Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Ks. Oko: Widocznie media głównego koryta chcą ukryć coś złego o Owsiaku

Rok 2015 | Dariusz Oko (ksiądz z Krakowa):

(...) Zobaczmy, jak się traktuje Kościół w Polsce, a jak Owsiaka. (...) Media głównego koryta nienawidzą Kościoła i księży.

Skala tej nieprawości jest tak wielka niemal jak za komuny. W PRL-u, gdy media i propaganda atakowały kogoś, było niemal pewne, że to musi być porządny człowiek. Jak kogoś bardzo chwalono to mówiliśmy, że to musi być wielki łajdak, skoro komuniści tak go chwalą. Sądzę, że obecnie jet podobnie. Jeśli media kogoś chwalą, bezkrytycznie to jest to podejrzane. Widocznie coś złego bowiem chcą ukryć…

Źródło: wpolityce.pl, 01.08.2015 | fot. iwona-arent.pl | Przeczytaj więcej wypowiedzi księży i biskupów rzymskokatolickich o mediach

***

Komentarz redakcji:

Nie, Panie Oko, cytowanie i krytykowanie wypowiedzi i działań Pana i kolegów po fachu to nie "nienawiść", tylko wolność słowa. Podlega Pan takiej samej ocenie jak każdy inny człowiek. Właśnie dlatego że dawniej księża jej nie podlegali, dziesiątki tysięcy dzieci zostało skrzywdzonych przez rzymskokatolickich duchownych - przestępców seksualnych, w sposób zorganizowany ukrywanych przez kolegów. Przypomnijmy tylko dwie Pańskie przepełnione miłością, powszechnie krytykowane wypowiedzi: "ateiści mają zdegradowane człowieczeństwo" i "moi znajomi lekarze w popłochu uciekają przed starszym homoseksualistą"... A to tylko wierzchołek góry lodowej.
14 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Wypowiedział się ksiądz głównego koryta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nakwiększa ofiara nerwicy eklezjalnej polskiego kleru - pan Oko jak zawsze zionie... miłością bliźniego:
  "W PRL-u, gdy media i propaganda atakowały kogoś, było niemal pewne, że to musi być porządny człowiek."

  Obecnie, gdy kościelny personel i jego wyznawcy atakują kogoś, to jest pewne, że jest to porządny człowiek. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie przecież kościelna propaganda to czysty komunizm. Ustrój bandycki o którym trzeba dobrze mówić, a tych nie będących patologią się wyzywa od najgorszych. Jakby ktoś nowy przyjechał do polski, to po tym co robi Owsiak, by zapytał czy.....ten Pan to dobry od Chrystusa? A w drugą stronę, słysząc ten jad nienawiści z ambon lany, by zapytał ...i wy nie ogłaszacie światu dowodu na istnienie Szatana?:)

   Usuń
 3. Ale idiota z tego Oko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Basia Szymańska1 sierpnia 2015 22:02

  Przecież ten chory z urojenia klaun w kiecce, chce być wielbiony za jego debilizm i wstecznictwo. To w cyrku takich bredni nie opowiadają. Owsiakowi to taki oko nie jest w stanie nawet podeszwy od buta wylizać. Oko sięga Panu Owsiakowi poniżej krzyża i powyżej ud, tam jego miejsce. Czy szanowna redakcja może zamiast zdjęcia tego oszołoma, wstawić zdjęcie jakiegoś diabła? Tej jego facjaty nie da się oglądać.Mowa jego ciała i mina, przypomina jakiegoś zacietrzewionego zboczeńca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko przypomina, to jest zacietrzewiony zboczeniec, nikt normalny by nie chrzanił tego co on :)

   Usuń
 5. Oko jest chory psychicznie zagotowały się w nim ekskrementy, przez to sączy jedynie jad, insynuacje i łgarstwa. Jednak jego parszywa przypadłość nie zaburza mu wiedzy, gdzie stoi, nomen omen koryto. Tenże pan, ma swoje prywatne biurko podróży, kasuje od głupich po kilkadziesiąt tysiów i obwozi po świecie, sam na krzywy ryj, bo on ich ubogaca ględami o genderze, gejach i ateistach. Jako klecha nie płaci podatku od tego geszeftu, taki to osobnik gnoi Owsiaka. Gdyby społeczeństwo było normalne, ten łajdus zniknąłby nie tylko z mediów, ale szukałby azylu w Watykanie, bo nikt nie chciałby mu podać ręki, o wykładach, wizytach w szanujących się mediach wgl nie byłoby mowy. Nie ma co się oszukiwać, ludzie tu sami wyhodowali tę mendę. Raczej staram się miarkować słowa, ale nie w tym przypadku, to wyjątkowo podła postać, ohydna, brrrrrr.

  OdpowiedzUsuń
 6. No wiec po primo: przeklinam watykanizację za skłonienie mnie do przeczytania całości wywiadu z tym Tytanem Intelektu.
  Po drugie primo, sekundo: nie czuję się kompetentny do diagnozowania stanu zdrowia tego osobnika, ale niemal na pewno potrafię stwierdzić stan opętania. (no co, są jakieś dyplomy dla czarowników voodoo, podobnych do nich? No właśnie, mam takie same kompetencje!). To opętanie przez demona 3 rzędu, powodujące urwanie od rzeczywistości. Zalecam, uświęcone tradycją, egzorcyzmy lewatywą i mokrymi kocami. Skuteczność 98%, w potrójnie ślepej próbie. (potrójnie, bo wyniki oceniał pijany w sztok ekspert od voodoo)
  Wreszcie, odrobinę bardziej poważnie (ale tylko odrobinę!): sam Tytan w zlinkowanym tekscie podaje wyjaśnienie: "Nienawiść sprawia natomiast, że człowiek jest zdolny do każdej niegodziwości i kłamstwa."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest trudne co mu dolega. Celibat prowadzi do frustracja...ta do agresji, z frustracji bierze się agresja. Zauważyłeś że to niesamowicie agresywni osobnicy szczególnie dostają piany gdzie ocieramy się o to co ludzie noszą między nogami? Teraz frustracja i z niej agresja zaburza osobowość, dlatego jest tam tyle psycholi, bo ciągła nienawiść modeluje mózg pod psychopatię, czyli zaczynają powstawać dziury w mózgu tam gdzie mamy wrażliwość, sumienie, empatie. Ta agresja z frustracji może uderzać otoczenie lub przejść w autoagresje bo otoczenie jest za silne, więc biczownictwo, umartwianie, okaleczanie, czyli kompulsje wywołane przez patologiczny celibat.

   Usuń
 7. Klecho Oko ty panu Owsiakowi nawet do pięt nie dorosłeś.Polskę rozkradliście gorzej niż komuna.Jestem zdziwiony ze rodacy nie sprzeciwiają się wam,dalszemu rozkradaniu majątku narodowego.W Europie zachodniej nastąpiła laicyzacja społeczeństwa,w Polsce kościół nie wyciągnął z tego wniosków szkoda.Wiec niech biskupi nie dziwią się ze narasta niechęć do kościoła. Wypowiedzieć natychmiast konkordat,dla dobra naszego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pan Oko - intelektualny przyjaciel siostry Bernadetty z Zabrza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basia Szymańska3 sierpnia 2015 22:34

   W punkt, tylko czy nie jest parę razy gorszy od niej? Zresztą cały KK to ta sama nuta i wydanie, hmmm, agresja, władza, pieniądze to ich główny cel.

   Usuń
  2. Przeczytałem z ogromnym zaciekawieniem Pani obie wypowiedzi. Są one nacechowane niesamowitą ekspresją, dość odważnymi poglądami i dość poważnym oskarżeniem(zacietrzewiony zboczeniec).
   Wszystko pięknie, ładnie, ale nie widzę w Pani wypowiedzi choćby cienia argumentu, uzasadniającego Pani poglądy na temat tego Duchownego, jak i całego Polskiego Kościoła.

   Jeżeli udzieli mi Pani co najmniej zadowalających odpowiedzi na 3 moje pytania, przeproszę za wtrącanie się i uznam Pani rację:

   1. Dlaczego wg Pani ks. dr hab. Dariusz Oko jest chorym z urojenia klaunem w kiecce(jak była Pani uprzejma się wyrazić) i w jakich okolicznościach i kiedy stwierdzono u Niego taką formę choroby?
   2. Dlaczego zastosowała Pani jedną z najbardziej ohydnych form w stosunku do ks. Dariusza Oko, konfrontując Go z Panem Jerzym Owsiakiem, w której "w sposób bardzo ciekawy zrównała Pani z błotem" tego Księdza, podpisując się pod wypowiedzią własnym imieniem i nazwiskiem. Podziwiam Pani mocną, radykalną ocenę i sposób wypowiedzi, zresztą gdyby Pani wypowiedź nie była ciekawa, bym jej nie komentował.
   Zapytam wprost: Dlaczego uważa Pani ks. Dariusza Oko za niedorównującego do pięt Panu Jerzemu Owsiakowi? Jaki ma Pani dowód na to, że(skoro tak krytycznie ocenia Pani tą wypowiedź ks. Dariusza) ks. Dariusz Oko kłamie, zwracając uwagę na bezkarność mediów i Pana Jerzego Owsiaka?
   I jak dowiedzie Pani to, że ks. Dariusz jest niczym w porównaniu do Pana Jerzego? Z tym pytaniem może mieć Pani mały problem, bo przypominam, że ks. Oko jest doktorem habilitowanym, a Jego prace naukowe są cenione i zapewniam Panią-nie tylko przez polski Kościół. Ponadto jest dość znanym autorytetem naukowym. Chciałbym również zauważyć, iż ten Ksiądz pracuje w licznych Duszpasterstwach Młodzieżowych(głównie w Krakowie i w Niemczech) i Młodzież, z którą pracuje wypowiada się o Nim najczęściej serdecznie, życzliwie i z podziwem.
   3. Dlaczego oskarża Pani ks. Dariusza Oko o to, że jest zboczeńcem do tego aż stopnia, że już na samą twarz ks. Dariusza nie może Pani patrzeć z obrzydzenia? To bardzo poważny zarzut, za który oskarżony zostaje pozbawiony wolności do lat 12, a w skrajnych przypadkach(szczególne okrucieństwo) nawet dłużej.
   Proszę więc podać mi(wystarczy mi cień podejrzenia) na podstawie jakiej sytuacji, którego Jego zachowania, lub której Jego wypowiedzi ks. Dariusz Oko powinien usłyszeć zarzut, oskarżający Go o dokonanie tego, myślę najohydniejszego czynu, jakim jest pedofilia, lub inny wyraz zboczenia.
   Przypomnę tu tylko jedną z wypowiedzi tego Duchownego w tematyce pedofilii i gwałtu: "Pedofilia i gwałty wśród księży to grzechy do sześcianu w konfrontacji z pedofilią i gwałtem wśród jakiejkolwiek innej grupy ludzi".
   Brakuje więc oskarżenia ks. Dariusza Oko o hipokryzję, jeżeli Ten popełnia wg Pani tak ciężkie grzechy nieczyste(ba, nawet nie może Pani w związku z tym na Jego zdjęcie patrzeć) wobec Jego wypowiedzi, którą zacytowałem powyżej.   Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)   Usuń
 9. Bardzo cenię Ks. Dariusza również za tą wypowiedź, ale przede wszystkim za walkę z jednym z największych zagrożeń współczesności-ideologią gender. To jest bardzo mądry Ksiądz.
  Jeżeli nigdzie nie zaznasz spokoju, to ostatnią deską ratunku będzie zawsze Polski Kościół i tacy Księża, jak Ten.
  Podzielam wypowiedź, dodam jednak komentarz: Bóg powiedział, że Ci, którzy pójdą za Nim, będą tak, jak On cierpieć prześladowania, bo Oni nie są ze świata i dlatego świat ich nienawidzi i stoi w ostrej sprzeczności z Nimi.
  In vitro to dzieło Szatana, który chce, żeby ludzie zaczęli na dobre manipulować zamiarami Bożymi, których nie rozumiemy, ale musimy zamiary te szanować i przyjmować z wdzięcznością. Tak samo z wdzięcznością powinny przyjmować te Święte Boże zamiary małżeństwa bezdzietne-może właśnie to jest dla Nich szansa i Dar od Boga na wielki akt miłosierdzia względem dzieci z domów dziecka-adopcja.
  Bóg wiedział, że będą małżeństwa bezpłodne i dla Nich przewidział właśnie adopcję-najpiękniejszy znak miłości dla Braci tych najmniejszych-Dzieci, potrzebujących Rodziców i nawzajem- Rodziców, potrzebujących Dzieci.

  A co do zarzutów, kierowanych przeciwko biskupom i księżom:
  Nieuzasadniona krytyka Kościoła, czyli Wybrańców z Woli Bożej jest grzechem do wysokiej potęgi.
  W tych czasach, kiedy to tak szczególnie silne stają się ataki na Kościół trzeba Kapłanom wielkiej wytrwałości i jeszcze bardziej niestrudzonego głoszenia Słowa Bożego, bo to jedyny sposób, by stawić czoła wrogom Kościoła. Także nie traćmy nadziei, pokażmy swoją przewagę intelektualną nad tymi, którzy nie mając odpowiednich argumentów próbują zaszkodzić Wspólnocie Bożej.
  I jeszcze intensywniej głośmy Słowo Boże, nie pokazując, że tym, którzy szydzą z Kościoła udaje się Nas zdenerwować.
  Do pewnej Pani, która odważyła się posłużyć swoim imieniem i nazwiskiem: proszę nie obrażać ks. Dariusza i całego Kościoła tak cynicznie i szczeniacko, jak Pani to uczyniła. Szanowałbym Pani pogląd, bo każdy ma prawo nie darzyć sympatią Kościoła, ale gdy się Go obraża, wtedy obraża się samego Boga, bo to On ustanowił Kościół. Poza tym Kapłani są szczególnymi Wybrańcami, którym należy się najwyższej próby szacunek. Proszę więc nie być bezczelnym i nie wyzywać od np. klaunów, idiotów, bo chciałbym przypomnieć, że ks. Dariusz Oko to DOKTOR HABILITOWANY, a poza tym w Episkopacie, o którym też nie pierwszy raz słyszę takie rzeczy, jak chociażby "chorzy na umyśle" rzadkością jest niespotkanie doktora.

  OdpowiedzUsuń