Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Abp Michalik: Prawo powinno być zgodne z katolickim sumieniem

Michalik prawo państwo wyznaniowe
Rok 2015 | Niedziela.pl przytacza słowa Józefa Michalika (arcybiskupa przemyskiego):

W homilii celebrans wskazał, że katolik powinien swoje życie realizować zgodnie z prawem Bożym, które przejawia się w prawie natury i 10 przykazaniach Bożych. - Trzeba, żeby prawo ludzkie uchwalane przez ludzi zgadzało się z prawem Bożym, bo inaczej nie będzie to zgodne z naszym sumieniem – powiedział abp Michalik.

Źródło: niedziela.pl, 04.09.2015 | fot. CNS | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupów i księży rzymskokatolickich o prawie Państwa polskiego

***

Komentarz redakcji:

Michalikowi marzy się państwo wyznaniowe, tymczasem Polska jest dobrem wspólnym WSZYSTKICH obywateli, dlatego prawo nie powinno odzwierciedlać ideologii religijnej tych czy innych kapłanów.

9 komentarzy: Leave Your Comments

 1. To dobrze że tak chcą prawa bożego, popieram, bo prawo boże i pedofilia wygląda tak......

  Prawo Boże - słowa Jezusa

  Członkowie kościoła katolickiego chcą przeforsować prymat prawa boskiego nad prawem stanowionym. W Polsce (casus Chazana) funkcjonariusze kościoła wraz z grupą gorliwych katolików prawo boskie chcą stosować przede wszystkim w odniesieniu do ciężarnych kobiet, a nie w stosunku do samych siebie. W związku z tym może warto przypomnieć klerowi katolickiemu oraz zainteresowanym katolikom słowa Jezusa, o których być może zapomnieli zajęci tuszowaniem skandali pedofilskich oraz usprawiedliwianiem kościoła z grzechów najgorszych (w kontekście nauki Jezusa). Warto podkreślić, że w perspektywie pedofilii akurat prawo boskie jest bardzo wyraźnie określone i bynajmniej nie jest łagodniejsze niż prawo stanowione. Czytając Ewangelię, znajdujemy bowiem taką wypowiedź Jezusa:

  Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń. Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi. (Mt 18, 6-7)8.

  Warto również postawić pytanie: czy w kryzysie w który popadł kościół w związku z grzechami pedofilii, istnieje jakaś rada, czy wskazówka, której Jezus udzieliłby kapłanom, których narządy rozrodcze były, są, lub mogą być, powodem grzechu? Jak się wydaje, konkretną podpowiedź daje następujący fragment Nowego Testamentu:

  Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego. (Mt 18, 8-9)

  Jezus wypowiada słowa wstrząsające9. Kto jednak naukę Jezusa traktuje poważnie i dobrze ją zna, nie jest niczym zaskoczony. Cóż, Jezus nie był słodkim Jezuskiem z dagerotypu. Wracając do meritum: jeśli członkowie organizacji "kościół katolicki" chcą na poważnie udowodnić w sprawie pedofilii wyższość prawa boskiego nad prawem stanowionym, to mają czarno na białym napisane, co należy robić z pedofilami - właśnie według prawa boskiego, którego są takimi gorącymi entuzjastami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Klecho Michalik, a gdzie wy macie sumienie, rozkradliście majątek narodowy na miliardy zł.Według was prawo powinno być zgodne z katolickim sumieniem,śmiechu warte.Już w 80%jesteśmy państwem wyznaniowym a po wyborach październikowych jak pisowcy dojdą do władzy to mamy to jak w banku.Żałosne.

  OdpowiedzUsuń
 3. 'prawo ludzkie uchwalane przez ludzi zgadzało się z prawem Bożym' czyli mówiąc wprost za mordę wszystkich jak leci, katolik czy wręcz przeciwnie, zmusić, inaczej złamać wolną wolę, a przecież sami bełkoczą o wolnej woli. Nawet tego przez 2 tys. nie dopracowali, skoro wolna wola, to won ze szkół, nie wtryniać się w politykę i prawo. Jak człowiek pomyśli, że to wszystko z mega absurdalnego powodu - urojeń starożytnych, ciemnych ludów. Z tym, że tamte ludy można zrozumieć, mieli prawo być ciemni jak tabaka w rogu, ale dziś to żałosne i durne.
  Przy tym jakoś nie są zachwyceni, że walą tu uchodźcy, o miłej im średniowiecznej mentalności, w sumie krewni Jezusa, a Terlik tak wychwala, że Średniowiecze takie było cool. A jakoś nie skacze ze szczęścia :) Ja też nie skaczę, ale ja jestem konsekwentna STOP RELIGIOM, a co dopiero tak upiornym jak islam. Mnie przeraża widok tabunów facetów wszyscy ubrani w stylu zachodnim, królują czapki bejsbolówki, a przy tym jakie to wymowne, kobiet mniej, a wszystkie w chustach, okutane w czarne szmaty. Albo rybka albo pipka, albo prawa kobiet, lgbt, dzieci, zwierząt, albo islam, bo widzę, że lewica zakochana nomen omen na zabój, w muzułmanach. Natomiast, co nie jest zaskokiem, ci co mają gęby pełne miłości bliźniego, a i napaleni na nawracanie, jakoś nie rwą się do nawracania muzułmanów, uparli się nawracać zachodnich ateistów, feministki, gejów, którzy ich religię znają lepiej od nich, a i tak mówią thx. Michalik odwal się od mojego brzucha, idź nawracać mahometan! Niedawno Terlik wzywał do krucjaty, no to nawet nie musicie nigdzie się wybierać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Katolicyzm jest gorszy od islamu, został wypchnięty z europy na boczny tor i to mu przycieło pazurki. Jednak gdy głupie państwa pozwalają mu ingerować, ponownie wraca koszmar. U nas straszy się islamem a mało mówi o chrześcijaństwie w Afryce co wyprawia, a wyprawia jeszcze gorsze rzeczy niż z koszmarnego snu wyznawcy półksiężyca.
   Poczytaj o Nigerii przykładowo, nawet dokumant BBC nakręciło, jak egzorcyzmy nad dziećmi uprawiają, bo wystarczy padaczka czy nieurodzaj, a małe dzieci oskarżają o Szatana i zakopują żywcem, przy uprzednim polaniu kwasem, czy połamaniem kości, czy ukrzyżowaniu na drzewie za pomocą gwoździ wbjanych w głowę. Tam nie ma rozdziału państwa od religii i ona pokazuje swoje plugawe oblicze. Chcesz linka?

   Usuń
  2. To jest właśnie chrześcijaństwo.....

   Według szacunków w ciągu ostatnich dziesięciu lat w tym afrykańskim kraju o stosowanie czarów oskarżono ok. 15 tysięcy dzieci.

   Diablęta zakopuje się żywcem
   Los dzieci jest wyjątkowo okrutny. Małe "diablęta", odrzucane przez ich własne rodziny, muszą uciekać z wiosek, w których się wychowywały. Ale zanim wyrwą się z rąk prześladowców, stają się ofiarami najbardziej wymyślnych tortur, przywodzących na myśl średniowieczne metody walki z czarownicami. Oblewanie wrzątkiem, przypalanie żelastwem, przywiązywanie do drzew, głodzenie, bicie, a nawet zakopywanie żywcem - okrucieństwo współplemieńców trudno opisać. Tortury mają skłonić maluchy do przyznania się do kontaktów z ciemnymi mocami.

   Przerażeni opętani
   Zmaltretowane maluchy znajduje praktycznie każdego dnia. Jeśli na zakurzonej drodze spotyka grupkę wychudzonych, przerażonych dzieci, uciekających na widok dorosłych, może mieć pewność, że to kolejni "opętani".

   http://m.interia.pl/facet/news,nId,450882

   Usuń
  3. Basia Szymańska12 września 2015 20:32

   Anonimowa 09.09 godz22.13 , bo oni rwa sie tylko do pieniędzy, gadania głupot no i oczywistym jest że ochoczo rwą się do dzieci. Ich tak naprawde interesuje tylko ich dewiacja i władza, plus nasze pieniadze, które kradną na naszych oczach. Jacy oni miłosierni....

   Usuń
 4. Basia Szymańska11 września 2015 22:01

  Nie wiem, ale pewnie biskup michalik, zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jest pisane dla Polski i Polaków. Natomiast obcego okupanta watykańskiego to prawo ponoć nie dotyczy. Katolicyzm i prawo to dwie inne pary kaloszy. Niech się biskup zajmie kolesiami pedofilami w koronkowych kieckach w pajacowatych czapeczkach. Religia to sprawa indywidualna, można wierzyć nawet w gwoździe, jednak dla gwoździ nie mamy prawa, ustanawiac prawa, to chyba naturalne. Żałosna wypowiedź, poniżej poziomu 1 klasy podstawówki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Michalik ty który mieszkasz w Palacu (jak król ) postanowiłeś wprowadzić Szariat Katolicki w Polsce w podobieństwie do szariatu Islam bo według Muzułmańskiej religii Szariat to prawo do życia, to proszę bardzo możecie wy wszyscy przejść na Islam będziecie rządzić i legalnie się dobierać do małych dziewczynek nazywając ich "zonami" chłopczyków tez tak jak w Talibanie jak nie ma dziewczynek to są chłopaczki Allah pozwala, to proszę do Afganistanu bo tam was przyjmą hojne kiedy powiecie ze chcecie żyć według prawa religii bo coś takiego tylko można zmuszać w Islamie. a tych co nie wierzą to się im ucina głowy Panie Michalik czy to jest co Pan chce wprowadzić do Polski?

  OdpowiedzUsuń
 6. Basia Szymańska1 listopada 2015 21:51

  Michalik niech nie wypowiada się na tematy prawa. Czy znajdzie się ktoś kto rozliczy tego michalika za Rwandę?

  OdpowiedzUsuń