Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Ksiądz Guz chce zmusić do rodzenia kobiety, które mogą umrzeć z powodu ciąży

Tadeusz Guz ksiądz KUL
Rok 2015 | Tadeusz Guz (ksiądz, pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego):

Dopuszczenie aborcji w niektórych przypadkach w prawodawstwie RP oznacza w sensie duchowego rozumienia prawa, że dochodzi do zdrady polskiej racji stanu, i to w najgłębszej istocie.

(...) Dlatego uważam, że ta ustawa powinna być jedną z naczelnych i najszybciej znowelizowanych, czyli definitywny zakaz aborcji w polskim prawodawstwie, jeżeli nowy prawodawca chce przed Narodem udowodnić swą prawość i praworządność.

(...) Jeżeli natomiast prawodawca będzie paktować ze złem, czyli będzie tolerował, że w majestacie polskiego prawa dokonują się zabójstwa dzieci poczętych, będzie to zasadnicza zdrada polskiej racji stanu, Narodu i oczywiście zdrada porządku prawno-moralnego w państwie.

Źródło: naszdziennik.pl, 31.10.2015 | fot. YouTube | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupów i księży o przerywaniu ciąży

***

Komentarz redakcji:

Pan Guz postulując całkowity zakaz przerywania ciąży domaga się zmuszenia do rodzenia kobiet zgwałconych, ciężko chorych i tych, których płody są ciężko i nieodwracalnie uszkodzone. Zakaz przerywania ciąży zabija kobiety, które - to może być zaskoczenie dla księdza Guza - są ludźmi. Oto twarz jednej z nich - Savity Halappanavar, którą irlandzki zakaz przerywania ciąży zabił w 2012 roku.


Savita Halappanavar zakaz przerywania ciąży

37 komentarzy: Leave Your Comments

 1. Proponuję psychopacie Guzowi siłą pobrać nerkę dla osoby potrzebującej przeszczepu, niech bydlak też ratuje inne życie kosztem swojego życia i zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pobrać obie i niech się mogli o wyzrowienie

   Usuń
  2. Dokładnie tak! Bez dyskusji.

   Usuń
  3. a co ten kretyn ma do gadania w tych sprawach,niech se ten chory psychicznie obetnie dwie części ciała i chluja i głowę.

   Usuń
  4. tylko jeszcze pokaż palcem tego kto ma to zrobić. Wy lewaki tak już macie, że zadajecie innym jakieś zadania do wykonania i lubicie, gdy urząd za was decyduje i za was - w teorii- odpowiada.

   Usuń
  5. Bolszewizm to katolicyzm, zamiast partii to masz biskupów co niedojrzałym plebsem rządzą. Partia była kopią struktury kościoła katolickiego. Trzeba było do szkoły chodzić to by ci tumanie mózgu nie prali i byś wiedział że komunizm i katolicyzm są braćmi, jeden czerwony drugi czarny, tym samym byłe komuchy jak Chazan niczego nie zmieniły bo fotele partii zastąpili biskupi. To identyczne totalitaryzmy, gdzie ludzie nie mają wolności i praw tylko można ich zabijać w imię ideologii, jak powyżej.

   Usuń
 2. Dymaj się, Guz własnym kciukiem !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż po dojściu PISu do władzy oni mogą zmienić konstytucję i wprowadzić taki zakaz,i g...ich obchodzą kobiety.Tu trzeba nie obgadywać to w Internecie,tylko robic cos konkretnego,walczyć!Stalo się to stało,dopuścili i h do władzy.Teraz ratuj się kto może?Kiedy przestaniemy się bać?!!!!!

   Usuń
  2. Dokładnie to samo piszę nie od dzisiaj! Nikt nic nam nie da! Jeśli chcemy obronić się przed narastającą tu głupotą, ciemnotą i nieuctwem musimy wziąć sprawy we własne ręce i to bardzo konkretnie, nie poprzestając na petycjach czy innej makulaturze! Tu trzeba działać i przestać się do cholery bać tego motłochu, tylko pokazać mu, gdzie jego miejsce, jeśli nasze dzieci mają żyć w normalnym kraju z prawem do decydowania o sobie jednostki, tak jak my żyliśmy w tej "złej komunie"!

   Usuń
 3. Kościół i całe klerostwo na stos! Wyrzucić z kraju, mamy dość narzucania nam waszych chorych decyzji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kościół i całe klerostwo na stos! Wyrzucić z kraju, mamy dość narzucania nam waszych chorych decyzji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy kobietę z ciążą pozamaciczną powinno się ratować ,czy czekać aż płód sam sprawi jej śmierć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z gadką Guza nie ratujemy bab, bo po co, zarodki trzeba ratować

   Usuń
 6. Dlaczego mamy przejmować się uwagami przedstawiciela obcego państwa. Jakie on ma prawo pouczać na o polskiej racji stanu. Jak nie podoba mu się nasze prawodawstwo to niech zmyka do Watykanu i tam "robi" porządki, a jest z czym

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego można się spodziewać po ty skurwysynach(przepraszam za te słowo) żałosne.

  OdpowiedzUsuń
 8. To chyba tyczy sie tylko ZAKONNIC ! Jeśli zajdą w ciążę mają rodzić !! Bez względu na to czy płód zdrowy czy chory, matka zdrowa czy chora. Jakie drań ma prawo wcinać się między kobiece nogi ? Raczej powinien trzymać się z daleka. Może go podnieca gadka na takie tematy?

  OdpowiedzUsuń
 9. jak ja nie cierpie kleru banda zlodziej zboczencow nie ma swietych to zgraja facetow ktorzy omotaja swoje ...owieczki....bzdurami kretynskimi zabobonami

  OdpowiedzUsuń
 10. To nie sam ksiądz Guz tylko chce lub agituje za zmianą prawa karnego dyskryminującego dokumentnie płeć żeńską i tym samym skazując kobiety w skrajnych przypadkach na pewną śmierć, lecz cały episkopat. Jakie to jest wygodne stanowisko z jego i jemu podobnym zasłaniania się morałami bez pokrycia, bo przecież zauważmy: te żądania tyczą się WYŁĄCZNIE kobiet! Jest to sprowadzanie drugiego człowieka kobietę do roli maszynki prokreacyjnej. Czy w XXI wieku godzi się tak postępować chćby w imię najświętszych ideałów lub kanonów religijnych? Moim zdaniem nawet w XI wieku się nie godziło lecz wtedy była też inna świadomość i poziom edukacji.
  Zniesiono w większości państw cywilizowanych karę śmierci. Nawet taki zbrodniarz jak Brevik z Norwegii dostał śmiesznie niską karę a tutaj w Polsce taki klecha apeluje i żąda de facto zmiany praw, które skarzą kobietę, na pewną śmierć. Stawiać życie potencjalnego zarodka czy płodu ponad życie już obecne jest absurdem. Dla mnie ten pan sam utożsamił się na takim samym poziomie jak oficer SS na rampie kolejowej w Auschwitz wskazujący batem: ty do gazu a ty jeszcze dla nas popracujesz.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety, do tej szui ten tekst i komentarze nie dotrą. A szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 12. No i wróciły stosy, bo zakaz aborcji nie ma żadnego uzasadnienia w biologii, jest to ideologia, wynikająca z zaburzeń seksualnych klery. A to była przyczyna palenia milionów kobiet na stosie jak kler poszedł w celibat. Zakaz aborcji jest tego współczesną wersją.

  OdpowiedzUsuń
 13. "będzie to zasadnicza zdrada polskiej racji stanu, Narodu i oczywiście zdrada porządku prawno-moralnego w państwie." Cóż, opisał jak uważa że powinno być traktowane zdanie niewielkiej przecież grupy zachowujących dziwne zwyczaje facetów. Prawdziwym problemem jest to że w obecjnej sytuacji taka opinia jest zupełnie bezmyślnie traktowana jako uzasadniona.

  OdpowiedzUsuń
 14. Basia Szymańska2 listopada 2015 22:15

  Ciekawa jestem kiedy takim bezmózgim brytanom kobiety zaczną masowo obcinać fiutki? Ten gość powinien zgnić w piekle (jego piekle) gdyby to mężczyźni rodzili to zamilknął by dewiant na zawsze. Jakim to trzeba padalcem zboczonym być, żeby decydować za los kobiet. Tak to jest jak rozum śpi a brak seksu i rodziny tworzy bezmózgowie totalne. Polecam temu klesze kontakty z kaloryferem , wtedy nie będzie żadnego problemu. Kaloryfer w ciążę nie zajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wiele wskazuje na to, że przyszły parlament klepnie ten projekt ( całkowity zakaz aborcji) na klęczkach. Mnie tam, jako facetowi, rybka. Dziwię się kobietom, które to popierają. Przecież niektórym z nich może przytrafić się np. ciąża pozamaciczna z ewidentnym zagrożeniem życia. A taki zapis wyklucza interwencję również w podobnych przypadkach. Rocznie ileś tam młodych kobiet pójdzie do piachu. W imię religijnego fioła.
  Ale ciekawe ilu członków Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" na co dzień opiekuje się dziećmi z porażeniem mózgowym, wodogłowiem, bez wykształconych kończyn, podłączonych do respiratora od chwili narodzin przez wiele lat? Ilu z tych świątobliwych ludzi przez 24 godziny na dobę przez wiele lat pilnuje dziecka, przykutego do łóżka, podłączonego do urządzeń ratujących życie, bo bez nich się nie da? Ilu z tych wrażliwców wchodzi do domu rodziny z dzieckiem nieuleczalnie chorym i bardzo kalekim i proponuje pomoc finansową, zastąpienie w opiece...? Ilu z tych głęboko wierzących chrześcijan w czasie klepania pacierzy lub demonstrowania mysli, że jakaś matka po 10 latach trwania przy swoim dziecku chciałaby wyjść na spacer, sama, albo wyjechać z domu, na dwa dni, albo kupić sobie cokolwiek, a nie pieluchy, pampersy, igły, wózek inwalidzki.....?

  OdpowiedzUsuń
 16. pogonić tego idiotę i dać wielkiego kopa w tą księżowską dupę .

  OdpowiedzUsuń
 17. Wczoraj w Łodzi abp Marek Jędraszewski powiedział z ambony, że jesteśmy morderczą czerwoną zarazą. Że my wszyscy – walczący z biciem kobiet, popierający prawa transseksualistów i niepłodnych małżeństw – jesteśmy jak stalinowcy. Że chcemy, by Polacy „legli pokotem”.


  I dzisiaj – gdy podobna nienawiść do lewicowców, feministek i homoseksualistów leje się nawet z najwyższych ambon – co może przynieść apel tak zdolnego pisarza jak Wojciech Tochman?

  „Znam tę ludobójczą gadkę z Rwandy. To mowa nienawiści, która poprzedza zabijanie. To gęstniejący zapach pogromu. Jeśli do niego dojdzie, historia zapamięta, że stało się to za prezydentury Andrzeja Dudy. Polaka katolika, który ocalił hostię” – kilka dni temu napisał Tochman w tekście pod tytułem „Zapach”.

  Tochman pyta: co jest nie tak z katolickim wychowaniem prezydenta Dudy i innych polskich katolików? Oni z coraz większym zapałem wykluczają, piętnują i potępiają swoich bliźnich. Robią to w sposób jednoznacznie zapowiadający pogrom, terror, może nawet wojnę domową. Jak to jest, że religia katolicka, ze swym nauczaniem i swą moralnością, nie ochroniła ich przed kultem hejtu?

  Odpowiedź jest straszna. To nie jest tak, że katolicyzm słabo chroni umysły katolików przed nienawiścią. Katolicyzm w katolickich umysłach tę nienawiść nieustannie zaszczepia – i to coraz bardziej zawzięcie. Potwierdził nam to właśnie abp Jędraszewski.

  http://polskiateista.pl/obserwator/mowa-nienawisci-przewodnia-sila-narodu/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram Pana wypowiedź.
   Dodam, że jestem głęboko wstrząśnięty tym, co wyprawiają abp. Jędraszewski, bp. Dec i wielu innych.
   Trzeba nie mieć sumienia, żeby popierać takiego zagorzałego fanatyka i heretyka, jakim jest pan Duda.

   Usuń
 18. To jest akurat decyzja kobiety, a nie księdza.
  Życia się broni za wszelką cenę, ale w takich przypadkach kobieta MA PRAWO do własnej decyzji, i czy ocaliłaby dziecko, czy siebie - zrobi dobrze, jeżeli ma dobrze ukształtowane sumienie i właściwie z niego korzysta.

  OdpowiedzUsuń
 19. W wyborach PIS zdobyło większość, mają sejm senat prezydenta - głosujący na partię musieli się liczyć z takimi konsekwencjami.Patrząc na sondaże nie głosowali tylko emeryci ale także ludzie młodzi.Jak to się mówi widziały gały co brały, tym bardziej że to już było w 2005-7 bodajże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie dali się uwieść socjalnym obietnicą Pisu i na to głosowali, a nie na kościół czy to co obecnie się dzieje. A wiadomo gruszki na wierzbie nie wyrosną, ale igrzyska odsuwają uwagę od biedy.

   Usuń
  2. Mam wyrzuty sumienia. Nawet nie wiadomo czy ten artykuł jest prawdziwy, a biorąc pod uwagę treść można dać się ponieść emocjom. Przepraszam za komentarz, to było niestosowne i nie powinno mieć miejsca, w sieci też powinna być kultura. Skoro Polacy wybrali w większości Pis to uszanuję to, zobaczymy co z tego wyniknie, może właśnie dzięki Pis zostaniemy dalej społeczeństwem monokulturowym. Może jednak zbyt surowa była moja ocena.

   Usuń
  3. Nie była zbyt surowa, Pis zachowuje się jak PZPR. Nawet te socjalne obietnice to argumenty bolszewickie, tym co mają zabierzemy a wam damy. A tak naprawdę atakami na firmy i banki zniszczą gospodarkę, pieniądze pójdą na beton urzędniczy pisu, który non stop podsłuchy, cenzura, pomówienia, prześladowania. Pis to są ci komuniści co władzy nie chceli oddać w 89r i może polać się krew, a napewno bardzo zniszczą kulturę, niewinnych ludzi, gospodarkę itd... Lepiej wyjedź jak możesz.

   Usuń
 20. Jak taki pedal zboczeniec w sutanie moze ingerowac w sprawy kobiet ! Jestem ciekaw co ten kutas robi jak mu stanie pala ? Wali rowno gruche az sie spusci a potem lapami od spermy podaje wam idioci komunie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie tak się pchają innym w majtki, bo od celibatu są dewiantami. Podglądactwo i wręcz gwałcenie, bo to pokazuje że przemocą wchodzi innym w intymne sprawy, jest pokazaniem procesu gwałcenia. Kler jest zboczony i nie tylko pedofilnie. Gdyby facet dobijał się do dzwi i po otwarciu domagał się kontroli co twoja żona robi, z tym w majkach, uznałbyś że ostro chory zbok. Ale gdy dobijają się non stop i wbiegają do sypialni, to się przyzwyczaili ludzie i nie widzą już jakie to zboczone to w tych sutannach.

   Usuń
  2. A później zdeprawowane kobiety zachowują się jak Terlikowska, bo jak jej non stop katolicy się mieszali między nogi, to ta nie czuje nic niewłaściwego, w bieganiu po redakcjach i opowiadaniu o swoich śluzie. I jeszcze sobie ubzdura że to edukacja, jak żadna edukatorka nie opowiada o swojej intymności tylko naucza wiedzy naukowej na temat,. Ale jakby ci każdy od lat pyska do majtek wkładał, wchodząc do mieszkania, to zaczynasz na każdy dwonek do dzwi matki zdejmować i myślisz iż to naturane.Jak Terlikowska zaburzona przez zaburzonych.

   Usuń
 21. Świetny blog na hemoroidy i ubecki bUl doopy. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ubeków to masz w Pisie świnio, przywracają system komunistyczny dla stęsknionych za PRL, wbrew demokratycznej tradycji Polski i myślę że polacy tego powrotu do bolszewizmu już wam nie darują jak to zrobili w 89r.

   Usuń
 22. Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

  Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
  - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
  Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

  OdpowiedzUsuń