Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Michał Janocha: Funkcjonujemy w ciężko chorej demokracji

Michał Janocha
Rok 2015 | Michał Janocha (biskup warszawski):

Nauczyliśmy się jakoś funkcjonować w demokracji, ale w demokracji, powiedzmy to sobie szczerze, ciężko jednak chorej. Pojawiają się w niej zjawiska, które papież Benedykt określił jako groźbę nowego totalitaryzmu, przychodzącego w sposób nieoczekiwany, bo z Zachodu, wobec którego mamy kompleks, i ze strony demokracji liberalnej, do której przez tyle pokoleń tęskniliśmy. I tu mamy problem polegający na zderzeniu z "cywilizacją śmierci".

Źródło: deon.pl, 15.05.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupów i księży warszawskich

***

Komentarz redakcji:

Oto wzorcowa, jedynie zdrowa "demokracja watykańska", opierająca się na sztywnej hierarchii i wykluczająca kobiety ze struktur władzy:
fot. stdavidspriory.wordpress.com

6 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Ja z mojej strony dziekuje za takie "leczenie ciezko chorej demokracji". Jak sobie przypominam Polska, od podpisania konfederacji warszawskiej w 1573 roku, gwaranrujacej rownosc i wolnosc wyznan, stala sie sola w oku Watykanu.

  Jesli juz mowimy o grozbie totalitaryzmu to niech sprawdzi definicje slowa jak reżim autorytarny, despotyzm, tyrania i absolutyzm - wszystkie okreslaja panstwa wyznaniowe jak Watykan czy panstwa bliskowschodnie. Niech sie przyjzy jak to "pieknie" funkcjonuje z publicznymi egzekucjami za najmniejsze odstepstwo od narzuconej doktryny religijnej.

  Ten pan, w imie "leczenia" demokracji, najchetniej by znow wprowadzil publiczne palenie na stosach wszystkich innowiercow i heretykow. Przerabialismy to juz w Sredniowieczu oraz widzimy co sie dzieje w krajach bliskowschodnich. Wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tu motyw ucieczki od wolności, totalitaryzmy boją się wolności, bo ludzie decydują o swoim życiu, a nie biskupi. A wiadomo nie ma władzy nad ludźmi, gdy oni decydują jak mają żyć, kler bardzo by chciał decydować za polaków jak mają żyć i mamy dokładnie tą samą propagande jak za komuny....imperialistyczny zgniły zachód, karły reakcji dekadenckiego zachodu, niemoralność zachodnia, komunizm jedynym wyzwoleniem, proletariusze łączcie się w walce o wolność.....Tak się darła partia, a ludzie doskonale zdawali sobie sprawę, że tu jest ucisk tam wolność. Obecnie dokładnie to samo widzimy u kleru, non stop zapędy by ludziom łamać prawa, odpierać prawo do godności bo żyć godnie to żyć dobrowolnie, nachalnie narzucanie jedynej prawdy, wszędzie wrogowie jedynej prawdy i darcie się na struktury gdzie ludzie są wolni, bo decydują o swoim życiu a nie partia biskupów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, tak, bo ta ciężko zdrowa demokracja, o której marzy ten pan to feudalizm. Przecież oni od dawna lansują pogląd, że średniowiecze to był raj na Ziemi. Czy kiedykolwiek jakikolwiek Kremówka nazwał okres panowania kleru nad światem po imieniu? Cywilizacja śmierci jest dla nich tu i teraz, nigdy wtedy, gdy były ku temu powody. A były - nie było opieki zdrowotnej, dzieci miały tylko wartość jeśli pochodziły z wyższej warstwy i dobrze było być pierworodnym (synem), kobieta musiała mieć posag, stosy, tortury, rzezie, nikt o prawach człowieka nie słyszał itd. W nowszych dziejach całkiem spoko było zrzucanie związanych lewaków do oceanu (Chile) i zabieranie im dzieci oraz samotnym matkom, nie wspominając o gwałtach na dzieciach i ich niewolniczej pracy w kościelnych placówkach, a także kastracji ofiar księży pedofilów, no i rządy x. Tiso i pomoc nazistom... Ech, ale tego w szkołach nie uczą i uczyć nie będą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczą, a jak szkoła religijna to idzie jak za komuny drugi obieg;


   Wrogość Kościoła wobec demokracji przetrwała do dnia dzisiejszego. W 1994 roku obiegła świat informacja o egzotycznym sojuszu jaki dyplomacja Watykanu zawarła z fundamentalistami islamskimi na konferencji demograficznej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kairze, w celu zablokowania uchwał końcowych tej konferencji popieranych przez Stany Zjednoczone i państwa Wspólnoty Europejskiej.
   Rok później, na światowej Konferencji ONZ w Sprawach Kobiet w Pekinie, powtórzył się podobny scenariusz: Watykan popierany przez kraje muzułmańskie wystąpił przeciw Zachodowi, który encyklika Evangelium vitae Jana Pawła II określiła jako "cywilizację śmierci".
   Konferencje w Kairze i Pekinie ujawniły rzeczywiste wyobcowanie Kościoła katolickiego z kultury europejskiej. Okazało się bowiem, że w kwestiach obyczajowych więcej łączy Watykan z fundamentalizmem islamskim, aniżeli Parlamentem Europejskim w Strasburgu lub Radą Europy w Brukseli. Co więcej, na konferencjach w Kairze i Pekinie okazało się także, iż Kościół w swej nieustępliwej walce z państwem demokratycznym(traktowanym ponownie - po upadku komunizmu w 1989 roku - jako wróg numer jeden) gotów jest do zawierania sojuszy ze swymi niedawnymi wrogami religijnymi z islamem na czele.

   http://www.humanizm.net.pl/flis.htm

   Usuń
 4. No teraz jak wybraliście Dude na prezydenta cwaniaczka i prostaka to będzie kościół jeszcze glebiej szedł z powrotem do średniowiecza i prowadził tam Polskę przy Dudzie to Kościół weźmie w raczki co jeszcze pozostało Polsce i w imię Boga który nie ma z tym wspólnego będzie z ludzi dusić krew i będą księdza, proboszcze biskupi robić co chcą nawet z dziećmi bo Duda się za nich wytłumaczy.Następna fala uciekinierów z Polski tym razem Inteligencja i tylko baranki zostaną posłuszne a Polska padnie na pysk, Rydzyk chyba się opił ze szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co podają…
   Duże miasta Komorowski
   Wieś Duda
   Niewykształceni czyli podstawówka i zawodówka Duda
   Średnie i wyższe Komorowski
   Wschód Duda
   Zachód Komorowski
   Znudzeni młodzi Duda
   Co widzimy. ?
   Widzimy że wygrała niedojrzałość, a tacy zawsze głosują za Adolfami dyktatorskimi, bo niedojrzałość potrzebuje tatusia co za nich postanawia i za nich rządzi. Miasta są demokratyczne, wsie totalitarystyczne, z samej struktury to wynika, ludzie w miastach cenią prywatność i nie mieszają się sąsiadowi do życia, a buraki z buciorami do majtek wchodzą i masz żyć jak wszyscy a nie jak ty chcesz.
   Mamy regres bo polska jest niedojrzała i wchodzimy w skład państw bliskiego wschodu, gdzie etap rozwoju to dyktatury, bo niedojrzałość potrzebuje tatusia, jak boga czy jego ziemskiego przedstawiciela. Niedojrzałość jest główną przyczną zła na świecie, tak więc ma Pan racje doszło do tragedii i głupsi teraz będą terroryzować mądrzejszych odbierając im na siłę ich etap rozwoju.

   Usuń