Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Kazimierz Nycz: Związki partnerskie w Irlandii to ostrzeżenie dla PolskiRok 2015 | Kazimierz Nycz (arcybiskup warszawski):

Patrzymy na rodziny z niepokojem także wtedy, kiedy się próbuje podważyć w Europie, w Polsce też czasem, tożsamość małżeństwa i rodziny. Ostatnie referendum w Irlandii w sprawie związków partnerskich tej samej płci, a zwłaszcza jego wynik w tak bardzo katolickim kraju, jeszcze 30 lat temu, są poważnym ostrzeżeniem dla całej Europy. A bracia i siostry bądźmy pokorni i powiedzmy, że są także ostrzeżeniem dla naszej ojczyzny.

Źródło: tokfm.pl, 04.06.2015 | fot. prezydent.pl | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Nycza

***

Komentarz redakcji:

Panu Nyczowi wszystko się pomyliło. Powodem, dla którego nie może zawrzeć heteroseksualnego małżeństwa i założyć rodziny nie jest Irlandia (i jej małżeństwa jednopłciowe), lecz Watykan.

6 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Życzę Nyczowi i całemu brzuchowieństwu spełnienia marzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzuchowieństwo... po prostu cudne :) kradnę ;)

   Usuń
 2. Największym ostrzeżeniem dla naszego kraju jesteście wy czyli mafia pedofilska. Może Polacy zmądrzeją za 30 lat.

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie, w sobotę morda mi się uśmiechała od od sufitu do podłogi, bawiłem się razem z Irlandczykami w domu, nasuchując co się tam dzieje i nawet spojrzałem na strony katolickie, gdzie się twierdzi że homolobby z policją terroryzowało biednych Irlandzyków i nawet te plugawe fałsze mnie nie pozbawiły humoru, bo Irlandia w ogromnej masie latami gwałcona przez kler wypowiedziała posłuszeństwo zboczeńcom i pokazała tolerancje, nawet nasi polscy emigranci apelowali na TAK.....ale w Niedziele mi się czarno zrobiło przed oczami bo nagle widzę że taliban u nas w modzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przykład Irlandii to nie jest ostrzeżenie, jak twierdzi przedstawiciel kato-betonu, lecz wskazówka dla nas Polaków jaką drogą pójść. Nie mam wątpliwości, że kiedyś spełni się ten irlandzki przykład i u nas w Polsce. Złamiemy ten głupi i zakłamany oportunistyczny upór tzw. katolików, ludzi udających wiarę w Jezusa i miłość bliźniego, a rzeczywiście będących fanatycznymi wrogami takiej opcji miłosierdzia.
  Każda miłość jest piękna i nieważne czy jest hetero, czy homo, bo każda odnosi się do człowieka. Dlaczegóż odmawiać więc i dyskryminować jednych kosztem dobrego samopoczucia drugich? Zadufani w swej bezgranicznie błędnej obsesji księża katoliccy powinni zważyć to, iż sami pośrednio uderzają w siebie zwalczając osoby homoseksualne. Te watykańskie imperium bazuje wyłącznie na osobnikach męskich czyli homo, a w dodatku poprzez wyizolowanie od społeczeństwa trawione przez raka pedofilii. Wierzę, że dwie osoby jednopłciowe kochające się stworzą lepszą rodzinę i lepiej wychowają dziecko niż ksiądz katolicki, któremu ja bym nie zaufał pod żadnym pozorem. To nie homoseksualiści wymyślili celibat, lecz jakiś wynaturzony guru to wymyślił a cel był jasny: pozostawić majątek księdza w murach kościoła. Nie ma rodziny, nie ma spadkobierców. Ta chciwość nie opuściła ich po dziś dzień co chyba każdy widzi. Oto cena, którą płacą i która ich pokona. Zaprzeczanie swojej seksualności czyni człowieka dewiantem. Jak wielu takich nosi czarne sukienki odpowiedzcie sobie sami? Nie rozumiem jak tacy ludzie mają jeszcze czelność wypowiadać się w sprawach ich w ogóle nie dotyczących?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Markiem. Kato betonowi już dziękujemy. Przecież to sami dewianci zabierają głos.

  OdpowiedzUsuń