Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Abp Hoser chce, by prezydent skierował in vitro do TK: To byłby piękny, historyczny gestRok 2015 | Henryk Hoser (arcybiskup warszawski) o przegłosowaniu przez Senat ustawy o leczeniu niepłodności, w tym metodą in vitro:

(...) Senatorowie katolicy, którzy głosowali za jej przyjęciem skompromitowali się, stracili swoją wiarygodność i zawiedli pokładane w nich nadzieje - tak to należy widzieć.

(...) Wiadomo, że pan prezydent pracuje nad treścią tej ustawy i jest nadzieja, że skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Byłby to bardzo piękny gest prezydenta na zakończenie jego kadencji. Dzięki temu przeszedłby do historii jako ten, który był w naszym kraju głosem rozsądku i odpowiedzialności.

Źródło: deon.pl, 12.07.2015 | fot. PAP | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Hosera

***

Komentarz redakcji:

Byłoby pięknym i historycznym gestem Prezydenta Komorowskiego, gdyby poszedł za wolą społeczeństwa (w znakomitej większości popierającego prawo do in vitro) i nie ugiął się pod presją biskupów rzymskokatolickich i ich watykańskiej ideologii. Warto też przypomnieć, że przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego dostał medal za zasługi dla Kościoła rzymskokatolickiego.

Podpisz petycję do Prezydenta, by podpisał ustawę o leczeniu niepłodności.

10 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Nie ma czegoś takiego jak "Senatorowie katolicy". PiS jeszcze nie doszedł do władzy i Polska wciąż jest państwem świeckim, czy się to biskupowi podoba czy nie…

  OdpowiedzUsuń
 2. A Polacy chcą, by kościelna pedofilska banda, wróciła z polityki do kruchty i już nigdy jej nie opuszczała. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 3. A to teraz obsesje seksualne kleru to zdrowy rozsądek jest, jak nic trzeba osoby chore psychiczne zatrudnić w ministerstwie obrony, bo jak widać szaleństwo to teraz zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. Właściwie odpowiedzialność też jest na poziomie szaleństwa u kleru, przecież tylko chory będziu uprawiał rozpłód bo nie przejmuje się co dalej, czyli jak to wynika z" nauki" kleru. Wzorem w polsce stał się do naśladowania wariatus pospolitus. Proponuje pomiki stawiać bohaterom w kaftanach. Obłęd wpisać jak edukacji, bo co ukrywać i tak swoje zapędy bezczelny kler już nie ukrywana. Wariactwo dla wszystkich w polsce i po co wogóle polska, nie lepiej wariatków . Cudzoziemcy nie będą zaskoczeni.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1/ W wolnej Polsce senator może być katolikiem ale nie może być senatorem katolickim. 2/ Hoser, człowiek o wątpliwej reputacji, ze skazą ludobójstwa w Rwandzie, udziela rad Prezydentowi demokratycznego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłby piękny historyczny gest,jak byście przestali się za przeproszeniem wpierdalać w nasze życie,ale to marzenia ściętej głowy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Biskup niech się wala po klęczniku a nie w polityce i in vitro. Prezydent jest dla narodu polskiego a nie dla watykańskich cyrkowców, nierobów i grabieżców, którzy się niech za prace wezmą a nie pierdolamento co Pan prezydent powinien. Polska to świecki kraj, a biskupi i całośc kleru trzeba pogonic do watykanu. W Hinach juz się za dewiantów zabrali, czas teraz na Polskę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam za błędy Miało być Pan Prezydent i w Chinach.

   Usuń
 7. (...) Senatorowie katolicy, którzy NIE głosowali za jej przyjęciem skompromitowali się, stracili swoją wiarygodność i zawiedli pokładane w nich nadzieje - tak to należy widzieć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że Hoser nie był tak aktywny parę lat temu w Rwandzie, gdzie odbywało się regularne, okrutne i rzeczywiste, a nie urojone w obłudnych katolickich łbach, ludobójstwo. Pokrętna biskupia moralność każe bronić nienarodzonego zarodka, który przecież nie jest jeszcze istotą ludzką, lecz te już żywe istoty ma głęboko w d...e. Ważne , że wyrżnęli sobie kojny karb do statystyki liczebności ochrzczonych owieczek (czytaj baranów do dojenia).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie był aktywny?. Pojawił się w Rwandzie zaraz po ludobójstwie i pomagał uciekać księżom mordercom, gdzie Rwanda do tej pory szuka po całym świecie tych księży. A Hoser ma alergie jak dziennikarze o to pytają i bezczelnie kłamie wbrew zeznaniom świadków z Rwandy.

   Usuń