Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Osjaków. Marek Ptak zdewastował groby, by mieszkańcy zaczęli o nie dbać

Marek Ptak
fot. parafia.osjakow.info
Rok 2015 | TOK FM:

Zaniepokojeni mieszkańcy Osjakowa zgłosili na parafii fakt zdewastowania niektórych grobów na cmentarzu. Okazało się, że to forma dopingu ze strony parafii, której nie podobają się zaniedbane groby - podaje Radio Ziemi Wieluńskiej.

(...) Proboszcz parafii, ks. Marek Ptak, stwierdził w rozmowie z radiem, że tak właśnie chciano zaznaczyć groby, które są zaniedbane i bezimienne. - Jest to informacja dla tych wszystkich, którzy o te groby nie dbają, a którzy mają o nie zadbać - powiedział. - Każdy proboszcz jest administratorem cmentarza i teraz niezależnie od tego, czy byłaby kartka naklejona, czy byłaby to forma takiego zaznaczenia grobu , to robi to administrator oczywiście - dodał. (...)

Źródło: tokfm.pl, 21.05.2015 | Przecztaj więcej wpisów na ten podobny temat

***

Komentarz redakcji:

Podejście księdza równie sensowne co wojna o pokój. Czas pokaże, czy mieszkańcy zdecydują się na wniesienie zarzutów przeciwko księdzu. Nie ma usprawiedliwienia dla wandalizmu na grobach.

7 komentarzy: Leave Your Comments

 1. To się nazywa szacunek do zmarłych, niedługo groby będą rozkopane a nie zdewastowane, bo zmarli mają fanty w kieszeniach, jakiś złoty wisiorek, cz pierścionek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem podejscia ksiedza--- jak tak mozna!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie rozumiesz, chodzi o KASĘ. Za miejsce na cmentarzu się płaci, ale są ludzie tak biedni że ich nie stać by płacić za miejsce i jego dbanie. Ksiądz niszcząc miejsce pochówku, chce zmusić żyjących do....weź kredyt przynieś księdzu, odbierz dziecku obiad przynieś księdzu, ..... może kochanica księdza potrzebuje na skrobanke?

   Usuń
 3. Czy mazanie farbą po krzyżu nie jest profanacją krzyża? Dlaczego katolicy nie bronią krzyży, nie są oburzeni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Katolicy są zajęci, bo nastawiali krzyży wszędzie gdzie popadnie, jak pies co ma sraczkę i nie omineli rozwolnieniem też prywatnych posesji, więc teraz non stop się z właścicielami awanturują o krzyż w całej polsce na prywatnych posesjach.

   Usuń
 4. Szkoda, że ks. Ptak nie pamięta jakie DZIADOSTWO było na cmentarzu kilka lat temu jak on był proboszczem w Stobiecku Szlacheckim, jak za płotem cmentarza były sterty śmieci, nie było map zagospodarowania cmentarza, żadnej dokumentacji. Co można jednak zrobić księdzu którego kolegą jest biskup Antoś? NIC

  OdpowiedzUsuń
 5. Może ta teczka IPN wyjaśni nieco metodę działania księdza?
  http://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=826544&q=&page=445&url=[grupaAktotworcyId=3|aktotworcaId=3933|typ=2]

  OdpowiedzUsuń