje, że coraz popularniejsze w Polsce ruchy antyszczepionkowe robią dużo złego. - Dojdzie do tego, że za kilka czy kilkanaście lat, jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną, wrócimy do czasu sprzed wojny, cofniemy się o niemal 100 lat - uważa lekarz. - Niestety, jeśli ktoś w coś wierzy, to żadne racjonalne argumenty go nie przekonają - dodaje.

   Fundacja Zdrowie Dziecko wspólnie z gminą Kozienice finansuje szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom. - U rodziców nie widać huraoptymizmu, jeśli chodzi o te szczepienia, choć są one bezpłatne - mówi Czechyra. Jego zdaniem negatywne podejście do szczepień wynika też z tego, co wierni słyszą z ambony. - Niektórzy księża głoszą coś takiego. Angażują się w dziedziny, na których się nie znają. Niech się skupią na tym, do czego zostali powołani, czyli do ewangelizacji parafian - uważa Czechyra.


   http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,16293173,Szczepionki_z_plodow_po_aborcji__Co_uslyszeli_wierni.html

   http://www.fronda.pl/a/szczepionki-z-abortowanych-dzieci-skandal-czy-koniecznosc,4015.html

   Usuń
  3. To najlepsza wypowiedź, jaką dotychczas przeczytałam. MASZ RACJĘ ANONIMOWY z 12,02 godz 13.26. Trzeba przestac mówić i pomstować i wziąć się do czynu. Tak jak piszesz, nie dawac, nie wpuszczać, nie chodzić do kościoła i nie wierzyc w postaci z Bajek. To jest bardziej skuteczne od pomstowania słownego. U mnie coraz mniej ludzi chodzi do kościoła. Jeszcze trochę, i kościoły zaczną zionąć pustkami tak jak teraz kler zionie nienawiścią do wszystkiego. A kij im w oko, czarnej zarazie.

   Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się.
   Dziękuję wszystkim za podpisy.

   http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

   Usuń
 4. Klecho Depo,do kurny nędzy ja tych bogów mam pełną szafę.Masz minę jakby ci duch święty robił (resztę możecie się domyśleć) Rodacy!!! czy oni już całkowicie powariowali.

  OdpowiedzUsuń
 5. Klecha Depo być może wierzy także, że Ziemia jest płaska, a Słońce kręci się wokół niej. Naczytał się bajek i tak mu pozostało wierzyć w nie. Cóż tak wczół się w rolę, otoczył rekwizytami, jak wróżka szklaną kulą i czarnym kotem. Jest żałosny aż do bólu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poubierał się w fikuśne szmatki z koronkami, założył spiczastą czapeczkę (czyżby czarodziej?) i gwiazdorzy. Ale jak coś zaboli to mam nadzieję, że do lekarza nie pobiegniesz, watykański magiku pełen hipokryzji? Przeraża mnie to, że oni nawet nie wstydzą się opowiadać takich bredni. Cóż, walczą zaciekle by lud nie myślał samodzielnie zdając się na ich "jedynie słuszną" wizję rzeczywistości. Ich czas jednak dobiega końca...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby jak najszybciej. Zanim rozbiorą nas do golasa, jak by mogli, zabrali by nam nawet majtki. To zombi przecież jest.

   Usuń