Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

5 argumentów szefa biskupów przeciw zapłodnieniu in vitroRok 2015 | Stanisław Gądecki (przewodniczący episkopatu):

Jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski jak najserdeczniej proszę Pana Prezydenta o przekazanie Sejmowi do ponownego rozpoznania ustawy o tzw. „leczeniu niepłodności” lub skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. W obu przypadkach jest to podyktowane powodami merytorycznymi, wynikającymi z niezgodności wspomnianej ustawy z Konstytucją RP (...).

Źródło: przewodniczacy.info, 17.07.2015 | fot. Getty Images / Piotr Skórnicki AG

***

Komentarz redakcji:

Mamy podejrzenie graniczące z pewnością, że Gądecki naciskałby na Prezydenta niezależnie od kształtu ustawy, o ile ta nie wprowadzałaby zakazu in vitro.

Oto hmm.... 5 merytorycznych argumentów Gądeckiego wobec tej metody zapłodnienia:

 • Rzecz sama w sobie jest grzeszna i sumienie jest błędne, jeśli ocenia in vitro jako metodę godziwą. (...) Będziemy walczyć z in vitro jak z aborcją (30.06.2015).
 • Dominujący sposób myślenia podsuwa czasem rodzaj fałszywego współczucia, które uważa za pomoc umożliwienie kobiecie aborcji, za akt godności dokonanie eutanazji, za osiągniecie wyprodukowanie dziecka (24.05.2015).
 • Niech małżeństwa dotknięte krzyżem bezdzietności nie ulegają pokusie użycia złych i niegodnych metod poczęcia dziecka (05.04.2015).
 • Trudności to są zazwyczaj te zewnętrzne, to znaczy Państwo - Kościół, w tym sensie forsowania ustaw które są ewidentnie niezgodne z duchem chrześcijańskim. Robią to tak zwani katolicy, co jest jeszcze bardziej trudne do zaakceptowania (11.03.2015).
 • Sztuczna inseminacja ludzi, która, choć to nie zamierzone, sprowadza ich do poziomu zwierząt (10.03.2015).

10 komentarzy: Leave Your Comments

 1. A czego można się spodziewać po mentrcach, którzy jeszcze do niedawna torturowali i palili na stosach ludzi twierdzących: że Ziemia jest okrągła, przecież dla tych gieniuszy Ziemia jest jeszcze płaska.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masakra :( Niech lepiej zajmą sie walką z pedofilią w kościele!! To powinno byc dla nich priorytetem. No ale gdzie tam...przecież niejeden z nich gwałci małych chłopców więc muszą sie czepić czegoś innego :(

  OdpowiedzUsuń
 3. "Obywatelu" Gądecki nie pieprzcie bez sensu

  OdpowiedzUsuń
 4. I w tym momencie prezydent powinien zabronić biskupom korzystanie z medycyny. Zrobić listę tych zwalczających medycynę, wystąpić z postulatem.. zakaz hipokryzji ...i tych panów medycyna nie obsługuje. No przecież o to walczą to niech pierwsi świecą przykładem. Oczywiście zaraz by się darli jak kot co mu nadepnięto na ogon, terror, zbrodnia, ja można zabranić leczyć. Wygląda na to że egocentryczne buractwo biskupie nie rozumie dopuki na własnym tyłku nie poczuje konsekwencji które wygaduje. Jakby im pokazać taki sam terror i pozakazywać medycyny to by dotarło, bo do biskupa tylko przez zadek, on cały osadzony jak na zadku i dopuki nie jego zadek to się drze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gądecki mówiąc o „in vitro”, że jest to
  cyt: „Sztuczna inseminacja ludzi, która, choć to nie zamierzone, sprowadza ich do poziomu zwierząt” - udowadnia jakim jest niedouczonym tłukiem.
  Przecież ludzie to także zwierzęta tyle, że na nieco wyższym poziomie (a i to nie wszyscy)
  Gądecki na starość powinien liznąć chociaż trochę wiedzy na poziomie szkoły podstawowej.
  ps.
  wszystkie rodziny, które skorzystały lub skorzystają z metody „in vitro” powinny wystąpić z kk i podać do sądu tą przestępczą organizację za sianie nienawiści, obrazę i zniesławienie domagając się potężnych odszkodowań finansowych.
  Najlepszą metodą są pozwy zbiorowe, których prowadzenia dobrzy i uczciwi prawnicy bardzo chętnie się podejmują.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Kobiety !
  Od dziś nie wyrzucajcie zużytych podpasek !
  Należy je wysyłać Gądeckiemu, który zrobi im pogrzeby (oczywiście na koszt państwa)."
  /znalezione w Internecie/
  Popieram ten pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja napisałem żeby na plebanie pocztą wysyłać dewiantom podpaski i moja kuzynka już namówiona. Podpaska w kopercie adresowana na pobliską plebanie ( bo tam ksiundz podobne bzdury wygaduje) , a na kopercie nad adresem RATUJCIE ZARODKI. Jak popierasz to też się odważ, to taki odolny protest do tego szaleństwa katolickiego, może i głośno się zrobi jak osób dołączy więcej.

   Usuń
 8. Klecho Gądecki nie jesteś obywatelem Rzeczypospolitej Polski tylko obywatelem Watykanu,do przypomnienia co powiedział twój przełożony, że pedofil Wesołowski jest obywatelem Watykanu.A dla mnie jesteście okupantem żerującym na budżecie państwa i wciskanie za pieniądze (nie małe)zabobonów.A katolicyzm w naszym kraju jest zacofany,rodacy zacznijcie używać mózgu.

  OdpowiedzUsuń
 9. NO WŁAŚNIE, RODACY, zacznijcie używać mózgu!!!

  OdpowiedzUsuń