Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Ks. Parafiniuk: Byle pismak skrytykuje Kościół i zaraz ląduje na pierwszej stronie

ks Parafiniuk media Kościół ŚDM
Rok 2015 | Emil Parafiniuk (ksiądz z Warszawy):

Dlaczego tak jest, że byle pismak skrytykuje Kościół, zaraz ląduje na pierwszej stronie? Nie da się wypłynąć inaczej?

Źródło: Twitter, 29.07.2015, fot. YouTube | Przeczytaj też Ks. Parafinuk: Dobrze, że Ewa Kopacz nie zajmuje się już leczeniem


***

Komentarz redakcji: 

Choć w Polsce wolność słowa jest ograniczona przepisem dotyczącym obrazy uczuć religijnych, to póki co biskupi i księża rzymskokatoliccy nie są obiektem kultu religijnego i podlegają krytyce jak każdy inny człowiek.  Przypominamy też, że w gazetach kościelnych na jedynce może lądować cokolwiek, nawet jeśli obraża to zdrowy rozsądek (który nie jest w Polsce chroniony).

8 komentarzy: Leave Your Comments

 1. "to póki co biskupi i księża rzymskokatoliccy nie są obiektem kultu religijnego i podlegają krytyce jak każdy inny człowiek."

  Po raz pierwszy nie zgadzam się z Redakcją. ;P Obawiam się że zdecydowana wiekszość polskich katolików to wyznawcy biskupów, dla nich nie jest ważne to czego nauczał Jezus, całą swą uwagę skupiają na "mądrościach" biskupów.

  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No tu oddawna jest problem, kler który spalił najwięcej książek na świecie, często z autorami, non stop bezczelnie domaga się cenzury, nie tylko krytycznych prac ale po prostu tego czego nie rozumie jak Golgota Picnik. Fanatyzm chciałby ludziom ograniczyć dostęp do kultury jak było w Baroku, gdzie jedynie słuszny stał się poziom umysłowy fanatyzmu i jedyna kultura to dewocjonalia. Tym samym Polska staje się najgłubszem krajem w europie i wiadomo co dalej, jest to jedna z przyczyn rozbiorów. No jeśli kultura to w dużym stopniu tożsamość narodowa, to kler nam non stop wojuje z polskością. Próżne buractwo chce aby malarz malował je lepiej niż to co prezentuje ta twarz kościoła. Ma się wrażenie pana Greya, któremu portret się starzał i pokazywał na facjacie jego niegodne życie i Grey przecież przerażony ochydną postacią rzucił się z nożem, a my tu mamy taką bezczelną mordę kościoła non stop i naokrągło, swoimi nienawistnymi wargami i pięścią domaga się.....maluj mnie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celne!

   Usuń
  2. Bo niektórzy zadają " niewłaściwe " pytania......

   Jaki jest pomysł na zreformowanie Funduszu Kościelnego? Czy PiS zamierza to robić?" - te dwa pytania okazały się zbyt szczegółowe dla Beaty Szydło, kandydatki PiS na premiera.


   ....pytania te zadała reporterka TVN24 podczas konferencji wiceszefowej PiS. Odnosiła się do raportu NIK w tej sprawie, z którego wynika, że Fundusz Kościelny osiągnął w 2014 roku rekordowy poziom. A odpowiedź?

   Najpierw Beata Szydło powiedziała, że zajmuje się innymi raportami Najwyższej Izby Kontroli (dot. polityki rodzinnej), po czym próbowała zmienić temat. Samą kwestię Funduszu Kościelnego wrzuciła do worka spraw "niepriorytetowych".

   - Jaki jest pani stosunek do tej sprawy, czy należy się tym tematem w ogóle zająć? - dopytała reporterka, przekrzykując się przez próbującego ją zagłuszyć współpracownika Beaty Szydło ("pani redaktor, pani poczeka!").

   Skąd temat Funduszu Kościelnego?

   Chodzi o publikację "Rzeczpospolitej". Według raportu NIK, który opisała gazeta, Fundusz Kościelny osiągnął w 2014 roku rekordowy poziom. Prace nad jego reformą stanęły jednak w miejscu.

   133,1 mln zł - tyle wyniosły w ubiegłym roku opłacane z Funduszu Kościelnego wydatki na składki emerytalne i zdrowotne duchowieństwa. To rekord, bo jeszcze kilka lat temu na pokrycie składek osób duchownych wystarczało ok. 90 mln zł.

   http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,18447119,chcecie-wiedziec-co-beata-szydlo-mysli-o-funduszu-koscielnym.html

   Usuń
 3. Głupi klecha

  OdpowiedzUsuń
 4. Typowy produkt kk. Nie ogarnia wątłym rozumkiem, że sam kk wpiernicza się, szczuje, obraża i poucza osoby dalekie od kk, kompletnie nie zainteresowane zdaniem kk, do tego doi ich kasę :) No, ale im wolno. Why? Bo tak. W drugą stronę to nie działa, kk ma pozostać poza krytyką, poza kontrolą, no poza kontrolą to są, ale chcieliby odebrać jeszcze prawo do krytyki. Bardzo być może wkrótce to nastąpi z Dudą, Szydło czyli z Kaczką. Klecha wie czym się powinien zajmować dziennikarz, to proste - ma być podnóżkiem i tubą kk. Kler to wie, bo kler zna się najlepiej na świecie na wszystkim, jest biegły nie tylko w sprawach seksu :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Tą czarną zarazę powinno się krytykować,bo żyją w luksusie na nasz koszt,i decydują za nas jak mamy żyć.A nasi rządzący wchodzą im w tyłek bez mydła.Historia udowodniła do czego kler jest zdolny tylko niektórzy rodacy nie potrafią tego zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na widok tego młodego klechy zbiera mnie na wymioty.

  OdpowiedzUsuń