Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Stanisław Parzygnat: Modlę się o to, by rodziły się wam dzieci z wodogłowiem!

ksiądz Parzygnat

Rok 2015 | Wyborcza.pl:

(...) We wsi do dzisiaj ze szczegółami pamiętają jego kazania sprzed czterech lat.

 - Mówił, że Kościół modli się o powołania kapłańskie, ale on nie będzie modlił się o powołania kapłańskie w Mszanie Dolnej, tylko o to, by dzieci tu rodziły się z wodogłowiem do trzeciego pokolenia. Dodał, że niektórzy powinni się zająć pryszczami na swojej twarzy albo się umyć, bo cuchną. Odebraliśmy to jako rzucenie klątwy. Po mszy miał postulować przeprowadzenie kastracji wśród parafian, byśmy nie mieli potomstwa - relacjonuje Paweł.

(...) Tego dla wiernych w Mszanie Dolnej było już za wiele. Poskarżyli się na duchownego do kurii. Wtedy kościelni zwierzchnicy zareagowali. Tak ksiądz Stanisław Parzygnat trafił do Poronina. (...)

Źródło: wyborcza.pl, 06.06.2015 | fot. Marek Podmokły/AG | Przeczytaj więcej o sprawie na stronie limanowa.in (26.04.2011) 


26 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Za pana Parzygnata należy się żarliwie modlić... a nawet egzorcyzmować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwierzchnicy zareagowali... Przenieśli gdzie indziej, żeby mógł dalej robić to samo.

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim Kościele taki ksiądz zostałby natychmiast zwolniony z funkcji proboszcza przez Radę Parafialną, biskup byłby nie proszony o interwencję, a poinformowany, że proboszcz wyleciał z parafii na zbity pysk. I ciekawe, która parafia by go wzięła po czymś takim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był problem, bo cała rada parafialna była z najcięższym wodogłowiem.

   Usuń
  2. Jak może ksiądz złorzeczyć ,skoro nam tego nie pozwalają ,bo to ciężki grzech.Jak można wiarę zrozumieć,gdzie Ci co mają na ziemi być apostołami uczniami Boga i nas mają nauczać na pewno nie złorzeczenia bliźniemu..

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. To on ma wodoglowie to cały nasz kościół w swej okazalnosci tylko kasa i wielcy tego świata "księża" chcą rządzić całym światem ale czy tego nauczal nas JEZUS coś im się we łbach poprzestawralo tez miałem chore dziecko otwierali go jak puszke po konserwie co chwile a jak zmarł wiecie co klecha mi powiedział jak zaszlem go pochować ze po 9 miesiącach walki o jego życie i patrzenia jak cierpi ze jestem beznadziejnym ojcem i ze go to nie obchodzi i wielka łaska interwencję znajomych i dopiero pogrzeb jak Bóg nakazał Nie WIERZE W WAS KLECHY TYLJO W NASZEGO BOGA OJCA i nie wymagajcie odemnie żebym was szanował bo nie jesteście bogami tylko macie mu slozyc szkoda ze o tym zapomnieliscie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz kościół jest pod władaniem szatana, który jest pod postacią księży, ale kiedyś jeżeli Bóg istnieje zostaną rozliczeni i na pewno
   ostrzej niż zwykli ludzie, bo oni mieli głosić słowo Boże, a służyli
   szatanowi zamiast Bogu. Nie wierzę w kościół i jego przedstawicieli
   i współczuję ludziom, którzy dają sobie robić wodę z mózgu. Jednak
   widać, że coraz więcej ludzi zaczyna myśleć rozsądnie i wyciągać
   wnioski, że czasy średniowiecza, już nie wrócą,o czym marzą czarni, gdzie mogli palić na stosie i mieczem wybijać "niewiernych".
   Nie będziecie mieli władzy absolutnej, do której tak dążycie !!!!!

   Usuń
  2. Pod jakim wladaniem szatana... jakiego szatana wymyslonego przez ludzi... coz nie da sie ukryc ze kosciol bazuje na naiwnosci i braku wiedzy u przecietnych ludzi... a ten stanislaw parzygnant powinien trafic do szpitala psychiatrycznego - bo zdaje sie ze cos z nim nie tak

   Usuń
  3. Egzorcyści to psychopaci, bo osobom chorym i otoczeniu wmawiają że osoba przez szatana nawiedziona by na tej osobie się wyżywać. Mamy typowych psychpatów, manipulujących otoczeniem by nad kimś się pastwić, kimś kto jest chory lub nie funkcjonuje jak sobie życzy kościół, a kościół wyklina jak nie pluszaki to muzykę czy poglądy bardziej liberalne od ich zamordyzmu, bo inaczej to szatan, to jest już inkwizycja . Wszystko jest szatanem co nam nie odpowiada i musimy ci kuku zrobić wganiając to co nam nieodpowiada, lub dajcie nam chorego i zamiast psychologa to kler sobie nad nim się popastwi.

   Usuń
 6. To on ma wodoglowie to cały nasz kościół w swej okazalnosci tylko kasa i wielcy tego świata "księża" chcą rządzić całym światem ale czy tego nauczal nas JEZUS coś im się we łbach poprzestawralo tez miałem chore dziecko otwierali go jak puszke po konserwie co chwile a jak zmarł wiecie co klecha mi powiedział jak zaszlem go pochować ze po 9 miesiącach walki o jego życie i patrzenia jak cierpi ze jestem beznadziejnym ojcem i ze go to nie obchodzi i wielka łaska interwencję znajomych i dopiero pogrzeb jak Bóg nakazał Nie WIERZE W WAS KLECHY TYLJO W NASZEGO BOGA OJCA i nie wymagajcie odemnie żebym was szanował bo nie jesteście bogami tylko macie mu slozyc szkoda ze o tym zapomnieliscie

  OdpowiedzUsuń
 7. I chłopi pańszczyźniani poskarżyli się do kurii,ja pier-ole ale ciemnogród w XXI w.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na winko mszalne zabrakło bo przegrał w karty i sfrustrowany nawyzywał parafian, bo porfele chowają i jeszcze gadają o jego prowadzeniu. Tak mi to wygląda, bo z początku wyglądał na wariata, ale przeczytałem to w linku i spasione księżowskie prosie, za swoje prowadzenie za nieswoje pieniądze wyzywa ludzi ,mających bezczelną czelność skrytykować bezczela i schować przed nim portfele, a tu winko i pokerek a kasiory nie ma. A gdzie indziej jest tak piknie.

  OdpowiedzUsuń
 9. --- Nie ~~ no - Parzygnat ok !.... Najpierw wodogłowie a potem obcięcie jaj !... Nareszcie powiedział to co myśli i gitara ;-) * ....

  OdpowiedzUsuń
 10. Księżulowi wyraźnie cos popierdoliło, jeśli takie coś ma być pasterzem w owczarni Pana no to ta owczarnia długo nie wytrzyma. Osobiście za takie życzenia to bym temu eunuchowi ryj wyparzył wrzątkiem ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. racja i tak trzymać .

   Usuń
  2. I to jest dobry pomysł, jaja też mu wyparzyć. Nie tylko tam takie psie syny się panoszą. Takiego ciemnogrodu jest wiele. Ryja trza mu skuć. A owoce pardon barany w beeeek.

   Usuń
  3. Owce powinny dziada wdeptać w ziemię, a nie beczeć do Kurii

   Usuń
 11. A mnie się podoba, że Parzygnata, który modli się o to, żeby parafianom rodziły się dzieci z wodogłowiem, sfotografował Podmokły...

  OdpowiedzUsuń
 12. Język miłości według Kościoła Katolickiego. Nic dodać..............

  OdpowiedzUsuń
 13. Co oni wygadują? Przecież wino nie wywołuje takich objawów... a może coś jest w opłatku...? :)

  OdpowiedzUsuń
 14. A wiecie, część wpisów jest tak wulgarna że niedobrze się robi, tego księdza przez to da się wybronić. Bo jak widać to teraz człowiek, który jak się zdenerwuje to klnie i wymysla na innych aby im się coś stało. No widzicie zupełnie jak wy. Oczekujecie od niego że mu nerwy nie puszczą a wam nie trzeba nerwów popuszczać tylko okazji do oplucia kogoś i robicie to z zadowalniem. Te nerwy księdza go usprawiedliwiają trochę więcej niż tłum warchołów tupiących i lejących jad bo okazja.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zastanawiam się nad parzygnatem, czego się trzeba naćpać, czy też najarać, żeby takie teksty wygłaszać? No tak, ale ciemnogrodu u nas bez liku i dlatego taki parzygnat manipuluje owcami.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przełożeni uznali widać że w Poroninie jest nadmiar pryszczatych i posłali im w misji psychopatę z namaszceniem boskim.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wy niedowiarki, jak możecie tak oczerniac, księży, wy z piekła nie wyjdziecie.
  Zależy wam na tym ,żeby były puste kościoły, poszli byście we Mszanie do egzorcystow to by z was wygonili te złe moce. Piszecie paskudne kłamstwa. Ja jestem świadkiem kazania. Wiara.

  OdpowiedzUsuń