Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Bydgoszcz. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Bydgoszcz. Pokaż wszystkie posty
Kneblewski ksiądz Halloween
Rok 2015 | Roman Kneblewski (ksiądz z Bydgoszczy):

(...) Halloween jest świętem satanistów. Sataniści na całym świecie są przekonani o tym, że 31 października Diabeł działa ze zwielokrotnioną mocą. Coś w tym jest, skoro mu się na to pozwala, a wręcz zachęca.

Te wszystkie nieszczęsne zabawy, tak jak więcej nieszczęsnych głupot, przyszły do nas ze Stanów Zjednoczonych. Halloween nie ma polskiej tradycji, ma charakter antykatolicki. Jest to święto satanistów, sataniści je obchodzą.

Ta dynia z wydrążonymi otworami i ogniem palącym się w środku była już w starożytności znakiem, że nie czci się Pana Boga, lecz czci się Szatana. A jeżeli się dzieci karmi takimi zabawami, jeśli dzieci przebierają się za wiedźmy, upiory, demony, strachy, to jest to dotykanie magii i okultyzmu, co z kolei otwiera furtki złemu duchowi. Zły Duch może wtedy łatwiej działać, penetrować osobowość i myśli takiego dziecka. I uwaga, te dzieci które się tak brzydko bawią - i ja sobie tego nie wymyślam, to zgodnie potwierdzają księża egzorcyści - te dzieci są narażone na udręczenie, zniewolenie, obsesję, a nawet na opętanie. Więc to jest bardzo niebezpieczna zabawa. To jest przywoływanie demonów.

Jeszcze jedna rzecz mniejszego kalibru przecież to jest degenerowanie dobrego smaku tym dzieciom. To jest żałosna tandeta, kicz, jest to całkowicie nam obce dziadostwo, a przy tym diabelstwo czystej wody.

Źródło: fakt.pl, 31.10.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi księdza Kneblewskiego

***

Komentarz redakcji:

Skoro już pan Kneblewski wspomina o dziadostwie, to spieszymy poinformować, że tradycyjnie polskim świętem są niekatolickie Dziady. Zaś hasła księdza o zniewoleniu, obsesji i opętaniu przywodzą na myśl jego wcześniejsze wypowiedzi, np. jakoby wychowanie dzieci w równości płci było zbrodnią.

Rok 2015 | Bydgoszcz.gazeta.pl:

Kuria żąda od Bydgoszczy ponad 1,6 mln zł odszkodowania za bezużyteczny dla kościoła 700-metrowy odcinek bulwaru nad rzeką. Jeśli ratusz nie wypłaci pieniędzy, sprawa znajdzie się w sądzie.

(...) Kuria - jak każdy właściciel gruntu przejętego przez miasto pod drogi publiczne - w momencie przejęcia bulwarów uzyskała prawo do wypłaty odszkodowania za utraconą ziemię. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie kwota rekompensaty, której domaga się od ratusza ks. Przemysław Książek, ekonom Diecezji Bydgoskiej: 2,3 tys. zł za metr kwadratowy. Łącznie za 721 metrów - ponad 1,6 mln zł.

 - To kwota z kosmosu - mówi nasz informator, rzeczoznawca wyceniający nieruchomości. (...) Realnie kwota odszkodowania powinna oscylować między 300 a 500 zł za metr (...).


Źródło: bydgoszcz.gazeta.pl, 07.08.2015 | fot. Zbigniew Kubisz | Przeczytaj więcej informacji na temat biskupów rzymskokatolickich i budżetu Państwa polskiego

***

Komentarz redakcji:

Policzmy. Rynkowa wycena ziemi: 288 400 zł, biskupia wycena ziemi: 1 658 300 zł. Różnica na niekorzyść Państwa polskiego: 1 369 900 zł. Królestwo Tyrawy zdecydowanie JEST z tego świata. Miejmy nadzieję, że Bydgoszcz dla dobra Państwa nie ugnie się przed chciwością kurii.

Roman Kneblewski
fot. YouTube
Rok 2012-2015 | Roman Kneblewski (ksiądz z Bydgoszczy):

O posłance Annie Grodzkiej, kandydatce w wyborach prezydenckich:

  • We współczesnej "polityce" niektóre jednostki chorobowe nawet do psychiatry się nie kwalifikują, lecz co najwyżej do weterynarza... A ja chyba będę się musiał udać do gastrologa, ponieważ odruch wymiotny we mnie niebezpiecznie wzrasta. O tempora! O mores!!! (Facebook, 30.01.2015)

O filmie "Ida":

  • Kiedy wreszcie Naród przykładnie ukarze tę wredotę za jej bezprzykładną bezczelność?! (Facebook, 2014)
  • Wyrwać oświatę i kulturę z ich rąk plugawych! (Facebook, 2015)
  • Kiedy wreszcie się skończy to wredne i chamskie szkalowanie wszystkiego, co nasze: polskie-katolickie?! Czas najwyższy z tym zrobić porządek! Obudźcie się, Rodacy! Pora już przejrzeć! (Facebook, 2015)
  • ANTYPOLSKA WREDOTA ! ! ! Mam nadzieję, że twórcy takich "dzieł" zostaną w przyszłości sprawiedliwie osądzeni i przykładnie ukarani...! (Facebook, 2015) 
  • Nagradzać tak wredne paskudztwa należy nie żadnymi tam oskarami, lecz batogami, pędząc z Polski dziadostwo w smole i w pierzu! (Facebook, 2015)

O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy:

  • Nie dawaj oszustom i demoralizatorom (...). Żaden katolik nie powinien mieć udziału w wielkim hałasie piekielnych mocy! (Facebook,  2015)

O inkwizycji ścigającej osoby uznane przez Watykan za wrogów:

  • Każdy świadomy katolik powinien być z niej dumny! (Facebook, 2014)

O zakopywaniu świni, w celu udaremnienia budowy świątyni muzułmańskiej:

  • Dobra wieprzowinka! ;) (Facebook, 2013)

O obecności centrolewicy w Sejmie:

  • Ojce się w grobach przewracają.., lecz już niebawem przyjdzie Mściciel i zrobi z tym porządek! (Facebook, 2013)

O katastrofie smoleńskiej:

  • Jeszcze prawda zatryumfuje nad kłamstwem smoleńskim (Facebook, 2012)
ksiądz Kneblewski Bydgoszcz
Roman Kneblewski
fot. YouTube
Rok 2012 | Roman Kneblewski (ksiądz z Bydgoszczy):

Postulat państwa świeckiego czy też państwa laickiego, zwłaszcza w przypadku narodu od wieków tradycyjnie wierzącego [chodzi o doktrynę watykańską - red.], jest jakimś totalnym nieporozumieniem. Wynika mianowicie z fałszywej przesłanki o możliwej neutralności światopoglądowej. Nie ma niczego takiego pod słońcem. Nie ma żadnego neutrum!

Jeżeli w szkole propaguje się i przekazuje się wartości chrześcijańskie, katolickie, to oczywiście jest to szkoła polska tradycyjnie, która jest ze swojego ducha, z tradycji, właśnie szkołą katolicką. Katolickie myślenie, z reguły. Oczywiście mogą być też i szkoły jakieś innowiercze itd.

Natomiast jeżeli w szkole mówi się o wszystkim, naucza się rozmaitych przedmiotów, mówi się o zjawiskach fizycznych, naucza się poprawności językowej i innych języków, a przemilcza się to, co dla większości obywateli jest Najwyższym Dobrem i Największą Wartością, to co stanowi o być albo nie być w perspektywie wieczności, no to jest to szkoła - obojętnie jak by się nie nazywała pokrętnie - propagująca wojujący ateizm. To jest wojujący ateizm.

Nie antyteizm - bo nie mówi się niczego przeciwko Panu Bogu - wystarczy, że się pomija i przemilcza tę kwestię światopoglądową, to już się bardzo usilnie, natrętnie, zaszczepia światopogląd ateistyczny... (YouTube, 18.12.2012).

***

Komentarz redakcji:

Placówki wyznaniowe mogą propagować wszystko, choćby wiarę w latające jednorożce. Szkoły publiczne mają przekazywać wiedzę i uczyć krytycznego myślenia, a nie indoktrynować religijnie. Do szkół publicznych uczęszczają dzieci rodziców katolickich (niekoniecznie zgadzających się w 100% z aktualną linią Watykanu), protestanckich, bezwyznaniowych, buddystów itd. Jako instytucja utrzymywana z naszych podatków, szkoła powinna być przyjazna wszystkim dzieciom, a nie służyć interesom urzędników watykańskich.

***

Przeczytaj też | Jan Kulawy: Do szkoły powszechnej, a nie katolickiej, mogą chodzić i małpy

Roman Kneblewski / YouTube
Rok 2014 | Roman Kneblewski (ksiądz z Bydgoszczy) twierdzi, że wychowanie dzieci w równości płci to zbrodnia, która prowadzi do nienormalnej Polski. Zaprzecza także istnieniu osób transpłciowych mówiąc, że bóstwo stworzyło tylko kobiety i mężczyzn. Potem nazywa osoby transpłciowe "żałosnymi monstrami" (choć zastrzega, że ten epitet opisuje zjawisko, a nie człowieka).

Według księdza Kneblewskiego zarówno kobiety i mężczyźni, którzy zachowują się niezgodnie ze stereotypami płciowymi (np. odważne kobiety, delikatni mężczyźni), jak i osoby transpłciowe, są znakiem sprzeciwu wobec jego bóstwa. Ksiądz Kneblewski fantazjuje także o rzekomym przebieraniu chłopców w sukienki, podczas gdy sam jest ubrany w dużą czarną z białym kołnierzykiem.