Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Zakonnik Kowalczyk: Podziękowania za służbę Prezydenta? Niech mu dziękują organizacje homoseksualne

Rok 2015 | Dariusz Kowalczyk (zakonnik):

(...) Modlić można się w intencji każdego człowieka, a cóż dopiero ustępującego prezydenta. (...) Modlitwy są jednak różne, stosownie do sytuacji. Mamy modlitwy dziękczynne, ale także modlitwy prośby, przebłagalne, ekspiacyjne itd.

Przyznam, że propozycję, by uroczyście, publicznie, w kościele dziękować za „służbę narodowi” Bronisława Komorowskiego, uważam nie tylko za niestosowną, ale także za szkodliwą, generującą zamęt we wspólnocie wierzących.

(...) Niech dziękują ideolodzy gender, radykalne feministki, organizacje homoseksualne. (...)

Źródło: idziemy.com.pl, 26.07.2015 | fot. Kamil Wróblewski/TOK FM | Przeczytaj też Kowalczyk: Słupsk wybrał Biedronia na zasadzie "na złość babci, odmrożę sobie uszy"

***

Komentarz redakcji:

Prezydent Bronisław Komorowski zrobił kilka rzeczy, które są standardem w Unii Europejskiej - podpisał Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej i podpisał ustawę o leczeniu niepłodności, w tym metodą in vitro. 

Nie wiadomo czy podpisałby ustawę o związkach partnerskich, bo Platformie nie wystarczyło 8 lat rządów by ją uchwalić. Tak czy inaczej obie sprawy - Konwencja i leczenie niepłodności - pana Kowalczyka i kolegów po fachu nie dotyczą - Watykan zabrania im zakładania rodzin, związków z kobietami (i mężczyznami zresztą też), płodzenia dzieci (w tym metodą in vitro).

Uważamy brak symetrycznego recenzowania (tj. władze Państwa polskiego ---> urzędnicy Kościoła rzymskokatolickiego) za niestosowny i szkodliwy dla Państwa.

17 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Kowalczyk,że ktoś ma inną orientacje seksualną to miejcie pretensje do waszego wymyślonego stwórcy że takich ludzi stworzył. Powinien nastąpić rozdział kościoła od państwa i to natychmiast. Kler za bardzo się rozpanoszył,widać to na porządku dziennym a to dobrze nie wróży naszemu krajowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czego chce ten upierdliwy zakonnik od homoseksualnych ,przeciez to bardzo zacni niczemu nie winni ludzie ludzie a tak niszczeni i wdeptywani w ziemie od wiekow przez KK.Kosciol niech sie leczy u psychiatry ze swojej nienawisci do nieheteroseksaulnych bo jast niebezp[ieczny dla otoczenia.Odnosi sie wrazenie ze KK jest tylko dla heteroseksualnych,a przeciez wiekszosc duchownych watykanskich nie jest heteroseksaulnymi,wiec po co to zaklamanie i ta krakowska dulczyzna rowniez dudy i calego koscielnego pisu.To tak jakby miec pretensje do leworecznych ze nie sa praworeczni a tak juz bylo jeszcze w 20 stym wieku ze zwalczqalo sie leworeczn osc i zmuszalo leworecznych do praworeczn osci,tak samo robi bezskutecznie KK -watykanski od wiekow i zupelnie niepotrzebnie bo nigdy nie uda sie zmusic homoseksualnej osoby do bycia osoba heteroseksualna ,gdyz nie bedzie sie z tym zle czula i nie bedzie soba czyli bedzie musiala udawac cale zycie kogos kim naprawde nie jest i kim sie naprawde nieurodzila czym KK bardzo krzywdzi nieheteroseksualnych. i to zupelnie niepotrzebnie a wynika to krzywdzenie i niesprawiedliwosc ze strony kosciola watykanskiego z ciemnoty i nieuctwa tego KK.======nauczyciele

   Usuń
  2. tak osoba homoseksaulna zmuszana do zycia jako osoba heteroseksualna nigdy nie bedzie sie z tym dobrze czula a rowniez bedzie unieszczesliwiac swojego patnera zyciowego,oszukiwac siebie i innych tak jak to b ylo jeszcze do lat 80 tych 20 go wieku,ze zawieraly homoseksualne osoby zwiazki malzenskie heteroseksaulne zmuszane do tego przez otaczajace spolecznstwo w tym wlasne rodziny,aby sie nie wydalo ze sa homoseksualne czy biselsuale itd jakby mialy sie czego wstydzic,to nie wina nieheteroseksualnych ze nie urodzili sie nieheteroseksualni.i powinny w polsce kmiec prawo do zawierania malzenstw homosksualnych z adopcja dzieci tak jak to jest w cywilizowanych szanujajcych swoich obywateli krajach swiata..Wiadomo ze koscielny duda nie podpisze ustawy o zwiazkach patnerskich czy malzenstwach homoseksualnych czy zmianie plci ale poslowie nie powinni rezygnowac z uchwalaniem takich ustaw bo szkoda czasu a starszym homoseksualnym go niewiele juz zostalo i chcieliby zazyc jeszcze zycia w szczesliwym zwiazku malzenskim homoseklsualnym nieppogardzani przez najblizsze otoczenie przed ktyorym jeszcze na prowincjii musza sie ukrywac bo dewoty zniszczyly by im zycie.Zawsze weto prezydenta poslowie moga obalic ,dlatego trzeba zmiejszyc wplyw kosciola i pisu na wybieranych poslow do sejmu i senatu i wybierac tylko tych niezaleznych od kosciola i nie z pisu ,poslow nowoczesnych dajacych rown e szanse i woln osc dla wszystkich ob ojetnie na jego swiatopoglad.Ustawa powinna byc np o zwiazkach patnerskich czy malzenstwach homoseksualnych a kto bedzie chcial to z niej zkorzysta a kto nie to nie musi z niej korzystac ale taka mozliwosc w cywilizowanym karju powinnna istniec i ludzie powienni miec prawo swiadomego wyboru,a nie zabraniac jak to robia l;udzie KK wsztystkim i nakazywac dostosowanie sie do wymogow KK wszystkich rowniez ateistow========w szkolach skoro jest juz lekcja religii to niech beda na niej omawiane przez swieckich nauczycielii wszystkie ruchy religijne zeby mlodzi ludzie wiedzieli na czym polega kazda religia i ruch religijn y i mogla sobie swiadomie wybrac lub swiadomie odrzucic a nie jak teraz wciska sie na sile tylko informacje na temat jednej religii w polsce glownie watykanskiej,uniemozliwiajac doplyw wiadomowsci na temat innych i innych swiatopogladow co pomaga utrzymywac ludzi w nieswiadomosci i niewiedzy na ten temat.=============pedagodzy

   Usuń
  3. Związek między wyznawaną religią a podejściem do seksualności nie jest niczym niezwykłym, choć dość niezwykłe mogą być jego konsekwencje. Zauważył to już Zygmunt Freud na przykładzie współczesnych mu Niemiec. Jest to kraj o tyle szczególny, że zamieszkują go zarówno katolicy, jak i protestanci. I jakimś dziwnym trafem na nerwice cierpieli głównie chrześcijanie rzymskiego obrządku. Dlaczego? Tu odpowiedź jest bardzo silnie związana z głównym podłożem nerwic, którym jest konflikt przebiegający w nieświadomości.
   Przekładając to na prostszy język, sprawa sprowadza się do tego, że katolicy mają narzucone bardzo silne ograniczenia seksualne (zakazy superego), co wywołuje konflikt z przyrodzoną każdemu człowiekowi cielesnością. Ludzki organizm jest w naturalny sposób seksualny, co objawia się na przykład adekwatnymi myślami i tendencjami, które w świetle religii okazują się grzeszne. W efekcie te najzupełniej zdrowe tendencje są wypychane do nieświadomości i objawiają się jako nerwice. Bardzo wyrazistym przykładem takiego problemu jest obsesyjne tropienie i zwalczanie homoseksualizmu, które jest po prostu próbą oczyszczenia się z własnych nieakceptowanych tendencji.


   Jeden z moich dalszych znajomych po prostu nienawidzi gejów. Pewnego razu po nieco większej dawce alkoholu zaczął wykrzykiwać, że wszystkich ich by pozabijał, waląc przy tym agresywnie pięścią w stół. Oczy miał wtedy naprawdę opętane i daję głowę, że pobiłby każdego, kogo uznałby za geja. Zabawna była jednak jego argumentacja. Z lubością opisywał, jak to bardzo zboczeni są homoseksualiści. Koncentrował się przy tym na szczegółach budowy męskich genitaliów i plastycznie opisywał obraz kontaktu seksualnego między dwoma facetami. Mówiąc o jądrach zrobił nieświadomy gest, jakby je czule głaskał, przy czym nie tyczył się on jego własnego przyrodzenia, tylko kogoś hipotetycznie stojącego przed nim. Takie fantazje nie rodzą się z nudów. Ani z obrzydzenia. Ten chłopak po prostu nieświadomie pragnął tego, czego świadomie tak nienawidził.

   Usuń
  4. Bog nikogo nie stworzyl homoseksualista. Zas zigi freud to szarlatan, ktory nie ma nic wspolnego z nauka.

   Usuń
  5. A to ciekawe bo jest ponad 1500 gatunków zwierząt uprawiających homoseksualizm, nawet twój kochany piesek lubi czasem wejść na pieska, ojej, czyli twierdzisz że to nie bóg ale ulegli propagandzie homoparady tak, te zwierzaki. ?
   Tu nie chodzi o dziadka psychologii bo cała współczesna i psychologia i psychiatria i obecnie i kiedyś opisuje że wyparcia seksualne prowadzą do fobi (nerwicy) i to się nawet leczy i to już oddawna, wyjdz ze średniowiecza koleś i skończ podstawówkę.

   Usuń
 2. Ano czytałem że teraz przez te " straszne" ustawy co ludzi nie wolno bić, no wiecie baby i dzieci nie bić to sodoma i gomora przecież. Bronek do kościoła wstęp wzbroniony, na frondzie tak wypisują. A ja się nie mogę doczekać obiecanej ekskomuniki, bo kler wygrażał że wywali z kościoła tych co popierają invitro, czyli ponad 70% społeczeństwa. No niech wkońcu dotrzymają słowa, bo coś zerkają na kosiorę, gdy tylu wywalą to na kropidło zabraknie a co dopiero limuzyny, podstawowe narzędzie życia w "ubóstwie" stracą.:)

  OdpowiedzUsuń 3. Robert,masz racje ja też nie mogę się doczekać ekskomuniki bo jestem za in vitro.Utrudniają złożyć akt apostazji, oficjalnie wystąpić z Kościoła to nie jest łatwa sprawa. Jeszcze trudniej zniknąć z kościelnych kartotek. Bo polski Kościół wciąż lubi liczyć martwe dusze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie chcemy ekskomuniki obiecanej przez kler, co oni poraz kolejny wyją i co , brak odpowiedzialności za wycia? Bo ich wycia wcielone w czyny utną im życie w pałacach, czyli " ubóstwie". I tak co, z gęby zrobili kalosza jak zwykle?. Kasa ponad przekonania.?

   Usuń
 4. Kler jest bezrozumny, podły, ograniczony. Ten pan jeszcze raz nam o tym dobitnie przypomniał, nie żeby nam dali na 5 min. zapomnieć:) Praktykują uciszanie odstających wyższym poziomem etycznym i umysłowym, a cenią takich podłych półgłówków i jeszcze żądają dla siebie miłości i szacunku, nie mając tego za grosz dla innych. No i żądają szmalu i totalnego podporządkowania absurdom, w które sami wierzą, czy tylko udają wiarę. Kk rozkręcił w tym kraju spiralę głupoty i nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
 5. He, he, ale śmieszne. Ja nie wiem, czy Pan Komorowski w ogóle by chciał jakiejś mszy. Czy ktoś prosił o pozwolenie? Kk jak nie ma się już za kogo modlić, to niech sie pomodli o więcej rozumu dla swoich dewiantów i owieczek .Chyba nadchodzi czas, aby kościoły zaczęły pustoszeć, a watykańscy poplecznicy, niech się zaczną rejestrować w urzędach pracy. Ewentualnie niech wykupią po bilecie w kosmoś z zaznaczeniem, że tylko w jedną stronę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ustawa o in vitro i ustawa przemocowa są szkodliwe dla rozwoju małżeństwa i rodziny. In vitro niczego nie leczy i o merytoryczny pogląd nap tę sprawę było trudno i w parlamencie i u prezydenta Komorowskiego. Zamiast tzw ustawy przemocowej wystarczyło doprecyzować prawo obecnie stosowane. W tej kwestii ideologia wzięła górę nad merytorycznym spojrzeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastrzyki insuliny nie leczą cukrzycy , plombowanie zębów nie leczy próchnicy , dializy nie leczą niewydolności nerek. Wszystkie te procedury umożliwiają normalne życie. Ideologia bierze górę w Panskim pojmowaniu metody in vitro.

   Usuń
  2. Ustawa o leczeniu niepłodności jest pożyteczna dla małżeństwa i rodziny. In vitro to leczenie objawowe (ABC medycyny: leczenie może być przyczynowe lub/i objawowe). Panowie z episkopatu snujący wizje o bruzdach, schorzeniach psychicznych i samogwałcie nie są merytoryczni, lecz głoszą swoją ideologię watykańską. Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (domyślam się, że o tym Pan pisze pod zmyśloną nazwą) da ofiarom przemocy prawa i opiekę, której Rzeczpospolita Polska nie była w stanie samodzielnie wprowadzić (schroniska, szkolenia dla instytucji, telefon 24/7 dla ofiar, prewencję dla mężczyzn i chłopców itp. itd.).

   Usuń
 7. zgadzam się z O.Kowalczykiem i p.Michałem Walewskim

  OdpowiedzUsuń
 8. Basiu jak się czyta co napisałaś to właśnie szczyt absurdu i same brednie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zakonnik mówi o homoseksualistach to ile jest % tych ludzi w branży którą on reprezentuje. Ale najbardziej ciekawe jest miejsce po prawej stronie artykułu gdzie purpuraci i czarni wydają swe sądy, Jedno jest dobre zostaniecie osądzeni tak jak inni ludzie przez Boga i to będzie jedna sprawiedliwa kara dla ludzi tego świata i ich postępowania, a zwłaszcza kleru.

  OdpowiedzUsuń