Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Ksiądz zbiera podpisy dla PiS. 'Każdy proboszcz ma autonomię'

Rok 2015 | Wyborcza.pl:

W niedzielę przed lubelskim kościołem pw. Miłosierdzia Bożego na Nałkowskich zbierano podpisy poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. To nie pierwszy przypadek, kiedy proboszcz tej parafii robi z niej teren politycznej agitacji. Rzecznik kurii twierdzi, że każdy proboszcz ma autonomię. (...)

Jakieś dwa tygodnie temu podczas ogłoszeń duszpasterskich zaczął nawoływać do potępienia posłów Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali w sprawie konwencji o zwalczaniu przemocy wobec kobiet (...)

Próbowaliśmy ustalić, dlaczego ks. Eugeniusz Szymański, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, wyraził zgodę na zbieranie podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy. - "Gazecie Wyborczej" nie udzielam wywiadów. (...)

Źródło: wyborcza.pl, 02.03.2015 | Przeczytaj więcej o agitacji wyborczej księży i biskupów

***

Komentarz redakcji:

Czy ksiądz Szymański już jest członkiem partii czy dopiero czeka na przyjęcie w szeregi PiS-u?

Osoby chcące coś - cokolwiek - zareklamować w świątyni zarządzanej przez Eugeniusza Szymańskiego mogą się z nim kontaktować pod adresem e.szymanski@diecezja.lublin.pl

11 komentarzy: Leave Your Comments

 1. „ Sojusz władzy i religii korumpuje absolutnie......Upolitycznienie religii jest największym nieszczęściem XXI wieku. Kościół potrafi niszczyć tych, którzy mu się sprzeciwiają”. ( Prof. Stanisław Obirek mówi o tym, dlaczego wystąpił z Kościoła.)

  OdpowiedzUsuń
 2. No i dobrze bo to ludzi bardzo denerwuje, jak byłem w kościele na komuni kuzyna, to jak ksiądz zaczął ( podczas komuni) o polityce, to przestałem żałować że poszedł, bo ludzie tak zdegustowani na twarzy byli, jakby coś kwaśnego łykneli, ale mało, bo starsze kobiety w kącie zaczeły oburzać się na księdza, co mnie zupełnie zdziwiło, bo raczej kojarzyłbym je z dewotkami, a tu głośno że komunia a ten o polityce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziwne, ze o "autonomii" nie wspominali w sprawie Lemanskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może zamiast konfesjonału będą urny wyborcze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po klechach można się wszystkiego spodziewać to było do przewidzenia.Jak prezydentem zostanie Duda a wybory wygrają pisowcy to resztę majątku narodowego kler dostanie za tzw.friko.Kler dąży do całkowitej władzy prędzej czy później osiągną cel.Jednak jesteśmy ciemnogrodem,nie wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest to jawne złamanie konkordatu, chociaż bezprawnie wprowadzonego, w skandalicznych warunkach łamiących prawo. Teraz już nawet się nie kryją, że nie ma żadnego rozdziału świeckiego państwa od kosciołą jedynie nam się panoszącego. Brak odzewu ze strony władzy państwowej umacnia tylko przekonanie, że żyjemy w państwie wyznaniowym. Dzisiaj tylko klecha podpowiada na kogo głosować, a jutro może zaczną okładać ekskomuniką przeciwnych. Najlepiej ustawić urnę pod konfesjonałem i dopuszczać wyłącznie po spowiedzi.
  Skandal goni skandale, a kiecowi pokazują gdzie to mają, a nam wszystkim potężnego facka.
  Ludzie obudźcie się póki do reszty nas nie skretynieją. Najwyższy czas im pokazać fack you!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie a co oni nam robią z kobietami.

   Tyle bzdur o Gender konserwatyści wyprodukowali z ich bredniami na temat zmiany płci, że coś mnie trachneło, aby poobserwować płeć tzw: katoliczek.

   I właściwie to katoliczkom w pewien sposób zmieniono płeć , bo wypowiadają się przeciwko kobietom jak mizogeniczny facet.

   Weźcie Kempe albo Pawłowicz i ich antykobiece wypowiedzi.
   Gdy wyłączycie wizje i weźmiecie same wypowiedzi to kogo słyszycie?
   Nienawidzącego kobiet faceta, że kobiecie puchnie mózg, nie nadaje na stanowisko, miejsce kobiety w domu przy garach, ma być posłuszna mężczyźnie, kobiety w domu nie są gwałcone itd.

   Gdy włączycie wizje z przerażeniem widzicie że to baby, i pierwsze co przychodzi do głowy, że im sprano mózgi bo działają wbrew sobie i innym kobietom.
   Gdyż dzieki ruchom feministycznym mogą być posłankami, robić kariery polityczne i się wogóle wypowiadać publicznie, rozwijać z wyboru, gdzie chce być i czym się zajmować.

   Tak więc bez wizji słyszymy iż gada facet nienawidzący kobiet, pstryk wizja, w ciele kobiety, fenomen?

   Nie , to kobiety tak pragnące akceptacji w tym przypadku męskiej pełnej nienawiści, że dumnie jadna przez drugą podpala sobie stos pod swoimi nogami.
   Rodzaj Anoreksji, tak bardzo nienawidzi siebie, nie akceptuje jako kobieta, że szuka akceptacji mężczyzn nawet kosztem swojego zgonu.

   Jednak fakt jest dobitny baba gada jak mizogeniczny facet, straciła tożsamość kobiecości, przestała czuć się kobietom, zmieniła płeć mózgu, tak się kończy znajomość z klerem, iż teraz mamy męskie kobiety gadająca na dodatek najbardziej negatywnym mizogenicznym językiem, nienawiści do kobiet.

   Ale.....czy to nie przykre, że katoliczki zatracają kobiecość, a przyjmują formy zachowań najbardziej patologicznego z mizogenicznych mężczyzn?
   Coś mi to przypomina...
   PGR ......a w Rosji kołchoźnice, kobiety na traktory.

   Przecież te kobiety tak samo zatracały tożsamość płci i pluła jak Misza, sikała na stojąco jak Misza, bluzgała lepiej od Miszy, a teraz gadają jak nienawidzący Misza.
   Baby z PGR -ów pozbawione tożsamości kobiecej i zachowujące się jak facet, teraz mamy na ambonach sejmowych, wstrętne, nienawidzące, pozbawione kobiecości ,odgrywające niedojrzałych zakompleksionych facetów chłopobabska. Wsiadły ponownie na traktory.

   Usuń
  2. Nic dziwnego. Watykanski kosciol od samego powstania nienawidzil kobiet.

   Zadna kobieta nie moze otrzymac swiecen kaplanskich, a przez to zostac proboszczem, biskupem, arcybiskupem czy papiezem.

   Kobiety w ich sekcie poprostu nie istnieja.

   Usuń
  3. Właśnie, to jest świat męski pierwiastka kobiecego nie ma lub musi być podporządkowany i znika kobiecość, nawet na forach religijnych randkowych faceci piszą, czy wogóle znajde jaką religijną ale ładną i zadbaną kobiete? Gorzej jak nam tak po katolicku wygenderują resztę kobiet i wchodzi się do domu a tam klon Pawłowicz, a goście z zachodu będą się dziwić, dlaczego nie powiedziałeś że jesteś gejem, bo jesteś raczej z facetem lub nawet tranzystorem :)

   Usuń
  4. Masz rację jak zwykle Robercie, Kobieta występująca przeciw kobiecie to klon chłopo-baby. Nie mam szacunku dla bab, (nie piszę celowo kobiet) które same w swoje gniazdo kupczą. Wstyd mi za taką Pawłowicz czy inną giga babę bo to co robią i mówią jest niedorobione i tragiczne. Jak widać, takie baby są stworzone tylko do lizania dup i do niczego innego się nie nadają. Jak taka traktorzystka nie widzi co się wokół niej dzieje, to wiadomo, zaora nawet nie swoje pole, byle wleźć w dupsko czarnym. Cóż za żenada. Kto na to coś głosował? Podejrzewam, że drugie takie kołchozowe traktorzystki.

   Usuń
 7. Jak zwykle z niezmienna prośbą o ochronę naszego Państwa a szczególnie naszych następnych pokoleń, proszę podpisujcie się, przekazujcie wszystkim znajomym ten adres, potrzeba sporo tych podpisów.
  Dziękuję wszystkim za podpisy.

  http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wieckoci_rzeczpospolitej_polskiej

  OdpowiedzUsuń